All sports Site

Menu
Basketball - Eurocup Women - 2009/2010 - Home

Basketball - Eurocup Women - 2009/2010 - Home

Choice of a season :

 

Home

Eurocup Women 2009/2010 - Home

WinnerAthinaikos BC : Athinaikos BC

Preliminary Round - Group A (11/11/2009 - 17/12/2009)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Mondeville USO (FRA)11651464350+114
2Uni Györ (HUN)11651416343+73
3Sdent Sierre Basket (SWI)7615400439-39
4AD Vagos (POR)7615317465-148
11 November 2009
Sdent Sierre Basket (SWI)Sdent Sierre Basket61 - 66Uni GyörUni Györ (HUN)
Mondeville USO (FRA)Mondeville USO99 - 37AD VagosAD Vagos (POR)
19 November 2009
Uni Györ (HUN)Uni Györ58 - 61Mondeville USOMondeville USO (FRA)
AD Vagos (POR)AD Vagos72 - 61Sdent Sierre BasketSdent Sierre Basket (SWI)
25 November 2009
Mondeville USO (FRA)Mondeville USO94 - 75Sdent Sierre BasketSdent Sierre Basket (SWI)
26 November 2009
Uni Györ (HUN)Uni Györ86 - 53AD VagosAD Vagos (POR)
3 December 2009
AD Vagos (POR)AD Vagos52 - 86Mondeville USOMondeville USO (FRA)
Uni Györ (HUN)Uni Györ81 - 67Sdent Sierre BasketSdent Sierre Basket (SWI)
9 December 2009
Mondeville USO (FRA)Mondeville USO44 - 61Uni GyörUni Györ (HUN)
Sdent Sierre Basket (SWI)Sdent Sierre Basket69 - 46AD VagosAD Vagos (POR)
16 December 2009
Sdent Sierre Basket (SWI)Sdent Sierre Basket67 - 80Mondeville USOMondeville USO (FRA)
17 December 2009
AD Vagos (POR)AD Vagos57 - 64Uni GyörUni Györ (HUN)

Detail of the results


Preliminary Round - Group B (11/11/2009 - 16/12/2009)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Islas Canarias Las Palmas (SPA)12660481338+143
2Belfius Namur (BEL)9633423440-17
3ZKK Medvescak (CRO)8624405463-58
4Olivais Coimbra (POR)7615392460-68
11 November 2009
Islas Canarias Las Palmas (SPA)Islas Canarias Las Palmas75 - 58Olivais CoimbraOlivais Coimbra (POR)
12 November 2009
ZKK Medvescak (CRO)ZKK Medvescak82 - 78Belfius NamurBelfius Namur (BEL)
18 November 2009
Olivais Coimbra (POR)Olivais Coimbra67 - 61ZKK MedvescakZKK Medvescak (CRO)
19 November 2009
Belfius Namur (BEL)Belfius Namur73 - 75Islas Canarias Las PalmasIslas Canarias Las Palmas (SPA)
26 November 2009
Belfius Namur (BEL)Belfius Namur72 - 62Olivais CoimbraOlivais Coimbra (POR)
Islas Canarias Las Palmas (SPA)Islas Canarias Las Palmas95 - 46ZKK MedvescakZKK Medvescak (CRO)
2 December 2009
Olivais Coimbra (POR)Olivais Coimbra52 - 79Islas Canarias Las PalmasIslas Canarias Las Palmas (SPA)
3 December 2009
Belfius Namur (BEL)Belfius Namur72 - 62ZKK MedvescakZKK Medvescak (CRO)
9 December 2009
Islas Canarias Las Palmas (SPA)Islas Canarias Las Palmas78 - 40Belfius NamurBelfius Namur (BEL)
ZKK Medvescak (CRO)ZKK Medvescak85 - 72Olivais CoimbraOlivais Coimbra (POR)
16 December 2009
ZKK Medvescak (CRO)ZKK Medvescak69 - 79Islas Canarias Las PalmasIslas Canarias Las Palmas (SPA)
Olivais Coimbra (POR)Olivais Coimbra81 - 88Belfius NamurBelfius Namur (BEL)

Detail of the results


Preliminary Round - Group C (11/11/2009 - 17/12/2009)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Lattes Montpellier (FRA)12660479322+157
2MBK Ruzomberok (SVK)9633408394+14
3Lemminkainen (LTU)8624369452-83
4CAB Madeira Funchal (POR)7615361449-88
11 November 2009
Lattes Montpellier (FRA)Lattes Montpellier79 - 43CAB Madeira FunchalCAB Madeira Funchal (POR)
12 November 2009
Lemminkainen (LTU)Lemminkainen56 - 75MBK RuzomberokMBK Ruzomberok (SVK)
18 November 2009
MBK Ruzomberok (SVK)MBK Ruzomberok40 - 68Lattes MontpellierLattes Montpellier (FRA)
19 November 2009
CAB Madeira Funchal (POR)CAB Madeira Funchal67 - 69LemminkainenLemminkainen (LTU)
25 November 2009
MBK Ruzomberok (SVK)MBK Ruzomberok78 - 62CAB Madeira FunchalCAB Madeira Funchal (POR)
Lattes Montpellier (FRA)Lattes Montpellier97 - 56LemminkainenLemminkainen (LTU)
2 December 2009
CAB Madeira Funchal (POR)CAB Madeira Funchal60 - 82Lattes MontpellierLattes Montpellier (FRA)
3 December 2009
MBK Ruzomberok (SVK)MBK Ruzomberok80 - 59LemminkainenLemminkainen (LTU)
9 December 2009
Lattes Montpellier (FRA)Lattes Montpellier81 - 71MBK RuzomberokMBK Ruzomberok (SVK)
10 December 2009
Lemminkainen (LTU)Lemminkainen77 - 61CAB Madeira FunchalCAB Madeira Funchal (POR)
16 December 2009
Lemminkainen (LTU)Lemminkainen52 - 72Lattes MontpellierLattes Montpellier (FRA)
17 December 2009
CAB Madeira Funchal (POR)CAB Madeira Funchal68 - 64MBK RuzomberokMBK Ruzomberok (SVK)

Detail of the results


Preliminary Round - Group D (11/11/2009 - 16/12/2009)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1TV Saarlouis Royals (GER)10642464427+37
2CCC Polkowice (POL)10642397362+35
3Ibiza - PDV (SPA)10642392379+13
4Nyon Basket (SWI)6606372457-85
11 November 2009
Nyon Basket (SWI)Nyon Basket53 - 74CCC PolkowiceCCC Polkowice (POL)
12 November 2009
Ibiza - PDV (SPA)Ibiza - PDV70 - 69TV Saarlouis RoyalsTV Saarlouis Royals (GER)
18 November 2009
TV Saarlouis Royals (GER)TV Saarlouis Royals88 - 56Nyon BasketNyon Basket (SWI)
19 November 2009
CCC Polkowice (POL)CCC Polkowice48 - 44Ibiza - PDVIbiza - PDV (SPA)
26 November 2009
Ibiza - PDV (SPA)Ibiza - PDV72 - 62Nyon BasketNyon Basket (SWI)
CCC Polkowice (POL)CCC Polkowice86 - 75TV Saarlouis RoyalsTV Saarlouis Royals (GER)
2 December 2009
CCC Polkowice (POL)CCC Polkowice70 - 63Nyon BasketNyon Basket (SWI)
TV Saarlouis Royals (GER)TV Saarlouis Royals83 - 75Ibiza - PDVIbiza - PDV (SPA)
9 December 2009
Nyon Basket (SWI)Nyon Basket74 - 81TV Saarlouis RoyalsTV Saarlouis Royals (GER)
10 December 2009
Ibiza - PDV (SPA)Ibiza - PDV59 - 53CCC PolkowiceCCC Polkowice (POL)
16 December 2009
Nyon Basket (SWI)Nyon Basket64 - 72Ibiza - PDVIbiza - PDV (SPA)
TV Saarlouis Royals (GER)TV Saarlouis Royals68 - 66CCC PolkowiceCCC Polkowice (POL)

Detail of the results


Preliminary Round - Group E (12/11/2009 - 16/12/2009)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1CDB Zaragoza (SPA)7431293222+71
2Energa Torun (POL)6422264283-19
3ZKK Sibenik (CRO)5413241293-52
12 November 2009
CDB Zaragoza (SPA)CDB Zaragoza69 - 46ZKK SibenikZKK Sibenik (CRO)
19 November 2009
ZKK Sibenik (CRO)ZKK Sibenik74 - 60Energa TorunEnerga Torun (POL)
25 November 2009
Energa Torun (POL)Energa Torun71 - 67CDB ZaragozaCDB Zaragoza (SPA)
2 December 2009
ZKK Sibenik (CRO)ZKK Sibenik59 - 77CDB ZaragozaCDB Zaragoza (SPA)
10 December 2009
Energa Torun (POL)Energa Torun87 - 62ZKK SibenikZKK Sibenik (CRO)
16 December 2009
CDB Zaragoza (SPA)CDB Zaragoza80 - 46Energa TorunEnerga Torun (POL)

Detail of the results


Preliminary Round - Group F (12/11/2009 - 17/12/2009)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Athinaikos BC (GRE)11651511425+86
2Besiktas Istanbul (TUR)9633439463-24
3HATIS Yerevan (ARM)9633483520-37
4Chevakata Vologda (RUS)7615484509-25
12 November 2009
Chevakata Vologda (RUS)Chevakata Vologda62 - 80Besiktas IstanbulBesiktas Istanbul (TUR)
Athinaikos BC (GRE)Athinaikos BC105 - 54HATIS YerevanHATIS Yerevan (ARM)
19 November 2009
Besiktas Istanbul (TUR)Besiktas Istanbul80 - 75Athinaikos BCAthinaikos BC (GRE)
HATIS Yerevan (ARM)HATIS Yerevan103 - 99Chevakata VologdaChevakata Vologda (RUS)
26 November 2009
Besiktas Istanbul (TUR)Besiktas Istanbul64 - 87HATIS YerevanHATIS Yerevan (ARM)
Athinaikos BC (GRE)Athinaikos BC83 - 73Chevakata VologdaChevakata Vologda (RUS)
3 December 2009
HATIS Yerevan (ARM)HATIS Yerevan79 - 87Athinaikos BCAthinaikos BC (GRE)
Besiktas Istanbul (TUR)Besiktas Istanbul81 - 80Chevakata VologdaChevakata Vologda (RUS)
10 December 2009
Athinaikos BC (GRE)Athinaikos BC81 - 60Besiktas IstanbulBesiktas Istanbul (TUR)
Chevakata Vologda (RUS)Chevakata Vologda91 - 82HATIS YerevanHATIS Yerevan (ARM)
16 December 2009
Chevakata Vologda (RUS)Chevakata Vologda79 - 80Athinaikos BCAthinaikos BC (GRE)
17 December 2009
HATIS Yerevan (ARM)HATIS Yerevan78 - 74Besiktas IstanbulBesiktas Istanbul (TUR)

Detail of the results


Preliminary Round - Group G (12/11/2009 - 17/12/2009)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Dynamo Moscow (RUS)12660506350+156
2Dunav Econt Rousse (BUL)10642450436+14
3CSS-LMK SF. Gheorghe (ROM)8624401448-47
4Hapoel Tel Aviv (ISR)6606418541-123
12 November 2009
Dunav Econt Rousse (BUL)Dunav Econt Rousse76 - 70CSS-LMK SF. GheorgheCSS-LMK SF. Gheorghe (ROM)
Dynamo Moscow (RUS)Dynamo Moscow109 - 60Hapoel Tel AvivHapoel Tel Aviv (ISR)
18 November 2009
CSS-LMK SF. Gheorghe (ROM)CSS-LMK SF. Gheorghe54 - 69Dynamo MoscowDynamo Moscow (RUS)
19 November 2009
Hapoel Tel Aviv (ISR)Hapoel Tel Aviv100 - 104Dunav Econt RousseDunav Econt Rousse (BUL)
26 November 2009
Dunav Econt Rousse (BUL)Dunav Econt Rousse67 - 77Dynamo MoscowDynamo Moscow (RUS)
Hapoel Tel Aviv (ISR)Hapoel Tel Aviv68 - 71CSS-LMK SF. GheorgheCSS-LMK SF. Gheorghe (ROM)
2 December 2009
CSS-LMK SF. Gheorghe (ROM)CSS-LMK SF. Gheorghe61 - 74Dunav Econt RousseDunav Econt Rousse (BUL)
3 December 2009
Hapoel Tel Aviv (ISR)Hapoel Tel Aviv56 - 96Dynamo MoscowDynamo Moscow (RUS)
10 December 2009
Dunav Econt Rousse (BUL)Dunav Econt Rousse83 - 59Hapoel Tel AvivHapoel Tel Aviv (ISR)
Dynamo Moscow (RUS)Dynamo Moscow86 - 67CSS-LMK SF. GheorgheCSS-LMK SF. Gheorghe (ROM)
16 December 2009
CSS-LMK SF. Gheorghe (ROM)CSS-LMK SF. Gheorghe78 - 75Hapoel Tel AvivHapoel Tel Aviv (ISR)
17 December 2009
Dynamo Moscow (RUS)Dynamo Moscow69 - 46Dunav Econt RousseDunav Econt Rousse (BUL)

Detail of the results


Preliminary Round - Group H (12/11/2009 - 17/12/2009)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Dynamo Kursk (RUS)10642418351+67
2CSM Targoviste (ROM)10642423390+33
3K.V. Imperial AEL (CYP)10642377389-12
4Samsun BK (TUR)6606320408-88
12 November 2009
Dynamo Kursk (RUS)Dynamo Kursk58 - 42Samsun BKSamsun BK (TUR)
K.V. Imperial AEL (CYP)K.V. Imperial AEL88 - 75CSM TargovisteCSM Targoviste (ROM)
19 November 2009
CSM Targoviste (ROM)CSM Targoviste62 - 56Dynamo KurskDynamo Kursk (RUS)
Samsun BK (TUR)Samsun BK65 - 68K.V. Imperial AELK.V. Imperial AEL (CYP)
26 November 2009
K.V. Imperial AEL (CYP)K.V. Imperial AEL62 - 53Dynamo KurskDynamo Kursk (RUS)
Samsun BK (TUR)Samsun BK63 - 72CSM TargovisteCSM Targoviste (ROM)
3 December 2009
Samsun BK (TUR)Samsun BK63 - 91Dynamo KurskDynamo Kursk (RUS)
CSM Targoviste (ROM)CSM Targoviste78 - 54K.V. Imperial AELK.V. Imperial AEL (CYP)
10 December 2009
K.V. Imperial AEL (CYP)K.V. Imperial AEL53 - 40Samsun BKSamsun BK (TUR)
Dynamo Kursk (RUS)Dynamo Kursk82 - 70CSM TargovisteCSM Targoviste (ROM)
17 December 2009
CSM Targoviste (ROM)CSM Targoviste66 - 47Samsun BKSamsun BK (TUR)
Dynamo Kursk (RUS)Dynamo Kursk78 - 52K.V. Imperial AELK.V. Imperial AEL (CYP)

Detail of the results


Preliminary Round - Group I (12/11/2009 - 16/12/2009)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Nadezhda Orenburg (RUS)7431324272+52
2Botas SK Adana (TUR)6422316331-15
3BC ICIM Arad (ROM)5413282319-37
12 November 2009
Nadezhda Orenburg (RUS)Nadezhda Orenburg90 - 64Botas SK AdanaBotas SK Adana (TUR)
18 November 2009
BC ICIM Arad (ROM)BC ICIM Arad67 - 69Nadezhda OrenburgNadezhda Orenburg (RUS)
26 November 2009
Botas SK Adana (TUR)Botas SK Adana93 - 81BC ICIM AradBC ICIM Arad (ROM)
3 December 2009
Botas SK Adana (TUR)Botas SK Adana87 - 80Nadezhda OrenburgNadezhda Orenburg (RUS)
10 December 2009
Nadezhda Orenburg (RUS)Nadezhda Orenburg85 - 54BC ICIM AradBC ICIM Arad (ROM)
16 December 2009
BC ICIM Arad (ROM)BC ICIM Arad80 - 72Botas SK AdanaBotas SK Adana (TUR)

Detail of the results


Preliminary Round - Group J (19/11/2009 - 10/12/2009)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1ZKK Hemofarm Vrsac (SCG)4220152143+9
2Spartak Noginsk (RUS)2202143152-9
19 November 2009
Spartak Noginsk (RUS)Spartak Noginsk76 - 78ZKK Hemofarm VrsacZKK Hemofarm Vrsac (SCG)
10 December 2009
ZKK Hemofarm Vrsac (SCG)ZKK Hemofarm Vrsac74 - 67Spartak NoginskSpartak Noginsk (RUS)

Detail of the results


Preliminary Round - Group K (12/11/2009 - 17/12/2009)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Dynamo Kiev (UKR)7431283249+34
2BSC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)6422261251+10
3KK Zeljeznicar (BIH)5413262306-44
12 November 2009
KK Zeljeznicar (BIH)KK Zeljeznicar72 - 68BSC Dnipro DnipropetrovskBSC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)
19 November 2009
BSC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)BSC Dnipro Dnipropetrovsk64 - 61Dynamo KievDynamo Kiev (UKR)
26 November 2009
Dynamo Kiev (UKR)Dynamo Kiev77 - 63KK ZeljeznicarKK Zeljeznicar (BIH)
29 November 2009
BSC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)BSC Dnipro Dnipropetrovsk81 - 53KK ZeljeznicarKK Zeljeznicar (BIH)
9 December 2009
Dynamo Kiev (UKR)Dynamo Kiev65 - 48BSC Dnipro DnipropetrovskBSC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)
17 December 2009
KK Zeljeznicar (BIH)KK Zeljeznicar74 - 80Dynamo KievDynamo Kiev (UKR)

Detail of the results


Final Round (06/01/2010 - 08/04/2010)


Round of 32
6 January 2010
CSS-LMK SF. Gheorghe (ROM)CSS-LMK SF. Gheorghe57 - 85CDB ZaragozaCDB Zaragoza (SPA)
KK Zeljeznicar (BIH)KK Zeljeznicar69 - 69ZKK Hemofarm VrsacZKK Hemofarm Vrsac (SCG)
7 January 2010
ZKK Medvescak (CRO)ZKK Medvescak54 - 80Athinaikos BCAthinaikos BC (GRE)
BSC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)BSC Dnipro Dnipropetrovsk59 - 57Ibiza - PDVIbiza - PDV (SPA)
Lemminkainen (LTU)Lemminkainen60 - 74Uni GyörUni Györ (HUN)
Spartak Noginsk (RUS)Spartak Noginsk61 - 67Lattes MontpellierLattes Montpellier (FRA)
Sdent Sierre Basket (SWI)Sdent Sierre Basket61 - 62Dynamo MoscowDynamo Moscow (RUS)
ZKK Sibenik (CRO)ZKK Sibenik62 - 40Islas Canarias Las PalmasIslas Canarias Las Palmas (SPA)
Energa Torun (POL)Energa Torun64 - 61Dynamo KievDynamo Kiev (UKR)
MBK Ruzomberok (SVK)MBK Ruzomberok68 - 90CSM TargovisteCSM Targoviste (ROM)
BC ICIM Arad (ROM)BC ICIM Arad68 - 84Mondeville USOMondeville USO (FRA)
HATIS Yerevan (ARM)HATIS Yerevan69 - 80Nadezhda OrenburgNadezhda Orenburg (RUS)
Besiktas Istanbul (TUR)Besiktas Istanbul69 - 95Dynamo KurskDynamo Kursk (RUS)
Belfius Namur (BEL)Belfius Namur71 - 95TV Saarlouis RoyalsTV Saarlouis Royals (GER)
Botas SK Adana (TUR)Botas SK Adana74 - 50CCC PolkowiceCCC Polkowice (POL)
K.V. Imperial AEL (CYP)K.V. Imperial AEL93 - 65Dunav Econt RousseDunav Econt Rousse (BUL)
13 January 2010
TV Saarlouis Royals (GER)TV Saarlouis Royals69 - 63Belfius NamurBelfius Namur (BEL)
CCC Polkowice (POL)CCC Polkowice69 - 64Botas SK AdanaBotas SK Adana (TUR)
14 January 2010
Dynamo Kiev (UKR)Dynamo Kiev70 - 63Energa TorunEnerga Torun (POL)
Islas Canarias Las Palmas (SPA)Islas Canarias Las Palmas71 - 45ZKK SibenikZKK Sibenik (CRO)
Ibiza - PDV (SPA)Ibiza - PDV75 - 55BSC Dnipro DnipropetrovskBSC Dnipro Dnipropetrovsk (UKR)
Lattes Montpellier (FRA)Lattes Montpellier77 - 58Spartak NoginskSpartak Noginsk (RUS)
Dynamo Moscow (RUS)Dynamo Moscow77 - 58Sdent Sierre BasketSdent Sierre Basket (SWI)
Dunav Econt Rousse (BUL)Dunav Econt Rousse77 - 75K.V. Imperial AELK.V. Imperial AEL (CYP)
Nadezhda Orenburg (RUS)Nadezhda Orenburg80 - 65HATIS YerevanHATIS Yerevan (ARM)
Uni Györ (HUN)Uni Györ83 - 68LemminkainenLemminkainen (LTU)
CSM Targoviste (ROM)CSM Targoviste84 - 51MBK RuzomberokMBK Ruzomberok (SVK)
ZKK Hemofarm Vrsac (SCG)ZKK Hemofarm Vrsac86 - 64KK ZeljeznicarKK Zeljeznicar (BIH)
CDB Zaragoza (SPA)CDB Zaragoza92 - 55CSS-LMK SF. GheorgheCSS-LMK SF. Gheorghe (ROM)
Dynamo Kursk (RUS)Dynamo Kursk93 - 72Besiktas IstanbulBesiktas Istanbul (TUR)
Mondeville USO (FRA)Mondeville USO99 - 53BC ICIM AradBC ICIM Arad (ROM)
Athinaikos BC (GRE)Athinaikos BC100 - 62ZKK MedvescakZKK Medvescak (CRO)

Round of 16
27 January 2010
TV Saarlouis Royals (GER)TV Saarlouis Royals86 - 65ZKK Hemofarm VrsacZKK Hemofarm Vrsac (SCG)
28 January 2010
Dynamo Kiev (UKR)Dynamo Kiev56 - 57Athinaikos BCAthinaikos BC (GRE)
Ibiza - PDV (SPA)Ibiza - PDV63 - 70Dynamo MoscowDynamo Moscow (RUS)
K.V. Imperial AEL (CYP)K.V. Imperial AEL72 - 52Lattes MontpellierLattes Montpellier (FRA)
Botas SK Adana (TUR)Botas SK Adana76 - 67Mondeville USOMondeville USO (FRA)
Nadezhda Orenburg (RUS)Nadezhda Orenburg80 - 70CDB ZaragozaCDB Zaragoza (SPA)
CSM Targoviste (ROM)CSM Targoviste80 - 55Islas Canarias Las PalmasIslas Canarias Las Palmas (SPA)
Dynamo Kursk (RUS)Dynamo Kursk85 - 56Uni GyörUni Györ (HUN)
3 February 2010
ZKK Hemofarm Vrsac (SCG)ZKK Hemofarm Vrsac84 - 69TV Saarlouis RoyalsTV Saarlouis Royals (GER)
4 February 2010
Uni Györ (HUN)Uni Györ44 - 85Dynamo KurskDynamo Kursk (RUS)
Lattes Montpellier (FRA)Lattes Montpellier58 - 51K.V. Imperial AELK.V. Imperial AEL (CYP)
Dynamo Moscow (RUS)Dynamo Moscow70 - 67Ibiza - PDVIbiza - PDV (SPA)
Islas Canarias Las Palmas (SPA)Islas Canarias Las Palmas78 - 67CSM TargovisteCSM Targoviste (ROM)
CDB Zaragoza (SPA)CDB Zaragoza78 - 72Nadezhda OrenburgNadezhda Orenburg (RUS)
Athinaikos BC (GRE)Athinaikos BC81 - 66Dynamo KievDynamo Kiev (UKR)
Mondeville USO (FRA)Mondeville USO86 - 70Botas SK AdanaBotas SK Adana (TUR)

Quarter-Finals
17 February 2010
TV Saarlouis Royals (GER)TV Saarlouis Royals66 - 63Mondeville USOMondeville USO (FRA)
CSM Targoviste (ROM)CSM Targoviste75 - 57Dynamo KurskDynamo Kursk (RUS)
18 February 2010
K.V. Imperial AEL (CYP)K.V. Imperial AEL64 - 71Nadezhda OrenburgNadezhda Orenburg (RUS)
Athinaikos BC (GRE)Athinaikos BC84 - 60Dynamo MoscowDynamo Moscow (RUS)
24 February 2010
Dynamo Kursk (RUS)Dynamo Kursk76 - 55CSM TargovisteCSM Targoviste (ROM)
25 February 2010
Mondeville USO (FRA)Mondeville USO59 - 67TV Saarlouis RoyalsTV Saarlouis Royals (GER)
Nadezhda Orenburg (RUS)Nadezhda Orenburg66 - 61K.V. Imperial AELK.V. Imperial AEL (CYP)
Dynamo Moscow (RUS)Dynamo Moscow66 - 78Athinaikos BCAthinaikos BC (GRE)

Semi-Finals
11 March 2010
TV Saarlouis Royals (GER)TV Saarlouis Royals56 - 62Nadezhda OrenburgNadezhda Orenburg (RUS)
Dynamo Kursk (RUS)Dynamo Kursk58 - 64Athinaikos BCAthinaikos BC (GRE)
18 March 2010
Athinaikos BC (GRE)Athinaikos BC60 - 55Dynamo KurskDynamo Kursk (RUS)
Nadezhda Orenburg (RUS)Nadezhda Orenburg81 - 51TV Saarlouis RoyalsTV Saarlouis Royals (GER)

Final
1 April 2010
Nadezhda Orenburg (RUS)Nadezhda Orenburg57 - 65Athinaikos BCAthinaikos BC (GRE)
8 April 2010
Athinaikos BC (GRE)Athinaikos BC53 - 57Nadezhda OrenburgNadezhda Orenburg (RUS)

Detail of the results


Results

Draw

Teams

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2020 - All rights reserved