All sports Site
All sports Site
Ukraine - 3 October 1997
Oleg Prihodko (born 3 October 1997 in Pavlograd) is a tennis player who competes internationally for Ukraine. He plays his last match during the Prague 3 2023 tournament .
Click on a year to expand/reduce
Results - Singles
Victory : 0
Final : 0
Summary : 9 Victories / 16 Defeats
Tigre from 2 January to 8 January 2023 (Clay) | ||||
---|---|---|---|---|
Qualifications - First Round | defeated by | Leonardo Aboian | 6-3 3-6 6-1 | |
Tigre 2 from 9 January to 15 January 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Maximo Zeitune | 6-1 6-1 | |
Qualifications - Second Round | defeat | Martin Cuevas | 6-4 6-3 | |
Round of 32 | defeated by | Andrea Collarini | 6-1 6-4 | |
Brasil Tennis Challenger from 16 January to 22 January 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Remy Bertola | 7-5 3-0 ab. | |
Qualifications - Second Round | defeat | Juan Pablo Paz | 6-4 7-5 | |
Round of 32 | defeated by | Hernan Casanova | 6-1 6-0 | |
Concepcion from 23 January to 29 January 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Nicolas Mejia | 6-3 7-6 | |
Rovereto from 20 February to 26 February 2023 (Indoor) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Andrea Arnaboldi | 6-7 7-5 6-3 | |
Pau from 27 February to 5 March 2023 (Indoor) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Valentin Royer | 7-6 6-4 | |
Székesfehérvár from 13 March to 19 March 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Evgeny Karlovskiy | 7-6 6-1 | |
Qualifications - Second Round | defeat | Kenny De Schepper | 6-4 6-3 | |
Round of 32 | defeat | Matyas Fuele | 6-2 6-1 | |
Round of 16 | defeated by | Damir Dzumhur | 6-3 1-6 6-3 | |
Split from 10 April to 16 April 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | James McCabe | 6-3 6-3 | |
Qualifications - Second Round | defeated by | Dane Sweeny | 6-3 6-1 | |
Prague 2 from 8 May to 14 May 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Joao Domingues | 6-4 5-7 6-3 | |
Qualifications - Second Round | defeated by | Gastão Elias | 7-6 6-3 | |
Lyon from 12 June to 18 June 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Maxime Janvier | 7-6 3-6 6-4 | |
Cali from 19 June to 25 June 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Gonzalo Lama | 3-6 6-3 7-5 | |
Medellin from 26 June to 2 July 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Andres Urrea | 4-6 7-6 6-3 | |
Amersfoort from 17 July to 23 July 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Alex Marti Pujolras | 6-4 7-6 | |
Liberec from 31 July to 6 August 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Toby Kodat | 6-4 6-4 | |
Banja Luka from 7 August to 13 August 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Marko Topo | 6-7 6-2 6-4 | |
Prague 3 from 21 August to 27 August 2023 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Federico Agustin Gomez | 6-4 4-6 6-4 |
Victory : 0
Final : 0
Summary : 15 Victories / 15 Defeats
Pereira from 28 March to 3 April 2022 (Hard) | ||||
---|---|---|---|---|
Qualifications - First Round | defeat | Gustavo Heide | 6-4 6-1 | |
Qualifications - Second Round | defeat | Conner Huertas del Pino | 6-3 6-0 | |
Round of 32 | defeated by | Alejandro González | 7-5 4-6 6-3 | |
Vicenza from 23 May to 29 May 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Mattia Ghedin | 6-2 6-1 | |
Qualifications - Second Round | defeat | Filippo Baldi | 6-4 6-4 | |
Round of 32 | defeat | Salvatore Caruso | 4-6 7-5 6-4 | |
Round of 16 | defeated by | Daniel Dutra Da Silva | 6-2 2-6 6-2 | |
Poznan from 30 May to 5 June 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Carlos Gómez-Herrera | 6-3 4-6 6-1 | |
Qualifications - Second Round | defeated by | Elmar Ejupovic | 6-2 6-4 | |
Bratislava from 6 June to 12 June 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Lukas Pokorny | 7-5 6-4 | |
Qualifications - Second Round | defeat | Filip Cristian Jianu | 6-2 6-6 ab. | |
Round of 32 | defeated by | Dmitry Popko | 4-6 6-1 6-2 | |
Parma from 13 June to 19 June 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Oriol Roca Batalla | 4-6 6-4 6-4 | |
Todi from 4 July to 10 July 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Alexander Cozbinov | 6-7 7-6 6-1 | |
Qualifications - Second Round | defeated by | Remy Bertola | 6-2 7-6 | |
Iasi from 11 July to 17 July 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Petros Tsitsipas | 7-6 6-1 | |
Qualifications - Second Round | defeated by | Nicolae Frunza | 6-1 6-0 | |
Round of 32 | defeated by | Marius Copil | 6-2 7-6 | |
San Benedetto del Tronto from 25 July to 31 July 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Luca Potenza | 3-6 6-4 6-3 | |
Liberec from 1 August to 7 August 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Dominik Recek | 6-7 6-2 6-4 | |
Qualifications - Second Round | defeated by | Sumit Nagal | 7-5 6-3 | |
Saint Marin from 8 August to 14 August 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Vladyslav Orlov | 6-4 2-2 ab. | |
Qualifications - Second Round | defeat | Andrey Chepelev | 2-6 7-6 6-2 | |
Round of 32 | defeated by | Maxime Janvier | 6-1 3-6 7-5 | |
Banja Luka from 22 August to 28 August 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Marko Topo | 7-6 7-6 | |
Genoa from 19 September to 25 September 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Ivan Liutarevich | 6-4 6-3 | |
Qualifications - Second Round | defeated by | Sandro Kopp | 6-4 6-4 | |
Lisboa Belém Open from 26 September to 2 October 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeated by | Mattia Bellucci | 6-4 6-1 | |
Alicante from 3 October to 9 October 2022 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Terence Atmane | 6-4 7-6 | |
Qualifications - Second Round | defeated by | Steven Diez | 6-0 6-4 |
Victory : 0
Final : 1 (Antalya 4)
Summary : 6 Victories / 5 Defeats
Iasi from 12 July to 18 July 2021 (Clay) | ||||
---|---|---|---|---|
Qualifications - First Round | defeated by | Bogdan Bobrov | 6-4 7-6 | |
Sibiu from 27 September to 3 October 2021 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Uladzimir Ignatik | 6-3 6-3 | |
Qualifications - Second Round | defeated by | Yan Bondarevskiy | 7-6 6-4 | |
Antalya 4 from 6 December to 12 December 2021 (Clay) | ||||
Qualifications - First Round | defeat | Mick Veldheer | 1-6 6-3 6-2 | |
Qualifications - Second Round | defeated by | Cezar Cretu | 6-2 6-4 | |
Round of 32 | defeat | Riccardo Bonadio | 7-6 6-4 | |
Round of 16 | defeat | Duck Hee Lee | 6-3 6-3 | |
Quarter-Finals | defeat | Cem Ilkel | 6-3 3-6 6-2 | |
Semi-Finals | defeat | Giovanni Fonio | 1-6 6-1 6-3 | |
Final | defeated by | Evgenii Tyurnev | 3-6 6-4 6-4 | |
Maia 2 from 13 December to 19 December 2021 (Indoor) | ||||
Round of 32 | defeated by | Eduard Esteve Lobato | 6-3 6-2 |