All sports Site
All sports Site
Click on a month to expand/reduce
Date | Place / Country | Competition | Winner / Status |
---|---|---|---|
04/12 - 09/12 | Sofia | Women's Division II B - Qualifications | Croatia |
09/12 - 15/12 | Bled | World U-20 I-B Championships | Norway U-20 |
10/12 - 16/12 | Courchevel | World U-20 I-A Championships | Kazakhstan U-20 |
10/12 - 16/12 | Dumfries | World U-20 II-A Championships | Japan U-20 |
26/12/2017 - 01/01/2018 | Buffalo | World U-20 Championship - Group A | Canada U-20 |
26/12/2017 - 01/01/2018 | Buffalo | World U-20 Championship - Group B | Sweden U-20 |
Date | Place / Country | Competition | Winner / Status |
---|---|---|---|
10/03 - 13/03 | Pyeong Chang | Paralympic Games - Group A | Canada on sledge |
10/03 - 13/03 | Pyeong Chang | Paralympic Games - Group B | United States on sledge |
14/03 - 18/03 | Pyeong Chang | Paralympic Games - Final Round | United States on sledge |
17/03 - 23/03 | Valdemoro | Women's World Championships Division II B | Spain |
24/03 - 26/03 | Kuala Lumpur | IIHF Challenge Cup of Asia - Division I - Round Robin | Malaysia |
24/03 - 30/03 | Zagreb | World U-18 IIB Championships | Spain U-18 |
26/03 - 01/04 | Erzurum | World U-18 III-A Championships | Belgium U-18 |
28/03 - 29/03 | Kuala Lumpur | IIHF Challenge Cup of Asia - Division I - Final Round | Malaysia |
31/03 - 06/04 | Maribor | Women's World Championships Division II | Netherlands |
Date | Place / Country | Competition | Winner / Status |
---|---|---|---|
04/05 - 15/05 | Copenhagen | World Championship - Preliminary Group A | Sweden |
04/05 - 15/05 | Herning | World Championship - Preliminary Group B | Finland |
17/05 - 20/05 | DEN | World Championship - Playoffs | Sweden |
26/05 - 05/08 | NZL | New Zealand Ice Hockey League - Regular Season | Southern Stampede |
26/05 - 24/12 | International | Men's Friendly Games U-20 | Terminated |
Date | Place / Country | Competition | Winner / Status |
---|---|---|---|
06/08 - 09/08 | Edmonton | Ivan Hlinka Memorial Tournament - Group A | Canada U-18 |
06/08 - 09/08 | Edmonton | Ivan Hlinka Memorial Tournament - Group B | Russia U-18 |
09/08 - 12/08 | CZE | Mountfield Cup | Sparta Praha |
09/08 - 25/09 | HUN | Visegrád Cup | HC Nové Zámky |
10/08 - 12/08 | Edmonton | Ivan Hlinka Memorial Tournament - Tour Final | Canada U-18 |
10/08 - 24/08 | NZL | New Zealand Ice Hockey League - Playoffs | West Auckland Admirals |
17/08 - 18/08 | GER | Red Bulls Salute | SC Bern |
17/08 - 18/08 | International | Women's Friendly Games U-22 | Terminated |
17/08 - 19/08 | Egna | Dolomiten Cup | Augsburger Panther |
18/08 - 22/08 | Omsk | Junior Club World Cup - Group A | Loko Yaroslavl |
19/08 - 23/08 | Omsk | Junior Club World Cup - Group B | HV71 Jönköping U20 |
22/08 - 01/09 | Sundsvall | SCA Cupen | IF Björklöven |
24/08 - 26/08 | Omsk | Junior Club World Cup - Playoffs | Loko Yaroslavl |
Date | Place / Country | Competition | Winner / Status |
---|---|---|---|
01/09 - 02/09 | AUS | Australian Ice Hockey League - Playoffs | CBR Brave |
Date | Place / Country | Competition | Winner / Status |
---|---|---|---|
03/11 - 07/11 | Quispamsis | World U-17 Hockey Challenge - Group B | Russia U-17 |
04/11 - 07/11 | Saint John | World U-17 Hockey Challenge - Group A | Canada White U-17 |
08/11 - 11/11 | CAN | World U-17 Hockey Challenge - Tour Final | Russia U-17 |
08/11 - 11/11 | GER | Deutschland Cup | Russia II |
08/11 - 11/11 | Helsinki | Karjala Cup | Russia |
Date | Place / Country | Competition | Winner / Status |
---|---|---|---|
13/12 - 16/12 | RUS | Channel One Cup | Russia |
26/12 - 28/12 | Davos | Spengler Cup - Group Torriani | KalPa Kuopio |
26/12 - 28/12 | Davos | Spengler Cup - Group Cattini | Canada |
29/12 - 31/12 | SWI | Spengler Cup - Final Round | KalPa Kuopio |