All sports Site
All sports Site
Choice of a season :
Austria
5 March 2022 | |||
17h30 | Vienna Timberwolves | 84 - 72 (22-14, 21-15, 12-19, 29-24) | WBC Raiffeisen Wels |
6 March 2022 | |||
17h30 | Swans Gmunden | 79 - 73 (26-18, 17-11, 19-21, 17-23) | XD Klosterneuburg |
7 March 2022 | |||
19h30 | Oberwart Gunners | 82 - 70 (19-25, 17-14, 19-17, 27-14) | Vienna Timberwolves |
9 March 2022 | |||
19h30 | Graz UBSC | 83 - 95 (21-23, 29-20, 20-27, 13-25) | Kapfenberg Bulls |
10 March 2022 | |||
19h00 | WBC Raiffeisen Wels | 82 - 69 (21-18, 24-24, 18-18, 19-9) | Oberwart Gunners |
12 March 2022 | |||
17h30 | Graz UBSC | 75 - 64 (19-14, 16-14, 20-18, 20-18) | SKN Sankt Pölten BC |
13 March 2022 | |||
17h30 | BC Hallmann Vienna | 91 - 90 (20-24, 16-18, 21-26, 34-22) | Kapfenberg Bulls |
17h30 | Oberwart Gunners | 104 - 106 ot (22-18, 21-26, 19-16, 29-31) | Swans Gmunden |
19 March 2022 | |||
17h30 | SKN Sankt Pölten BC | 73 - 89 (8-21, 16-28, 18-30, 31-10) | BC Hallmann Vienna |
20h00 | Oberwart Gunners | 69 - 76 (22-28, 18-14, 15-20, 14-14) | Kapfenberg Bulls |
20 March 2022 | |||
17h30 | Swans Gmunden | 78 - 68 (23-16, 18-18, 20-18, 17-16) | Graz UBSC |
23 March 2022 | |||
19h00 | Kapfenberg Bulls | 81 - 83 ot (21-16, 22-18, 16-18, 15-22) | SKN Sankt Pölten BC |
19h00 | BC Hallmann Vienna | 85 - 73 (19-25, 24-12, 24-15, 18-21) | Swans Gmunden |
19h30 | Graz UBSC | 74 - 57 (20-12, 8-11, 18-20, 28-14) | Oberwart Gunners |
26 March 2022 | |||
17h30 | Graz UBSC | 70 - 85 (12-22, 17-25, 21-21, 20-17) | BC Hallmann Vienna |
20h00 | Oberwart Gunners | 80 - 77 (10-21, 29-14, 14-18, 27-24) | SKN Sankt Pölten BC |
27 March 2022 | |||
17h30 | Swans Gmunden | 98 - 99 ot (18-17, 25-24, 16-22, 26-22) | Kapfenberg Bulls |
30 March 2022 | |||
19h00 | SKN Sankt Pölten BC | 64 - 86 (16-20, 17-21, 19-23, 12-22) | Swans Gmunden |
19h00 | BC Hallmann Vienna | 81 - 77 (21-16, 22-21, 27-21, 11-19) | Oberwart Gunners |
19h00 | Kapfenberg Bulls | 96 - 89 (26-19, 24-28, 21-18, 25-24) | Graz UBSC |
2 April 2022 | |||
17h30 | Kapfenberg Bulls | 86 - 95 (18-29, 22-14, 27-28, 19-24) | BC Hallmann Vienna |
20h00 | SKN Sankt Pölten BC | 80 - 82 (29-18, 21-23, 17-24, 13-17) | Graz UBSC |
3 April 2022 | |||
17h30 | Swans Gmunden | 101 - 90 ot (23-20, 19-18, 13-15, 22-24) | Oberwart Gunners |
6 April 2022 | |||
19h00 | Kapfenberg Bulls | 78 - 83 (20-22, 18-21, 20-25, 20-15) | Oberwart Gunners |
19h00 | BC Hallmann Vienna | 91 - 80 (20-15, 15-27, 32-19, 24-19) | SKN Sankt Pölten BC |
19h30 | Graz UBSC | 79 - 73 (23-20, 21-23, 23-10, 12-20) | Swans Gmunden |
9 April 2022 | |||
17h30 | SKN Sankt Pölten BC | 76 - 73 (16-16, 21-22, 21-17, 18-18) | Kapfenberg Bulls |
17h30 | Oberwart Gunners | 84 - 68 (27-12, 24-14, 18-18, 15-24) | Graz UBSC |
20h00 | Swans Gmunden | 99 - 91 (28-23, 21-22, 36-21, 14-25) | BC Hallmann Vienna |
13 April 2022 | |||
19h00 | SKN Sankt Pölten BC | 86 - 78 (25-24, 17-21, 27-18, 17-15) | Oberwart Gunners |
19h00 | Kapfenberg Bulls | 92 - 93 (29-20, 12-23, 21-21, 30-29) | Swans Gmunden |
19h00 | BC Hallmann Vienna | 94 - 65 (21-19, 25-17, 22-10, 26-19) | Graz UBSC |
16 April 2022 | |||
20h00 | Swans Gmunden | 20 - 0 (forfeit) | SKN Sankt Pölten BC |
20h00 | Oberwart Gunners | 87 - 73 (15-19, 25-15, 24-12, 23-27) | BC Hallmann Vienna |
20h00 | Graz UBSC | 97 - 82 (24-16, 29-25, 10-19, 34-22) | Kapfenberg Bulls |
12 March 2022 | |||
20h00 | WBC Raiffeisen Wels | 113 - 84 (28-20, 27-25, 24-20, 34-19) | Vienna Timberwolves |
13 March 2022 | |||
17h30 | XD Klosterneuburg | 80 - 95 (19-22, 28-23, 10-32, 23-18) | Arkadia Traiskirchen Lions |
19 March 2022 | |||
17h30 | Vienna Timberwolves | 20 - 0 (forfeit) | XD Klosterneuburg |
20 March 2022 | |||
17h30 | Arkadia Traiskirchen Lions | 0 - 20 (forfeit) | WBC Raiffeisen Wels |
26 March 2022 | |||
17h30 | Vienna Timberwolves | 72 - 71 (12-14, 24-24, 18-15, 18-18) | Arkadia Traiskirchen Lions |
27 March 2022 | |||
17h30 | XD Klosterneuburg | 79 - 86 (13-20, 23-28, 18-18, 25-20) | WBC Raiffeisen Wels |
2 April 2022 | |||
17h30 | Vienna Timberwolves | 68 - 87 (27-7, 9-26, 17-22, 15-32) | WBC Raiffeisen Wels |
3 April 2022 | |||
17h30 | Arkadia Traiskirchen Lions | 97 - 95 (25-29, 21-19, 22-31, 29-16) | XD Klosterneuburg |
9 April 2022 | |||
17h30 | WBC Raiffeisen Wels | 82 - 91 (19-14, 13-29, 28-26, 22-22) | Arkadia Traiskirchen Lions |
10 April 2022 | |||
17h30 | XD Klosterneuburg | 75 - 61 (21-21, 25-14, 17-19, 12-7) | Vienna Timberwolves |
16 April 2022 | |||
20h00 | Arkadia Traiskirchen Lions | 66 - 58 (12-12, 13-7, 14-21, 27-18) | Vienna Timberwolves |
20h00 | WBC Raiffeisen Wels | 73 - 86 (16-15, 20-26, 18-28, 19-17) | XD Klosterneuburg |
23 April 2022 | |||
17h30 | Vienna Timberwolves | 81 - 65 (20-19, 19-18, 24-16, 18-12) | XD Klosterneuburg |
27 April 2022 | |||
19h30 | XD Klosterneuburg | 87 - 68 (19-22, 19-18, 27-5, 22-23) | Vienna Timberwolves |
30 April 2022 | |||
17h30 | Vienna Timberwolves | 73 - 76 (20-20, 22-15, 9-21, 22-20) | XD Klosterneuburg |
4 May 2022 | |||
19h30 | XD Klosterneuburg | 70 - 75 (15-18, 20-13, 21-24, 14-20) | Vienna Timberwolves |
7 May 2022 | |||
17h30 | Vienna Timberwolves | 81 - 90 (16-26, 26-23, 15-20, 24-21) | XD Klosterneuburg |
24 April 2022 | |||
17h30 | Graz UBSC | 80 - 62 (15-14, 23-17, 12-18, 30-13) | SKN Sankt Pölten BC |
17h30 | Oberwart Gunners | 82 - 67 (28-19, 23-20, 20-16, 11-12) | Kapfenberg Bulls |
17h30 | BC Hallmann Vienna | 95 - 76 (25-19, 29-18, 19-20, 22-19) | Arkadia Traiskirchen Lions |
20h00 | Swans Gmunden | 90 - 85 (32-18, 21-29, 22-16, 15-22) | WBC Raiffeisen Wels |
28 April 2022 | |||
19h00 | Kapfenberg Bulls | 63 - 59 (9-12, 21-18, 13-13, 20-16) | Oberwart Gunners |
19h00 | Arkadia Traiskirchen Lions | 65 - 86 (14-22, 13-13, 20-24, 18-27) | BC Hallmann Vienna |
19h00 | WBC Raiffeisen Wels | 82 - 67 (20-14, 30-27, 11-17, 21-9) | Swans Gmunden |
19h00 | SKN Sankt Pölten BC | 87 - 75 (19-17, 19-17, 29-21, 20-20) | Graz UBSC |
30 April 2022 | |||
17h30 | Graz UBSC | 78 - 72 (22-13, 21-27, 16-17, 19-15) | SKN Sankt Pölten BC |
17h30 | BC Hallmann Vienna | 78 - 70 (14-14, 24-25, 16-17, 24-14) | Arkadia Traiskirchen Lions |
17h30 | Oberwart Gunners | 79 - 44 (25-7, 22-9, 20-19, 12-9) | Kapfenberg Bulls |
17h30 | Swans Gmunden | 82 - 66 (15-22, 23-16, 26-13, 18-15) | WBC Raiffeisen Wels |
3 May 2022 | |||
19h00 | Kapfenberg Bulls | 49 - 79 (11-25, 13-20, 14-18, 11-16) | Oberwart Gunners |
19h00 | SKN Sankt Pölten BC | 69 - 86 (20-14, 11-20, 16-23, 22-29) | Graz UBSC |
19h00 | WBC Raiffeisen Wels | 76 - 80 (17-19, 14-16, 19-21, 26-24) | Swans Gmunden |
8 May 2022 | |||
17h30 | Swans Gmunden | 83 - 81 (30-25, 13-22, 24-13, 16-21) | Oberwart Gunners |
20h00 | BC Hallmann Vienna | 113 - 72 (30-14, 25-14, 32-17, 26-27) | Graz UBSC |
11 May 2022 | |||
19h00 | Graz UBSC | 63 - 84 (8-26, 17-15, 15-23, 23-20) | BC Hallmann Vienna |
19h00 | Oberwart Gunners | 90 - 107 (16-24, 18-21, 29-24, 27-38) | Swans Gmunden |
14 May 2022 | |||
17h30 | BC Hallmann Vienna | 108 - 102 ot (23-23, 26-19, 13-27, 25-18) | Graz UBSC |
20h15 | Swans Gmunden | 99 - 79 (31-17, 22-11, 26-26, 20-25) | Oberwart Gunners |
22 May 2022 | |||
19h00 | BC Hallmann Vienna | 83 - 63 (18-17, 20-17, 23-13, 22-16) | Swans Gmunden |
26 May 2022 | |||
19h00 | Swans Gmunden | 72 - 87 (19-25, 15-20, 16-24, 22-18) | BC Hallmann Vienna |
28 May 2022 | |||
19h00 | BC Hallmann Vienna | 86 - 107 (26-21, 22-38, 23-25, 15-23) | Swans Gmunden |
31 May 2022 | |||
19h00 | Swans Gmunden | 60 - 86 (18-23, 20-22, 16-22, 6-19) | BC Hallmann Vienna |
1 | BC Hallmann Vienna | 32 |
2 | Swans Gmunden | 27 |
3 | Oberwart Gunners | 18 |
4 | Graz UBSC | 17 |
5 | SKN Sankt Pölten BC | 14 |
6 | Kapfenberg Bulls | 12 |
1 | Kapfenberg Bulls | 20 |
2 | Vienna Timberwolves | 19 |
3 | Arkadia Traiskirchen Lions | 18 |
4 | Graz UBSC | 18 |
5 | SKN Sankt Pölten BC | 18 |
6 | XD Klosterneuburg | 18 |
1 | BC Hallmann Vienna | 18 |
2 | Swans Gmunden | 15 |
3 | Graz UBSC | 12 |
4 | Oberwart Gunners | 12 |
5 | SKN Sankt Pölten BC | 9 |
6 | Vienna Timberwolves | 8 |
1 | Kapfenberg Bulls | 10 |
2 | Arkadia Traiskirchen Lions | 8 |
3 | WBC Raiffeisen Wels | 8 |
4 | XD Klosterneuburg | 8 |
5 | SKN Sankt Pölten BC | 7 |
6 | Vienna Timberwolves | 7 |
1 | BC Hallmann Vienna | 14 |
2 | Swans Gmunden | 12 |
3 | Kapfenberg Bulls | 6 |
4 | Oberwart Gunners | 6 |
5 | Graz UBSC | 5 |
6 | SKN Sankt Pölten BC | 5 |
1 | Graz UBSC | 13 |
2 | Vienna Timberwolves | 12 |
3 | Oberwart Gunners | 11 |
4 | SKN Sankt Pölten BC | 11 |
5 | Arkadia Traiskirchen Lions | 10 |
6 | Kapfenberg Bulls | 10 |