All sports Site

Menu
 

Cycling - Klasika Primavera de Amorebieta - 2011 - Detailed results

Choice of a season :

Spain

Results 2011

Klasika Primavera de Amorebieta 2011

SpainSpain - Amorebieta-Etxano - 10th April 2011


Klasika Primavera de Amorebieta - 10th April 2011


1FRAJonathan Hivert (FRA)Saur - Sojasun04:02:15
2SPADavid Lopez Garcia (SPA)Movistars.t.
3BELNick Nuyens (BEL)Saxo Bank - Sungards.t.
4RUSSergey Chernetskiy (RUS)Russian National Teams.t.
5SPAVíctor Cabedo Carda (SPA)Orbeas.t.
6SPADelio Fernandez Cruz (SPA)Ondas.t.
7SPAAmets Txurruka Ansola (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
8COLRobinson Eduardo Chalapud Gomez (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
9SPAJavier Moreno Bazan (SPA)Caja Rurals.t.
10COLMauricio Alberto Ardila Cano (COL)Geox - TMCs.t.
11SPAIgor Antón Hernandez (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
12COLAlex Alberto Cano Ardila (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
13SPAPablo Lastras Garcia (SPA)Movistars.t.
14COLJohn Darwin Atapuma Hurtado (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
15SPABeñat Intxausti Elorriaga (SPA)Movistars.t.
16FRALudovic Turpin (FRA)Saur - Sojasun00:12
17COLGiovanny Manuel Baez Alvarez (COL)Une - Epm00:50
18COLNairo Alexander Quintana Rojas (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
19RUSSergey Shilov (RUS)Russian National Team01:05
20SPARicardo Garcia Ambroa (SPA)Orbea01:28
21RUSSergey Belykh (RUS)Russian National Teams.t.
22SPAIban Velasco Murillo (SPA)Euskaltel - Euskadi01:31
23SPAJosé Alberto Benitez Roman (SPA)Andalucia - Caja Granada02:11
24SPAVíctor De La Parte Gonzalez (SPA)Caja Rurals.t.
25COLVictor Hugo Peña Grisales (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
26SPADavid Belda Garcia (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leons.t.
27RUSArtur Ershov (RUS)Russian National Teams.t.
28SPAAlberto Morras Fernandez (SPA)Ondas.t.
29RUSAlexander Rybakov (RUS)Russian National Teams.t.
30SPAJosé Antonio Carrasco Ramirez (SPA)KTM - Murcias.t.
31URUFabricio Ferrari Barcelo (URU)Caja Rurals.t.
32SPARuben Perez Moreno (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
33SPAJorge Azanza Soto (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
34SPAAdrian Saez De Arregi Egurrola (SPA)Orbeas.t.
35SPAMikel Nieve Iturralde (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
36SPADiego Gallego Arnaiz (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leons.t.
37COLJohn Edilberto Martinez Montero (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
38SPAJosé Herrada Lopez (SPA)Caja Rurals.t.
39SPASergio Pardilla Bellón (SPA)Movistars.t.
40SPAAntonio Piedra Perez (SPA)Andalucia - Caja Granadas.t.
41FRAJérôme Coppel (FRA)Saur - Sojasuns.t.
42FRAFabrice Jeandesboz (FRA)Saur - Sojasuns.t.
43VENJuan Hernandez (VEN)s.t.
44COLJuan Pablo Suarez Suarez (COL)Une - Epms.t.
45SPAInaki Isasi Flores (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
46AUTMatthias Brändle (AUT)Geox - TMCs.t.
47SPAJesús Herrada Lopez (SPA)Movistars.t.
48RUSValery Kaikov (RUS)02:56
49SPASalvador Guardiola Tora (SPA)KTM - Murcias.t.
50GUAHéctor Emilio De León (GUA)s.t.
51SPACarlos Verona Quintanilla (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leon03:41
52SPAEnrique Sanz Unzue (SPA)Movistar03:56
53SPAJose Luis Roldan Carmona (SPA)Andalucia - Caja Granada04:12
54SPAJuan José Lobato del Valle (SPA)Andalucia - Caja Granadas.t.
55DENChris Anker Sørensen (DEN)Saxo Bank - Sungard05:04
56COLIvan Ramiro Parra Pinto (COL)Une - Epms.t.
57FRAYannick Talabardon (FRA)Saur - Sojasun05:23
58SPAMarcos Garcia Fernandez (SPA)KTM - Murcia05:27
59SPAJesus Rosendo Prado (SPA)Andalucia - Caja Granada05:43
60COLCarlos Fernando Piamonte Rodriguez (COL)Une - Epm06:04
61SPAPascual Orengo Lopez (SPA)Burgos 2016 - Castilla y Leon07:08
62SPAManuel Ortega Ocana (SPA)Andalucia - Caja Granada08:09
63BLRBranislau Samoilau (BLR)Movistars.t.
64SPAJavier Benitez Pomares (SPA)KTM - Murcias.t.
65SPAFrancisco José Ventoso Alberdi (SPA)Movistars.t.
66COLJaime Alberto Castañeda Ortega (COL)Une - Epms.t.
67SPAFrancisco Javier Iriarte Garro (SPA)Movistars.t.
68COLCamilo Andres Suarez Albarracin (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombias.t.
69DENNicki Sørensen (DEN)Saxo Bank - Sungards.t.
70SPAGuillermo Lana Baquedano (SPA)Caja Rurals.t.
71SPAHéctor González Baeza (SPA)KTM - Murcias.t.
72SPAMikel Bizkarra Etxeguibel (SPA)Orbeas.t.
73RUSKirill Sveshnikov (RUS)Russian National Teams.t.
74UKROleg Chuzhda (UKR)Caja Rural11:15
75PORHeldér Oliveira (POR)Ondas.t.
76SPADavid Gutierrez Cataluna (SPA)s.t.
77ITAMarco Corti (ITA)Geox - TMCs.t.
78RUSPavel Karpenkov (RUS)s.t.
79SPAVicente David Bernabéu Armengol (SPA)Andalucia - Caja Granadas.t.
80SPAAlejandro Manuel Marque Porto (SPA)Ondas.t.
81RUSLeonid Krasnov (RUS)s.t.
82SPAJavier Ramirez Abeja (SPA)Andalucia - Caja Granadas.t.
83SPAAntonio Cabello Baena (SPA)Andalucia - Caja Granadas.t.
84SPANoel Martín Infante (SPA)Orbeas.t.
85SPAAdrian Palomares Villaplana (SPA)Andalucia - Caja Granadas.t.
86PORRicardo Augusto Vilela (POR)Ondas.t.
87RSAChristopher Jennings (RSA)Burgos 2016 - Castilla y Leons.t.
88SPABenat Urain Epelde (SPA)Orbeas.t.
89SPAAritz Etxebarria Etxebarria (SPA)Orbeas.t.

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2018 - All rights reserved