All sports Site

Menu
Football - Soccer - Copa Argentina - 2018 - Home

Football - Soccer - Copa Argentina - 2018 - Home

Choice of a season :

Argentina

Home

Copa Argentina - Home

ArgentinaArgentina - 9th May 2018 - 30th May 2018


Round of 64 (26/05/2018)
9th May 2018
20h40Argentinos JuniorsArgentinos Juniors2 - 1CA Independiente ChivilcoyCA Independiente Chivilcoy
15th May 2018
23h00Chacarita JuniorsChacarita Juniors0 - 3Club Deportivo MaipúClub Deportivo Maipú
17th May 2018
22h10Unión de Santa FeUnión de Santa Fe2 - 0Juventud Unida de GualeguaychúJuventud Unida de Gualeguaychú
18th May 2018
02h10Racing ClubRacing Club0 - 1CA Sarmiento ResistenciaCA Sarmiento Resistencia
21h00C.S.D. Defensa y JusticiaC.S.D. Defensa y Justicia1 - 0Club Atlético MitreClub Atlético Mitre
19th May 2018
02h10Newell's Old BoysNewell's Old Boys2 - 0Deportivo RincónDeportivo Rincón
21th May 2018
00h10Belgrano de CórdobaBelgrano de Córdoba0 - 1CA PlatenseCA Platense
26th May 2018
18h30Arsenal de SarandíArsenal de Sarandí0 - 0 (2 pen 3)Club CipollettiClub Cipolletti
18th July 2018
21h00CA TigreCA Tigre - Guillermo Brown de Puerto MadrynGuillermo Brown de Puerto Madryn
22h00Club Atlético LanúsClub Atlético Lanús - Douglas HaigDouglas Haig
22h00Estudiantes de La PlataEstudiantes de La Plata - Central Córdoba de RosarioCentral Córdoba de Rosario
22h00Boca JuniorsBoca Juniors - Alvarado de Mar del PlataAlvarado de Mar del Plata
22h00Club AlmagroClub Almagro - Gimnasia JujuyGimnasia Jujuy
22h00Colón de Santa FéColón de Santa Fé - Club Deportivo MorónClub Deportivo Morón
22h00San Lorenzo de AlmagroSan Lorenzo de Almagro - Racing de CórdobaRacing de Córdoba
22h00Olimpo Bahia BlancaOlimpo Bahia Blanca - Club Atlético AldosiviClub Atlético Aldosivi
22h00Club LujánClub Luján - Club Agropecuario ArgentinoClub Agropecuario Argentino
22h00Gimnasia La PlataGimnasia La Plata - Sportivo BelgranoSportivo Belgrano
22h00Atlético de RafaelaAtlético de Rafaela - Defensores de BelgranoDefensores de Belgrano
22h00Club Atlético TucumánClub Atlético Tucumán - CSD Tristán SuárezCSD Tristán Suárez
22h00Club Atlético BanfieldClub Atlético Banfield - General LamadridGeneral Lamadrid
22h00CA TemperleyCA Temperley - Estudiantes de Buenos AiresEstudiantes de Buenos Aires
22h00Talleres de CórdobaTalleres de Córdoba - Ferrocarril MidlandFerrocarril Midland
22h00CA IndependienteCA Independiente - Central BallesterCentral Ballester
22h00Villa DálmineVilla Dálmine - UAI UrquizaUAI Urquiza
22h00Rosario CentralRosario Central - Juventud AntonianaJuventud Antoniana
22h00San Martín de San JuanSan Martín de San Juan - Brown de AdroguéBrown de Adrogué
22h00River PlateRiver Plate - Central NorteCentral Norte
22h00Patronato de ParanáPatronato de Paraná - San Martin TucumanSan Martin Tucuman
22h00Godoy CruzGodoy Cruz - Defensores UnidosDefensores Unidos
19th July 2018
23h10Vélez SársfieldVélez Sársfield - Central Córdoba de Santiago del EsteroCentral Córdoba de Santiago del Estero
23h10Club Atlético HuracánClub Atlético Huracán - Victoriano ArenasVictoriano Arenas

Round of 32

Round of 16

Quarter-Finals

Semi-Finals

Final

Detailed results

Teams

Help

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2018 - All rights reserved