All sports Site

Menu
Handball - Men's EHF Cup Winner's Cup - 2002/2003 - Home

Handball - Men's EHF Cup Winner's Cup - 2002/2003 - Home

Choice of a season :

 
  • Ademar Leon
  • Arkatron Minsk
  • BM Ciudad Real
  • Cankaya Bel. Ankara
  • Celje Pivovarna Lasko
  • Chambéry Savoie
  • Conversano
  • Dennis Turku
  • Drammen HK
  • E&O Emmen
  • Energiya Voronezh
  • GOG Svendborg TGI
  • Hapoel Rishon Le Zion
  • Haukar Hafnarfjördur
  • HBC Bascharage
  • HC Dobrogea Sud Constanta
  • HC Gldani Tbilisi
  • HC Kehra
  • HC Lusis Kaunas
  • HC Spartak Baku
  • HIT Innsbruck
  • HT Tatran Presov
  • Ionikos Athens
  • Krivaja Zavidovici
  • KS Warszawianka
  • Pick Szeged
  • Redbergslids IK
  • RK Lovcen - Cetinje
  • RK Metkovic
  • SPE Strovolos Nicosia
  • Sport Lisboa e Benfica
  • Sporting NeLo
  • TBV Lemgo
  • Tutunski Kombinat Prilep
  • Wacker Thun
  • ZTR Zaporozhye

Home

Men's EHF Cup Winner's Cup - Home

WinnerBM Ciudad RealBM Ciudad Real

 
 

Second Round (13/10/2002)
4th October 2002
16h50HC Kehra (EST)HC Kehra23 - 32Dennis TurkuDennis Turku (FIN)
5th October 2002
18h00HT Tatran Presov (SVK)HT Tatran Presov39 - 23HC Spartak BakuHC Spartak Baku (AZE)
6th October 2002
18h00HC Spartak Baku (AZE)HC Spartak Baku21 - 34HT Tatran PresovHT Tatran Presov (SVK)
11th October 2002
22h00Haukar Hafnarfjördur (ISL)Haukar Hafnarfjördur31 - 20SPE Strovolos NicosiaSPE Strovolos Nicosia (CYP)
12th October 2002
12h00HBC Bascharage (LUX)HBC Bascharage29 - 34HC Gldani Tbilisi (GEO)
20h00SPE Strovolos Nicosia (CYP)SPE Strovolos Nicosia16 - 43Haukar HafnarfjördurHaukar Hafnarfjördur (ISL)
13th October 2002
12h00HC Gldani Tbilisi (GEO)34 - 31HBC BascharageHBC Bascharage (LUX)
13h00Dennis Turku (FIN)Dennis Turku24 - 27HC KehraHC Kehra (EST)

Third Round (17/11/2002)
8th November 2002
16h00ZTR Zaporozhye (UKR)ZTR Zaporozhye25 - 20KS WarszawiankaKS Warszawianka (POL)
9th November 2002
16h00KS Warszawianka (POL)KS Warszawianka23 - 26ZTR ZaporozhyeZTR Zaporozhye (UKR)
16h00Dennis Turku (FIN)Dennis Turku26 - 14Sport Lisboa e BenficaSport Lisboa e Benfica (POR)
18h00RK Metkovic (CRO)RK Metkovic23 - 22GOG Svendborg TGIGOG Svendborg TGI (DEN)
18h00Krivaja Zavidovici (BIH)Krivaja Zavidovici26 - 32Energiya VoronezhEnergiya Voronezh (RUS)
18h00Drammen HK (NOR)Drammen HK28 - 25HT Tatran PresovHT Tatran Presov (SVK)
19h00E&O Emmen (NED)E&O Emmen26 - 31Pick SzegedPick Szeged (HUN)
20h00BM Ciudad Real (SPA)BM Ciudad Real38 - 22HIT InnsbruckHIT Innsbruck (AUT)
10th November 2002
12h30Ademar Leon (SPA)Ademar Leon35 - 21Wacker ThunWacker Thun (SWI)
16h00Sport Lisboa e Benfica (POR)Sport Lisboa e Benfica17 - 25Dennis TurkuDennis Turku (FIN)
17h00Sporting NeLo (BEL)Sporting NeLo28 - 33Redbergslids IKRedbergslids IK (SWE)
17h30Ionikos Athens (GRE)Ionikos Athens21 - 20Tutunski Kombinat PrilepTutunski Kombinat Prilep (MKD)
18h30Conversano (ITA)Conversano27 - 27Haukar HafnarfjördurHaukar Hafnarfjördur (ISL)
15th November 2002
17h00HC Lusis Kaunas (LTU)HC Lusis Kaunas22 - 28HC Dobrogea Sud ConstantaHC Dobrogea Sud Constanta (ROM)
20h00TBV Lemgo (GER)TBV Lemgo33 - 20Cankaya Bel. AnkaraCankaya Bel. Ankara (TUR)
20h30HC Gldani Tbilisi (GEO)15 - 37Chambéry SavoieChambéry Savoie (FRA)
16th November 2002
15h00Redbergslids IK (SWE)Redbergslids IK35 - 23Sporting NeLoSporting NeLo (BEL)
18h00Arkatron Minsk (BLR)Arkatron Minsk18 - 24RK Lovcen - CetinjeRK Lovcen - Cetinje (MNE)
18h00Hapoel Rishon Le Zion (ISR)Hapoel Rishon Le Zion19 - 38Celje Pivovarna LaskoCelje Pivovarna Lasko (SLO)
18h00HT Tatran Presov (SVK)HT Tatran Presov28 - 17Drammen HKDrammen HK (NOR)
18h30Haukar Hafnarfjördur (ISL)Haukar Hafnarfjördur26 - 18ConversanoConversano (ITA)
17th November 2002
10h00HC Dobrogea Sud Constanta (ROM)HC Dobrogea Sud Constanta30 - 23HC Lusis KaunasHC Lusis Kaunas (LTU)
12h45HIT Innsbruck (AUT)HIT Innsbruck23 - 38BM Ciudad RealBM Ciudad Real (SPA)
14h00Cankaya Bel. Ankara (TUR)Cankaya Bel. Ankara27 - 44TBV LemgoTBV Lemgo (GER)
15h30Celje Pivovarna Lasko (SLO)Celje Pivovarna Lasko31 - 26Hapoel Rishon Le ZionHapoel Rishon Le Zion (ISR)
16h15GOG Svendborg TGI (DEN)GOG Svendborg TGI33 - 20RK MetkovicRK Metkovic (CRO)
17h00Wacker Thun (SWI)Wacker Thun26 - 27Ademar LeonAdemar Leon (SPA)
17h00Energiya Voronezh (RUS)Energiya Voronezh36 - 23Krivaja ZavidoviciKrivaja Zavidovici (BIH)
17h30Pick Szeged (HUN)Pick Szeged31 - 21E&O EmmenE&O Emmen (NED)
18h00RK Lovcen - Cetinje (MNE)RK Lovcen - Cetinje31 - 25Arkatron MinskArkatron Minsk (BLR)
18h00Chambéry Savoie (FRA)Chambéry Savoie41 - 13HC Gldani Tbilisi (GEO)
18h30Tutunski Kombinat Prilep (MKD)Tutunski Kombinat Prilep26 - 24Ionikos AthensIonikos Athens (GRE)

Round of 16 (15/12/2002)
7th December 2002
15h00GOG Svendborg TGI (DEN)GOG Svendborg TGI24 - 33Chambéry SavoieChambéry Savoie (FRA)
17h00HC Dobrogea Sud Constanta (ROM)HC Dobrogea Sud Constanta27 - 38TBV LemgoTBV Lemgo (GER)
18h00RK Lovcen - Cetinje (MNE)RK Lovcen - Cetinje30 - 29Energiya VoronezhEnergiya Voronezh (RUS)
18h00Celje Pivovarna Lasko (SLO)Celje Pivovarna Lasko41 - 22Tutunski Kombinat PrilepTutunski Kombinat Prilep (MKD)
18h30BM Ciudad Real (SPA)BM Ciudad Real24 - 15ZTR ZaporozhyeZTR Zaporozhye (UKR)
8th December 2002
12h30Ademar Leon (SPA)Ademar Leon29 - 21Haukar HafnarfjördurHaukar Hafnarfjördur (ISL)
14h00Pick Szeged (HUN)Pick Szeged36 - 22HT Tatran PresovHT Tatran Presov (SVK)
14h30Dennis Turku (FIN)Dennis Turku23 - 27Redbergslids IKRedbergslids IK (SWE)
14th December 2002
16h30TBV Lemgo (GER)TBV Lemgo42 - 23HC Dobrogea Sud ConstantaHC Dobrogea Sud Constanta (ROM)
18h00HT Tatran Presov (SVK)HT Tatran Presov25 - 30Pick SzegedPick Szeged (HUN)
18h30Tutunski Kombinat Prilep (MKD)Tutunski Kombinat Prilep22 - 37Celje Pivovarna LaskoCelje Pivovarna Lasko (SLO)
18h30Ademar Leon (SPA)Ademar Leon26 - 31Ademar LeonAdemar Leon (SPA)
20h00Chambéry Savoie (FRA)Chambéry Savoie24 - 24GOG Svendborg TGIGOG Svendborg TGI (DEN)
15th December 2002
15h00ZTR Zaporozhye (UKR)ZTR Zaporozhye20 - 19BM Ciudad RealBM Ciudad Real (SPA)
15h00Energiya Voronezh (RUS)Energiya Voronezh29 - 20RK Lovcen - CetinjeRK Lovcen - Cetinje (MNE)
15h00Redbergslids IK (SWE)Redbergslids IK32 - 19Dennis TurkuDennis Turku (FIN)

Quarter-Finals (07/03/2003)
1st March 2003
17h00Redbergslids IK (SWE)Redbergslids IK30 - 21Chambéry SavoieChambéry Savoie (FRA)
17h30Celje Pivovarna Lasko (SLO)Celje Pivovarna Lasko44 - 23Energiya VoronezhEnergiya Voronezh (RUS)
19h30TBV Lemgo (GER)TBV Lemgo40 - 32Pick SzegedPick Szeged (HUN)
2nd March 2003
12h30Ademar Leon (SPA)Ademar Leon30 - 26BM Ciudad RealBM Ciudad Real (SPA)
7th March 2003
20h30Chambéry Savoie (FRA)Chambéry Savoie33 - 25Redbergslids IKRedbergslids IK (SWE)
8th March 2003
15h00Energiya Voronezh (RUS)Energiya Voronezh21 - 33Celje Pivovarna LaskoCelje Pivovarna Lasko (SLO)
18h30BM Ciudad Real (SPA)BM Ciudad Real31 - 25Ademar LeonAdemar Leon (SPA)
9th March 2003
17h30Pick Szeged (HUN)Pick Szeged30 - 34TBV LemgoTBV Lemgo (GER)

Semi-Finals (05/04/2003)
29th March 2003
18h30BM Ciudad Real (SPA)BM Ciudad Real34 - 27Celje Pivovarna LaskoCelje Pivovarna Lasko (SLO)
30th March 2003
18h00Redbergslids IK (SWE)Redbergslids IK36 - 32TBV LemgoTBV Lemgo (GER)
5th April 2003
15h00TBV Lemgo (GER)TBV Lemgo35 - 37Redbergslids IKRedbergslids IK (SWE)
16h30Celje Pivovarna Lasko (SLO)Celje Pivovarna Lasko28 - 25BM Ciudad RealBM Ciudad Real (SPA)

Final (04/05/2003)
26th April 2003
18h30BM Ciudad Real (SPA)BM Ciudad Real33 - 27Redbergslids IKRedbergslids IK (SWE)
4th May 2003
17h00Redbergslids IK (SWE)Redbergslids IK24 - 24BM Ciudad RealBM Ciudad Real (SPA)

Detail of the results


Results

Draw

Teams

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2018 - All rights reserved