All sports Site

Menu
Tennis - Antalya - 2019 - Detailed results

Tennis - Antalya - 2019 - Detailed results

Choice of a season :

Turkey

Full results

Antalya 2019

TurkeyTurkey - 22th June 2019 - 30th June 2019 - Grass


Final

29th Jun - 14h10Lorenzo Sonegodef.Miomir Kecmanovic6-7 7-6 6-1


Semi-Finals

28th Jun - 12h40Miomir Kecmanovicdef.Jordan Thompson6-7 7-6 7-6
29th Jun - 10h30Lorenzo Sonegodef.Pablo Carreño Busta6-3 7-6


Quarter-Finals

27th Jun - 10h40Miomir Kecmanovicdef.Viktor Troicki6-3 6-4
27th Jun - 12h40Jordan Thompsondef.Damir Dzumhur7-5 1-0 ab.
27th Jun - 17h05Pablo Carreño Bustadef.Bernard Tomic6-7 6-4 6-4
27th Jun - 14h20Lorenzo Sonegodef.Adrian Mannarino3-6 7-6 6-3


Round of 16

26th Jun - 12h35Viktor Troickidef.Benoît Paire7-6 7-6
26th Jun - 12h40Miomir Kecmanovicdef.Ugo Humbert6-4 7-5
25th Jun - 12h40Jordan Thompsondef.Bradley Klahn7-6 6-3
25th Jun - 12h45Damir Dzumhurdef.Altug Çelikbilek6-3 4-6 6-3
26th Jun - 14h35Bernard Tomicdef.Peter Gojowczyk7-6 6-3
26th Jun - 16h05Pablo Carreño Bustadef.Kevin Krawietz7-6 6-4
25th Jun - 14h40Lorenzo Sonegodef.Prajnesh Gunneswaran6-7 6-0 7-5
25th Jun - 16h10Adrian Mannarinodef.Roberto Carballés Baena3-6 6-1 7-5


Round of 32

Benoît Paire Bye
24th Jun - 15h35Viktor Troickidef.Jozef Kovalík7-6 6-4
23th Jun - 13h40Miomir Kecmanovicdef.Jaume Antoni Munar Clar6-4 6-3
24th Jun - 14h10Ugo Humbertdef.Federico Delbonis6-3 7-5
Jordan Thompson Bye
24th Jun - 12h40Bradley Klahndef.Steve Darcis6-3 6-2
24th Jun - 14h20Altug Çelikbilekdef.Ernests Gulbis6-3 4-6 6-4
24th Jun - 12h40Damir Dzumhurdef.Matthew Ebden6-4 7-5
24th Jun - 16h00Bernard Tomicdef.Andreas Seppi4-6 6-4 6-4
24th Jun - 16h30Peter Gojowczykdef.Ergi Kirkin6-3 6-7 6-2
25th Jun - 14h50Kevin Krawietzdef.Cem Ilkel6-4 6-4
Pablo Carreño Busta Bye
23th Jun - 16h10Lorenzo Sonegodef.João Sousa6-3 7-6
24th Jun - 12h40Prajnesh Gunneswarandef.Janko Tipsarevic6-0 7-6
24th Jun - 14h10Roberto Carballés Baenadef.JC Aragone6-4 7-6
Adrian Mannarino Bye


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

23th Jun - 12h35Viktor Troickidef.Roberto Ortega-Olmedo3-6 7-6 6-2
23th Jun - 12h35Steve Darcisdef.Carlos Gómez-Herrera6-3 6-3
23th Jun - 12h35Kevin Krawietzdef.Goncalo Oliveira6-4 3-6 7-6
23th Jun - 14h00JC Aragonedef.Marc-Andrea Hüsler6-1 6-4


Qualifications - First Round

22th Jun - 13h20Viktor Troickidef.Yanki Erel6-1 7-5
22th Jun - 13h40Roberto Ortega-Olmedodef.Sasi Kumar Mukund6-2 6-1
22th Jun - 12h10Steve Darcisdef.Sarp Agabigun6-2 6-2
22th Jun - 12h10Carlos Gómez-Herreradef.Marcelo Tomas Barrios Vera6-1 7-6
22th Jun - 12h10Goncalo Oliveiradef.Luke Saville6-3 6-4
22th Jun - 13h40Kevin Krawietzdef.Aldin Setkic7-5 6-3
22th Jun - 15h05JC Aragonedef.Tim Puetz6-1 6-4
22th Jun - 14h35Marc-Andrea Hüslerdef.Ante Pavic7-6 6-7 7-6

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved