Nove Mesto - Results Mixed 2020/2021
Czech Republic - Nove Mesto na Morave - 5 March 2021 - 14 March 2021
1 | Norway (Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Røiseland, Tarjei Bø, Johannes Thingnes Bø) | 1:01:24.1 |
2 | Italy (Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Dominik Windisch, Lukas Hofer) | +1:08.7 |
3 | Sweden (Elvira Oeberg, Anna Magnusson, Jesper Nelin, Martin Ponsiluoma) | +1:22.7 |
4 | France (Anaïs Chevalier-Bouchet, Justine Braisaz-Bouchet, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet) | +1:42.3 |
5 | Ukraine (Darya Blashko, Juliya Dzhyma, Artem Pryma, Dmytro Pidruchnyi) | +2:16.5 |
6 | United States (Clare Egan, Joanne Firesteel Reid, Jake Brown, Leif Nordgren) | +2:26.4 |
7 | Russia (Uliana Kaisheva, Irina Kazakevich, Alexandr Loginov, Eduard Latypov) | +3:04.1 |
8 | Austria (Dunja Zdouc, Julia Schwaiger, Felix Leitner, David Komatz) | +3:17.9 |
9 | Germany (Vanessa Hinz, Denise Herrmann-Wick, Arnd Peiffer, Benedikt Doll) | +3:38.0 |
10 | Belarus (Iryna Leshchanka-Kryuko, Elena Kruchinkina, Maksim Varabei, Anton Smolski) | +3:44.8 |
11 | Czech Republic (Jessica Jislova, Marketa Davidova, Mikulas Karlik, Michal Krcmar) | +4:10.3 |
12 | Canada (Nadia Moser, Sarah Beaudry, Adam Runnalls, Scott Gow) | +4:45.9 |
13 | Japan (Fuyuko Tachizaki, Sari Maeda, Tsukasa Kobonoki, Kosuke Ozaki) | +4:52.7 |
14 | Bulgaria (Milena Todorova, Daniela Kadeva, Vladimir Iliev, Dimitar Gerdzhikov) | +5:18.3 |
15 | Switzerland (Irene Cadurisch, Selina Gasparin, Martin Jäger, Jeremy Finello) | +5:43.7 |
16 | Slovakia (Paulína Bátovská Fialková, Ivona Fialkova, Michal Sima, Simon Bartko) | Lap |
17 | Kazakhstan (Galina Vishnevskaya-Sheporenko, Yelizaveta Belchenko, Vladislav Kireyev, Alexandr Mukhin) | Lap |
18 | Latvia (Baiba Bendika, Sanita Bulina, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise) | Lap |
19 | Poland (Monika Hojnisz-Starega, Kamila Zuk, Grzegorz Guzik, Tomasz Jakiela) | Lap |
20 | Lithuania (Natalja Kocergina, Gabriele Lescinskaite, Tomas Kaukenas, Vytautas Strolia) | Lap |
21 | Estonia (Regina Ermits-Oja, Kadri Lehtla, Robert Heldna, Kristo Siimer) | Lap |
22 | Moldova (Alla Ghilenko, Alina Stremous, Mihail Usov, Pavel Magazeev) | Lap |
23 | Slovenia (Polona Klemencic, Ziva Klemencic, Jakov Fak, Miha Dovzan) | Lap |
24 | Romania (Elena Chirkova, Ana Larisa Cotrus, Raul Antonio Flore, Cornel Puchianu) | Lap |
25 | Finland (Mari Eder, Nastassia Kinnunen-Dubarezava, Jaakko Ranta, Tuomas Harjula) | Lap |
1 | Sweden (Linn Persson, Sebastian Samuelsson) | 37:41.4 |
2 | Norway (Ingrid Landmark Tandrevold, Sturla Holm Laegreid) | +1.5 |
3 | United States (Susan Dunklee, Sean Doherty) | +26.1 |
4 | Austria (Lisa Theresa Hauser, Simon Eder) | +40.8 |
5 | Russia (Larisa Kuklina, Matvey Eliseev) | +1:10.8 |
6 | France (Julia Simon, Antonin Guigonnat) | +1:19.3 |
7 | Switzerland (Elisa Gasparin, Niklas Hartweg) | +1:23.0 |
8 | Belarus (Hanna Sola, Sergey Bocharnikov) | +1:24.3 |
9 | Belgium (Lotte Lie, Florent Claude) | +1:33.5 |
10 | Ukraine (Anastasiya Merkushyna, Bogdan Tsymbal) | +1:33.9 |
11 | Germany (Janina Hettich-Walz, Roman Rees) | +1:39.5 |
12 | Japan (Fuyuko Tachizaki, Mikito Tachizaki) | +1:44.2 |
13 | Finland (Suvi Minkkinen, Tero Seppälä) | +1:49.1 |
14 | Canada (Emma Lunder, Christian Gow) | +1:52.3 |
15 | Estonia (Johanna Talihaerm, Rene Zahkna) | +2:00.9 |
16 | Italy (Michela Carrara, Tommaso Giacomel) | +2:43.7 |
17 | Czech Republic (Lucie Charvatova, Ondrej Moravec) | +3:45.5 |
18 | Slovakia (Maria Remenova, Tomas Hasilla) | +3:48.6 |
19 | Moldova (Alina Stremous, Mihail Usov) | +3:51.0 |
20 | Romania (Anastasia Tolmacheva, George Buta) | +3:51.1 |
21 | Lithuania (Natalja Kocergina, Karol Dombrovski) | +4:34.5 |
22 | Poland (Anna Maka, Andrzej Nedza-Kubiniec) | +4:41.5 |
23 | Bulgaria (Maria Zdravkova, Anton Sinapov) | +5:26.3 |
24 | Republic of Korea (Ekaterina Avvakumova, Yong-gyu Kim) | Lap |
25 | Kazakhstan (Anastassiya Kondratyeva, Danil Beletskiy) | Lap |
26 | Latvia (Sanita Bulina, Edgars Mise) | Lap |
Wait ...
Wait ...
Wait ...
Men's Sprint : General Informations