All sports Site

Menu
Tennis - Sofia - 2019 - Detailed results

Tennis - Sofia - 2019 - Detailed results

Choice of a season :

Bulgaria

Full results

Sofia 2019

BulgariaBulgaria - 2nd February 2019 - 10th February 2019 - Hard


Final

10th Feb - 16h05Daniil Medvedevdef.Marton Fucsovics6-4 6-3


Semi-Finals

9th Feb - 13h05Marton Fucsovicsdef.Matteo Berrettini5-7 7-5 6-3
9th Feb - 17h15Daniil Medvedevdef.Gaël Monfils6-2 6-4


Quarter-Finals

8th Feb - 12h10Matteo Berrettinidef.Fernando Verdasco4-6 7-5 6-4
8th Feb - 11h00Marton Fucsovicsdef.Roberto Bautista Agutw.o.
8th Feb - 17h10Daniil Medvedevdef.Martin Klizan6-4 6-1
8th Feb - 18h40Gaël Monfilsdef.Stefanos Tsitsipas6-3 7-6


Round of 16

6th Feb - 19h20Matteo Berrettinidef.Karen Khachanov6-7 6-3 6-4
7th Feb - 13h10Fernando Verdascodef.Marius Copil6-2 4-6 6-1
6th Feb - 17h10Roberto Bautista Agutdef.Matthew Ebden3-6 6-3 6-2
7th Feb - 11h10Marton Fucsovicsdef.Yannick Maden7-6 3-6 6-4
7th Feb - 11h10Martin Klizandef.Daniel Brands7-6 6-4
7th Feb - 15h15Daniil Medvedevdef.Robin Haase5-7 6-2 6-2
7th Feb - 17h10Gaël Monfilsdef.Mikhail Kukushkin7-5 6-3
7th Feb - 18h45Stefanos Tsitsipasdef.Jan-Lennard Struff7-6 6-4


Round of 32

Karen Khachanov Bye
5th Feb - 15h40Matteo Berrettinidef.Denis Istomin6-4 7-6
4th Feb - 19h05Marius Copildef.Stanislas Wawrinka3-6 7-6 6-4
6th Feb - 12h50Fernando Verdascodef.Alexandar Lazarov6-2 6-1
Roberto Bautista Agut Bye
4th Feb - 16h25Matthew Ebdendef.Adrian Andreev6-3 4-6 7-6
5th Feb - 11h10Yannick Madendef.Adrian Mannarino6-4 7-6
6th Feb - 13h10Marton Fucsovicsdef.Andreas Seppi6-2 7-6
5th Feb - 11h10Daniel Brandsdef.Nikoloz Basilashvili7-6 7-5
6th Feb - 11h10Martin Klizandef.Mirza Basic6-0 3-6 6-2
5th Feb - 17h10Robin Haasedef.Dimitar Kuzmanov6-2 6-4
Daniil Medvedev Bye
5th Feb - 18h40Gaël Monfilsdef.Viktor Troicki6-3 6-4
6th Feb - 11h10Mikhail Kukushkindef.Laslo Djere7-6 6-4
5th Feb - 13h05Jan-Lennard Struffdef.Stefano Travaglia6-4 6-3
Stefanos Tsitsipas Bye


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

4th Feb - 11h10Yannick Madendef.Franko Skugor6-3 4-6 7-6
4th Feb - 11h10Stefano Travagliadef.Egor Gerasimov6-4 4-6 6-4
4th Feb - 14h00Alexandar Lazarovdef.Luca Vanni7-6 3-6 7-5
4th Feb - 13h35Daniel Brandsdef.Sergiy Stakhovsky6-4 7-6


Qualifications - First Round

3rd Feb - 11h10Yannick Madendef.Daniel Gimeno-Traver7-5 6-1
3rd Feb - 11h10Franko Skugordef.Salvatore Caruso7-6 4-6 6-3
3rd Feb - 12h45Stefano Travagliadef.James Ward3-6 6-4 7-6
3rd Feb - 13h40Egor Gerasimovdef.Andrea Arnaboldi6-3 6-6
3rd Feb - 16h20Alexandar Lazarovdef.Lukas Lacko7-6 6-2
3rd Feb - 16h45Luca Vannidef.Rudolf Molleker6-2 6-7 7-5
3rd Feb - 15h15Sergiy Stakhovskydef.Gabriel Donev6-1 6-2
3rd Feb - 15h25Daniel Brandsdef.Kamil Majchrzak6-4 7-5

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved