All sports Site

Menu
Cycling - Tour de San Luis - 2010 - Detailed results

Cycling - Tour de San Luis - 2010 - Detailed results

Choice of a season :

Argentina

Results 2010

Tour de San Luis 2010

ArgentinaArgentina - 18th January 2010 - 24th January 2010


General classification - 24th January 2010


1ITAVincenzo Nibali (ITA)Liquigas - Doimo25:44:47
2COLJosé Rodolfo Serpa Pérez (COL)Androni Giocattoli0:00:28
3SPARafael Valls Ferri (SPA)Footon - Servetto0:01:19
4ARGAndres Ignacio Pereyra (ARG)Jamis - Sutter Home0:01:37
5COLSantiago Botero Echeverry (COL)Colombia National Team0:02:15
6VENJackson Jesus Rodriguez Ortiz (VEN)Androni Giocattolis.t.
7ARGJorge Alberto Giacinti (ARG)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Camposs.t.
8DENMichael Rasmussen (DEN)Miche - Silver Cross - Selle Italia0:02:16
9CUBArnold Alcolea Nuñez (CUB)Cuba National Team0:02:37
10VENCarlos Jose Ochoa (VEN)Androni Giocattoli0:03:45
11SPAJosé Antonio De Segovia Botella (SPA)Xacobeo - Galicia0:04:18
12SPALuis Angel Maté Mardones (SPA)Androni Giocattoli0:04:23
13RUSAlexandr Kolobnev (RUS)Team Katusha0:04:47
14CUBRaul Alejandro Granjel (CUB)Cuba National Team0:04:53
15CRORobert Kiserlovski (CRO)Liquigas - Doimo0:05:22
16SPAManuel Vazquez Hueso (SPA)Andalucía - Cajasur0:05:46
17ITALuca Mazzanti (ITA)Team Katusha0:06:02
18BRAPedro Autran Dourado Dutra Nicácio (BRA)Funvic - Pindamonhangaba0:06:51
19ARGGerardo Luis Fernández (ARG)Argentina National Team0:06:54
20GERMoritz Milatz (GER)Germany National Team0:06:56
21SPAMarcos Garcia Fernandez (SPA)Xacobeo - Galicia0:07:32
22ARGEnzo Josue Moyano (ARG)Argentina National Team0:07:46
23SPAJosé Ángel Gómez Marchante (SPA)Andalucía - Cajasur0:08:00
24ARGEmanuel Domingo Guevara Arguello (ARG)Argentina National Team0:09:05
25SPAJesus Rosendo Prado (SPA)Andalucía - Cajasur0:09:14
26ARGMatias Medici (ARG)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Campos0:09:57
27CHIMarco Antonio Arriagada Quinchel (CHI)Funvic - Pindamonhangaba0:10:23
28ITAFortunato Baliani (ITA)Miche - Silver Cross - Selle Italia0:10:33
29URUMariano De Fino Silveiro (URU)Uruguay National Team0:10:44
30SPAJavier Moreno Bazan (SPA)Andalucía - Cajasur0:10:48
31USATyler Wren (USA)Jamis - Sutter Home0:11:19
32ARGAlfredo Orlando Lucero Sosa (ARG)0:11:25
33BRAMagno do Prado Nazaret (BRA)Funvic - Pindamonhangaba0:11:59
34ARGDaniel Ricardo Diaz (ARG)Footon - Servetto0:12:41
35CUBYennier Lopez Fonseca (CUB)Cuba National Team0:13:13
36COLEdwin Alcibiades Avila Vanegas (COL)Colombia National Team0:13:43
37SPAGustavo Rodriguez Iglesias (SPA)Xacobeo - Galicia0:14:28
38POLPrzemyslaw Niemec (POL)Miche - Silver Cross - Selle Italia0:14:42
39SPAJavier Ramirez Abeja (SPA)Andalucía - Cajasur0:15:56
40CHIGonzalo Andres Garrido Zenteno (CHI)Chile National Team0:15:58
41ITAFilippo Pozzato (ITA)Team Katusha0:16:02
42UKRDenys Kostyuk (UKR)ISD - Neri0:16:24
43GERPhilipp Mamos (GER)Nutrixxion - Sparkasse0:16:54
44COLWeimar Alfonso Roldan Ortiz (COL)Colombia National Team0:17:15
45SPADavid Gutierrez Gutierrez (SPA)Footon - Servetto0:17:23
46ITAAlessandro Colo (ITA)ISD - Neri0:17:30
47ITAGiampaolo Cheula (ITA)Footon - Servetto0:17:56
48CUBYasmani Martinez Regalado (CUB)Cuba National Team0:18:29
49CHILuis Fernando Sepúlveda Villar (CHI)Chile National Team0:18:59
50PORJosé Carlos Silva Rodrigues (POR)Funvic - Pindamonhangaba0:19:00
51COLJairo Perez Suarez (COL)Colombia National Team0:19:05
52UKRDmytro Krivtsov (UKR)ISD - Neri0:19:16
53SPARodrigo García Rena (SPA)Xacobeo - Galicia0:20:44
54ARGEdgardo Simón (ARG)Funvic - Pindamonhangaba0:21:31
55COLArles Antonio Castro Laverde (COL)Colombia National Team0:21:32
56URUIgnacio Maldonado (URU)Uruguay National Team0:21:42
57ITAValerio Agnoli (ITA)Liquigas - Doimo0:21:52
58USAAndy Guptill (USA)Jamis - Sutter Home0:22:22
59ITAMarco Bandiera (ITA)Team Katusha0:22:29
60GERStefan Schäfer (GER)Team Milram0:22:43
61SPAPedro Merino Criado (SPA)Footon - Servetto0:22:54
62ARGJorge Martín Montenegro Adaro (ARG)Andalucía - Cajasur0:23:43
63ARGAnibal Andres Borrajo (ARG)Jamis - Sutter Home0:23:57
64ITAPierpaolo De Negri (ITA)ISD - Neri0:24:01
65ARGGuido Emanuel Palma (ARG)Jamis - Sutter Home0:24:02
66CHIPedro Amauri Palma dos Santos (CHI)Chile National Team0:24:18
67COLCarlos Alberto Ospina Hernandez (COL)Colombia National Team0:24:24
68ARGMartin Garrido Mayorga (ARG)Argentina National Team0:24:35
69BRARoberto Pinheiro Silva (BRA)Funvic - Pindamonhangaba0:25:09
70COLCarlos Eduardo Alzate Escobar (COL)Colombia National Team0:25:25
71UKROleksandr Kvachuk (UKR)ISD - Neri0:25:50
72URURamiro Cabrera Gonzalez (URU)Uruguay National Team0:26:05
73SPAEnrique Mata Cabello (SPA)Footon - Servetto0:26:27
74GERSergej Fuchs (GER)Nutrixxion - Sparkasse0:26:40
75ARGMaximiliano Badde (ARG)Argentina National Team0:26:48
76BRAFlávio Cardoso Santos (BRA)Funvic - Pindamonhangaba0:27:05
77GERKim Lachmann (GER)Nutrixxion - Sparkasse0:27:30
78ARGJuan Ariel Lucero (ARG)Argentina National Team0:27:38
79ARGWalter Pérez (ARG)Argentina National Team0:28:34
80ITAPasquale Muto (ITA)Miche - Silver Cross - Selle Italia0:29:59
81CHIGonzalo Savas Miranda Figueroa (CHI)Chile National Team0:30:16
82MEXCesar Salvador Vaquera Resendiz (MEX)Mexico National Team0:30:19
83SPAAlberto Fernandez Sainz (SPA)Xacobeo - Galicia0:30:28
84GERGrischa Janorschke (GER)Nutrixxion - Sparkasse0:31:19
85COLJuan Pablo Suarez Suarez (COL)Une - Epm0:31:21
86ITAEmanuele Vona (ITA)ISD - Neri0:32:18
87GERHenning Bommel (GER)LKT Team Brandenburg0:32:21
88CUBAlien Garcia (CUB)Cuba National Team0:32:32
89ARGDemis Aleman (ARG)Jamis - Sutter Home0:33:09
90SPAFrancisco Jose Pacheco Torres (SPA)Xacobeo - Galicia0:34:25
91BRAFabricio Morandi (BRA)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Campos0:34:36
92COLVictor Hugo Peña Grisales (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombia0:36:25
93RUSAndrei Sartasov (RUS)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Campos0:36:41
94ARGFrancisco Ramon Chamorro Piva (ARG)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Campos0:36:46
95CHILuis Miguel Mansilla Almonacid (CHI)Chile National Team0:36:57
96CHIVicente Muga Wegener (CHI)Chile National Team0:37:06
97SPAFélix Vidal Celis Zabala (SPA)Footon - Servetto0:37:30
98BRAArmando Camargo Filho (BRA)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Campos0:37:44
99ITALuca Solari (ITA)Androni Giocattoli0:38:31
100BRALuciano André Pagliarini Mendonca (BRA)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Campos0:39:22
101ITAAlberto Loddo (ITA)Androni Giocattoli0:39:24
102CHIPablo Jacobo Seisdedos Duke (CHI)Chile National Team0:40:08
103URURicardo Guedes (URU)Uruguay National Team0:40:21
104BRALuís Carlos Amorim Tavares Ferrao (BRA)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Campos0:40:23
105USANick Frey (USA)Jamis - Sutter Home0:40:25
106CUBFreddy Buergos Pozo (CUB)Cuba National Team0:41:30
107GERRobert Bengsch (GER)Germany National Team0:41:38
108URUFernando Cardozo (URU)Uruguay National Team0:42:38
109GERMarcel Kalz (GER)Germany National Team0:42:49
110ITAFrancesco Chicchi (ITA)Liquigas - Doimo0:43:02
111ITALeonardo Pinizzotto (ITA)Miche - Silver Cross - Selle Italia0:43:24
112ITADanilo Napolitano (ITA)Team Katusha0:43:57
113DENBrian Vandborg (DEN)Liquigas - Doimo0:44:09
114GERDirk Müller (GER)Nutrixxion - Sparkasse0:44:25
115ITADavide Cimolai (ITA)Liquigas - Doimo0:46:58
116ITASimone Campagnaro (ITA)Miche - Silver Cross - Selle Italia0:47:07
117MEXAntonio Aldape Chavez (MEX)Mexico National Team0:47:09
118CUBFrank Travieso (CUB)Jamis - Sutter Home0:51:10
119GERSebastian Forke (GER)Nutrixxion - Sparkasse1:08:07

