All sports Site

Menu
 

Biathlon - Oestersund - 2019/2020

Choice of a season :

Sweden

Results Mixed

Oestersund - Results Mixed 2019/2020

SwedenSweden - Östersund - 29 November 2019 - 8 December 2019


Mixed Relay - 30 November 2019


1ITA Italy (Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer, Dominik Windisch)1:05:56.1
2NOR Norway (Ingrid Landmark Tandrevold, Tiril Eckhoff, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø)1:06:00.2
3SWE Sweden (Linn Persson, Mona Brorsson, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma)1:06:56.0
4RUS Russia (Ekaterina Yurlova-Percht, Svetlana Mironova, Dmitry Malyshko, Alexandr Loginov)1:07:41.0
5AUT Austria (Julia Schwaiger, Katharina Innerhofer, Felix Leitner, Dominik Landertinger)1:07:49.7
6SWI Switzerland (Selina Gasparin, Lena Häcki, Benjamin Weger, Jeremy Finello)1:07:51.6
7GER Germany (Karolin Horchler, Denise Herrmann, Simon Schempp, Benedikt Doll)1:08:17.0
8USA United States (Clare Egan, Joanne Firesteel Reid, Leif Nordgren, Alexander Mc Intosh Howe)1:08:24.2
9FRA France (Celia Aymonier, Anaïs Bescond, Quentin Fillon Maillet, Martin Fourcade)1:08:25.2
10FIN Finland (Mari Eder, Kaisa Mäkäräinen, Tero Seppälä, Olli Hiidensalo)1:08:41.9
11CZE Czech Republic (Eva Kristejn Puskarcíková, Marketa Davidova, Ondrej Moravec, Michal Krcmar)1:08:59.4
12CAN Canada (Nadia Moser, Megan Bankes, Jules Burnotte, Scott Gow)1:09:25.0
13SVK Slovakia (Ivona Fialkova, Paulina Fialkova, Tomas Hasilla, Martin Otcenas)1:09:29.6
14POL Poland (Monika Hojnisz-Starega, Kamila Zuk, Grzegorz Guzik, Lukasz Szczurek)1:09:30.1
15UKR Ukraine (Vita Semerenko, Darya Blashko, Artem Pryma, Taras Lesiuk)1:09:48.4
16BLR Belarus (Dzinara Alimbekava, Iryna Kryuko, Sergey Bocharnikov, Anton Smolski)1:09:58.3
17BUL Bulgaria (Milena Todorova, Maria Zdravkova, Krasimir Anev, Vladimir Iliev)1:10:15.6
18EST Estonia (Grete Gaim, Johanna Talihaerm, Kalev Ermits, Kristo Siimer)Lap
19CHN China (Jialin Tang, Fanqi Meng, Xingyuan Yan, Jinle Tang)Lap
20KOR Republic of Korea (Anna Boulygina-Frolina, Eun-jung Ko, Timofey Lapshin, Yong-gyu Kim)Lap
21KAZ Kazakhstan (Anastassiya Kondratyeva, Lyudmila Akhatova, Maxim Braun, Vladislav Vitenko)Lap
22SLO Slovenia (Polona Klemencic, Nina Zadravec, Alex Cisar, Rok Trsan)Lap
23JPN Japan (Asuka Hachisuka, Yurie Tanaka, Kosuke Ozaki, Shohei Kodama)Lap
24LAT Latvia (Ieva Puce, Julija Matvijenko, Aleksandrs Patrijuks, Roberts Slotins)Lap
25LTU Lithuania (Natalja Kocergina, Gabriele Lescinskaite, Karol Dombrovski, Vytautas Strolia)Lap

Single Mixed Relay - 30 November 2019


1SWE Sweden (Hanna Öberg, Sebastian Samuelsson)36:42.1
2GER Germany (Franziska Preuss, Erik Lesser)37:00.2
3NOR Norway (Marte Olsbu Røiseland, Vetle Sjåstad Christiansen)37:22.5
4UKR Ukraine (Anastasiya Merkushyna, Artem Tyshchenko)37:39.0
5EST Estonia (Regina Oja, Rene Zahkna)37:43.7
6USA United States (Susan Dunklee, Sean Doherty)37:59.1
7FRA France (Julia Simon, Simon Desthieux)38:01.6
8ITA Italy (Federica Sanfilippo, Thomas Bormolini)38:33.8
9BLR Belarus (Hanna Sola, Mikita Labastau)38:45.2
10CAN Canada (Emma Lunder, Christian Gow)38:45.8
11AUT Austria (Lisa Theresa Hauser, Julian Eberhard)38:52.4
12RUS Russia (Tamara Voronina, Matvey Eliseev)38:53.5
13SWI Switzerland (Aita Gasparin, Mario Dolder)39:02.1
14KAZ Kazakhstan (Galina Vishnevskaya-Sheporenko, Roman Yeremin)39:02.5
15BUL Bulgaria (Daniela Kadeva, Anton Sinapov)40:12.2
16POL Poland (Kinga Zbylut, Andrzej Nedza-Kubiniec)40:34.6
17FIN Finland (Suvi Minkkinen, Jaakko Ranta, Suvi Minkkinen, Jaakko Ranta)LPD
18CZE Czech Republic (Jessica Jislova, Jakub Stvrtecky)
19SLO Slovenia (Nika Vindisar, Miha Dovzan)
20JPN Japan (Fuyuko Tachizaki, Mikito Tachizaki)
21CHN China (Yuanmeng Chu, Wenqiang Wang)
22LTU Lithuania (Natalja Kocergina, Tomas Kaukenas)
23ROM Romania (Eniko Marton, George Marian Coltea)
24SVK Slovakia (Terezia Poliakova, Michal Sima)
25CRO Croatia (Nika Blazenic, Kresimir Crnkovic)
26KOR Republic of Korea (Seon-Su Kim, Dujin Choi)

Results Men

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2020 - All rights reserved