All sports Site
All sports Site
Choice of a season :
Spain - 30 September 2018 - 7 April 2019
29 September 2018 | |||
18h00 | BM Cisne | 25 - 31 | CB Nava |
18h30 | CB Santoña | 26 - 27 | CB Torrelavega |
19h00 | CB Villa de Aranda | 20 - 21 | BM Ciudad Real |
19h00 | Palma del Río | 25 - 24 | Antequera |
19h00 | Handbol Bordils | 33 - 30 | Barcelona Lassa B |
19h00 | Handbol Sant Martí | 36 - 39 | Puerto Sagunto |
19h30 | Amenabar Zarautz KE | 28 - 20 | Deportivo Zamora |
30 September 2018 | |||
12h00 | SD Atlético Novás | 29 - 31 ot | CD Agustinos Alicante |
17 October 2018 | |||
19h45 | Amenabar Zarautz KE | 17 - 30 | BM Benidorm |
20h00 | CD Agustinos Alicante | 29 - 28 | Adelma BM Sinfín |
20h15 | Puerto Sagunto | 31 - 25 | FM Cangas |
20h30 | Handbol Bordils | 18 - 31 | Puente Genil |
20h30 | BM Ciudad Real | 26 - 33 | Bidasoa Irún |
20h30 | CB Nava | 29 - 30 | Teucro Pontevedra |
20h30 | CB Torrelavega | 32 - 29 ot | BM Alcobendas |
20h45 | Palma del Río | 22 - 27 | Atlético Valladolid |
18 December 2018 | |||
20h30 | BM Benidorm | 30 - 23 | CD Agustinos Alicante |
19 December 2018 | |||
20h30 | CB Torrelavega | 24 - 22 | Teucro Pontevedra |
20h30 | Atlético Valladolid | 28 - 28 | Bidasoa Irún |
20h45 | Puente Genil | 31 - 28 | Puerto Sagunto |
21 December 2018 | |||
19h00 | CD Agustinos Alicante | 21 - 31 | BM Benidorm |
20h30 | Teucro Pontevedra | 29 - 27 | CB Torrelavega |
22 December 2018 | |||
18h30 | Puerto Sagunto | 27 - 28 | Puente Genil |
19h00 | Bidasoa Irún | 25 - 22 | Atlético Valladolid |
6 March 2019 | |||
20h00 | BM Benidorm | 22 - 23 | Puente Genil |
20h15 | Bidasoa Irún | 36 - 22 | Helvetia Anaitasuna |
20h30 | Huesca | 28 - 26 | AD Ciudad de Guadalajara |
20h30 | CB Torrelavega | 30 - 36 | BM Ciudad Encantada Cuenca |
13 March 2019 | |||
20h00 | Helvetia Anaitasuna | 31 - 24 | Bidasoa Irún |
20h30 | AD Ciudad de Guadalajara | 22 - 20 | Huesca |
20h30 | BM Ciudad Encantada Cuenca | 33 - 28 | CB Torrelavega |
20h45 | Puente Genil | 21 - 22 | BM Benidorm |
5 April 2019 | |||
14h00 in Alicante | BM Logroño La Rioja | 33 - 26 | AD Ciudad de Guadalajara |
16h15 in Alicante | Fraikin BM Granollers | 31 - 23 | Ademar Leon |
18h30 in Alicante | BM Ciudad Encantada Cuenca | 36 - 33 | Bidasoa Irún |
20h45 in Alicante | FC Barcelona | 39 - 21 | Puente Genil |
6 April 2019 | |||
17h00 in Alicante | BM Ciudad Encantada Cuenca | 26 - 22 | Fraikin BM Granollers |
19h30 in Alicante | FC Barcelona | 28 - 24 | BM Logroño La Rioja |
7 April 2019 | |||
19h00 in Alicante | FC Barcelona | 34 - 18 | BM Ciudad Encantada Cuenca |
1 | BM Benidorm | 4 |
2 | BM Ciudad Encantada Cuenca | 4 |
3 | Puente Genil | 4 |
4 | Bidasoa Irún | 3 |
5 | CB Torrelavega | 3 |
6 | FC Barcelona | 3 |
1 | Atlético Valladolid | 1 |
2 | Bidasoa Irún | 1 |
3 | AD Ciudad de Guadalajara | 0 |
4 | Adelma BM Sinfín | 0 |
5 | Ademar Leon | 0 |
6 | Amenabar Zarautz KE | 0 |
1 | CB Torrelavega | 3 |
2 | AD Ciudad de Guadalajara | 2 |
3 | Bidasoa Irún | 2 |
4 | CD Agustinos Alicante | 2 |
5 | Puente Genil | 2 |
6 | Puerto Sagunto | 2 |
1 | BM Ciudad Encantada Cuenca | 3 |
2 | FC Barcelona | 3 |
3 | Bidasoa Irún | 2 |
4 | CB Torrelavega | 2 |
5 | AD Ciudad de Guadalajara | 1 |
6 | Amenabar Zarautz KE | 1 |
1 | Atlético Valladolid | 1 |
2 | AD Ciudad de Guadalajara | 0 |
3 | Adelma BM Sinfín | 0 |
4 | Ademar Leon | 0 |
5 | Amenabar Zarautz KE | 0 |
6 | Antequera | 0 |
1 | Amenabar Zarautz KE | 1 |
2 | BM Benidorm | 1 |
3 | BM Cisne | 1 |
4 | BM Ciudad Real | 1 |
5 | CB Nava | 1 |
6 | CB Santoña | 1 |
1 | BM Benidorm | 3 |
2 | Puente Genil | 3 |
3 | Atlético Valladolid | 1 |
4 | BM Ciudad Encantada Cuenca | 1 |
5 | BM Ciudad Real | 1 |
6 | Bidasoa Irún | 1 |
1 | Bidasoa Irún | 1 |
2 | AD Ciudad de Guadalajara | 0 |
3 | Adelma BM Sinfín | 0 |
4 | Ademar Leon | 0 |
5 | Amenabar Zarautz KE | 0 |
6 | Antequera | 0 |
1 | AD Ciudad de Guadalajara | 2 |
2 | Bidasoa Irún | 2 |
3 | CB Torrelavega | 2 |
4 | Adelma BM Sinfín | 1 |
5 | Ademar Leon | 1 |
6 | Antequera | 1 |