All sports Site

Menu
Badminton - Uber Cup - 2018 - Detailed results

Badminton - Uber Cup - 2018 - Detailed results

Choice of a season :

Thailand

Full results

Final Round

ThailandThailand - 20th May 2018 - 27th May 2018


Final


Japan3 - 0Thailand
26th May - 08h05Akane Yamaguchidef.Ratchanok Intanon21-15 21-19
26th May - 09h15Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
def.Jongkonphan Kititharakul
Puttita Supajirakul
21-18 21-12
26th May - 10h05Nozomi Okuharadef.Nitchaon Jindapol21-12 21-9

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15
25th May - 09h00Nozomi Okuharadef.Jang-mi Lee21-7 21-15
25th May - 09h50Misaki Matsutomo
Ayaka Takahashi
def.Ha Na Baek
Yu Rim Lee
21-11 17-21 21-14

0

The winners of this round are qualified


Thailand3 - 2China
25th May - 07h10Ratchanok Intanondef.Yufei Chen15-21 21-9 21-14
25th May - 08h15Qingchen Chen
Yifan Jia
def.Jongkonphan Kititharakul
Rawinda Prajongjai
21-17 22-20
25th May - 09h25Nitchaon Jindapoldef.Fangjie Gao19-21 21-19 21-12
25th May - 07h10Yaqiong Huang
Jinhua Tang
def.Puttita Supajirakul
Sapsiree Taerattanachai
24-26 21-17 21-18
25th May - 12h55Busanan Ongbumrungpandef.Xuerui Li21-11 21-9

Japan3 - 1Republic of Korea
25th May - 07h10Akane Yamaguchidef.Ji Hyun Sung21-10 21-13
25th May - 08h00So-yeong Kim
Seung-chan Shin
def.Yuki Fukushima
Sayaka Hirota
21-19 21-15