Wait ...
Arber 2 - Results Mixed 2020/2021
Germany - 20 January 2021 - 23 January 2021
1 | Russia (Said Karimulla Khalili, Daniil Serokhvostov, Anastasiia Goreeva, Valeriia Vasnetcova) | 1:22:52.8 |
2 | France (Oscar Lombardot, Sébastien Mahon, Sophie Chauveau, Camille Bened) | 1:23:33.1 |
3 | Norway (Aleksander Fjeld Andersen, Filip Fjeld Andersen, Aasne Skrede, Emilie Ågheim Kalkenberg) | 1:23:59.5 |
4 | Germany (Dominic Schmuck, Johannes Werner Donhauser, Vanessa Voigt, Juliane Fruehwirt) | 1:24:05.8 |
5 | Sweden (Malte Stefansson, Oskar Brandt, Ingela Andersson, Anna Magnusson) | 1:24:59.4 |
6 | Moldova (Pavel Magazeev, Mihail Usov, Alina Stremous, Alla Ghilenko) | 1:25:30.0 |
7 | Italy (Saverio Zini, Giuseppe Montello, Beatrice Trabucchi, Eleonora Fauner) | 1:25:49.3 |
8 | Ukraine (Ruslan Bryhadyr, Andriy Dotsenko, Nadiia Bielkina, Ekaterina Bekh) | 1:26:17.6 |
9 | Austria (Patrick Jakob, Lucas Pitzer, Tamara Steiner, Lea Rothschopf) | 1:26:19.7 |
10 | Finland (Heikki Laitinen, Joni Mustonen, Nastassia Kinnunen-Dubarezava, Sanna Laari) | 1:26:57.5 |
11 | Czech Republic (Mikulas Karlik, Jiri Manek, Tereza Vinklarkova, Eliska Tepla) | 1:27:02.7 |
12 | United States (Vaclav Cervenka, Raleigh Goessling, Chloe Levins, Hallie Grossman) | 1:28:09.9 |
13 | Switzerland (Nico Salutt, Sandro Bovisi, Susanna Meinen, Lea Meier) | 1:28:45.3 |
14 | Slovenia (Matic Repnik, Jasa Zidar, Kaja Zorc, Ziva Klemencic) | 1:29:24.2 |
15 | Canada (Aidan Millar, Matthew Strum, Shilo Luca Rousseau, Zoe Pekos) | 1:29:41.9 |
16 | Slovakia (Lukas Ottinger, Tomas Sklenarik, Zuzana Remenova, Ema Kapustova) | 1:30:21.1 |
17 | Estonia (Mart Vsivtsev, Markus Rene Epner, Lisbeth Liiv, Demi Heinsoo) | + 1 Lap |
18 | Turkey (Zana Oztunc, Okan Alalma, Gulsah Aga, Mine Kilic) | + 1 Lap |
19 | Latvia (Renars Birkentals, Kirils Matjuhins, Sandra Bulina, Ieva Puce) | + 1 Lap |
20 | Bulgaria (Vasil Zashev, Blagovest Stoyanov, Valentina Dimitrova, Lora Hristova) | + 1 Lap |
21 | Great Britain (Vinny Fountain, Oscar Wiseman, Amanda Lightfoot, Shawna Pendry) | + 1 Lap |
22 | Belgium (Marek Mackels, Tim De Ridder, Rieke De Maeyer, Marisa Emonts) | + 1 Lap |
23 | Croatia (Sven Kupresak, Matija Legovic, Nika Blazenic, Doris Baricevac) | + 1 Lap |
1 | Norway (Endre Stroemsheim, Karoline Erdal) | 41:27.7 |
2 | Italy (Daniele Cappellari, Rebecca Passler) | 42:12.7 |
3 | Germany (Lucas Fratzscher, Stefanie Scherer) | 42:27.4 |
4 | France (Hugo Rivail, Lou Jeanmonnot) | 42:57.7 |
5 | Sweden (Gabriel Stegmayr, Ella Halvarsson) | 43:17.2 |
6 | Austria (Thomas Postl, Kristina Oberthaler) | 43:17.6 |
7 | Ukraine (Denys Nasyko, Anastasiya Merkushyna) | 43:40.8 |
8 | Russia (Evgenii Idinov, Olga Moshchenkova) | 44:01.0 |
9 | Czech Republic (Jonas Marecek, Tereza Vobornikova) | 44:35.5 |
10 | Finland (Otto-Eemil Karvinen, Kaisa Keranen) | 44:52.3 |
11 | Slovenia (Anton Vidmar, Lena Repinc) | 45:11.2 |
12 | Switzerland (Joscha Burkhalter, Amy Baserga) | 45:19.4 |
13 | United States (Max Durtschi, Madeleine Grace Phaneuf) | 45:48.5 |
14 | Republic of Korea (Yong-gyu Kim, Seon-Su Kim) | 46:00.1 |
15 | Latvia (Rudis Balodis, Annija Keita Sabule) | 46:27.2 |
16 | Moldova (Maksim Makarov, Aliona Ivanova) | + 1 Lap |
17 | Croatia (Kresimir Crnkovic, Anika Kozica) | + 1 Lap |
18 | Japan (Kazuki Baisho, Kirari Tanaka) | + 1 Lap |
19 | Belgium (César Beauvais, Rieke De Maeyer) | + 1 Lap |
20 | Slovakia (Peter Golian, Lucia Michalickova) | + 1 Lap |
21 | Lithuania (Nikita Romanov, Sara Urumova) | + 1 Lap |
22 | Canada (Jules Burnotte, Darya Sepandj) | + 1 Lap |
23 | Brazil (Matheus De Santana Vasconcellos, Mirlene Picin) | + 1 Lap |
24 | Kazakhstan (Bekentay Turlubekov, Xeniya Dolgopolova) | + 1 Lap |
25 | Bulgaria (Deyan Razlozhki, Stefani Yolova) | + 1 Lap |
26 | Bosnia and Herzegovina (Stefan Lopatic, Anastasija Vojinovic) | + 1 Lap |
27 | North Macedonia (Andonaki Kostoski, Mihaela Danoska) | + 1 Lap |
Wait ...
Wait ...
Wait ...
Women's Sprint : General Informations