All sports Site

Menu
Cycling - Circuito de Getxo - Memorial Ricardo Otxoa - 2011 - Detailed results

Cycling - Circuito de Getxo - Memorial Ricardo Otxoa - 2011 - Detailed results

Choice of a season :

Spain

Results 2011

Circuito de Getxo - Memorial Ricardo Otxoa 2011

SpainSpain - Getxo - 31th July 2011


Circuito de Getxo - Memorial Ricardo Otxoa - 31th July 2011


1SPAJuan José Lobato del Valle (SPA)Andalucia - Caja Granada3:47:21
2FRAStéphane Poulhies (FRA)Saur - Sojasun0:00:01
3SPAJoaquim Rodríguez Oliver (SPA)Team Katushas.t.
4ITAAntonio Santoro (ITA)Androni Giocattoli0:00:03
5DOMDiego Milán Jiménez (DOM)Caja Rurals.t.
6COLJuan Pablo Forero Carreno (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
7SPAFrancisco José Ventoso Alberdi (SPA)Movistars.t.
8BELJérôme Baugnies (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercators.t.
9SPABeñat Intxausti Elorriaga (SPA)Movistars.t.
10SPARicardo Garcia Ambroa (SPA)Orbeas.t.
11ITAFabio Felline (ITA)Geox - TMCs.t.
12SPAPablo Lastras Garcia (SPA)Movistars.t.
13SPAPello Bilbao Lopez De Armentia (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
14FRAChristophe Laborie (FRA)Saur - Sojasuns.t.
15SPADaniel Moreno Fernández (SPA)Team Katushas.t.
16SPAManuel Ortega Ocana (SPA)Andalucia - Caja Granadas.t.
17SPAPascual Orengo Lopez (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leons.t.
18SPAMikel Nieve Iturralde (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
19ITALuca Solari (ITA)Androni Giocattolis.t.
20SPANoel Martín Infante (SPA)Orbeas.t.
21RUSEduard Vorganov (RUS)Team Katushas.t.
22COLLuis Felipe Laverde Jimenez (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
23SPAJuan Jose Oroz Ugalde (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
24SPADavid De La Fuente Rasilla (SPA)Geox - TMCs.t.
25BELJohan Coenen (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercators.t.
26BELPieter Serry (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercators.t.
27SPAIgor Antón Hernandez (SPA)Euskaltel - Euskadi0:00:16
28SPALluís Guillermo Mas Bonet (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leons.t.
29SPACarlos Verona Quintanilla (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leons.t.
30COLRobinson Eduardo Chalapud Gomez (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
31COLMauricio Alberto Ardila Cano (COL)Geox - TMCs.t.
32BELSander Armée (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercators.t.
33RSAChristopher Jennings (RSA)Burgos 2016 - Castilla y Leon0:00:21
34SPAAntonio Cabello Baena (SPA)Andalucia - Caja Granadas.t.
35SPARuben Reig Conejero (SPA)Caja Rurals.t.
36COLDalivier Ospina Navarro (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
37SPASergio Pardilla Bellón (SPA)Movistars.t.
38SPAAlberto Losada Alguacil (SPA)Team Katusha0:00:26
39ITALuca Barla (ITA)Androni Giocattoli0:00:28
40SPADavid Gutierrez Gutierrez (SPA)Geox - TMCs.t.
41SPAJesús Herrada Lopez (SPA)Movistar0:00:30
42BELGeert Steurs (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercator0:00:36
43SPARuben Perez Moreno (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
44RUSAlexander Ryabkin (RUS)Caja Rural0:00:42
45SPABenat Urain Epelde (SPA)Orbeas.t.
46SPAJesus Rosendo Prado (SPA)Andalucia - Caja Granadas.t.
47SPAJuan Jose Cobo Acebo (SPA)Geox - TMC0:00:51
48SPADavid Lopez Garcia (SPA)Movistars.t.
49COLCarlos Andres Martinez Montero (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
50SPAFrancisco Manuel Anton Marin (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leons.t.
51SPAAritz Bagües Kalparsoro (SPA)Orbea0:00:54
52COLAlex Alberto Cano Ardila (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
53SPAXabier Zabalo Imaz (SPA)Orbeas.t.
54SPAPablo Urtasun Perez (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
55COLCamilo Andres Suarez Albarracin (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
56FRAPaul Poux (FRA)Saur - Sojasuns.t.
57SPAAritz Etxebarria Etxebarria (SPA)Orbeas.t.
58SPAAdrian Saez De Arregi Egurrola (SPA)Orbeas.t.
59SPAÁngel Vicioso Arcos (SPA)Androni Giocattolis.t.
60SPASergio Carrasco Garcia (SPA)Andalucia - Caja Granada0:01:00
61SPAEnrique Sanz Unzue (SPA)Movistar0:01:02
62FRARomain Mathéou (FRA)Saur - Sojasuns.t.
63FRARony Martias (FRA)Saur - Sojasuns.t.
64BELDominique Cornu (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercator0:01:18
65SPAJuan Javier Estrada Ruiz (SPA)Andalucia - Caja Granada0:01:29
66SPAPablo Lechuga Rodriguez (SPA)Andalucia - Caja Granadas.t.
67SPAFrancisco Javier Iriarte Garro (SPA)Movistars.t.
68SPAJon Aberasturi Izaga (SPA)Orbeas.t.
69SPAHiginio Fernandez Suarez (SPA)Caja Rural0:01:33
70SPAInaki Isasi Flores (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
71FRACyril Bessy (FRA)Saur - Sojasun0:01:37
72BELJarl Salomein (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercator0:01:48
73ITAGiairo Ermeti (ITA)Androni Giocattolis.t.
74SPAJoan Horrach Rippoll (SPA)Team Katushas.t.
75SPADavid Belda Garcia (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leons.t.
76RUSVladimir Karpets (RUS)Team Katushas.t.
77SPAJose Luis Cano Losa (SPA)Andalucia - Caja Granada0:01:57
78SPAAitor Galdos Alonso (SPA)Caja Rural0:02:11
79BELKenny De Ketele (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercator0:02:30
80SPAJoaquin Sobrino Martinez (SPA)Caja Rural0:02:43
81SPARuben Martinez Hernandez (SPA)Caja Rural0:03:12
82COLJarlinson Pantano Gomez (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombia0:03:59
83SPAOscar Grau Jorda (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leon0:06:54
84UKROleg Chuzhda (UKR)Caja Rurals.t.
85FRAJean-Lou Païni (FRA)Saur - Sojasun0:07:02

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2018 - All rights reserved