All sports Site

Menu
 

Basketball - Eurochallenge - 2014/2015 - Home

Choice of a season :

 
  • Antwerp Giants
  • Astana Tigers
  • Atomerömü SE Paks
  • Avtodor Saratov
  • Bakken Bears Aarhus
  • BC Körmend
  • BC Tartu
  • Belfius Mons-Hainaut
  • Biella
  • Borås Basket
  • CSM Oradea
  • Den Bosch Basketball
  • Energia Târgu Jiu
  • Enisey Krasnoyarsk
  • Galatasaray Istanbul
  • Güssing Knights
  • Joensuun Kataja
  • KTP Kotka
  • Le Mans Sarthe
  • Lisboa e Benfica
  • Lukoil Academic Sofia
  • Nanterre 92
  • NB Brindisi
  • Okapi Aalstar Alost
  • Ratiopharm Ulm
  • Siauliai
  • Skyliners Frankfurt
  • Södertälje BK
  • Tofas Bursa
  • Trabzonspor MP
  • Tsmoki Minsk
  • U-BT Cluj Napoca
  • Usak Sportif

Home

Eurochallenge - Home

WinnerNanterre 92Nanterre 92

 
 

Group A (04/11/2014 - 16/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1NB Brindisi (ITA)11651496400+96
2Ratiopharm Ulm (GER)9633477467+10
3Den Bosch Basketball (NED)9633498499-1
4Södertälje BK (SWE)7615441546-105
4th November 2014
19h00Södertälje BK (SWE)Södertälje BK71 - 76Ratiopharm UlmRatiopharm Ulm (GER)
20h00Den Bosch Basketball (NED)Den Bosch Basketball71 - 69NB BrindisiNB Brindisi (ITA)
12th November 2014
19h30Ratiopharm Ulm (GER)Ratiopharm Ulm91 - 82Den Bosch BasketballDen Bosch Basketball (NED)
20h45NB Brindisi (ITA)NB Brindisi90 - 69Södertälje BKSödertälje BK (SWE)
18th November 2014
20h00Den Bosch Basketball (NED)Den Bosch Basketball88 - 72Södertälje BKSödertälje BK (SWE)
19th November 2014
19h30Ratiopharm Ulm (GER)Ratiopharm Ulm76 - 77NB BrindisiNB Brindisi (ITA)
3rd December 2014
19h30Ratiopharm Ulm (GER)Ratiopharm Ulm88 - 62Södertälje BKSödertälje BK (SWE)
20h45NB Brindisi (ITA)NB Brindisi76 - 62Den Bosch BasketballDen Bosch Basketball (NED)
9th December 2014
19h00Södertälje BK (SWE)Södertälje BK52 - 96NB BrindisiNB Brindisi (ITA)
20h00Den Bosch Basketball (NED)Den Bosch Basketball87 - 76Ratiopharm UlmRatiopharm Ulm (GER)
16th December 2014
19h00Södertälje BK (SWE)Södertälje BK115 - 108 otDen Bosch BasketballDen Bosch Basketball (NED)
20h45NB Brindisi (ITA)NB Brindisi88 - 70Ratiopharm UlmRatiopharm Ulm (GER)

