All sports Site

Menu
 

Cycling - Course de la Paix U23 - Závod Míru U23 - 2014 - Detailed results

Choice of a season :

Czech Republic

Results 2014

Course de la Paix U23 - Závod Míru U23 2014

Czech RepublicCzech Republic - 30th May 2014 - 1st June 2014


General classification - 1st June 2014


1AUSSamuel Spokes (AUS)Etixx9:28:34
2BELBram Van Broekhoven (BEL)0:12
3POLBartosz Warchol (POL)0:47
4SPAEnric Mas Nicolau (SPA)0:51
5BELDries Van Gestel (BEL)0:52
6USAAlexey Vermeulen (USA)0:55
7CZEMichael Boros (CZE)1:03
8AUSRobert Power (AUS)1:06
9CZETomás Koudela (CZE)Gebrueder Weiss - Oberndorfer1:08
10SLOLuka Pibernik (SLO)Radenska1:15
11CZEDavid Dvorsky (CZE)Bauknecht - Author1:17
12BELBrecht Ruyters (BEL)1:24
13SWIValentin Baillifard (SWI)1:27
14CZEDaniel Turek (CZE)1:38
15NORMarkus Hoelgård (NOR)Etixxs.t.
16BELMathias De Witte (BEL)1:47
17BELKenneth Van Rooy (BEL)1:55
18CZEJosef Cerný (CZE)CCC - Polsat - Polkowice2:17
19BELTom Bosmans (BEL)2:34
20BELThomas Vanbesien (BEL)3:10
21AUTMaximilian Kuen (AUT)Gebrueder Weiss - Oberndorfer3:13
22GERAlexander Meier (GER)Gebrueder Weiss - Oberndorfer3:16
23POLPatryk Stosz (POL)3:17
24GRENikolaos Ioannidis (GRE)3:29
25USATaylor 'Timo' Eisenhart (USA)3:34
26NZLHayden McCormick (NZL)3:42
27BELMichael Cools (BEL)s.t.
28BELMathias Ballet (BEL)3:51
29SVKMario Dasko (SVK)Dukla Trencin - Trek3:56
30SPAJuan Antonio López-Cózar Jaimez (SPA)4:05
31SLORok Korosec (SLO)Radenska4:15
32BELMaarten D'Hondt (BEL)4:23
33BELJan Logier (BEL)4:38
34AUTAlexander Brus (AUT)WSA - Greenlife4:39
35BLRAliaksandr Piasetski (BLR)4:43
36AUTBernhard Kroger (AUT)WSA - Greenlife4:49
37BELRuben Pols (BEL)5:53
38POLPrzemyslaw Kasperkiewicz (POL)Bauknecht - Author7:34
39BELElias Van Breussegem (BEL)7:55
40CZEFrantisek Sisr (CZE)ASC Dukla Praha7:59
41CZEAdam Vales (CZE)Skc Tufo - Prostejov8:37
42GREStylianos Farantakis (GRE)8:41
43CZEVojtech Nipl (CZE)9:10
44SWIKilian Frankiny (SWI)10:20
45SPAOscar Linares Misioner (SPA)11:29
46GERBenedikt Kendler (GER)Gebrueder Weiss - Oberndorfer12:08
47CZEMatej Zahálka (CZE)12:32
48SPADiego Noriega Gómez (SPA)13:58
49AUSCampbell Flakemore (AUS)Avanti14:14
50CZEJan Kraus (CZE)ASC Dukla Praha16:27
51GREIoannis Spanopoulos (GRE)16:41
52CZERadovan Dolezal (CZE)Etixx19:35
53USAPaul Lynch (USA)19:39
54SVKOndrej Glajza (SVK)21:00
55CZEMatej Lasak (CZE)21:28
56CZEJakub Skala (CZE)22:02
57SPAAlvaro Cuadros Morata (SPA)Etixx22:09
58SLOUros Repse (SLO)Radenska22:50
59POLPiotr Jaromin (POL)Wibatech - Fuji Zory23:10
60ESTKristian Neemela (EST)s.t.
61CZEJakub Filip (CZE)Skc Tufo - Prostejov23:35
62SLOTadej Hiti (SLO)Radenska24:02
63SPAPello Olaberria Arruabarrena (SPA)24:23
64BELMatthias Van Aken (BEL)25:44
65CZEViktor Vrázel (CZE)Skc Tufo - Prostejov25:46
66BELNiels Schittecatte (BEL)Cibel - Aliplast26:06
67SLOMatic Safaric Kolar (SLO)Radenska26:33
68CZEThomas Zechmeister (CZE)Bauknecht - Author26:56
69AUSHarry Carpenter (AUS)30:58
70AUTMichael Taferner (AUT)WSA - Greenlife35:29
71AUSAlex Clements (AUS)38:23

Stage 1 - 30th May 2014Escape


Stage 2 - 31th May 2014Medium mountain


Stage 3 - 1st June 2014Medium mountain

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved