All sports Site

Menu
Tennis - 's-Hertogenbosch - 2019 - Detailed results

Tennis - 's-Hertogenbosch - 2019 - Detailed results

Choice of a season :

Netherlands

Full results

's-Hertogenbosch 2019

NetherlandsNetherlands - 8th June 2019 - 16th June 2019 - Grass


Final

16th Jun - 15h20Adrian Mannarinodef.Jordan Thompson7-6 6-3


Semi-Finals

16th Jun - 11h05Jordan Thompsondef.Richard Gasquet7-5 6-3
16th Jun - 11h10Adrian Mannarinodef.Borna Coric4-6 6-3 7-6


Quarter-Finals

14th Jun - 18h40Richard Gasquetdef.Nicolás Jarry7-6 6-4
14th Jun - 16h30Jordan Thompsondef.Alex De Minaur4-6 6-2 6-3
14th Jun - 14h55Adrian Mannarinodef.David Goffin4-6 7-5 6-3
14th Jun - 11h45Borna Coricdef.Christian Garin6-7 6-3 7-6


Round of 16

13th Jun - 13h55Nicolás Jarrydef.Stefanos Tsitsipas6-4 3-6 6-4
14th Jun - 12h15Richard Gasquetdef.Mikhail Kukushkin6-4 6-3
12th Jun - 18h00Alex De Minaurdef.Andreas Seppi7-5 6-3
12th Jun - 16h40Jordan Thompsondef.Frances Tiafoe6-3 6-2
13th Jun - 11h10David Goffindef.Pierre-Hugues Herbert6-3 7-5
13th Jun - 14h10Adrian Mannarinodef.Fernando Verdasco1-6 6-3 6-4
13th Jun - 12h55Christian Garindef.Robin Haase7-5 7-5
12th Jun - 17h55Borna Coricdef.Taylor Fritz4-6 6-3 6-3


Round of 32

Stefanos Tsitsipas Bye
11th Jun - 11h10Nicolás Jarrydef.Jannik Sinner7-6 6-3
11th Jun - 16h55Mikhail Kukushkindef.Lorenzo Sonego5-7 6-4 6-4
11th Jun - 11h10Richard Gasquetdef.Aljaz Bedene6-7 7-6 6-4
Alex De Minaur Bye
11th Jun - 12h50Andreas Seppidef.Thomas Fabbiano7-6 7-5
10th Jun - 14h20Jordan Thompsondef.Tommy Paul3-6 6-1 6-4
10th Jun - 19h05Frances Tiafoedef.João Sousa6-2 7-6
11th Jun - 13h55David Goffindef.Alejandro Davidovich Fokina6-0 6-2
11th Jun - 16h20Pierre-Hugues Herbertdef.Matthew Ebden6-4 7-5
11th Jun - 15h05Adrian Mannarinodef.Thiemo De Bakker6-2 6-1
Fernando Verdasco Bye
10th Jun - 12h50Christian Garindef.Salvatore Caruso6-1 6-4
10th Jun - 16h10Robin Haasedef.Ugo Humbert5-7 7-6 7-6
10th Jun - 11h10Taylor Fritzdef.Jurij Rodionov7-6 6-4
Borna Coric Bye


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

9th Jun - 15h45Alejandro Davidovich Fokinadef.Andrea Arnaboldi7-6 7-5
9th Jun - 12h35Jannik Sinnerdef.Thomas Fabbiano6-4 6-2
9th Jun - 11h15Salvatore Carusodef.Marcos Giron6-3 3-6 6-3
9th Jun - 13h40Tommy Pauldef.Daniel Brands7-5 6-4


Qualifications - First Round

8th Jun - 18h45Andrea Arnaboldidef.Bradley Klahn4-6 6-4 6-2
8th Jun - 16h30Alejandro Davidovich Fokinadef.Nicolas Mahut6-2 6-4
8th Jun - 11h10Thomas Fabbianodef.Emil Ruusuvuori4-6 6-3 6-1
8th Jun - 11h15Jannik Sinnerdef.Lukas Lacko6-7 7-6 6-2
8th Jun - 12h30Marcos Girondef.Jason Jung6-2 5-7 6-2
8th Jun - 11h10Salvatore Carusodef.Filip Horansky6-3 6-2
8th Jun - 15h40Daniel Brandsdef.Alex Bolt6-4 6-2
8th Jun - 16h55Tommy Pauldef.Egor Gerasimov6-4 6-3

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved