All sports Site

Menu
 

Tennis - Moscow - 2019 - Detailed results

Choice of a season :

Russia

Full results

Moscow 2019

RussiaRussia - 12th October 2019 - 20th October 2019 - Indoor


Final

20th Oct - 16h35Andrey Rublevdef.Adrian Mannarino6-4 6-0


Semi-Finals

19th Oct - 19h25Andrey Rublevdef.Marin Cilic7-5 6-4
19th Oct - 17h20Adrian Mannarinodef.Andreas Seppi6-3 6-4


Quarter-Finals

18th Oct - 20h35Andrey Rublevdef.Nikola Milojevic6-2 6-3
18th Oct - 17h30Marin Cilicdef.Jérémy Chardy6-4 4-6 7-6
18th Oct - 12h40Adrian Mannarinodef.Dusan Lajovic7-6 6-1
18th Oct - 15h40Andreas Seppidef.Karen Khachanov3-6 6-3 6-3


Round of 16

17th Oct - 15h05Nikola Milojevicdef.Alen Avidzba7-5 6-0
17th Oct - 16h45Andrey Rublevdef.Egor Gerasimov7-6 6-7 6-2
17th Oct - 21h50Marin Cilicdef.Ivo Karlovic6-1 7-6
17th Oct - 18h55Jérémy Chardydef.Miomir Kecmanovic6-3 6-4
16th Oct - 13h40Adrian Mannarinodef.Mikhail Kukushkin7-6 6-2
16th Oct - 15h50Dusan Lajovicdef.Lukas Rosol6-4 6-7 6-3
16th Oct - 11h40Andreas Seppidef.Roberto Carballés Baena5-7 6-1 6-3
16th Oct - 18h00Karen Khachanovdef.Philipp Kohlschreiber3-6 6-3 7-6


Round of 32

Nikola Milojevic Bye
16th Oct - 11h45Alen Avidzbadef.Alibek Kachmazov6-1 4-6 6-1
16th Oct - 10h10Egor Gerasimovdef.Thomas Fabbiano6-3 6-4
15th Oct - 17h40Andrey Rublevdef.Alexander Bublik6-1 3-6 6-4
Marin Cilic Bye
15th Oct - 16h25Ivo Karlovicdef.Aljaz Bedene6-4 6-7 7-6
15th Oct - 14h55Jérémy Chardydef.Nicolás Jarry6-4 6-2
15th Oct - 10h10Miomir Kecmanovicdef.Artem Dubrivnyy6-1 7-5
14th Oct - 21h15Adrian Mannarinodef.Damir Dzumhur7-6 6-0
15th Oct - 11h40Mikhail Kukushkindef.Evgeny Donskoy6-4 6-3
14th Oct - 17h05Lukas Rosoldef.Juan Ignacio Londero6-7 7-6 6-3
Dusan Lajovic Bye
14th Oct - 14h05Andreas Seppidef.Cristian Garín3-6 7-6 7-6
15th Oct - 10h10Roberto Carballés Baenadef.Ricardas Berankis6-2 4-6 6-3
15th Oct - 13h05Philipp Kohlschreiberdef.Pierre-Hugues Herbert6-3 7-6
Karen Khachanov Bye


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

13th Oct - 11h05Egor Gerasimovdef.Rudolf Molleker6-3 4-6 6-3
13th Oct - 14h55Damir Dzumhurdef.Sebastian Ofner6-2 6-2
13th Oct - 13h20Artem Dubrivnyydef.Filip Horansky6-4 7-5
13th Oct - 13h05Lukas Rosoldef.Nikola Milojevic7-5 6-7 6-3


Qualifications - First Round

12th Oct - 12h25Egor Gerasimovdef.Elliot Benchetrit6-0 6-3
12th Oct - 10h30Rudolf Mollekerdef.Maxime Janvier4-6 6-1 6-3
12th Oct - 16h55Damir Dzumhurdef.Alexey Vatutin6-4 6-3
12th Oct - 15h00Sebastian Ofnerdef.Mirza Basic7-6 3-6 6-3
12th Oct - 11h45Artem Dubrivnyydef.Ilya Ivashka5-7 6-2 6-2
12th Oct - 13h55Filip Horanskydef.Evgeny Karlovskiy4-6 6-3 6-0
12th Oct - 15h30Lukas Rosoldef.Roman Safiullin6-3 6-4
12th Oct - 13h30Nikola Milojevicdef.Roberto Marcora6-3 6-3

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved