Wait ...
World Junior Sprint Championships - Results Men 2018
Bulgaria - Pomorie - 26 July 2018 - 29 July 2018
1 | Russia (Sergei Nemov, Kirill Romanov) | 03:53.872 |
2 | Cuba (Orestes Jose Gutierrez Francisco, Jose Ramon Pelier Cordova) | 03:54.551 |
3 | Czech Republic (Jiri Minarik, Jiri Zalubil) | 03:55.118 |
4 | Belarus (Aliaksandr Hatalski, Asetski, Vitali) | 03:55.641 |
5 | Latvia (Ansis Grisans, Matiss Ozols) | 03:56.023 |
6 | Canada (Philipe Turcanu, Alix Plomteux) | 03:56.691 |
7 | Hungary (Benedek Horváth, ádám Besenyei) | 03:58.266 |
8 | Germany (Florian Köppen, Tom-Lucas Hinz) | 04:02.263 |
9 | Spain (Joan Antoni Moreno, Nicolas Sprimont) | 04:16.848 |
- Men's C-2 1000m canoe double - Detailed results
1 | Russia (Sergei Nemov, Kirill Romanov) | 03:53.872 |
2 | Cuba (Orestes Jose Gutierrez Francisco, Jose Ramon Pelier Cordova) | 03:54.551 |
3 | Czech Republic (Jiri Minarik, Jiri Zalubil) | 03:55.118 |
4 | Belarus (Aliaksandr Hatalski, Asetski, Vitali) | 03:55.641 |
5 | Latvia (Ansis Grisans, Matiss Ozols) | 03:56.023 |
6 | Canada (Philipe Turcanu, Alix Plomteux) | 03:56.691 |
7 | Hungary (Benedek Horváth, ádám Besenyei) | 03:58.266 |
8 | Germany (Florian Köppen, Tom-Lucas Hinz) | 04:02.263 |
9 | Spain (Joan Antoni Moreno, Nicolas Sprimont) | 04:16.848 |
1 | Russia (Sergei Nemov, Kirill Romanov, Mikhail Egorov, Artem Piskun) | 01:32.235 |
2 | Ukraine (Dmytro Ozymok, Oleksandr Yatsiuk, Pavlo Semeniuk, Illia Sharhorodskyi) | 01:32.760 |
3 | Germany (Roar Benecke, Fabien Schatz, Florian Köppen, Tom-Lucas Hinz) | 01:33.518 |
4 | Spain (Antoni Moreno Joan, David Sánchez Cardona, Manuel Fontan Senorans, Nicolas Sprimont) | 01:33.600 |
5 | Hungary (Benedek Horváth, Dominik Zombori, Ádám Kocsis, ádám Besenyei) | 01:34.272 |
6 | Slovakia (David Koczkas, Eduard Strycek, David Fekete, Richard Zilizi) | 01:35.917 |
7 | Belarus (Aliaksandr Hatalski, Dzianis Patapenka, Mikita Pashchanka, Vitali Asetski) | 01:36.566 |
8 | Czech Republic (Jiri Minarik, Jiri Zalubil, Martin Vecerka, Vojtech Novacek) | 01:37.179 |
9 | Romania (Cristian Baccela, Alexandru Patrascu, Angelo Mercur, Miha-Razvan Batagui) | 01:42.036 |
1 | Czech Republic (Tomas Sobisek, Ondrej Masek, Vilem Kukacka, Jakub Brabec) | 01:21.055 |
2 | Germany (Willi Florstedt Moritz, Leonard Busch, Jonas Schmitt, Martin Hiller) | 01:21.232 |
3 | Russia (Danil Vetrov, Artem Korovin, Dmitrii Ivanik, Dmitrii Morgunov) | 01:22.363 |
4 | Slovakia (Martin HvojnÍk, Matuš Jedinak, Richard Nemeth, Zsolt Libai) | 01:22.613 |
5 | Belarus (Kiryl Smalianik, Uladzislau Litvinau, Anton Novak, Yauheni Liabik) | 01:23.209 |
6 | Poland (Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczynski, Bartosz Grabowski, Marcin Jakubowski) | 01:23.472 |
7 | Hungary (Márk Opavszky, Tamás Grivalszki, Maximilián Szendy, Máté Pálfi) | 01:23.514 |
8 | Denmark (Magnus Sibbersen, Fevre Farstad Christian Le, Emil Jørgensen Martin, Eger Schrøder Mark) | 01:23.527 |
9 | Spain (Pablo Roza, Xoel García, Ivan Fernandez Freire, Gabriel Martinez Pachon) | 01:24.377 |
- Men's K-4 500m kayak four - Detailed results
1 | Bulgaria (Ivan Penchev, Teodor Asenov, Dimitar Dimitrov, Stiliyan Emanuilov) | 01:24.065 |
2 | Australia (Daniel Kucharski, Jesse Kneebone-Ellis, Harrison Armstrong, Thomas Hughes) | 01:24.208 |
3 | Portugal (Bruno Silvério, Tomás Santos, Francisco Santos, Bruno Macedo) | 01:24.293 |
4 | France (Julien Delaporte, Bastien Guillou, Maxime Margely, Titouan Le Meignen) | 01:24.631 |
5 | Japan (Takuto Fukui, Ryuji Matsushiro, Kanta Endo, Rikuto Imanishi) | 01:25.304 |
6 | Finland (Jaakko Hippeläinen, Sakke Mattila, Otto Sivula, Matias Ylisiurua) | 01:26.045 |
7 | Romania (Alin Perse Paul, Ionut-Georgian Nicolaescu, Alexandru Olariu Bogdan, Adrian Dana) | 01:26.131 |
8 | Lithuania (Julius Petrauskas, Armandas Zumbys, Deividas Liukpetris, Osvaldas Mitkus) | 01:26.276 |
9 | Italy (Alberto Moceo, Flavio Spurio, Marco Belverdere, Enrico Carrer) | 01:27.567 |
1 | Czech Republic (Tomas Sobisek, Ondrej Masek, Vilem Kukacka, Jakub Brabec) | 01:21.055 |
2 | Germany (Willi Florstedt Moritz, Leonard Busch, Jonas Schmitt, Martin Hiller) | 01:21.232 |
3 | Russia (Danil Vetrov, Artem Korovin, Dmitrii Ivanik, Dmitrii Morgunov) | 01:22.363 |
4 | Slovakia (Martin HvojnÍk, Matuš Jedinak, Richard Nemeth, Zsolt Libai) | 01:22.613 |
5 | Belarus (Kiryl Smalianik, Uladzislau Litvinau, Anton Novak, Yauheni Liabik) | 01:23.209 |
6 | Poland (Wojciech Pilarz, Wiktor Leszczynski, Bartosz Grabowski, Marcin Jakubowski) | 01:23.472 |
7 | Hungary (Márk Opavszky, Tamás Grivalszki, Maximilián Szendy, Máté Pálfi) | 01:23.514 |
8 | Denmark (Magnus Sibbersen, Fevre Farstad Christian Le, Emil Jørgensen Martin, Eger Schrøder Mark) | 01:23.527 |
9 | Spain (Pablo Roza, Xoel García, Ivan Fernandez Freire, Gabriel Martinez Pachon) | 01:24.377 |
Wait ...
Wait ...
Wait ...
Women's C-1 200m canoe single : General Informations