All sports Site
All sports Site
Choice of a season :
Luxemburg - Luxembourg City - 13 October 2018 - 21 October 2018 - Indoor
20th Oct - 15h10 | Julia Görges | def. | Belinda Bencic | 6-4 7-5 |
19th Oct - 17h10 | Julia Görges | def. | Eugenie Bouchard | 6-7 7-5 6-1 |
19th Oct - 19h45 | Belinda Bencic | def. | Dayana Yastremska | 6-2 3-6 7-6 |
18th Oct - 13h05 | Belinda Bencic | def. | Vera Lapko | 6-4 6-1 |
18th Oct - 14h40 | Dayana Yastremska | def. | Margarita Betova-Gasparyan | 6-1 6-4 |
18th Oct - 18h10 | Julia Görges | def. | Donna Vekic | 6-3 3-6 6-3 |
18th Oct - 20h20 | Eugenie Bouchard | def. | Andrea Petkovic | 6-4 0-4 ab. |
17th Oct - 10h10 | Vera Lapko | def. | Pauline Parmentier | 7-5 6-2 |
17th Oct - 11h05 | Donna Vekic | def. | Fiona Ferro | 2-6 6-1 7-5 |
17th Oct - 13h10 | Belinda Bencic | def. | Kirsten Flipkens | 6-1 6-3 |
17th Oct - 13h40 | Margarita Betova-Gasparyan | def. | Dalila Jakupovic | 6-4 6-0 |
17th Oct - 14h25 | Eugenie Bouchard | def. | Carla Suárez Navarro | 6-1 6-0 |
17th Oct - 15h35 | Julia Görges | def. | Anna Blinkova | 6-1 6-4 |
17th Oct - 18h10 | Dayana Yastremska | def. | Garbiñe Muguruza Blanco | 6-2 6-3 |
17th Oct - 19h35 | Andrea Petkovic | def. | Katerina Siniaková | 6-2 6-3 |
16th Oct - 19h35 | Julia Görges | def. | Viktória Kuzmová Hruncáková | 6-4 6-3 |
Anna Blinkova | def. | Tatjana Maria | 6-2 7-5 | |
16th Oct - 10h10 | Fiona Ferro | def. | Monica Niculescu | 4-6 7-6 6-0 |
Donna Vekic | def. | Anna Karolína Schmiedlová | 6-0 6-1 | |
16th Oct - 12h05 | Carla Suárez Navarro | def. | Kristyna Pliskova | 6-3 6-4 |
16th Oct - 19h50 | Eugenie Bouchard | def. | Timea Babos | 6-4 6-2 |
16th Oct - 14h10 | Andrea Petkovic | def. | Alison Van Uytvanck | 6-3 6-4 |
16th Oct - 17h45 | Katerina Siniaková | def. | Johanna Larsson | 6-1 6-7 6-0 |
Pauline Parmentier | def. | Viktorija Golubic | 7-0 6-2 | |
Vera Lapko | def. | Carina Witthöft | 6-4 5-7 6-4 | |
16th Oct - 16h15 | Belinda Bencic | def. | Arantxa Rus | 6-2 6-1 |
16th Oct - 18h10 | Kirsten Flipkens | def. | Mandy Minella | 6-2 6-3 |
16th Oct - 10h10 | Margarita Betova-Gasparyan | def. | Maria Sakkari | 6-1 7-6 |
16th Oct - 13h25 | Dalila Jakupovic | def. | Kateryna Baindl-Kozlova | 7-6 3-6 6-4 |
16th Oct - 21h10 | Dayana Yastremska | def. | Varvara Lepchenko | 6-2 6-7 7-6 |
16th Oct - 15h55 | Garbiñe Muguruza Blanco | def. | Stefanie Vögele | 6-4 6-4 |
The winners of this round are qualified
15th Oct - 10h10 | Arantxa Rus | def. | Jana Fett | 3-6 7-5 6-1 |
15th Oct - 10h10 | Belinda Bencic | def. | Varvara Lepchenko | 6-3 7-5 |
15th Oct - 12h00 | Eugenie Bouchard | def. | Jessika Ponchet | 6-2 7-5 |
15th Oct - 12h25 | Kristyna Pliskova | def. | Tereza Smitkova | 6-2 6-2 |
14th Oct - 09h40 | Tereza Smitkova | def. | Rebecca Sramkova | 4-6 6-3 6-2 |
14th Oct - 09h40 | Jessika Ponchet | def. | Richel Hogenkamp | 6-3 6-4 |
14th Oct - 11h10 | Kristyna Pliskova | def. | Greet Minnen | 6-2 6-4 |
14th Oct - 11h40 | Varvara Lepchenko | def. | Isabella Shinikova | 3-6 6-4 6-3 |
14th Oct - 12h30 | Eugenie Bouchard | def. | Jil Belen Teichmann | 6-3 6-1 |
14th Oct - 13h15 | Jana Fett | def. | Karolina Muchova | w.o. |
14th Oct - 13h45 | Belinda Bencic | def. | Elena Gabriela Ruse | 6-1 2-6 6-1 |
14th Oct - 13h55 | Arantxa Rus | def. | Elitsa Kostova | 6-2 6-3 |
13th Oct - 09h40 | Rebecca Sramkova | def. | Antonia Lottner | 2-6 6-4 6-4 |
13th Oct - 09h40 | Tereza Smitkova | def. | Jamie Loeb | 6-7 6-4 6-4 |
13th Oct - 11h35 | Jessika Ponchet | def. | Olga Danilovic | 6-4 6-3 |
13th Oct - 12h00 | Richel Hogenkamp | def. | Tena Lukas | 2-6 6-4 7-5 |
13th Oct - 13h10 | Eugenie Bouchard | def. | Raluca Georgiana Serban | 6-1 2-6 6-1 |
13th Oct - 14h00 | Jil Belen Teichmann | def. | Greta Arn | 7-6 6-3 |
13th Oct - 15h15 | Varvara Lepchenko | def. | Patty Schnyder | 6-4 6-2 |
13th Oct - 16h00 | Isabella Shinikova | def. | Tamara Korpatsch | 6-3 6-7 7-5 |
13th Oct - 16h35 | Greet Minnen | def. | Katharina Gerlach | 5-7 6-3 6-1 |
13th Oct - 18h30 | Kristyna Pliskova | def. | Mayo Hibi | 6-4 6-1 |
13th Oct - 18h30 | Karolina Muchova | def. | Heather Watson | 6-2 2-6 6-4 |
13th Oct - 19h45 | Jana Fett | def. | Lena Papadakis-Rüffer | 6-4 2-6 6-3 |
13th Oct - 20h20 | Belinda Bencic | def. | Leonie Kung | 6-2 6-2 |
13th Oct - 21h30 | Elitsa Kostova | def. | Indy De Vroome | 6-3 6-2 |
13th Oct - 21h40 | Elena Gabriela Ruse | def. | Martina Trevisan | 3-6 6-3 7-6 |
13th Oct - 23h10 | Arantxa Rus | def. | Katarzyna Piter | 6-1 6-3 |