Stage 1 - San Luis - Villa Mercedes - 168.4 km - 18th January 2010Sprint


1ITAFrancesco Chicchi (ITA)Liquigas - Doimo4:22:53
2ARGEdgardo Simón (ARG)Funvic - Pindamonhangabas.t.
3ITADanilo Napolitano (ITA)Team Katushas.t.
4ITAAlberto Loddo (ITA)Androni Giocattolis.t.
5SPAFrancisco Jose Pacheco Torres (SPA)Xacobeo - Galicias.t.
6ARGAnibal Andres Borrajo (ARG)Jamis - Sutter Homes.t.
7GERDirk Müller (GER)Nutrixxion - Sparkasses.t.
8BRALuciano André Pagliarini Mendonca (BRA)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Camposs.t.
9SPAEnrique Mata Cabello (SPA)Footon - Servettos.t.
10GERHenning Bommel (GER)LKT Team Brandenburgs.t.
11ARGMartin Garrido Mayorga (ARG)Argentina National Teams.t.
12URUIgnacio Maldonado (URU)Uruguay National Teams.t.
13COLCarlos Eduardo Alzate Escobar (COL)Colombia National Teams.t.
14URUPablo Pintos (URU)Uruguay National Teams.t.
15ITASimone Campagnaro (ITA)Miche - Silver Cross - Selle Italias.t.
16SPARodrigo García Rena (SPA)Xacobeo - Galicias.t.
17SPALuis Angel Maté Mardones (SPA)Androni Giocattolis.t.
18CHIGonzalo Savas Miranda Figueroa (CHI)Chile National Teams.t.
19GERMarcel Kalz (GER)Germany National Teams.t.
20GERGrischa Janorschke (GER)Nutrixxion - Sparkasses.t.
21SPARafael Valls Ferri (SPA)Footon - Servettos.t.
22SPAFélix Vidal Celis Zabala (SPA)Footon - Servettos.t.
23CUBAlien Garcia (CUB)Cuba National Teams.t.
24ITAPierpaolo De Negri (ITA)ISD - Neris.t.
25COLJosé Rodolfo Serpa Pérez (COL)Androni Giocattolis.t.

