All sports Site

Menu
Tennis - Mumbai - 2017 - Detailed results

Tennis - Mumbai - 2017 - Detailed results

Choice of a season :

India

Full results

Mumbai 2017

IndiaIndia - Mumbai - 20 November 2017 - 26 November 2017 - Hard


Final

26th Nov - 12h45Aryna Sabalenkadef.Dalila Jakupovic6-2 6-3


Semi-Finals

25th Nov - 16h35Aryna Sabalenkadef.Amandine Hesse6-2 6-3
25th Nov - 14h35Dalila Jakupovicdef.Sabina Sharipova3-6 6-3 6-3


Quarter-Finals

24th Nov - 15h40Aryna Sabalenkadef.Naomi Broady6-4 6-2
24th Nov - 17h00Amandine Hessedef.Ankita Raina6-3 7-6
24th Nov - 13h30Sabina Sharipovadef.Yanina Wickmayer3-6 6-4 6-2
24th Nov - 12h10Dalila Jakupovicdef.Alizé Lim6-3 6-1


Round of 16

23th Nov - 14h10Aryna Sabalenkadef.Jia-Jing Lu6-7 6-2 7-6
23th Nov - 11h40Naomi Broadydef.Junri Namigata6-2 6-2
23th Nov - 11h40Amandine Hessedef.Deniz Khazaniuk6-3 4-6 6-1
23th Nov - 12h45Ankita Rainadef.Peangtarn Plipuech6-2 6-2
22th Nov - 14h00Sabina Sharipovadef.Fanny Stollar3-0 ab.
22th Nov - 12h25Yanina Wickmayerdef.Valentyna Ivakhnenko6-1 6-4
22th Nov - 12h30Dalila Jakupovicdef.Carol Zhao6-3 6-4
22th Nov - 15h20Alizé Limdef.Ana Bogdan7-6 2-0 ab.


Round of 32

22th Nov - 14h00Aryna Sabalenkadef.Priscilla Hon7-5 6-1
21th Nov - 10h40Jia-Jing Ludef.Dalma Galfi6-2 6-2
22th Nov - 10h40Junri Namigatadef.Olga Ianchuk6-1 5-4 ab.
22th Nov - 12h15Naomi Broadydef.Bibiane Schoofs6-3 0-6 6-2
21th Nov - 10h40Amandine Hessedef.Arina Rodionova7-6 6-3
21th Nov - 12h40Deniz Khazaniukdef.Rutuja Bhosale6-4 6-3
22th Nov - 10h40Ankita Rainadef.Veronika Kudermetova7-6 6-3
22th Nov - 10h35Peangtarn Plipuechdef.Lizette Cabrera7-6 6-2
20th Nov - 10h35Sabina Sharipovadef.Irina Khromacheva2-6 7-6 7-6
20th Nov - 12h25Fanny Stollardef.Hiroko Kuwata6-4 6-3
20th Nov - 10h40Valentyna Ivakhnenkodef.Marie Bouzkova6-3 6-3
20th Nov - 14h00Yanina Wickmayerdef.Laura Robson7-5 6-4
20th Nov - 10h35Carol Zhaodef.Zeel Desai6-3 6-1
20th Nov - 12h00Dalila Jakupovicdef.Karman Kaur Thandi6-2 6-4
20th Nov - 13h25Alizé Limdef.Mayo Hibi6-1 6-1
21th Nov - 11h55Ana Bogdandef.Victoria Rodriguez6-1 6-1


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

Ana Bogdandef.Naiktha Bains6-0 6-1
Deniz Khazaniukdef.Ling Zhang7-5 6-4
Hiroko Kuwatadef.Anna Morgina7-5 6-4
Alizé Limdef.Julia Glushko6-0 6-3


Qualifications - First Round

Ana Bogdandef.Pranjala Yadlapalli6-0 6-0
Naiktha Bainsdef.Cornelia Lister6-2 6-0
Deniz Khazaniukdef.Natasha Palha6-1 6-0
Ling Zhangdef.Oksana Kalashnikova4-6 6-1 6-1
Hiroko Kuwatadef.Naoko Eto6-0 6-0
Anna Morginadef.Nidhi Chilumula6-1 6-3
Julia Glushkodef.Ksenia Palkina Ulukan6-3 6-2
Alizé Limdef.Riya Bhatia6-3 6-0

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2020 - All rights reserved