All sports Site

Menu
 

Biathlon - Brezno-Osrblie 2 - 2019/2020

Choice of a season :

Slovakia

Results Women

Results Mixed

Brezno-Osrblie 2 - Results Mixed 2019/2020

SlovakiaSlovakia - 13 January 2020 - 18 January 2020


Mixed Relay - 15 January 2020


1RUS Russia (Vadim Filimonov, Semen Suchilov, Ekaterina Glazyrina, Victoria Slivko)1:21:37.9
2GER Germany (Lucas Fratzscher, Florian Hollandt, Franziska Hildebrand, Vanessa Voigt)1:21:40.5
3NOR Norway (Sindre Pettersen, Håvard Bogetveit, Ida Lien, Emilie Ågheim Kalkenberg)1:22:22.6
4CZE Czech Republic (Milan Zemlicka, Adam Vaclavik, Ludmila Horka, Anna Tkadlecova)1:23:59.6
5FRA France (Martin Perrillat Bottonet, Hugo Rivail, Sophie Chauveau, Gilonne Guigonnat)1:24:00.5
6UKR Ukraine (Andriy Dotsenko, Ruslan Tkalenko, Olga Abramova, Nadiia Bielkina)1:24:34.1
7ITA Italy (Thierry Chenal, Saverio Zini, Eleonora Fauner, Alexia Runggaldier)1:24:36.1
8SWE Sweden (Emil Nykvist, Simon Hallstroem, Emma Nilsson, Felicia Lindqvist)1:24:55.5
9AUT Austria (Nikolaus Leitinger, Patrick Jakob, Tamara Steiner, Fabienne Hartweger)1:25:21.9
10FIN Finland (Heikki Laitinen, Tuukka Invenius, Sanna Markkanen, Erika Jänkä)1:26:20.5
11POL Poland (Mateusz Janik, Tomasz Jakiela, Anna Maka, Karolina Piton)1:26:47.2
12USA United States (Alexander Mc Intosh Howe, Travis Cooper, Madeleine Grace Phaneuf, Kelsey Joan Dickinson)1:26:56.6
13SVK Slovakia (Matej Kazar, Matej Baloga, Lucia Michalickova, Aneta Smerciakova)1:26:57.9
14KAZ Kazakhstan (Petr Yermolenko, Danil Beletskiy, Yevgeniya Krassikova, Lyudmila Akhatova)1:29:02.3
15ROM Romania (Florin-Catalin Buta, Adelin Miodrag Duicu, Andreea Mezdrea, Vivien-Bernadett Andras)ronde
16EST Estonia (Mart Vsivtsev, Juri Uha, Kadri Lehtla, Mari Uha)ronde
17LAT Latvia (Rudis Balodis, Kirils Matjuhins, Sanita Bulina, Annija Keita Sabule)ronde

Single Mixed Relay - 15 January 2020


1NOR Norway (Endre Stroemsheim, Karoline Erdal, Endre Stroemsheim, Karoline Erdal)38:57.7
2FRA France (Aristide Bègue, Lou Jeanmonnot, Aristide Bègue, Lou Jeanmonnot)39:27.1
3UKR Ukraine (Vitaliy Trush, Yuliya Zhuravok, Vitaliy Trush, Yuliya Zhuravok)39:40.3
4GER Germany (Erik Lesser, Stefanie Scherer, Erik Lesser, Stefanie Scherer)39:40.5
5CZE Czech Republic (Vitezslav Hornig, Tereza Vinklarkova, Vitezslav Hornig, Tereza Vinklarkova)40:08.0
6SWE Sweden (Gabriel Stegmayr, Elisabeth Högberg, Gabriel Stegmayr, Elisabeth Högberg)40:42.9
7SWI Switzerland (Sandro Bovisi, Irene Cadurisch, Sandro Bovisi, Irene Cadurisch)40:58.7
8RUS Russia (Kirill Streltsov, Anna Nikulina, Kirill Streltsov, Anna Nikulina)41:16.2
9USA United States (Max Durtschi, Emily Dreissigacker, Max Durtschi, Emily Dreissigacker)41:25.3
10AUT Austria (Peter Brunner, Ramona Düringer, Peter Brunner, Ramona Düringer)41:39.4
11CAN Canada (Carsen Campbell, Emily Dickson, Carsen Campbell, Emily Dickson)42:03.2
12POL Poland (Tadeusz Nedza-Kubiniec, Kamila Cichon, Tadeusz Nedza-Kubiniec, Kamila Cichon)42:38.9
13BLR Belarus (Viktar Kryuko, Adelina Sabitava, Viktar Kryuko, Adelina Sabitava)42:48.7
14FIN Finland (Otto-Eemil Karvinen, Heidi Nikkinen, Otto-Eemil Karvinen, Heidi Nikkinen)43:10.1
15EST Estonia (Robert Heldna, Susan Kuelm, Robert Heldna, Susan Kuelm)43:21.7
16ROM Romania (George Marian Coltea, Eniko Marton, George Marian Coltea, Eniko Marton)ronde
17LAT Latvia (Renars Birkentals, Ieva Puce, Renars Birkentals, Ieva Puce)ronde
18MGL Mongolia (Bilguun Altankhuyag, Ariuntungalag Enkhbayar, Bilguun Altankhuyag, Ariuntungalag Enkhbayar)ronde
19BUL Bulgaria (Vladimir Oryashkov, Lyubomira Pehlivanska, Vladimir Oryashkov, Lyubomira Pehlivanska)ronde
20HUN Hungary (Soma Gyallai, Sara Ponya, Soma Gyallai, Sara Ponya)ronde
21TUR Turkey (Mehmet Ustuntas, Gulsah Aga, Mehmet Ustuntas, Gulsah Aga)ronde
22MDA Moldova (Cristin Stratan, Valentina Mirza, Cristin Stratan, Valentina Mirza)ronde
23ARG Argentina (Javier Gimenez, Sofia Kydasiouk, Javier Gimenez, Sofia Kydasiouk)ronde

Results Men

Statistics

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2020 - All rights reserved