All sports Site

Menu
Tennis - São Paulo - 2019 - Detailed results

Tennis - São Paulo - 2019 - Detailed results

Choice of a season :

Brazil

Full results

São Paulo

São Paulo 2019

BrazilBrazil - São Paulo - 23th February 2019 - 3rd March 2019 - Clay


Final

3rd Mar - 18h40Guido Pelladef.Christian Garin7-5 6-3

Semi-Finals

2nd Mar - 16h40Christian Garindef.Casper Ruud6-4 6-4
2nd Mar - 18h40Guido Pelladef.Laslo Djere7-6 7-6

Quarter-Finals

1st Mar - 18h50Casper Ruuddef.Hugo Dellien6-1 6-1
1st Mar - 16h40Christian Garindef.Leonardo Mayer4-6 6-4 6-4
1st Mar - 20h00Guido Pelladef.Marco Trungelliti6-0 6-3
1st Mar - 23h40Laslo Djeredef.Félix Auger-Aliassime6-2 3-6 6-3

Round of 16

28th Feb - 18h40Casper Ruuddef.João Sousa6-3 6-4
28th Feb - 16h40Hugo Delliendef.Juan Ignacio Londero6-4 7-6
27th Feb - 19h40Leonardo Mayerdef.Lorenzo Sonego6-1 3-6 6-3
27th Feb - 16h40Christian Garindef.Jaume Antoni Munar Clar7-6 6-7 7-6
28th Feb - 02h05Marco Trungellitidef.Thiago Seyboth Wild6-4 7-5
27th Feb - 21h55Guido Pelladef.Roberto Carballés Baena6-2 6-4
28th Feb - 20h20Félix Auger-Aliassimedef.Albert Ramos Viñolas7-6 7-6
28th Feb - 23h40Laslo Djeredef.Malek Jaziri6-3 3-6 7-6

Round of 32

João Sousa Bye
27th Feb - 02h05Casper Ruuddef.Thiago Monteiro6-3 6-4
26th Feb - 17h30Hugo Delliendef.Pedro Martinez Portero6-1 6-2
26th Feb - 17h00Juan Ignacio Londerodef.Paolo Lorenzi7-6 6-1
Leonardo Mayer Bye
26th Feb - 01h15Lorenzo Sonegodef.Federico Delbonis6-4 6-4
25th Feb - 16h40Christian Garindef.Pedro Sousa7-6 6-2
26th Feb - 15h35Jaume Antoni Munar Clardef.Pedro Sakamoto6-3 6-2
25th Feb - 22h05Marco Trungellitidef.Taro Daniel6-4 3-6 7-6
26th Feb - 23h45Thiago Seyboth Wilddef.Elias Ymer6-3 4-6 6-2
25th Feb - 18h15Roberto Carballés Baenadef.Maximilian Marterer3-6 6-1 6-2
Guido Pella Bye
27th Feb - 23h40Félix Auger-Aliassimedef.Pablo Cuevas5-7 6-3 6-3
26th Feb - 18h40Albert Ramos Viñolasdef.Facundo Bagnis6-1 6-3
27th Feb - 16h35Laslo Djeredef.Alessandro Giannessi7-6 4-6 6-4
Malek Jaziri Bye

Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

24th Feb - 17h45Pedro Sakamotodef.Carlos Berlocq7-6 6-4
24th Feb - 20h10Facundo Bagnisdef.Andrej Martin7-6 6-2
24th Feb - 16h10Alessandro Giannessidef.Kimmer Coppejans6-4 6-2
24th Feb - 20h30Pedro Martinez Porterodef.Federico Coria6-1 6-1

Qualifications - First Round

23th Feb - 15h20Carlos Berlocqdef.Gian Marco Moroni1-6 6-3 6-4
23th Feb - 17h40Pedro Sakamotodef.Matteo Donati6-1 6-4
23th Feb - 20h05Facundo Bagnisdef.Alen Avidzba6-1 6-4
23th Feb - 23h35Andrej Martindef.Daniel Gimeno-Traver6-3 6-1
23th Feb - 18h15Alessandro Giannessidef.João Souza7-6 6-3
23th Feb - 19h05Kimmer Coppejansdef.Joao Domingues4-6 6-0 6-3
23th Feb - 21h30Pedro Martinez Porterodef.Joao Menezes7-6 6-1
24th Feb - 00h55Federico Coriadef.Facundo Argüello6-1 6-4

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2018 - All rights reserved