Detail of the results


Group B (04/11/2014 - 16/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1BC Tartu (EST)10642428420+8
2Energia Târgu Jiu (ROM)9633428435-7
3BC Körmend (HUN)9633447460-13
4Lukoil Academic Sofia (BUL)8624447435+12
4th November 2014
16h45Lukoil Academic Sofia (BUL)Lukoil Academic Sofia75 - 80BC KörmendBC Körmend (HUN)
18h00Energia Târgu Jiu (ROM)Energia Târgu Jiu74 - 56BC TartuBC Tartu (EST)
11th November 2014
18h00BC Tartu (EST)BC Tartu71 - 59Lukoil Academic SofiaLukoil Academic Sofia (BUL)
18h00BC Körmend (HUN)BC Körmend77 - 76Energia Târgu JiuEnergia Târgu Jiu (ROM)
18th November 2014
18h00BC Körmend (HUN)BC Körmend72 - 79BC TartuBC Tartu (EST)
19th November 2014
17h00Energia Târgu Jiu (ROM)Energia Târgu Jiu72 - 67 otLukoil Academic SofiaLukoil Academic Sofia (BUL)
2nd December 2014
18h00BC Körmend (HUN)BC Körmend63 - 76Lukoil Academic SofiaLukoil Academic Sofia (BUL)
18h00BC Tartu (EST)BC Tartu66 - 59Energia Târgu JiuEnergia Târgu Jiu (ROM)
9th December 2014
16h45Lukoil Academic Sofia (BUL)Lukoil Academic Sofia73 - 75BC TartuBC Tartu (EST)
18h00Energia Târgu Jiu (ROM)Energia Târgu Jiu73 - 72BC KörmendBC Körmend (HUN)
16th December 2014
18h00BC Tartu (EST)BC Tartu81 - 83BC KörmendBC Körmend (HUN)
19h30Lukoil Academic Sofia (BUL)Lukoil Academic Sofia97 - 74Energia Târgu JiuEnergia Târgu Jiu (ROM)

Detail of the results


Group C (04/11/2014 - 16/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Okapi Aalstar Alost (BEL)11651557507+50
2Skyliners Frankfurt (GER)10642464421+43
3Borås Basket (SWE)9633505516-11
4Bakken Bears Aarhus (DEN)6606457539-82
4th November 2014
19h15Bakken Bears Aarhus (DEN)Bakken Bears Aarhus79 - 86Borås BasketBorås Basket (SWE)
20h30Okapi Aalstar Alost (BEL)Okapi Aalstar Alost94 - 59Skyliners FrankfurtSkyliners Frankfurt (GER)
11th November 2014
19h00Borås Basket (SWE)Borås Basket67 - 91Okapi Aalstar AlostOkapi Aalstar Alost (BEL)
12th November 2014
19h30Skyliners Frankfurt (GER)Skyliners Frankfurt74 - 64Bakken Bears AarhusBakken Bears Aarhus (DEN)
18th November 2014
19h15Bakken Bears Aarhus (DEN)Bakken Bears Aarhus83 - 92Okapi Aalstar AlostOkapi Aalstar Alost (BEL)
19th November 2014
19h30Skyliners Frankfurt (GER)Skyliners Frankfurt70 - 72Borås BasketBorås Basket (SWE)
2nd December 2014
19h00Borås Basket (SWE)Borås Basket90 - 70Bakken Bears AarhusBakken Bears Aarhus (DEN)
19h30Skyliners Frankfurt (GER)Skyliners Frankfurt80 - 58Okapi Aalstar AlostOkapi Aalstar Alost (BEL)
9th December 2014
19h15Bakken Bears Aarhus (DEN)Bakken Bears Aarhus61 - 94Skyliners FrankfurtSkyliners Frankfurt (GER)
20h30Okapi Aalstar Alost (BEL)Okapi Aalstar Alost119 - 118 otBorås BasketBorås Basket (SWE)
16th December 2014
19h00Borås Basket (SWE)Borås Basket72 - 87Skyliners FrankfurtSkyliners Frankfurt (GER)
20h30Okapi Aalstar Alost (BEL)Okapi Aalstar Alost103 - 100Bakken Bears AarhusBakken Bears Aarhus (DEN)

Detail of the results


Group D (04/11/2014 - 16/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Avtodor Saratov (RUS)11651530438+92
2Astana Tigers (KAZ)11651492461+31
3Tofas Bursa (TUR)8624469504-35
4CSM Oradea (ROM)6606429517-88
4th November 2014
15h00Avtodor Saratov (RUS)Avtodor Saratov80 - 75Tofas BursaTofas Bursa (TUR)
5th November 2014
14h00Astana Tigers (KAZ)Astana Tigers80 - 64CSM OradeaCSM Oradea (ROM)
11th November 2014
18h00Tofas Bursa (TUR)Tofas Bursa102 - 106 otAstana TigersAstana Tigers (KAZ)
19h00CSM Oradea (ROM)CSM Oradea74 - 101Avtodor SaratovAvtodor Saratov (RUS)
18th November 2014
17h00CSM Oradea (ROM)CSM Oradea69 - 77Tofas BursaTofas Bursa (TUR)
19th November 2014
17h00Avtodor Saratov (RUS)Avtodor Saratov83 - 75Astana TigersAstana Tigers (KAZ)
2nd December 2014
18h00Tofas Bursa (TUR)Tofas Bursa66 - 101Avtodor SaratovAvtodor Saratov (RUS)
19h00CSM Oradea (ROM)CSM Oradea74 - 83Astana TigersAstana Tigers (KAZ)
9th December 2014
17h00Avtodor Saratov (RUS)Avtodor Saratov92 - 73CSM OradeaCSM Oradea (ROM)
10th December 2014
14h00Astana Tigers (KAZ)Astana Tigers73 - 65Tofas BursaTofas Bursa (TUR)
16th December 2014
12h00Astana Tigers (KAZ)Astana Tigers75 - 73Avtodor SaratovAvtodor Saratov (RUS)
18h00Tofas Bursa (TUR)Tofas Bursa84 - 75CSM OradeaCSM Oradea (ROM)

Detail of the results


Group E (04/11/2014 - 16/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Nanterre 92 (FRA)11651529478+51
2Belfius Mons-Hainaut (BEL)11651489451+38
3Lisboa e Benfica (POR)8624486519-33
4Joensuun Kataja (FIN)6606479535-56
4th November 2014
17h30Joensuun Kataja (FIN)Joensuun Kataja70 - 77Nanterre 92Nanterre 92 (FRA)
5th November 2014
22h00Lisboa e Benfica (POR)Lisboa e Benfica69 - 79Belfius Mons-HainautBelfius Mons-Hainaut (BEL)
11th November 2014
20h30Belfius Mons-Hainaut (BEL)Belfius Mons-Hainaut71 - 62Joensuun KatajaJoensuun Kataja (FIN)
20h30Nanterre 92 (FRA)Nanterre 9280 - 68Lisboa e BenficaLisboa e Benfica (POR)
18th November 2014
17h30Joensuun Kataja (FIN)Joensuun Kataja90 - 93Lisboa e BenficaLisboa e Benfica (POR)
20h30Nanterre 92 (FRA)Nanterre 9288 - 68Belfius Mons-HainautBelfius Mons-Hainaut (BEL)
2nd December 2014
20h30Belfius Mons-Hainaut (BEL)Belfius Mons-Hainaut92 - 63Lisboa e BenficaLisboa e Benfica (POR)
20h30Nanterre 92 (FRA)Nanterre 92102 - 92Joensuun KatajaJoensuun Kataja (FIN)
9th December 2014
17h30Joensuun Kataja (FIN)Joensuun Kataja83 - 85Belfius Mons-HainautBelfius Mons-Hainaut (BEL)
10th December 2014
22h00Lisboa e Benfica (POR)Lisboa e Benfica86 - 96Nanterre 92Nanterre 92 (FRA)
16th December 2014
20h30Belfius Mons-Hainaut (BEL)Belfius Mons-Hainaut94 - 86Nanterre 92Nanterre 92 (FRA)
22h00Lisboa e Benfica (POR)Lisboa e Benfica107 - 82Joensuun KatajaJoensuun Kataja (FIN)

Detail of the results


Group F (04/11/2014 - 16/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Trabzonspor MP (TUR)12660514450+64
2Güssing Knights (AUT)10642477456+21
3U-BT Cluj Napoca (ROM)7615442478-36
4Atomerömü SE Paks (HUN)7615454503-49
4th November 2014
18h00Trabzonspor MP (TUR)Trabzonspor MP103 - 81Atomerömü SE PaksAtomerömü SE Paks (HUN)
5th November 2014
19h00Güssing Knights (AUT)Güssing Knights84 - 77U-BT Cluj NapocaU-BT Cluj Napoca (ROM)
11th November 2014
17h00U-BT Cluj Napoca (ROM)U-BT Cluj Napoca80 - 81 otTrabzonspor MPTrabzonspor MP (TUR)
18h30Atomerömü SE Paks (HUN)Atomerömü SE Paks70 - 80Güssing KnightsGüssing Knights (AUT)
18th November 2014
18h00Trabzonspor MP (TUR)Trabzonspor MP80 - 72Güssing KnightsGüssing Knights (AUT)
19h00U-BT Cluj Napoca (ROM)U-BT Cluj Napoca64 - 73Atomerömü SE PaksAtomerömü SE Paks (HUN)
2nd December 2014
17h00U-BT Cluj Napoca (ROM)U-BT Cluj Napoca68 - 81Güssing KnightsGüssing Knights (AUT)
18h00Atomerömü SE Paks (HUN)Atomerömü SE Paks78 - 82Trabzonspor MPTrabzonspor MP (TUR)
9th December 2014
18h00Trabzonspor MP (TUR)Trabzonspor MP91 - 72U-BT Cluj NapocaU-BT Cluj Napoca (ROM)
10th December 2014
19h00Güssing Knights (AUT)Güssing Knights93 - 84 otAtomerömü SE PaksAtomerömü SE Paks (HUN)
16th December 2014
18h00Atomerömü SE Paks (HUN)Atomerömü SE Paks68 - 81U-BT Cluj NapocaU-BT Cluj Napoca (ROM)
19h00Güssing Knights (AUT)Güssing Knights67 - 77Trabzonspor MPTrabzonspor MP (TUR)

Detail of the results


Group G (04/11/2014 - 16/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Le Mans Sarthe (FRA)11651478414+64
2Antwerp Giants (BEL)9633542514+28
3Biella (ITA)9633511525-14
4KTP Kotka (FIN)7615475553-78
4th November 2014
17h30KTP Kotka (FIN)KTP Kotka108 - 95BiellaBiella (ITA)
20h30Le Mans Sarthe (FRA)Le Mans Sarthe72 - 66Antwerp GiantsAntwerp Giants (BEL)
11th November 2014
20h30Le Mans Sarthe (FRA)Le Mans Sarthe71 - 52KTP KotkaKTP Kotka (FIN)
12th November 2014
20h30Biella (ITA)Biella97 - 96Antwerp GiantsAntwerp Giants (BEL)
18th November 2014
17h30KTP Kotka (FIN)KTP Kotka93 - 112Antwerp GiantsAntwerp Giants (BEL)
19th November 2014
20h30Biella (ITA)Biella82 - 64Le Mans SartheLe Mans Sarthe (FRA)
2nd December 2014
20h30Antwerp Giants (BEL)Antwerp Giants78 - 87Le Mans SartheLe Mans Sarthe (FRA)
3rd December 2014
20h30Biella (ITA)Biella81 - 77KTP KotkaKTP Kotka (FIN)
9th December 2014
17h30KTP Kotka (FIN)KTP Kotka62 - 96Le Mans SartheLe Mans Sarthe (FRA)
20h30Antwerp Giants (BEL)Antwerp Giants92 - 82BiellaBiella (ITA)
16th December 2014
20h30Le Mans Sarthe (FRA)Le Mans Sarthe88 - 74BiellaBiella (ITA)
20h30Antwerp Giants (BEL)Antwerp Giants98 - 83KTP KotkaKTP Kotka (FIN)

Detail of the results


Group H (04/11/2014 - 16/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Enisey Krasnoyarsk (RUS)10642515467+48
2Usak Sportif (TUR)9633445458-13
3Siauliai (LTU)9633493515-22
4Tsmoki Minsk (BLR)8624473486-13
4th November 2014
17h30Siauliai (LTU)Siauliai93 - 92Enisey KrasnoyarskEnisey Krasnoyarsk (RUS)
5th November 2014
18h00Usak Sportif (TUR)Usak Sportif78 - 59Tsmoki MinskTsmoki Minsk (BLR)
12th November 2014
13h10Enisey Krasnoyarsk (RUS)Enisey Krasnoyarsk86 - 68Usak SportifUsak Sportif (TUR)
17h00Tsmoki Minsk (BLR)Tsmoki Minsk91 - 94SiauliaiSiauliai (LTU)
19th November 2014
13h10Enisey Krasnoyarsk (RUS)Enisey Krasnoyarsk87 - 82Tsmoki MinskTsmoki Minsk (BLR)
18h00Usak Sportif (TUR)Usak Sportif79 - 69SiauliaiSiauliai (LTU)
26th November 2014
17h00Tsmoki Minsk (BLR)Tsmoki Minsk85 - 73Usak SportifUsak Sportif (TUR)
3rd December 2014
13h10Enisey Krasnoyarsk (RUS)Enisey Krasnoyarsk95 - 79SiauliaiSiauliai (LTU)
9th December 2014
17h30Siauliai (LTU)Siauliai83 - 80Tsmoki MinskTsmoki Minsk (BLR)
10th December 2014
18h00Usak Sportif (TUR)Usak Sportif69 - 84Enisey KrasnoyarskEnisey Krasnoyarsk (RUS)
16th December 2014
17h00Tsmoki Minsk (BLR)Tsmoki Minsk76 - 71Enisey KrasnoyarskEnisey Krasnoyarsk (RUS)
17h30Siauliai (LTU)Siauliai75 - 78Usak SportifUsak Sportif (TUR)

Detail of the results


Round II - Group I (13/01/2015 - 24/02/2015)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Energia Târgu Jiu (ROM)10642501498+3
2NB Brindisi (ITA)9633485445+40
3Astana Tigers (KAZ)9633512509+3
4Okapi Aalstar Alost (BEL)8624475521-46
13th January 2015
18h00Energia Târgu Jiu (ROM)Energia Târgu Jiu93 - 60Okapi Aalstar AlostOkapi Aalstar Alost (BEL)
20h45NB Brindisi (ITA)NB Brindisi74 - 65Astana TigersAstana Tigers (KAZ)
20th January 2015
15h00Astana Tigers (KAZ)Astana Tigers113 - 89Energia Târgu JiuEnergia Târgu Jiu (ROM)
20h30Okapi Aalstar Alost (BEL)Okapi Aalstar Alost86 - 81NB BrindisiNB Brindisi (ITA)
27th January 2015
20h30Okapi Aalstar Alost (BEL)Okapi Aalstar Alost108 - 85Astana TigersAstana Tigers (KAZ)
28th January 2015
20h45NB Brindisi (ITA)NB Brindisi76 - 78Energia Târgu JiuEnergia Târgu Jiu (ROM)
10th February 2015
15h00Astana Tigers (KAZ)Astana Tigers83 - 75NB BrindisiNB Brindisi (ITA)
20h30Okapi Aalstar Alost (BEL)Okapi Aalstar Alost82 - 84Energia Târgu JiuEnergia Târgu Jiu (ROM)
17th February 2015
20h45NB Brindisi (ITA)NB Brindisi101 - 66Okapi Aalstar AlostOkapi Aalstar Alost (BEL)
18th February 2015
18h30Energia Târgu Jiu (ROM)Energia Târgu Jiu90 - 89 otAstana TigersAstana Tigers (KAZ)
24th February 2015
15h00Astana Tigers (KAZ)Astana Tigers77 - 73Okapi Aalstar AlostOkapi Aalstar Alost (BEL)
18h00Energia Târgu Jiu (ROM)Energia Târgu Jiu67 - 78NB BrindisiNB Brindisi (ITA)

Detail of the results


Round II - Group J (13/01/2015 - 24/02/2015)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Nanterre 92 (FRA)10642487434+53
2Le Mans Sarthe (FRA)10642464429+35
3Güssing Knights (AUT)8624458471-13
4Usak Sportif (TUR)8624430505-75
13th January 2015
19h00Güssing Knights (AUT)Güssing Knights82 - 65Le Mans SartheLe Mans Sarthe (FRA)
20h30Nanterre 92 (FRA)Nanterre 92100 - 67Usak SportifUsak Sportif (TUR)
20th January 2015
18h15Usak Sportif (TUR)Usak Sportif79 - 77Güssing KnightsGüssing Knights (AUT)
21th January 2015
20h30Le Mans Sarthe (FRA)Le Mans Sarthe72 - 60Nanterre 92Nanterre 92 (FRA)
27th January 2015
20h30Le Mans Sarthe (FRA)Le Mans Sarthe84 - 63Usak SportifUsak Sportif (TUR)
28th January 2015
20h30Nanterre 92 (FRA)Nanterre 9289 - 86Güssing KnightsGüssing Knights (AUT)
10th February 2015
18h00Usak Sportif (TUR)Usak Sportif79 - 71Nanterre 92Nanterre 92 (FRA)
20h30Le Mans Sarthe (FRA)Le Mans Sarthe93 - 60Güssing KnightsGüssing Knights (AUT)
17th February 2015
20h30Nanterre 92 (FRA)Nanterre 9285 - 68Le Mans SartheLe Mans Sarthe (FRA)
18th February 2015
19h00Güssing Knights (AUT)Güssing Knights91 - 63Usak SportifUsak Sportif (TUR)
24th February 2015
18h00Güssing Knights (AUT)Güssing Knights62 - 82Nanterre 92Nanterre 92 (FRA)
18h00Usak Sportif (TUR)Usak Sportif79 - 82Le Mans SartheLe Mans Sarthe (FRA)

Detail of the results


Round II - Group K (13/01/2015 - 24/02/2015)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Skyliners Frankfurt (GER)11651512471+41
2Avtodor Saratov (RUS)10642567546+21
3BC Tartu (EST)8624457501-44
4Den Bosch Basketball (NED)7615496514-18
13th January 2015
18h00BC Tartu (EST)BC Tartu62 - 71Skyliners FrankfurtSkyliners Frankfurt (GER)
20th January 2015
17h00Avtodor Saratov (RUS)Avtodor Saratov105 - 106 otBC TartuBC Tartu (EST)
21th January 2015
19h30Skyliners Frankfurt (GER)Skyliners Frankfurt75 - 70Den Bosch BasketballDen Bosch Basketball (NED)
27th January 2015
19h30Skyliners Frankfurt (GER)Skyliners Frankfurt68 - 71Avtodor SaratovAvtodor Saratov (RUS)
20h00Den Bosch Basketball (NED)Den Bosch Basketball78 - 77BC TartuBC Tartu (EST)
3rd February 2015
20h00Den Bosch Basketball (NED)Den Bosch Basketball107 - 108 otAvtodor SaratovAvtodor Saratov (RUS)
10th February 2015
17h00Avtodor Saratov (RUS)Avtodor Saratov89 - 85Den Bosch BasketballDen Bosch Basketball (NED)
19h30Skyliners Frankfurt (GER)Skyliners Frankfurt92 - 73BC TartuBC Tartu (EST)
18th February 2015
18h00BC Tartu (EST)BC Tartu68 - 91Avtodor SaratovAvtodor Saratov (RUS)
20h00Den Bosch Basketball (NED)Den Bosch Basketball92 - 94 otSkyliners FrankfurtSkyliners Frankfurt (GER)
24th February 2015
17h00Avtodor Saratov (RUS)Avtodor Saratov103 - 112 otSkyliners FrankfurtSkyliners Frankfurt (GER)
18h00BC Tartu (EST)BC Tartu71 - 64Den Bosch BasketballDen Bosch Basketball (NED)

Detail of the results


Round II - Group L (13/01/2015 - 24/02/2015)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Trabzonspor MP (TUR)11651502456+46
2Enisey Krasnoyarsk (RUS)9633516495+21
3Antwerp Giants (BEL)9633481509-28
4Belfius Mons-Hainaut (BEL)7615435474-39
13th January 2015
18h00Trabzonspor MP (TUR)Trabzonspor MP89 - 79Antwerp GiantsAntwerp Giants (BEL)
20h30Belfius Mons-Hainaut (BEL)Belfius Mons-Hainaut71 - 74Enisey KrasnoyarskEnisey Krasnoyarsk (RUS)
20th January 2015
18h00Trabzonspor MP (TUR)Trabzonspor MP90 - 85Enisey KrasnoyarskEnisey Krasnoyarsk (RUS)
20h30Antwerp Giants (BEL)Antwerp Giants82 - 75Belfius Mons-HainautBelfius Mons-Hainaut (BEL)
27th January 2015
20h30Belfius Mons-Hainaut (BEL)Belfius Mons-Hainaut56 - 75Trabzonspor MPTrabzonspor MP (TUR)
20h30Antwerp Giants (BEL)Antwerp Giants78 - 93Enisey KrasnoyarskEnisey Krasnoyarsk (RUS)
10th February 2015
13h10Enisey Krasnoyarsk (RUS)Enisey Krasnoyarsk83 - 88Belfius Mons-HainautBelfius Mons-Hainaut (BEL)
20h30Antwerp Giants (BEL)Antwerp Giants72 - 90Trabzonspor MPTrabzonspor MP (TUR)
17th February 2015
13h10Enisey Krasnoyarsk (RUS)Enisey Krasnoyarsk96 - 82Trabzonspor MPTrabzonspor MP (TUR)
20h30Belfius Mons-Hainaut (BEL)Belfius Mons-Hainaut77 - 84Antwerp GiantsAntwerp Giants (BEL)
24th February 2015
13h10Enisey Krasnoyarsk (RUS)Enisey Krasnoyarsk85 - 86Antwerp GiantsAntwerp Giants (BEL)
18h00Trabzonspor MP (TUR)Trabzonspor MP76 - 68Belfius Mons-HainautBelfius Mons-Hainaut (BEL)

Detail of the results


Final Round (10/03/2015 - 26/04/2015)


Quarter-Finals (17/03/2015)
10th March 2015
18h00Energia Târgu Jiu (ROM)Energia Târgu Jiu84 - 60Le Mans SartheLe Mans Sarthe (FRA)
18h00Trabzonspor MP (TUR)Trabzonspor MP94 - 88Avtodor SaratovAvtodor Saratov (RUS)
19h30Skyliners Frankfurt (GER)Skyliners Frankfurt77 - 74Enisey KrasnoyarskEnisey Krasnoyarsk (RUS)
20h30Nanterre 92 (FRA)Nanterre 9280 - 68NB BrindisiNB Brindisi (ITA)
12th March 2015
17h00Avtodor Saratov (RUS)Avtodor Saratov73 - 100Trabzonspor MPTrabzonspor MP (TUR)
20h30Le Mans Sarthe (FRA)Le Mans Sarthe79 - 68Energia Târgu JiuEnergia Târgu Jiu (ROM)
20h45NB Brindisi (ITA)NB Brindisi72 - 77Nanterre 92Nanterre 92 (FRA)
13th March 2015
13h10Enisey Krasnoyarsk (RUS)Enisey Krasnoyarsk78 - 68Skyliners FrankfurtSkyliners Frankfurt (GER)
17th March 2015
18h00Energia Târgu Jiu (ROM)Energia Târgu Jiu79 - 64Le Mans SartheLe Mans Sarthe (FRA)
19h30Skyliners Frankfurt (GER)Skyliners Frankfurt85 - 80Enisey KrasnoyarskEnisey Krasnoyarsk (RUS)

Semi-Finals (24/04/2015)
24th April 2015
15h30Nanterre 92 (FRA)Nanterre 9284 - 79Skyliners FrankfurtSkyliners Frankfurt (GER)
18h00Trabzonspor MP (TUR)Trabzonspor MP83 - 63Energia Târgu JiuEnergia Târgu Jiu (ROM)

Third Place Match (26/04/2015)
26th April 2015
15h30Energia Târgu Jiu (ROM)Energia Târgu Jiu83 - 80Skyliners FrankfurtSkyliners Frankfurt (GER)

Final (26/04/2015)
26th April 2015
18h00Nanterre 92 (FRA)Nanterre 9264 - 63Trabzonspor MPTrabzonspor MP (TUR)

Detail of the results


Results

Draw

Teams

Statistics

Archives

© Copyright Info Média Conseil 2007-2017 - All rights reserved