Stage 2 - Potrero de los Funes - Mirador del Potrero - 157 km - 19th January 2010Medium mountain


1SPARafael Valls Ferri (SPA)Footon - Servetto3:56:51
2CUBArnold Alcolea Nuñez (CUB)Cuba National Team0:00:07
3VENJackson Jesus Rodriguez Ortiz (VEN)Androni Giocattoli0:00:10
4COLJosé Rodolfo Serpa Pérez (COL)Androni Giocattolis.t.
5ITAVincenzo Nibali (ITA)Liquigas - Doimos.t.
6ARGAndres Ignacio Pereyra (ARG)Jamis - Sutter Home0:00:16
7ITALuca Mazzanti (ITA)Team Katusha0:00:18
8SPAJavier Moreno Bazan (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
9DENMichael Rasmussen (DEN)Miche - Silver Cross - Selle Italia0:00:19
10CUBRaul Alejandro Granjel (CUB)Cuba National Team0:00:24
11SPAPedro Merino Criado (SPA)Footon - Servetto0:00:25
12ARGJorge Alberto Giacinti (ARG)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Camposs.t.
13BELMaxime Vantomme (BEL)Team Katusha0:00:27
14SPAJosé Ángel Gómez Marchante (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
15SPAJosé Antonio De Segovia Botella (SPA)Xacobeo - Galicia0:00:29
16ARGEnzo Josue Moyano (ARG)Argentina National Teams.t.
17VENCarlos Jose Ochoa (VEN)Androni Giocattolis.t.
18GERMoritz Milatz (GER)Germany National Team0:00:36
19ARGGerardo Luis Fernández (ARG)Argentina National Team0:00:38
20SPAManuel Vazquez Hueso (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
21COLSantiago Botero Echeverry (COL)Colombia National Teams.t.
22ARGAlfredo Orlando Lucero Sosa (ARG)s.t.
23CRORobert Kiserlovski (CRO)Liquigas - Doimos.t.
24BRAMagno do Prado Nazaret (BRA)Funvic - Pindamonhangaba0:00:42
25ITAFortunato Baliani (ITA)Miche - Silver Cross - Selle Italia0:00:44

Stage 3 - Fraga - Buena Esperanza - 199.7 km - 20th January 2010Sprint


1ITAAlberto Loddo (ITA)Androni Giocattoli4:34:52
2ITADanilo Napolitano (ITA)Team Katushas.t.
3ITAFrancesco Chicchi (ITA)Liquigas - Doimos.t.
4COLWeimar Alfonso Roldan Ortiz (COL)Colombia National Teams.t.
5ARGEdgardo Simón (ARG)Funvic - Pindamonhangabas.t.
6ARGAnibal Andres Borrajo (ARG)Jamis - Sutter Homes.t.
7SPAEnrique Mata Cabello (SPA)Footon - Servettos.t.
8ITAPierpaolo De Negri (ITA)ISD - Neris.t.
9CHILuis Miguel Mansilla Almonacid (CHI)Chile National Teams.t.
10SPAFrancisco Jose Pacheco Torres (SPA)Xacobeo - Galicias.t.
11BRALuciano André Pagliarini Mendonca (BRA)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Camposs.t.
12URUIgnacio Maldonado (URU)Uruguay National Teams.t.
13ITASimone Campagnaro (ITA)Miche - Silver Cross - Selle Italias.t.
14GERGrischa Janorschke (GER)Nutrixxion - Sparkasses.t.
15ARGJorge Martín Montenegro Adaro (ARG)Andalucía - Cajasurs.t.
16URUPablo Pintos (URU)Uruguay National Teams.t.
17CUBArnold Alcolea Nuñez (CUB)Cuba National Teams.t.
18SPARafael Valls Ferri (SPA)Footon - Servettos.t.
19COLJosé Rodolfo Serpa Pérez (COL)Androni Giocattolis.t.
20USANick Frey (USA)Jamis - Sutter Homes.t.
21CUBFreddy Buergos Pozo (CUB)Cuba National Teams.t.
22ARGFrancisco Ramon Chamorro Piva (ARG)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Camposs.t.
23ITALuca Mazzanti (ITA)Team Katushas.t.
24SPAManuel Vazquez Hueso (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
25GERHenning Bommel (GER)LKT Team Brandenburgs.t.

Stage 4 - San Luis - San Luis - 19.8 km - 21th January 2010Time Trial


1ITAVincenzo Nibali (ITA)Liquigas - Doimo0:24:18
2GERRobert Bengsch (GER)Germany National Team0:00:04
3BRAPedro Autran Dourado Dutra Nicácio (BRA)Funvic - Pindamonhangaba0:00:11
4ARGJorge Alberto Giacinti (ARG)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Camposs.t.
5ITAFilippo Pozzato (ITA)Team Katusha0:00:14
6COLVictor Hugo Peña Grisales (COL)Colombia Es Passion - Cafe de Colombia0:00:28
7COLJosé Rodolfo Serpa Pérez (COL)Androni Giocattoli0:00:30
8ARGMartin Garrido Mayorga (ARG)Argentina National Team0:00:31
9ARGMatias Medici (ARG)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Camposs.t.
10COLSantiago Botero Echeverry (COL)Colombia National Team0:00:33
11COLJuan Esteban Arango Carvajal (COL)Colombia National Teams.t.
12BRAMagno do Prado Nazaret (BRA)Funvic - Pindamonhangaba0:00:35
13ARGGerardo Luis Fernández (ARG)Argentina National Team0:00:37
14BRALuís Carlos Amorim Tavares Ferrao (BRA)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Campos0:00:51
15ARGAndres Ignacio Pereyra (ARG)Jamis - Sutter Homes.t.
16ARGEnzo Josue Moyano (ARG)Argentina National Team0:01:04
17CUBArnold Alcolea Nuñez (CUB)Cuba National Team0:01:05
18GERHenning Bommel (GER)LKT Team Brandenburg0:01:10
19BRABreno Franca Sidoti (BRA)Funvic - Pindamonhangaba0:01:13
20COLCarlos Alberto Ospina Hernandez (COL)Colombia National Teams.t.
21ARGWalter Pérez (ARG)Argentina National Team0:01:14
22CHILuis Fernando Sepúlveda Villar (CHI)Chile National Teams.t.
23ARGEdgardo Simón (ARG)Funvic - Pindamonhangaba0:01:16
24SPAJosé Antonio De Segovia Botella (SPA)Xacobeo - Galicias.t.
25ARGAlfredo Orlando Lucero Sosa (ARG)0:01:18

Stage 5 - San Luis - Carolina - 156.4 km - 22th January 2010Medium mountain


1VENJackson Jesus Rodriguez Ortiz (VEN)Androni Giocattoli4:39:20
2SPARafael Valls Ferri (SPA)Footon - Servettos.t.
3RUSAlexandr Kolobnev (RUS)Team Katushas.t.
4SPALuis Angel Maté Mardones (SPA)Androni Giocattoli0:00:07
5COLJosé Rodolfo Serpa Pérez (COL)Androni Giocattolis.t.
6ITAVincenzo Nibali (ITA)Liquigas - Doimos.t.
7DENMichael Rasmussen (DEN)Miche - Silver Cross - Selle Italias.t.
8COLSantiago Botero Echeverry (COL)Colombia National Teams.t.
9ARGAndres Ignacio Pereyra (ARG)Jamis - Sutter Homes.t.
10CRORobert Kiserlovski (CRO)Liquigas - Doimo0:01:10
11CUBRaul Alejandro Granjel (CUB)Cuba National Teams.t.
12CUBArnold Alcolea Nuñez (CUB)Cuba National Teams.t.
13ARGJorge Alberto Giacinti (ARG)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Camposs.t.
14VENCarlos Jose Ochoa (VEN)Androni Giocattolis.t.
15SPAJosé Antonio De Segovia Botella (SPA)Xacobeo - Galicia0:01:51
16SPAMarcos Garcia Fernandez (SPA)Xacobeo - Galicias.t.
17BRAPedro Autran Dourado Dutra Nicácio (BRA)Funvic - Pindamonhangaba0:01:54
18SPAManuel Vazquez Hueso (SPA)Andalucía - Cajasur0:02:44
19ITALuca Mazzanti (ITA)Team Katushas.t.
20SPADavid Gutierrez Gutierrez (SPA)Footon - Servettos.t.
21ARGGerardo Luis Fernández (ARG)Argentina National Team0:03:59
22ARGEmanuel Domingo Guevara Arguello (ARG)Argentina National Teams.t.
23SPAJosé Ángel Gómez Marchante (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
24SPAJesus Rosendo Prado (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
25COLEdwin Alcibiades Avila Vanegas (COL)Colombia National Teams.t.

