All sports Site

Menu
 

Badminton - Bulgarian International - Mixed Doubles - 2017 - Detailed results

Choice of a season :

Bulgaria

Full results

Bulgarian International - Mixed Doubles 2017

BulgariaBulgaria - Sofia - 14th August 2017 - 17th August 2017


Final

17th Aug - 10h00Alex Vlaar
Iris Tabeling
def.Mathias Thyrri
Emilie Aalestrup
23-21 21-15

Semi-Finals

Mathias Thyrri
Emilie Aalestrup
def.Vladimir Shishkov
Stefani Stoeva
21-19 21-12
Alex Vlaar
Iris Tabeling
def.Mikkel Stoffersen
Susan Ekelund
21-12 21-9

Quarter-Finals

Mathias Thyrri
Emilie Aalestrup
def.Rory Easton
Hope Warner
21-15 21-18
Vladimir Shishkov
Stefani Stoeva
def.Philip Shishov
Christina Popova
21-14 27-25
Alex Vlaar
Iris Tabeling
def.Emre Sonmez
Zehra Erdem
21-18 21-13
Mikkel Stoffersen
Susan Ekelund
def.Max Flynn
Lizzie Tolman
21-14 19-21 21-15

Round of 16

Mathias Thyrri
Emilie Aalestrup
def.Miha Ivancic
Petra Polanc
21-18 17-21 21-19
Rory Easton
Hope Warner
def.Bahadir Kaan Kola
Busra Yalçinkaya
21-13 21-19
Philip Shishov
Christina Popova
def.Dimitar Yanakiev
Mariya Mitsova
21-15 18-21 21-13
Vladimir Shishkov
Stefani Stoeva
def.Tim Fischer
Jule Petrikowski
21-14 19-21 21-17
Emre Sonmez
Zehra Erdem
def.Steven Stallwood
Elizabeth McMorrow
24-22 21-8
Alex Vlaar
Iris Tabeling
def.Ruttanapak Oupthong
Chasinee Korepap
22-20 21-17
Max Flynn
Lizzie Tolman
def.Alexander Cook
Freya Patel-Redfearn
21-12 21-14
Mikkel Stoffersen
Susan Ekelund
def.Andraz Krapez
Nika Arih
12-21 21-16 21-17

Round of 32

Miha Ivancic
Petra Polanc
def.David Hong
Natasha Lado
21-16 21-15
Mathias Thyrri
Emilie Aalestrup
def.Kenji Lovang
Ophelia Casier
21-12 21-14
Rory Easton
Hope Warner
def.Ivan Panev
Gabriela Stoeva
21-19 21-11
Bahadir Kaan Kola
Busra Yalçinkaya
def.Philip Birker
Antonia Meinke
21-14 21-17
Dimitar Yanakiev
Mariya Mitsova
def.Shai Geffen
Dana Danilenko
21-18 21-12
Philip Shishov
Christina Popova
def.Alexander Morari
Vlada Gynga
21-14 16-21 21-17
Tim Fischer
Jule Petrikowski
def.Lukas Resch
Emma Moszczynski
21-18 21-9
Vladimir Shishkov
Stefani Stoeva
def.Georgii Karpov
Anastasiia Shapovalova
21-13 21-18
Steven Stallwood
Elizabeth McMorrow
def.William Villeger
Christine Busch
21-18 24-22
Emre Sonmez
Zehra Erdem
def.Ethan Van Leeuwen
Annie Lado
21-15 23-21
Ruttanapak Oupthong
Chasinee Korepap
def.Mert Tunco
Ilayda Nur Ozelgul
21-14 21-17
Alex Vlaar
Iris Tabeling
def.Fabien Delrue
Juliette Moinard
21-13 21-14
Alexander Cook
Freya Patel-Redfearn
def.Maxime Briot
Ann-Kathrin Spöri
21-19 21-15
Max Flynn
Lizzie Tolman
def.Matthias Kicklitz
Miranda Wilson
21-13 21-16
Andraz Krapez
Nika Arih
def.Jakob Sorger
Sonja Langthaler
21-7 21-8
Mikkel Stoffersen
Susan Ekelund
def.Petros Tentas
Eirini Goygleri
21-10 21-12

Detailed results

Statistics

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2017 - All rights reserved