All sports Site

Menu
Basketball - Eurocup - 2014/2015 - Home

Basketball - Eurocup - 2014/2015 - Home

Choice of a season :

 

Home

Eurocup 2014/2015 - Home

WinnerBC Khimki Moscow : BC Khimki Moscow

Group A (15/10/2014 - 17/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Strasbourg IG (FRA)181082742701+41
2Brose Bamberg (GER)161064768672+96
3Basket Zaragoza 2002 (SPA)151055831812+19
4Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)151055753759-6
5Telekom Bonn (GER)141046774851-77
6Pallacanestro Reggiana (ITA)121028735808-73
15 October 2014
19h30Telekom Bonn (GER)Telekom Bonn83 - 86Strasbourg IGStrasbourg IG (FRA)
20h30Pallacanestro Reggiana (ITA)Pallacanestro Reggiana70 - 67Brose BambergBrose Bamberg (GER)
20h30Basket Zaragoza 2002 (SPA)Basket Zaragoza 200277 - 76Boulogne Levallois Metropolitans 92Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)
21 October 2014
20h30Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)Boulogne Levallois Metropolitans 9288 - 76Pallacanestro ReggianaPallacanestro Reggiana (ITA)
22 October 2014
20h00Strasbourg IG (FRA)Strasbourg IG88 - 86 otBasket Zaragoza 2002Basket Zaragoza 2002 (SPA)
20h00Brose Bamberg (GER)Brose Bamberg104 - 79Telekom BonnTelekom Bonn (GER)
28 October 2014
20h30Pallacanestro Reggiana (ITA)Pallacanestro Reggiana59 - 66Strasbourg IGStrasbourg IG (FRA)
29 October 2014
19h30Telekom Bonn (GER)Telekom Bonn90 - 88Basket Zaragoza 2002Basket Zaragoza 2002 (SPA)
20h00Brose Bamberg (GER)Brose Bamberg81 - 55Boulogne Levallois Metropolitans 92Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)
4 November 2014
20h30Basket Zaragoza 2002 (SPA)Basket Zaragoza 200293 - 79Pallacanestro ReggianaPallacanestro Reggiana (ITA)
5 November 2014
19h30Telekom Bonn (GER)Telekom Bonn81 - 78Boulogne Levallois Metropolitans 92Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)
20h30Strasbourg IG (FRA)Strasbourg IG77 - 74Brose BambergBrose Bamberg (GER)
11 November 2014
20h30Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)Boulogne Levallois Metropolitans 9276 - 61Strasbourg IGStrasbourg IG (FRA)
12 November 2014
19h10Brose Bamberg (GER)Brose Bamberg90 - 74Basket Zaragoza 2002Basket Zaragoza 2002 (SPA)
20h30Pallacanestro Reggiana (ITA)Pallacanestro Reggiana84 - 85Telekom BonnTelekom Bonn (GER)
18 November 2014
20h30Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)Boulogne Levallois Metropolitans 9290 - 87Basket Zaragoza 2002Basket Zaragoza 2002 (SPA)
19 November 2014
20h00Brose Bamberg (GER)Brose Bamberg75 - 61Pallacanestro ReggianaPallacanestro Reggiana (ITA)
20h00Strasbourg IG (FRA)Strasbourg IG76 - 48Telekom BonnTelekom Bonn (GER)
25 November 2014
20h45Pallacanestro Reggiana (ITA)Pallacanestro Reggiana78 - 72Boulogne Levallois Metropolitans 92Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)
26 November 2014
19h30Telekom Bonn (GER)Telekom Bonn52 - 71Brose BambergBrose Bamberg (GER)
20h30Basket Zaragoza 2002 (SPA)Basket Zaragoza 200271 - 73 otStrasbourg IGStrasbourg IG (FRA)
2 December 2014
20h30Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)Boulogne Levallois Metropolitans 9256 - 67Brose BambergBrose Bamberg (GER)
3 December 2014
20h30Strasbourg IG (FRA)Strasbourg IG74 - 66Pallacanestro ReggianaPallacanestro Reggiana (ITA)
20h30Basket Zaragoza 2002 (SPA)Basket Zaragoza 200290 - 75Telekom BonnTelekom Bonn (GER)
9 December 2014
20h30Pallacanestro Reggiana (ITA)Pallacanestro Reggiana75 - 87Basket Zaragoza 2002Basket Zaragoza 2002 (SPA)
20h30Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)Boulogne Levallois Metropolitans 9287 - 80 otTelekom BonnTelekom Bonn (GER)
10 December 2014
20h00Brose Bamberg (GER)Brose Bamberg63 - 70Strasbourg IGStrasbourg IG (FRA)
16 December 2014
20h30Strasbourg IG (FRA)Strasbourg IG71 - 75Boulogne Levallois Metropolitans 92Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)
17 December 2014
19h30Telekom Bonn (GER)Telekom Bonn101 - 87Pallacanestro ReggianaPallacanestro Reggiana (ITA)
20h30Basket Zaragoza 2002 (SPA)Basket Zaragoza 200278 - 76Brose BambergBrose Bamberg (GER)

Detail of the results


Group B (14/10/2014 - 17/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1CB Gran Canaria (SPA)2010100837704+133
2BC Oostende (BEL)161064768766+2
3Dijon JDA (FRA)161064711739-28
4Cantù (ITA)141046738753-15
5ASVEL Lyon-Villeurbanne (FRA)131037744791-47
6Artland Dragons Quakenbrueck (GER)111019725770-45
14 October 2014
19h30Artland Dragons Quakenbrueck (GER)Artland Dragons Quakenbrueck64 - 70ASVEL Lyon-VilleurbanneASVEL Lyon-Villeurbanne (FRA)
21h30CB Gran Canaria (SPA)CB Gran Canaria101 - 81CantùCantù (ITA)
15 October 2014
20h30Dijon JDA (FRA)Dijon JDA72 - 63BC OostendeBC Oostende (BEL)
22 October 2014
20h30BC Oostende (BEL)BC Oostende76 - 83CB Gran CanariaCB Gran Canaria (SPA)
20h30ASVEL Lyon-Villeurbanne (FRA)ASVEL Lyon-Villeurbanne77 - 78Dijon JDADijon JDA (FRA)
20h30Cantù (ITA)Cantù77 - 78Artland Dragons QuakenbrueckArtland Dragons Quakenbrueck (GER)
29 October 2014
19h30Artland Dragons Quakenbrueck (GER)Artland Dragons Quakenbrueck67 - 75BC OostendeBC Oostende (BEL)
20h00ASVEL Lyon-Villeurbanne (FRA)ASVEL Lyon-Villeurbanne78 - 70CantùCantù (ITA)
20h30Dijon JDA (FRA)Dijon JDA69 - 71CB Gran CanariaCB Gran Canaria (SPA)
5 November 2014
20h30Dijon JDA (FRA)Dijon JDA75 - 66CantùCantù (ITA)
20h30BC Oostende (BEL)BC Oostende99 - 97 otASVEL Lyon-VilleurbanneASVEL Lyon-Villeurbanne (FRA)
21h00CB Gran Canaria (SPA)CB Gran Canaria74 - 63Artland Dragons QuakenbrueckArtland Dragons Quakenbrueck (GER)
11 November 2014
20h30ASVEL Lyon-Villeurbanne (FRA)ASVEL Lyon-Villeurbanne75 - 92CB Gran CanariaCB Gran Canaria (SPA)
12 November 2014
19h30Artland Dragons Quakenbrueck (GER)Artland Dragons Quakenbrueck76 - 79 otDijon JDADijon JDA (FRA)
20h30Cantù (ITA)Cantù68 - 60BC OostendeBC Oostende (BEL)
19 November 2014
20h30Cantù (ITA)Cantù63 - 80CB Gran CanariaCB Gran Canaria (SPA)
20h30BC Oostende (BEL)BC Oostende80 - 71Dijon JDADijon JDA (FRA)
20h30ASVEL Lyon-Villeurbanne (FRA)ASVEL Lyon-Villeurbanne84 - 83Artland Dragons QuakenbrueckArtland Dragons Quakenbrueck (GER)
25 November 2014
19h30Artland Dragons Quakenbrueck (GER)Artland Dragons Quakenbrueck66 - 68CantùCantù (ITA)
26 November 2014
20h30Dijon JDA (FRA)Dijon JDA75 - 58ASVEL Lyon-VilleurbanneASVEL Lyon-Villeurbanne (FRA)
21h00CB Gran Canaria (SPA)CB Gran Canaria79 - 70BC OostendeBC Oostende (BEL)
3 December 2014
20h00Cantù (ITA)Cantù79 - 69ASVEL Lyon-VilleurbanneASVEL Lyon-Villeurbanne (FRA)
20h30BC Oostende (BEL)BC Oostende84 - 82Artland Dragons QuakenbrueckArtland Dragons Quakenbrueck (GER)
21h00CB Gran Canaria (SPA)CB Gran Canaria94 - 60Dijon JDADijon JDA (FRA)
10 December 2014
19h30Artland Dragons Quakenbrueck (GER)Artland Dragons Quakenbrueck81 - 90CB Gran CanariaCB Gran Canaria (SPA)
20h00ASVEL Lyon-Villeurbanne (FRA)ASVEL Lyon-Villeurbanne70 - 78BC OostendeBC Oostende (BEL)
20h30Cantù (ITA)Cantù89 - 63Dijon JDADijon JDA (FRA)
17 December 2014
20h30Dijon JDA (FRA)Dijon JDA69 - 65Artland Dragons QuakenbrueckArtland Dragons Quakenbrueck (GER)
20h30BC Oostende (BEL)BC Oostende83 - 77CantùCantù (ITA)
21h00CB Gran Canaria (SPA)CB Gran Canaria73 - 66ASVEL Lyon-VilleurbanneASVEL Lyon-Villeurbanne (FRA)

Detail of the results


Group C (15/10/2014 - 17/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Virtus Roma (ITA)171073826773+53
2Nancy SLUC (FRA)161064776742+34
3Real Betis Baloncesto (SPA)151055776757+19
4Basketball Nymburk (CZE)151055771780-9
5EWE Oldenburg (GER)1410467377370
6Spirou Charleroi (BEL)131037705802-97
15 October 2014
20h00EWE Oldenburg (GER)EWE Oldenburg77 - 85Real Betis BaloncestoReal Betis Baloncesto (SPA)
20h30Spirou Charleroi (BEL)Spirou Charleroi59 - 88Virtus RomaVirtus Roma (ITA)
20h30Nancy SLUC (FRA)Nancy SLUC78 - 76Basketball NymburkBasketball Nymburk (CZE)
21 October 2014
18h45Basketball Nymburk (CZE)Basketball Nymburk77 - 71EWE OldenburgEWE Oldenburg (GER)
22 October 2014
20h30Real Betis Baloncesto (SPA)Real Betis Baloncesto80 - 75Spirou CharleroiSpirou Charleroi (BEL)
20h45Virtus Roma (ITA)Virtus Roma84 - 79Nancy SLUCNancy SLUC (FRA)
29 October 2014
18h00Virtus Roma (ITA)Virtus Roma84 - 82Real Betis BaloncestoReal Betis Baloncesto (SPA)
20h00Nancy SLUC (FRA)Nancy SLUC72 - 67EWE OldenburgEWE Oldenburg (GER)
20h30Spirou Charleroi (BEL)Spirou Charleroi82 - 73Basketball NymburkBasketball Nymburk (CZE)
4 November 2014
20h00EWE Oldenburg (GER)EWE Oldenburg72 - 68Spirou CharleroiSpirou Charleroi (BEL)
5 November 2014
18h30Basketball Nymburk (CZE)Basketball Nymburk89 - 87 otVirtus RomaVirtus Roma (ITA)
20h00Nancy SLUC (FRA)Nancy SLUC68 - 59Real Betis BaloncestoReal Betis Baloncesto (SPA)
12 November 2014
20h30Real Betis Baloncesto (SPA)Real Betis Baloncesto65 - 66Basketball NymburkBasketball Nymburk (CZE)
20h30Spirou Charleroi (BEL)Spirou Charleroi73 - 88Nancy SLUCNancy SLUC (FRA)
20h45Virtus Roma (ITA)Virtus Roma83 - 81EWE OldenburgEWE Oldenburg (GER)
18 November 2014
20h45Virtus Roma (ITA)Virtus Roma100 - 69Spirou CharleroiSpirou Charleroi (BEL)
19 November 2014
18h30Basketball Nymburk (CZE)Basketball Nymburk89 - 80Nancy SLUCNancy SLUC (FRA)
20h30Real Betis Baloncesto (SPA)Real Betis Baloncesto68 - 59EWE OldenburgEWE Oldenburg (GER)
26 November 2014
20h00EWE Oldenburg (GER)EWE Oldenburg84 - 71Basketball NymburkBasketball Nymburk (CZE)
20h30Nancy SLUC (FRA)Nancy SLUC64 - 76Virtus RomaVirtus Roma (ITA)
20h30Spirou Charleroi (BEL)Spirou Charleroi82 - 72Real Betis BaloncestoReal Betis Baloncesto (SPA)
3 December 2014
18h30Basketball Nymburk (CZE)Basketball Nymburk67 - 73Spirou CharleroiSpirou Charleroi (BEL)
20h00EWE Oldenburg (GER)EWE Oldenburg71 - 85Nancy SLUCNancy SLUC (FRA)
20h30Real Betis Baloncesto (SPA)Real Betis Baloncesto98 - 80Virtus RomaVirtus Roma (ITA)
9 December 2014
20h45Virtus Roma (ITA)Virtus Roma78 - 72Basketball NymburkBasketball Nymburk (CZE)
10 December 2014
20h30Spirou Charleroi (BEL)Spirou Charleroi62 - 75EWE OldenburgEWE Oldenburg (GER)
20h30Real Betis Baloncesto (SPA)Real Betis Baloncesto85 - 75Nancy SLUCNancy SLUC (FRA)
16 December 2014
18h30Basketball Nymburk (CZE)Basketball Nymburk91 - 82 otReal Betis BaloncestoReal Betis Baloncesto (SPA)
17 December 2014
20h00EWE Oldenburg (GER)EWE Oldenburg80 - 66Virtus RomaVirtus Roma (ITA)
20h30Nancy SLUC (FRA)Nancy SLUC87 - 62Spirou CharleroiSpirou Charleroi (BEL)

Detail of the results


Group D (15/10/2014 - 17/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1BC Khimki Moscow (RUS)181082872756+116
2Besiktas Istanbul (TUR)171073773705+68
3Olimpija Ljubljana (SLO)161064800782+18
4Zenith Saint-Petersburg (RUS)151055808809-1
5Szolnoki Olaj KK (HUN)131037748822-74
6VEF Riga (LAT)111019705832-127
15 October 2014
17h30BC Khimki Moscow (RUS)BC Khimki Moscow94 - 65VEF RigaVEF Riga (LAT)
18h30Besiktas Istanbul (TUR)Besiktas Istanbul68 - 70Olimpija LjubljanaOlimpija Ljubljana (SLO)
19h00Szolnoki Olaj KK (HUN)Szolnoki Olaj KK96 - 94Zenith Saint-PetersburgZenith Saint-Petersburg (RUS)
22 October 2014
17h00Zenith Saint-Petersburg (RUS)Zenith Saint-Petersburg86 - 90 otBesiktas IstanbulBesiktas Istanbul (TUR)
18h00Olimpija Ljubljana (SLO)Olimpija Ljubljana85 - 88BC Khimki MoscowBC Khimki Moscow (RUS)
18h30VEF Riga (LAT)VEF Riga71 - 61Szolnoki Olaj KKSzolnoki Olaj KK (HUN)
29 October 2014
18h00Zenith Saint-Petersburg (RUS)Zenith Saint-Petersburg84 - 70VEF RigaVEF Riga (LAT)
19h00Besiktas Istanbul (TUR)Besiktas Istanbul66 - 64BC Khimki MoscowBC Khimki Moscow (RUS)
19h00Szolnoki Olaj KK (HUN)Szolnoki Olaj KK80 - 86Olimpija LjubljanaOlimpija Ljubljana (SLO)
4 November 2014
18h00Olimpija Ljubljana (SLO)Olimpija Ljubljana89 - 84Zenith Saint-PetersburgZenith Saint-Petersburg (RUS)
5 November 2014
17h30BC Khimki Moscow (RUS)BC Khimki Moscow98 - 84Szolnoki Olaj KKSzolnoki Olaj KK (HUN)
18h45Besiktas Istanbul (TUR)Besiktas Istanbul88 - 71VEF RigaVEF Riga (LAT)
11 November 2014
18h30VEF Riga (LAT)VEF Riga74 - 83Olimpija LjubljanaOlimpija Ljubljana (SLO)
19h00Szolnoki Olaj KK (HUN)Szolnoki Olaj KK70 - 73Besiktas IstanbulBesiktas Istanbul (TUR)
12 November 2014
18h00Zenith Saint-Petersburg (RUS)Zenith Saint-Petersburg89 - 86BC Khimki MoscowBC Khimki Moscow (RUS)
19 November 2014
18h00Zenith Saint-Petersburg (RUS)Zenith Saint-Petersburg81 - 61Szolnoki Olaj KKSzolnoki Olaj KK (HUN)
18h30VEF Riga (LAT)VEF Riga79 - 86BC Khimki MoscowBC Khimki Moscow (RUS)
20h30Olimpija Ljubljana (SLO)Olimpija Ljubljana57 - 80Besiktas IstanbulBesiktas Istanbul (TUR)
26 November 2014
17h00BC Khimki Moscow (RUS)BC Khimki Moscow105 - 77Olimpija LjubljanaOlimpija Ljubljana (SLO)
18h45Besiktas Istanbul (TUR)Besiktas Istanbul87 - 73Zenith Saint-PetersburgZenith Saint-Petersburg (RUS)
19h00Szolnoki Olaj KK (HUN)Szolnoki Olaj KK96 - 84VEF RigaVEF Riga (LAT)
3 December 2014
17h30BC Khimki Moscow (RUS)BC Khimki Moscow82 - 78Besiktas IstanbulBesiktas Istanbul (TUR)
18h30VEF Riga (LAT)VEF Riga66 - 74Zenith Saint-PetersburgZenith Saint-Petersburg (RUS)
20h30Olimpija Ljubljana (SLO)Olimpija Ljubljana89 - 67Szolnoki Olaj KKSzolnoki Olaj KK (HUN)
9 December 2014
18h30VEF Riga (LAT)VEF Riga64 - 76Besiktas IstanbulBesiktas Istanbul (TUR)
10 December 2014
18h00Zenith Saint-Petersburg (RUS)Zenith Saint-Petersburg75 - 74Olimpija LjubljanaOlimpija Ljubljana (SLO)
19h00Szolnoki Olaj KK (HUN)Szolnoki Olaj KK65 - 79BC Khimki MoscowBC Khimki Moscow (RUS)
17 December 2014
17h00BC Khimki Moscow (RUS)BC Khimki Moscow90 - 68Zenith Saint-PetersburgZenith Saint-Petersburg (RUS)
19h00Besiktas Istanbul (TUR)Besiktas Istanbul67 - 68Szolnoki Olaj KKSzolnoki Olaj KK (HUN)
20h30Olimpija Ljubljana (SLO)Olimpija Ljubljana90 - 61VEF RigaVEF Riga (LAT)

Detail of the results


Group E (15/10/2014 - 17/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Lietuvos Rytas Vilnius (LTU)181082840774+66
2Bandirma BIK (TUR)161064788768+20
3KO Volgograd (RUS)161064759765-6
4CSU Asesoft Ploiesti (ROM)151055814833-19
5Partizan Beograd (SCG)131037734774-40
6Hapoel Jerusalem (ISR)121028806827-21
15 October 2014
17h30KO Volgograd (RUS)KO Volgograd75 - 81CSU Asesoft PloiestiCSU Asesoft Ploiesti (ROM)
18h00Bandirma BIK (TUR)Bandirma BIK80 - 76Hapoel JerusalemHapoel Jerusalem (ISR)
18h30Lietuvos Rytas Vilnius (LTU)Lietuvos Rytas Vilnius92 - 65Partizan BeogradPartizan Beograd (SCG)
22 October 2014
18h00Partizan Beograd (SCG)Partizan Beograd61 - 77Bandirma BIKBandirma BIK (TUR)
18h30CSU Asesoft Ploiesti (ROM)CSU Asesoft Ploiesti103 - 83Lietuvos Rytas VilniusLietuvos Rytas Vilnius (LTU)
19h30Hapoel Jerusalem (ISR)Hapoel Jerusalem78 - 79KO VolgogradKO Volgograd (RUS)
29 October 2014
17h30KO Volgograd (RUS)KO Volgograd63 - 77Lietuvos Rytas VilniusLietuvos Rytas Vilnius (LTU)
18h00Bandirma BIK (TUR)Bandirma BIK81 - 66CSU Asesoft PloiestiCSU Asesoft Ploiesti (ROM)
18h30Hapoel Jerusalem (ISR)Hapoel Jerusalem82 - 79Partizan BeogradPartizan Beograd (SCG)
4 November 2014
18h00Lietuvos Rytas Vilnius (LTU)Lietuvos Rytas Vilnius92 - 80Bandirma BIKBandirma BIK (TUR)
5 November 2014
17h00KO Volgograd (RUS)KO Volgograd61 - 59Partizan BeogradPartizan Beograd (SCG)
18h30CSU Asesoft Ploiesti (ROM)CSU Asesoft Ploiesti83 - 74Hapoel JerusalemHapoel Jerusalem (ISR)
12 November 2014
18h00Partizan Beograd (SCG)Partizan Beograd76 - 69CSU Asesoft PloiestiCSU Asesoft Ploiesti (ROM)
18h30Bandirma BIK (TUR)Bandirma BIK90 - 75KO VolgogradKO Volgograd (RUS)
19h30Hapoel Jerusalem (ISR)Hapoel Jerusalem70 - 81Lietuvos Rytas VilniusLietuvos Rytas Vilnius (LTU)
18 November 2014
20h45Partizan Beograd (SCG)Partizan Beograd76 - 85Lietuvos Rytas VilniusLietuvos Rytas Vilnius (LTU)
19 November 2014
18h45CSU Asesoft Ploiesti (ROM)CSU Asesoft Ploiesti79 - 96KO VolgogradKO Volgograd (RUS)
19h30Hapoel Jerusalem (ISR)Hapoel Jerusalem78 - 82Bandirma BIKBandirma BIK (TUR)
26 November 2014
17h30KO Volgograd (RUS)KO Volgograd69 - 67Hapoel JerusalemHapoel Jerusalem (ISR)
18h00Lietuvos Rytas Vilnius (LTU)Lietuvos Rytas Vilnius79 - 72CSU Asesoft PloiestiCSU Asesoft Ploiesti (ROM)
18h00Bandirma BIK (TUR)Bandirma BIK90 - 85 otPartizan BeogradPartizan Beograd (SCG)
3 December 2014
18h00Partizan Beograd (SCG)Partizan Beograd64 - 83Hapoel JerusalemHapoel Jerusalem (ISR)
18h00Lietuvos Rytas Vilnius (LTU)Lietuvos Rytas Vilnius82 - 91KO VolgogradKO Volgograd (RUS)
18h30CSU Asesoft Ploiesti (ROM)CSU Asesoft Ploiesti84 - 74Bandirma BIKBandirma BIK (TUR)
10 December 2014
18h00Bandirma BIK (TUR)Bandirma BIK66 - 71Lietuvos Rytas VilniusLietuvos Rytas Vilnius (LTU)
18h00Partizan Beograd (SCG)Partizan Beograd84 - 70KO VolgogradKO Volgograd (RUS)
19h30Hapoel Jerusalem (ISR)Hapoel Jerusalem110 - 112 otCSU Asesoft PloiestiCSU Asesoft Ploiesti (ROM)
17 December 2014
17h30KO Volgograd (RUS)KO Volgograd80 - 68Bandirma BIKBandirma BIK (TUR)
18h00Lietuvos Rytas Vilnius (LTU)Lietuvos Rytas Vilnius98 - 88Hapoel JerusalemHapoel Jerusalem (ISR)
18h30CSU Asesoft Ploiesti (ROM)CSU Asesoft Ploiesti65 - 85Partizan BeogradPartizan Beograd (SCG)

Detail of the results


Group F (15/10/2014 - 17/12/2014)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)2010100795653+142
2Pinar Karsiyaka Izmir (TUR)161064780763+17
3PAOK BC Thessaloniki (GRE)1610647267260
4Buducnost Podgorica (MNE)131037784797-13
5Stelmet Zielona Góra (POL)131037722809-87
6BK Ventspils (LAT)121028665724-59
15 October 2014
18h00BK Ventspils (LAT)BK Ventspils82 - 75Buducnost PodgoricaBuducnost Podgorica (MNE)
19h00Stelmet Zielona Góra (POL)Stelmet Zielona Góra78 - 97Lokomotiv Kuban KrasnodarLokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)
19h00Pinar Karsiyaka Izmir (TUR)Pinar Karsiyaka Izmir81 - 87 otPAOK BC ThessalonikiPAOK BC Thessaloniki (GRE)
22 October 2014
18h00Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)Lokomotiv Kuban Krasnodar72 - 60BK VentspilsBK Ventspils (LAT)
18h00PAOK BC Thessaloniki (GRE)PAOK BC Thessaloniki85 - 66Stelmet Zielona GóraStelmet Zielona Góra (POL)
18h30Buducnost Podgorica (MNE)Buducnost Podgorica79 - 82Pinar Karsiyaka IzmirPinar Karsiyaka Izmir (TUR)
28 October 2014
18h00Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)Lokomotiv Kuban Krasnodar87 - 46PAOK BC ThessalonikiPAOK BC Thessaloniki (GRE)
29 October 2014
18h00BK Ventspils (LAT)BK Ventspils72 - 81Pinar Karsiyaka IzmirPinar Karsiyaka Izmir (TUR)
18h00Stelmet Zielona Góra (POL)Stelmet Zielona Góra76 - 90Buducnost PodgoricaBuducnost Podgorica (MNE)
5 November 2014
18h00BK Ventspils (LAT)BK Ventspils63 - 66PAOK BC ThessalonikiPAOK BC Thessaloniki (GRE)
19h00Buducnost Podgorica (MNE)Buducnost Podgorica63 - 77Lokomotiv Kuban KrasnodarLokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)
19h00Pinar Karsiyaka Izmir (TUR)Pinar Karsiyaka Izmir83 - 67Stelmet Zielona GóraStelmet Zielona Góra (POL)
12 November 2014
18h00Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)Lokomotiv Kuban Krasnodar75 - 63Pinar Karsiyaka IzmirPinar Karsiyaka Izmir (TUR)
18h00PAOK BC Thessaloniki (GRE)PAOK BC Thessaloniki80 - 60Buducnost PodgoricaBuducnost Podgorica (MNE)
19h00Stelmet Zielona Góra (POL)Stelmet Zielona Góra69 - 79BK VentspilsBK Ventspils (LAT)
19 November 2014
18h00PAOK BC Thessaloniki (GRE)PAOK BC Thessaloniki74 - 79Pinar Karsiyaka IzmirPinar Karsiyaka Izmir (TUR)
18h00Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)Lokomotiv Kuban Krasnodar78 - 68Stelmet Zielona GóraStelmet Zielona Góra (POL)
18h30Buducnost Podgorica (MNE)Buducnost Podgorica87 - 69BK VentspilsBK Ventspils (LAT)
25 November 2014
19h00Stelmet Zielona Góra (POL)Stelmet Zielona Góra84 - 77PAOK BC ThessalonikiPAOK BC Thessaloniki (GRE)
26 November 2014
18h00BK Ventspils (LAT)BK Ventspils60 - 69Lokomotiv Kuban KrasnodarLokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)
19h00Pinar Karsiyaka Izmir (TUR)Pinar Karsiyaka Izmir86 - 78Buducnost PodgoricaBuducnost Podgorica (MNE)
3 December 2014
16h00PAOK BC Thessaloniki (GRE)PAOK BC Thessaloniki54 - 68Lokomotiv Kuban KrasnodarLokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)
19h00Pinar Karsiyaka Izmir (TUR)Pinar Karsiyaka Izmir71 - 67BK VentspilsBK Ventspils (LAT)
19h00Buducnost Podgorica (MNE)Buducnost Podgorica100 - 85Stelmet Zielona GóraStelmet Zielona Góra (POL)
10 December 2014
18h00Stelmet Zielona Góra (POL)Stelmet Zielona Góra71 - 69Pinar Karsiyaka IzmirPinar Karsiyaka Izmir (TUR)
18h00PAOK BC Thessaloniki (GRE)PAOK BC Thessaloniki76 - 62BK VentspilsBK Ventspils (LAT)
18h00Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)Lokomotiv Kuban Krasnodar79 - 76Buducnost PodgoricaBuducnost Podgorica (MNE)
17 December 2014
18h00BK Ventspils (LAT)BK Ventspils51 - 58Stelmet Zielona GóraStelmet Zielona Góra (POL)
18h45Buducnost Podgorica (MNE)Buducnost Podgorica76 - 81 otPAOK BC ThessalonikiPAOK BC Thessaloniki (GRE)
19h00Pinar Karsiyaka Izmir (TUR)Pinar Karsiyaka Izmir85 - 93Lokomotiv Kuban KrasnodarLokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)

Detail of the results


Last 32 - Group G (07/01/2015 - 10/02/2015)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Unics Kazan (RUS)10642460432+28
2Strasbourg IG (FRA)9633450433+17
3Zenith Saint-Petersburg (RUS)9633439479-40
4Basketball Nymburk (CZE)8624454459-5
7 January 2015
18h30Basketball Nymburk (CZE)Basketball Nymburk72 - 84Zenith Saint-PetersburgZenith Saint-Petersburg (RUS)
20h00Strasbourg IG (FRA)Strasbourg IG72 - 61Unics KazanUnics Kazan (RUS)
13 January 2015
18h00Zenith Saint-Petersburg (RUS)Zenith Saint-Petersburg87 - 82 otStrasbourg IGStrasbourg IG (FRA)
14 January 2015
17h00Unics Kazan (RUS)Unics Kazan75 - 67Basketball NymburkBasketball Nymburk (CZE)
21 January 2015
18h15Unics Kazan (RUS)Unics Kazan103 - 67Zenith Saint-PetersburgZenith Saint-Petersburg (RUS)
20h00Strasbourg IG (FRA)Strasbourg IG87 - 80Basketball NymburkBasketball Nymburk (CZE)
28 January 2015
18h00Zenith Saint-Petersburg (RUS)Zenith Saint-Petersburg65 - 77Unics KazanUnics Kazan (RUS)
18h30Basketball Nymburk (CZE)Basketball Nymburk72 - 66Strasbourg IGStrasbourg IG (FRA)
4 February 2015
17h00Unics Kazan (RUS)Unics Kazan60 - 82Strasbourg IGStrasbourg IG (FRA)
19h00Zenith Saint-Petersburg (RUS)Zenith Saint-Petersburg63 - 84Basketball NymburkBasketball Nymburk (CZE)
10 February 2015
18h30Basketball Nymburk (CZE)Basketball Nymburk79 - 84Unics KazanUnics Kazan (RUS)
20h30Strasbourg IG (FRA)Strasbourg IG61 - 73Zenith Saint-PetersburgZenith Saint-Petersburg (RUS)

Detail of the results


Last 32 - Group H (07/01/2015 - 11/02/2015)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1CB Gran Canaria (SPA)11651522462+60
2Bandirma BIK (TUR)10642484450+34
3Dinamo Sassari (ITA)8624470507-37
4Buducnost Podgorica (MNE)7615457514-57
7 January 2015
19h00Buducnost Podgorica (MNE)Buducnost Podgorica68 - 74Bandirma BIKBandirma BIK (TUR)
20h45Dinamo Sassari (ITA)Dinamo Sassari76 - 91CB Gran CanariaCB Gran Canaria (SPA)
13 January 2015
18h00Bandirma BIK (TUR)Bandirma BIK74 - 75Dinamo SassariDinamo Sassari (ITA)
14 January 2015
21h00CB Gran Canaria (SPA)CB Gran Canaria92 - 69Buducnost PodgoricaBuducnost Podgorica (MNE)
21 January 2015
18h00Bandirma BIK (TUR)Bandirma BIK80 - 70CB Gran CanariaCB Gran Canaria (SPA)
20h15Buducnost Podgorica (MNE)Buducnost Podgorica93 - 86Dinamo SassariDinamo Sassari (ITA)
28 January 2015
20h45Dinamo Sassari (ITA)Dinamo Sassari87 - 70Buducnost PodgoricaBuducnost Podgorica (MNE)
21h00CB Gran Canaria (SPA)CB Gran Canaria91 - 80Bandirma BIKBandirma BIK (TUR)
4 February 2015
18h00Bandirma BIK (TUR)Bandirma BIK87 - 74Buducnost PodgoricaBuducnost Podgorica (MNE)
21h00CB Gran Canaria (SPA)CB Gran Canaria90 - 74Dinamo SassariDinamo Sassari (ITA)
11 February 2015
19h00Buducnost Podgorica (MNE)Buducnost Podgorica83 - 88CB Gran CanariaCB Gran Canaria (SPA)
20h45Dinamo Sassari (ITA)Dinamo Sassari72 - 89Bandirma BIKBandirma BIK (TUR)

Detail of the results


Last 32 - Group I (07/01/2015 - 11/02/2015)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Virtus Roma (ITA)10642473442+31
2Cedevita Zagreb (CRO)10642500493+7
3KO Volgograd (RUS)9633471482-11
4Basket Zaragoza 2002 (SPA)7615434461-27
7 January 2015
18h15Cedevita Zagreb (CRO)Cedevita Zagreb83 - 80Basket Zaragoza 2002Basket Zaragoza 2002 (SPA)
20h45Virtus Roma (ITA)Virtus Roma82 - 66KO VolgogradKO Volgograd (RUS)
14 January 2015
17h30KO Volgograd (RUS)KO Volgograd65 - 83Cedevita ZagrebCedevita Zagreb (CRO)
20h30Basket Zaragoza 2002 (SPA)Basket Zaragoza 200267 - 53Virtus RomaVirtus Roma (ITA)
21 January 2015
17h30KO Volgograd (RUS)KO Volgograd71 - 66Basket Zaragoza 2002Basket Zaragoza 2002 (SPA)
20h45Virtus Roma (ITA)Virtus Roma73 - 66Cedevita ZagrebCedevita Zagreb (CRO)
27 January 2015
21h00Cedevita Zagreb (CRO)Cedevita Zagreb91 - 90 otVirtus RomaVirtus Roma (ITA)
28 January 2015
20h30Basket Zaragoza 2002 (SPA)Basket Zaragoza 200271 - 82KO VolgogradKO Volgograd (RUS)
4 February 2015
17h00KO Volgograd (RUS)KO Volgograd86 - 88 otVirtus RomaVirtus Roma (ITA)
20h30Basket Zaragoza 2002 (SPA)Basket Zaragoza 200284 - 85 otCedevita ZagrebCedevita Zagreb (CRO)
11 February 2015
20h15Cedevita Zagreb (CRO)Cedevita Zagreb92 - 101KO VolgogradKO Volgograd (RUS)
20h45Virtus Roma (ITA)Virtus Roma87 - 66Basket Zaragoza 2002Basket Zaragoza 2002 (SPA)

Detail of the results


Last 32 - Group J (07/01/2015 - 11/02/2015)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1BC Khimki Moscow (RUS)11651512449+63
2Cantù (ITA)9633454449+5
3Limoges CSP (FRA)96334304300
4PAOK BC Thessaloniki (GRE)7615421489-68
7 January 2015
20h30Limoges CSP (FRA)Limoges CSP71 - 59PAOK BC ThessalonikiPAOK BC Thessaloniki (GRE)
20h30Cantù (ITA)Cantù99 - 88BC Khimki MoscowBC Khimki Moscow (RUS)
14 January 2015
16h00PAOK BC Thessaloniki (GRE)PAOK BC Thessaloniki78 - 77CantùCantù (ITA)
17h30BC Khimki Moscow (RUS)BC Khimki Moscow79 - 70Limoges CSPLimoges CSP (FRA)
20 January 2015
20h00Limoges CSP (FRA)Limoges CSP81 - 70CantùCantù (ITA)
21 January 2015
18h00PAOK BC Thessaloniki (GRE)PAOK BC Thessaloniki78 - 82BC Khimki MoscowBC Khimki Moscow (RUS)
28 January 2015
17h00BC Khimki Moscow (RUS)BC Khimki Moscow102 - 68PAOK BC ThessalonikiPAOK BC Thessaloniki (GRE)
20h30Cantù (ITA)Cantù68 - 57Limoges CSPLimoges CSP (FRA)
4 February 2015
17h30BC Khimki Moscow (RUS)BC Khimki Moscow75 - 62CantùCantù (ITA)
19h30PAOK BC Thessaloniki (GRE)PAOK BC Thessaloniki68 - 79Limoges CSPLimoges CSP (FRA)
10 February 2015
19h15Limoges CSP (FRA)Limoges CSP72 - 86BC Khimki MoscowBC Khimki Moscow (RUS)
11 February 2015
20h30Cantù (ITA)Cantù78 - 70PAOK BC ThessalonikiPAOK BC Thessaloniki (GRE)

Detail of the results


Last 32 - Group K (07/01/2015 - 11/02/2015)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Bayern München (GER)12660534437+97
2Brose Bamberg (GER)9633444474-30
3Dijon JDA (FRA)8624453498-45
4Olimpija Ljubljana (SLO)7615473495-22
7 January 2015
20h15Bayern München (GER)Bayern München93 - 84Dijon JDADijon JDA (FRA)
20h30Olimpija Ljubljana (SLO)Olimpija Ljubljana65 - 71Brose BambergBrose Bamberg (GER)
14 January 2015
20h00Brose Bamberg (GER)Brose Bamberg52 - 90Bayern MünchenBayern München (GER)
20h30Dijon JDA (FRA)Dijon JDA77 - 81Olimpija LjubljanaOlimpija Ljubljana (SLO)
20 January 2015
20h30Olimpija Ljubljana (SLO)Olimpija Ljubljana80 - 90Bayern MünchenBayern München (GER)
21 January 2015
19h00Brose Bamberg (GER)Brose Bamberg81 - 86Dijon JDADijon JDA (FRA)
28 January 2015
20h15Bayern München (GER)Bayern München90 - 84Olimpija LjubljanaOlimpija Ljubljana (SLO)
20h30Dijon JDA (FRA)Dijon JDA56 - 86Brose BambergBrose Bamberg (GER)
3 February 2015
20h00Dijon JDA (FRA)Dijon JDA74 - 84Bayern MünchenBayern München (GER)
4 February 2015
19h00Brose Bamberg (GER)Brose Bamberg91 - 90 otOlimpija LjubljanaOlimpija Ljubljana (SLO)
11 February 2015
20h15Bayern München (GER)Bayern München87 - 63Brose BambergBrose Bamberg (GER)
20h30Olimpija Ljubljana (SLO)Olimpija Ljubljana73 - 76Dijon JDADijon JDA (FRA)

Detail of the results


Last 32 - Group L (07/01/2015 - 11/02/2015)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Turów Zgorzelec (POL)11651553501+52
2Lietuvos Rytas Vilnius (LTU)9633553514+39
3BC Oostende (BEL)8624474506-32
4Real Betis Baloncesto (SPA)8624473532-59
7 January 2015
18h00Lietuvos Rytas Vilnius (LTU)Lietuvos Rytas Vilnius98 - 86Turów ZgorzelecTurów Zgorzelec (POL)
20h30Real Betis Baloncesto (SPA)Real Betis Baloncesto63 - 94BC OostendeBC Oostende (BEL)
14 January 2015
19h00Turów Zgorzelec (POL)Turów Zgorzelec87 - 84Real Betis BaloncestoReal Betis Baloncesto (SPA)
20h30BC Oostende (BEL)BC Oostende75 - 69Lietuvos Rytas VilniusLietuvos Rytas Vilnius (LTU)
21 January 2015
18h00Lietuvos Rytas Vilnius (LTU)Lietuvos Rytas Vilnius100 - 78Real Betis BaloncestoReal Betis Baloncesto (SPA)
19h00Turów Zgorzelec (POL)Turów Zgorzelec99 - 71BC OostendeBC Oostende (BEL)
28 January 2015
20h30BC Oostende (BEL)BC Oostende79 - 80Turów ZgorzelecTurów Zgorzelec (POL)
20h30Real Betis Baloncesto (SPA)Real Betis Baloncesto88 - 82Lietuvos Rytas VilniusLietuvos Rytas Vilnius (LTU)
4 February 2015
19h00Turów Zgorzelec (POL)Turów Zgorzelec104 - 93Lietuvos Rytas VilniusLietuvos Rytas Vilnius (LTU)
20h30BC Oostende (BEL)BC Oostende72 - 84Real Betis BaloncestoReal Betis Baloncesto (SPA)
11 February 2015
17h00Lietuvos Rytas Vilnius (LTU)Lietuvos Rytas Vilnius111 - 83BC OostendeBC Oostende (BEL)
20h30Real Betis Baloncesto (SPA)Real Betis Baloncesto76 - 97Turów ZgorzelecTurów Zgorzelec (POL)

Detail of the results


Last 32 - Group M (07/01/2015 - 11/02/2015)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Pinar Karsiyaka Izmir (TUR)12660538463+75
2Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)9633485486-1
3Besiktas Istanbul (TUR)8624444488-44
4Klaipedos Neptunas (LTU)7615469499-30
7 January 2015
18h00Klaipedos Neptunas (LTU)Klaipedos Neptunas82 - 73Boulogne Levallois Metropolitans 92Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)
19h00Besiktas Istanbul (TUR)Besiktas Istanbul77 - 105Pinar Karsiyaka IzmirPinar Karsiyaka Izmir (TUR)
13 January 2015
20h30Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)Boulogne Levallois Metropolitans 9293 - 83Besiktas IstanbulBesiktas Istanbul (TUR)
14 January 2015
19h00Pinar Karsiyaka Izmir (TUR)Pinar Karsiyaka Izmir99 - 85Klaipedos NeptunasKlaipedos Neptunas (LTU)
20 January 2015
20h30Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)Boulogne Levallois Metropolitans 9275 - 85Pinar Karsiyaka IzmirPinar Karsiyaka Izmir (TUR)
21 January 2015
18h00Klaipedos Neptunas (LTU)Klaipedos Neptunas62 - 69Besiktas IstanbulBesiktas Istanbul (TUR)
28 January 2015
19h00Besiktas Istanbul (TUR)Besiktas Istanbul80 - 78Klaipedos NeptunasKlaipedos Neptunas (LTU)
19h00Pinar Karsiyaka Izmir (TUR)Pinar Karsiyaka Izmir86 - 79Boulogne Levallois Metropolitans 92Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)
4 February 2015
19h00Pinar Karsiyaka Izmir (TUR)Pinar Karsiyaka Izmir73 - 64Besiktas IstanbulBesiktas Istanbul (TUR)
20h30Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)Boulogne Levallois Metropolitans 9288 - 79Klaipedos NeptunasKlaipedos Neptunas (LTU)
11 February 2015
18h00Klaipedos Neptunas (LTU)Klaipedos Neptunas83 - 90Pinar Karsiyaka IzmirPinar Karsiyaka Izmir (TUR)
18h30Besiktas Istanbul (TUR)Besiktas Istanbul71 - 77Boulogne Levallois Metropolitans 92Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)

Detail of the results


Last 32 - Group N (06/01/2015 - 11/02/2015)

TeamPtsMPWLGFGAdiff
1Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)12660492416+76
2Valencia BC (SPA)9633490459+31
3CSU Asesoft Ploiesti (ROM)8624469529-60
4Nancy SLUC (FRA)7615411458-47
6 January 2015
18h00Valencia BC (SPA)Valencia BC77 - 46Nancy SLUCNancy SLUC (FRA)
7 January 2015
18h30CSU Asesoft Ploiesti (ROM)CSU Asesoft Ploiesti59 - 85Lokomotiv Kuban KrasnodarLokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)
14 January 2015
18h00Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)Lokomotiv Kuban Krasnodar74 - 62Valencia BCValencia BC (SPA)
20h00Nancy SLUC (FRA)Nancy SLUC84 - 67CSU Asesoft PloiestiCSU Asesoft Ploiesti (ROM)
21 January 2015
20h00Nancy SLUC (FRA)Nancy SLUC57 - 66Lokomotiv Kuban KrasnodarLokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)
20h45Valencia BC (SPA)Valencia BC87 - 92CSU Asesoft PloiestiCSU Asesoft Ploiesti (ROM)
28 January 2015
18h00Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)Lokomotiv Kuban Krasnodar85 - 70Nancy SLUCNancy SLUC (FRA)
18h30CSU Asesoft Ploiesti (ROM)CSU Asesoft Ploiesti84 - 100Valencia BCValencia BC (SPA)
4 February 2015
18h00Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)Lokomotiv Kuban Krasnodar92 - 79CSU Asesoft PloiestiCSU Asesoft Ploiesti (ROM)
20h45Nancy SLUC (FRA)Nancy SLUC73 - 75Valencia BCValencia BC (SPA)
11 February 2015
18h30CSU Asesoft Ploiesti (ROM)CSU Asesoft Ploiesti88 - 81Nancy SLUCNancy SLUC (FRA)
20h45Valencia BC (SPA)Valencia BC89 - 90Lokomotiv Kuban KrasnodarLokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)

Detail of the results


Final Round (03/03/2015 - 29/04/2015)


Round of 16
3 March 2015
18h00Zenith Saint-Petersburg (RUS)Zenith Saint-Petersburg84 - 86BC Khimki MoscowBC Khimki Moscow (RUS)
20h30Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)Boulogne Levallois Metropolitans 9274 - 71Turów ZgorzelecTurów Zgorzelec (POL)
4 March 2015
18h00Bandirma BIK (TUR)Bandirma BIK71 - 55Virtus RomaVirtus Roma (ITA)
18h00Lietuvos Rytas Vilnius (LTU)Lietuvos Rytas Vilnius81 - 81Pinar Karsiyaka IzmirPinar Karsiyaka Izmir (TUR)
19h00Brose Bamberg (GER)Brose Bamberg78 - 80Lokomotiv Kuban KrasnodarLokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)
20h15Cedevita Zagreb (CRO)Cedevita Zagreb76 - 84CB Gran CanariaCB Gran Canaria (SPA)
20h30Cantù (ITA)Cantù64 - 70Unics KazanUnics Kazan (RUS)
20h45Valencia BC (SPA)Valencia BC80 - 58Bayern MünchenBayern München (GER)
10 March 2015
18h00Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)Lokomotiv Kuban Krasnodar70 - 53Brose BambergBrose Bamberg (GER)
11 March 2015
17h00Unics Kazan (RUS)Unics Kazan75 - 72CantùCantù (ITA)
18h00BC Khimki Moscow (RUS)BC Khimki Moscow89 - 70Zenith Saint-PetersburgZenith Saint-Petersburg (RUS)
19h00Turów Zgorzelec (POL)Turów Zgorzelec78 - 87Boulogne Levallois Metropolitans 92Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)
19h00Pinar Karsiyaka Izmir (TUR)Pinar Karsiyaka Izmir97 - 81Lietuvos Rytas VilniusLietuvos Rytas Vilnius (LTU)
20h45Bayern München (GER)Bayern München60 - 94Valencia BCValencia BC (SPA)
20h45Virtus Roma (ITA)Virtus Roma66 - 56Bandirma BIKBandirma BIK (TUR)
21h00CB Gran Canaria (SPA)CB Gran Canaria75 - 72Cedevita ZagrebCedevita Zagreb (CRO)

Quarter-Finals
17 March 2015
20h45Valencia BC (SPA)Valencia BC75 - 76BC Khimki MoscowBC Khimki Moscow (RUS)
18 March 2015
18h00Unics Kazan (RUS)Unics Kazan78 - 87Lokomotiv Kuban KrasnodarLokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)
20h00Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)Boulogne Levallois Metropolitans 9267 - 65Bandirma BIKBandirma BIK (TUR)
21h30CB Gran Canaria (SPA)CB Gran Canaria76 - 66Pinar Karsiyaka IzmirPinar Karsiyaka Izmir (TUR)
24 March 2015
18h00Bandirma BIK (TUR)Bandirma BIK75 - 71Boulogne Levallois Metropolitans 92Boulogne Levallois Metropolitans 92 (FRA)
25 March 2015
18h00Lokomotiv Kuban Krasnodar (RUS)Lokomotiv Kuban Krasnodar58 - 79Unics KazanUnics Kazan (RUS)
18h00BC Khimki Moscow (RUS)BC Khimki Moscow76 - 61Valencia BCValencia BC (SPA)
19h45Pinar Karsiyaka Izmir (TUR)Pinar Karsiyaka Izmir74 - 75CB Gran CanariaCB Gran Canaria (SPA)

Semi-Finals
1 April 2015
19h15Unics Kazan (RUS)Unics Kazan70 - 83CB Gran CanariaCB Gran Canaria (SPA)
19h45Bandirma BIK (TUR)Bandirma BIK83 - 82BC Khimki MoscowBC Khimki Moscow (RUS)
8 April 2015
18h30BC Khimki Moscow (RUS)BC Khimki Moscow93 - 89Bandirma BIKBandirma BIK (TUR)
21h00CB Gran Canaria (SPA)CB Gran Canaria78 - 76Unics KazanUnics Kazan (RUS)

Final
24 April 2015
20h45CB Gran Canaria (SPA)CB Gran Canaria66 - 91BC Khimki MoscowBC Khimki Moscow (RUS)
29 April 2015
18h30BC Khimki Moscow (RUS)BC Khimki Moscow83 - 64CB Gran CanariaCB Gran Canaria (SPA)

Detail of the results


Results

Draw

Teams

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2021 - All rights reserved