All sports Site
All sports Site
Choice of a season :
Belgium - Koksijde - 25 November 2018
1 | Mathieu van der Poel (NED) | Corendon - Circus | 01:04:13 |
2 | Wout Van Aert (BEL) | Cibel-Cebon Offroad Team | 00:25 |
3 | Toon Aerts (BEL) | Telenet Fidea Lions | 00:48 |
4 | Lars van der Haar (NED) | Telenet Fidea Lions | 01:45 |
5 | Corné Van Kessel (NED) | Telenet Fidea Lions | 02:18 |
6 | Laurens Sweeck (BEL) | Pauwels Sauzen - Vastgoedservice | 02:22 |
7 | Daan Soete (BEL) | Pauwels Sauzen - Vastgoedservice | 02:26 |
8 | Michaël Vanthourenhout (BEL) | Marlux - Bingoal Cycling Team | 02:37 |
9 | Joris Nieuwenhuis (NED) | 02:40 | |
10 | Kevin Pauwels (BEL) | Marlux - Bingoal Cycling Team | 02:40 |
11 | Tom Meeusen (BEL) | Corendon - Circus | 02:41 |
12 | Marcel Meisen (GER) | Corendon - Circus | 03:02 |
13 | Gianni Vermeersch (BEL) | Steylaerts - 777 | 03:30 |
14 | Thijs Aerts (BEL) | Telenet Fidea Lions | 03:32 |
15 | Michael Boros (CZE) | Creafin - Tüv Süd | 03:33 |
16 | David van der Poel (NED) | Corendon - Circus | 03:48 |
17 | Quinten Hermans (BEL) | Telenet Fidea Lions | 03:58 |
18 | Jens Adams (BEL) | Pauwels Sauzen - Vastgoedservice | 04:03 |
19 | Nicolas Cleppe (BEL) | Telenet Fidea Lions | 04:12 |
20 | Diether Sweeck (BEL) | Pauwels Sauzen - Vastgoedservice | 04:24 |
21 | Jim Aernouts (BEL) | Telenet Fidea Lions | 04:36 |
22 | Vincent Baestaens (BEL) | Vzw Koninklijke Stoempersclub - Leuven | 04:45 |
23 | Dieter Vanthourenhout (BEL) | Marlux - Bingoal Cycling Team | 04:48 |
24 | Tim Merlier (BEL) | Creafin - Tüv Süd | 04:55 |
25 | Felipe Orts Lloret (SPA) | C.c Gusano | 05:13 |
26 | Adam Toupalik (CZE) | Steylaerts - 777 | 05:44 |
27 | Sieben Wouters (NED) | Kempense Cxv | 05:58 |
28 | Stan Godrie (NED) | Crelan - Charles | 06:01 |
29 | Kevin Suarez Fernandez (SPA) | Nesta CX Team | 06:18 |
30 | Fabien Canal (FRA) | Team Cross Safir Ganova | 06:42 |
31 | David Menut (FRA) | -2 Laps | |
32 | Wietse Bosmans (BEL) | Creafin - Tüv Süd | |
33 | Braam Merlier (BEL) | Creafin - Tüv Süd | |
34 | Joshua Dubau (FRA) | ||
35 | Matthieu Boulo (FRA) | ||
36 | Simon Zahner (SWI) | -3 Laps | |
37 | Gosse Van Der Meer (NED) | ||
38 | Gioele Bertolini (ITA) | Selle Italia - Guerciotti - Elite | |
39 | Ian Field (GBR) | Neon Velo | |
40 | Yan Gras (FRA) | Team Chazal Canyon | -4 Laps |
41 | Severin Sägesser (SWI) | ||
42 | Timon Rüegg (SWI) | ||
43 | Ismael Esteban Agüero (SPA) | Delikia - Ginestar | |
44 | Lucas Dubau (FRA) | ||
45 | Alois Falenta (FRA) | Team Cross Safir Ganova | -5 Laps |
46 | Valentin Humbert (FRA) | S1neo Connect | |
47 | Brian Matter (USA) |