Stage 6 - Quines - Merlo (Mirador del Sol) - 150 km - 23th January 2010Mountain


1SPALuis Angel Maté Mardones (SPA)Androni Giocattoli4:01:34
2COLJosé Rodolfo Serpa Pérez (COL)Androni Giocattolis.t.
3ITAVincenzo Nibali (ITA)Liquigas - Doimos.t.
4VENJackson Jesus Rodriguez Ortiz (VEN)Androni Giocattoli0:00:03
5SPARafael Valls Ferri (SPA)Footon - Servetto0:00:06
6VENCarlos Jose Ochoa (VEN)Androni Giocattoli0:00:10
7DENMichael Rasmussen (DEN)Miche - Silver Cross - Selle Italia0:00:13
8GERMoritz Milatz (GER)Germany National Team0:00:14
9CRORobert Kiserlovski (CRO)Liquigas - Doimo0:00:15
10ARGAndres Ignacio Pereyra (ARG)Jamis - Sutter Home0:00:23
11CUBArnold Alcolea Nuñez (CUB)Cuba National Team0:00:37
12CUBRaul Alejandro Granjel (CUB)Cuba National Teams.t.
13SPAMarcos Garcia Fernandez (SPA)Xacobeo - Galicias.t.
14SPAManuel Vazquez Hueso (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
15SPAJosé Antonio De Segovia Botella (SPA)Xacobeo - Galicia0:00:42
16ARGJorge Alberto Giacinti (ARG)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Camposs.t.
17ARGEnzo Josue Moyano (ARG)Argentina National Team0:00:46
18SPAJosé Ángel Gómez Marchante (SPA)Andalucía - Cajasur0:00:57
19COLSantiago Botero Echeverry (COL)Colombia National Teams.t.
20RUSAlexandr Kolobnev (RUS)Team Katusha0:01:03
21ITALuca Mazzanti (ITA)Team Katusha0:01:05
22ITAFortunato Baliani (ITA)Miche - Silver Cross - Selle Italias.t.
23SPAJavier Moreno Bazan (SPA)Andalucía - Cajasur0:01:15
24SPAJesus Rosendo Prado (SPA)Andalucía - Cajasur0:01:23
25ARGEmanuel Domingo Guevara Arguello (ARG)Argentina National Team0:01:35

Stage 7 - San Luis - 167.1 km - 24th January 2010Sprint


1ITAAlberto Loddo (ITA)Androni Giocattoli3:44:46
2ITADanilo Napolitano (ITA)Team Katushas.t.
3SPAFrancisco Jose Pacheco Torres (SPA)Xacobeo - Galicias.t.
4BRALuciano André Pagliarini Mendonca (BRA)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Camposs.t.
5SPAEnrique Mata Cabello (SPA)Footon - Servettos.t.
6SPAFélix Vidal Celis Zabala (SPA)Footon - Servettos.t.
7COLWeimar Alfonso Roldan Ortiz (COL)Colombia National Teams.t.
8CHIGonzalo Savas Miranda Figueroa (CHI)Chile National Teams.t.
9CHILuis Miguel Mansilla Almonacid (CHI)Chile National Teams.t.
10COLCarlos Eduardo Alzate Escobar (COL)Colombia National Teams.t.
11ARGAnibal Andres Borrajo (ARG)Jamis - Sutter Homes.t.
12ITAFrancesco Chicchi (ITA)Liquigas - Doimos.t.
13ARGWalter Pérez (ARG)Argentina National Teams.t.
14ARGEdgardo Simón (ARG)Funvic - Pindamonhangabas.t.
15ARGJorge Martín Montenegro Adaro (ARG)Andalucía - Cajasurs.t.
16ARGMaximiliano Badde (ARG)Argentina National Teams.t.
17CUBYasmani Martinez Regalado (CUB)Cuba National Teams.t.
18ITAPierpaolo De Negri (ITA)ISD - Neris.t.
19ARGFrancisco Ramon Chamorro Piva (ARG)Scott - Marcondes Cesar Sao Jose Dos Camposs.t.
20GERDirk Müller (GER)Nutrixxion - Sparkasses.t.
21COLEdwin Alcibiades Avila Vanegas (COL)Colombia National Teams.t.
22ARGDaniel Ricardo Diaz (ARG)Footon - Servettos.t.
23GERMarcel Kalz (GER)Germany National Teams.t.
24SPAManuel Vazquez Hueso (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
25UKRDenys Kostyuk (UKR)ISD - Neris.t.

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved