All sports Site
All sports Site
Choice of a season :
15 October 2016 - 23 October 2016
HC Gomel (BLR) | 37 - 53 | Dunarea Braila (ROM) | ||
15/10/2016 - 16h00 | HC Gomel (BLR) | 15 - 27 | Dunarea Braila (ROM) | |
23/10/2016 - 16h00 | Dunarea Braila (ROM) | 26 - 22 | HC Gomel (BLR) |
Dinamo Volgograd (RUS) | 51 - 60 | Brest Bretagne HB (FRA) | |||
21/10/2016 - 20h30 | Dinamo Volgograd (RUS) | 25 - 29 | Brest Bretagne HB (FRA) | ||
(*) Both games in Landerneau (FRA) | |||||
22/10/2016 - 20h30 | Brest Bretagne HB (FRA) | 31 - 26 | Dinamo Volgograd (RUS) | ||
(*) Both games in Landerneau (FRA) |
SG BBM Bietigheim (GER) | 60 - 43 | CSM Corona Brasov (ROM) | ||
15/10/2016 - 19h00 | SG BBM Bietigheim (GER) | 37 - 24 | CSM Corona Brasov (ROM) | |
22/10/2016 - 18h00 | CSM Corona Brasov (ROM) | 19 - 23 | SG BBM Bietigheim (GER) |
Erd HC (HUN) | 59 - 52 | Paris 92 (FRA) | ||
16/10/2016 - 15h30 | Erd HC (HUN) | 30 - 26 | Paris 92 (FRA) | |
23/10/2016 - 17h00 | Paris 92 (FRA) | 26 - 29 | Erd HC (HUN) |
DHC Slavia Praha (CZE) | 45 - 65 | Viborg HK A/S (DEN) | ||
16/10/2016 - 17h00 | DHC Slavia Praha (CZE) | 23 - 29 | Viborg HK A/S (DEN) | |
22/10/2016 - 16h00 | Viborg HK A/S (DEN) | 36 - 22 | DHC Slavia Praha (CZE) |
CSM Ploiesti (ROM) | 33 - 92 | Iuventa Michalovce (SVK) | |||
22/10/2016 - 15h00 | CSM Ploiesti (ROM) | 19 - 43 | Iuventa Michalovce (SVK) | ||
(*) Both games in Michalovce (SVK) | |||||
23/10/2016 - 15h00 | Iuventa Michalovce (SVK) | 49 - 14 | CSM Ploiesti (ROM) | ||
(*) Both games in Michalovce (SVK) |
ZRK Knjaz Milos Arandjelovac (SCG) | 54 - 59 | Dalfsen Handbal (NED) | |||
21/10/2016 - 20h30 | ZRK Knjaz Milos Arandjelovac (SCG) | 26 - 34 | Dalfsen Handbal (NED) | ||
(*) Both games in Dalfsen (NED) | |||||
23/10/2016 - 14h00 | Dalfsen Handbal (NED) | 25 - 28 | ZRK Knjaz Milos Arandjelovac (SCG) | ||
(*) Both games in Dalfsen (NED) |
Spono Nottwil Lucerne (SWI) | 51 - 73 | Kuban Krasnodar (RUS) | |||
15/10/2016 - 15h00 | Spono Nottwil Lucerne (SWI) | 23 - 35 | Kuban Krasnodar (RUS) | ||
(*) Both games in Krasnodar (RUS) | |||||
16/10/2016 - 15h00 | Kuban Krasnodar (RUS) | 38 - 28 | Spono Nottwil Lucerne (SWI) | ||
(*) Both games in Krasnodar (RUS) |
CSM Roman (ROM) | 49 - 55 | Alba Fehérvár KC (HUN) | ||
16/10/2016 - 10h00 | CSM Roman (ROM) | 25 - 27 | Alba Fehérvár KC (HUN) | |
23/10/2016 - 17h00 | Alba Fehérvár KC (HUN) | 28 - 24 | CSM Roman (ROM) |
TuS Metzingen (GER) | 59 - 47 | DHK Baník Most (CZE) | ||
16/10/2016 - 18h00 | TuS Metzingen (GER) | 30 - 22 | DHK Baník Most (CZE) | |
22/10/2016 - 18h00 | DHK Baník Most (CZE) | 25 - 29 | TuS Metzingen (GER) |
Muratpasa BSK Antalya (TÜR) | 33 - 56 | Randers HK (DEN) | |||
15/10/2016 - 16h00 | Muratpasa BSK Antalya (TÜR) | 20 - 30 | Randers HK (DEN) | ||
(*) Both games in Randers (DEN) | |||||
16/10/2016 - 13h00 | Randers HK (DEN) | 26 - 13 | Muratpasa BSK Antalya (TÜR) | ||
(*) Both games in Randers (DEN) |
VfL Oldenburg (GER) | 52 - 48 | Fleury Loiret HB (FRA) | ||
16/10/2016 - 16h30 | VfL Oldenburg (GER) | 29 - 22 | Fleury Loiret HB (FRA) | |
23/10/2016 - 17h15 | Fleury Loiret HB (FRA) | 26 - 23 | VfL Oldenburg (GER) |
Pogon Baltica Szczecin (POL) | 57 - 68 | Nykøbing Falster (DEN) | ||
15/10/2016 - 14h00 | Pogon Baltica Szczecin (POL) | 29 - 35 | Nykøbing Falster (DEN) | |
22/10/2016 - 15h00 | Nykøbing Falster (DEN) | 33 - 28 | Pogon Baltica Szczecin (POL) |
Byåsen Trondheim (NOR) | 62 - 53 | Tertnes Bergen (NOR) | ||
16/10/2016 - 18h00 | Byåsen Trondheim (NOR) | 33 - 27 | Tertnes Bergen (NOR) | |
23/10/2016 - 19h00 | Tertnes Bergen (NOR) | 26 - 29 | Byåsen Trondheim (NOR) |
Lada Togliatti (RUS) | 55 - 55 | Vipers Kristiansand (NOR) | ||
15/10/2016 - 14h00 | Lada Togliatti (RUS) | 29 - 23 | Vipers Kristiansand (NOR) | |
22/10/2016 - 18h00 | Vipers Kristiansand (NOR) | 32 - 26 | Lada Togliatti (RUS) |
Les Neptunes de Nantes (FRA) | 52 - 49 | Debreceni VSC (HUN) | ||
15/10/2016 - 20h30 | Les Neptunes de Nantes (FRA) | 24 - 23 | Debreceni VSC (HUN) | |
22/10/2016 - 21h00 | Debreceni VSC (HUN) | 26 - 28 | Les Neptunes de Nantes (FRA) |