All sports Site

Menu
Badminton - Thomas Cup - 2018 - Detailed results

Badminton - Thomas Cup - 2018 - Detailed results

Choice of a season :

Thailand

Full results

Final Round

ThailandThailand - 20th May 2018 - 27th May 2018


Final


China3 - 1Japan
27th May - 08h15Kento Momotadef.Long Chen21-9 21-18
27th May - 09h25Cheng Liu
Nan Zhang
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
21-10 21-18
27th May - 10h20Yuqi Shidef.Kenta Nishimoto21-12 21-17
27th May - 08h15Junhui Li
Yuchen Liu
def.Keigo Sonoda
Yuta Watanabe
17-21 21-19 22-20

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50Kanta Tsuneyamadef.Jan O Jorgensen21-18 21-11

0

The winners of this round are qualified


China3 - 1Indonesia
25th May - 13h15Long Chendef.Anthony Sinisuka Ginting22-20 21-16
25th May - 14h15Markus Fernaldi Gideon
Kevin Sanjaya Sukamuljo
def.Cheng Liu
Nan Zhang
12-21 21-17 21-15
25th May - 15h25Yuqi Shidef.Christie Jonatan18-21 21-12 21-15
25th May - 16h30Junhui Li
Yuchen Liu
def.Mohammad Ahsan
Hendra Setiawan
21-17 18-21 21-12

Japan3 - 2Denmark
25th May - 13h35Kento Momotadef.Viktor Axelsen21-17 21-9
25th May - 14h30Mathias Boe
Mads Conrad-Petersen
def.Takeshi Kamura
Keigo Sonoda
21-18 21-15
25th May - 15h25Kenta Nishimotodef.Hans-Kristian Vittinghus21-19 21-12
25th May - 16h25Kim Astrup
Anders Skaarup Rasmussen
def.Takuto Inoue
Yuki Kaneko
17-21 21-16 21-15
25th May - 17h50