All sports Site

Menu
Football - Soccer - Belarusian Cup - 2020/2021 - Home

Football - Soccer - Belarusian Cup - 2020/2021 - Home

Choice of a season :

Belarus

Home

Belarusian Cup 2020/2021 - Home

BelarusBelarus - 6 June 2020 - 4 October 2020


Round of 64
6 June 2020
12h00BumProm GomelBumProm Gomel0 - 6FC Dnepr MogilevFC Dnepr Mogilev
12h00FC OsipovichiFC Osipovichi1 - 3FC Sputnik RechitsaFC Sputnik Rechitsa
13h00FK Meliorator ZhitkovichiFK Meliorator Zhitkovichi1 - 2 otFC LidaFC Lida
13h00FC PolotskFC Polotsk1 - 3FC Khimik SvetlogorskFC Khimik Svetlogorsk
14h00FK GorkiFK Gorki0 - 3FC OshmyanyFC Oshmyany
14h00FK Novaya PripyatFK Novaya Pripyat0 - 3FC Volna PinskFC Volna Pinsk
15h00FK Kronon StolbtsyFK Kronon Stolbtsy0 - 6FC Granit MikashevichiFC Granit Mikashevichi
15h00FC BaranovichiFC Baranovichi1 - 0FC SmorgonFC Smorgon
15h00FK Stroitel KapylFK Stroitel Kapyl1 - 3FC OrshaFC Orsha
15h00FC SMIautotrans SmolevichiFC SMIautotrans Smolevichi2 - 5FC Slonim-2017FC Slonim-2017
15h00FC Energetik-BGATU MinskFC Energetik-BGATU Minsk2 - 6FK AstravetsFK Astravets
16h00BGU MinskBGU Minsk0 - 5FK GomelFK Gomel
16h30FK Stanles PinskFK Stanles Pinsk0 - 1FK Arsenal DzyarzhynskFK Arsenal Dzyarzhynsk
17h00Pershiy Region MaloritaPershiy Region Malorita0 - 15FC Lokomotiv GomelFC Lokomotiv Gomel
17h00FC Spartak ShklovFC Spartak Shklov0 - 4Naftan NovopolotskNaftan Novopolotsk

Round of 32
28 August 2020
15h00FK Arsenal DzyarzhynskFK Arsenal Dzyarzhynsk3 - 1 otFC SmolevichiFC Smolevichi
17h00FC OrshaFC Orsha1 - 6FC Energetik-BGU MinskFC Energetik-BGU Minsk
19h00FC Dnepr MogilevFC Dnepr Mogilev1 - 2FC Isloch Minsk RaionFC Isloch Minsk Raion
29 August 2020
14h00Naftan NovopolotskNaftan Novopolotsk0 - 2FC GorodeyaFC Gorodeya
14h30FC Khimik SvetlogorskFC Khimik Svetlogorsk0 - 3FC Rukh BrestFC Rukh Brest
15h00FC BaranovichiFC Baranovichi0 - 6FC VitebskFC Vitebsk
15h30FC Lokomotiv GomelFC Lokomotiv Gomel0 - 2FC SlutskFC Slutsk
16h00FC Granit MikashevichiFC Granit Mikashevichi0 - 5FC BATE BorisovFC BATE Borisov
17h00FC Volna PinskFC Volna Pinsk0 - 4FC Slavia MozyrFC Slavia Mozyr
30 August 2020
14h00FC Sputnik RechitsaFC Sputnik Rechitsa3 - 2 otBelshyna BabruiskBelshyna Babruisk
15h00FC OshmyanyFC Oshmyany0 - 5FC Torpedo-BelAZ ZhodinoFC Torpedo-BelAZ Zhodino
16h00FK Meliorator ZhitkovichiFK Meliorator Zhitkovichi0 - 3FC Dinamo BrestFC Dinamo Brest
17h00FK GomelFK Gomel1 - 4Shakhtyor SoligorskShakhtyor Soligorsk
1 September 2020
15h00FK Krumkachy MinskFK Krumkachy Minsk2 - 0Dinamo MinskDinamo Minsk
5 September 2020
14h30FC OstrovetsFC Ostrovets0 - 3FC MinskFC Minsk
30 September 2020
15h00FC Slonim-2017FC Slonim-20171 - 3FC Neman GrodnoFC Neman Grodno

Round of 16
2 October 2020
13h00FC Sputnik RechitsaFC Sputnik Rechitsa1 - 4FC Torpedo-BelAZ ZhodinoFC Torpedo-BelAZ Zhodino
15h00FC SlutskFC Slutsk1 - 4Shakhtyor SoligorskShakhtyor Soligorsk
3 October 2020
13h00FK Krumkachy MinskFK Krumkachy Minsk0 - 4FC Isloch Minsk RaionFC Isloch Minsk Raion
15h00FC Rukh BrestFC Rukh Brest0 - 3FC MinskFC Minsk
16h00FC BATE BorisovFC BATE BorisovPostponedFC Dinamo BrestFC Dinamo Brest
17h00FC GorodeyaFC Gorodeya0 - 3FK Arsenal DzyarzhynskFK Arsenal Dzyarzhynsk
4 October 2020
13h00FC Energetik-BGU MinskFC Energetik-BGU Minsk0 - 1FC VitebskFC Vitebsk
15h00FC Slavia MozyrFC Slavia Mozyr0 - 2FC Neman GrodnoFC Neman Grodno

Quarter-Finals

Semi-Finals

Final

Detailed results

Teams

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2020 - All rights reserved