All sports Site

Menu
 

Tennis - St Petersburg - 2020 - Detailed results

Choice of a season :

Russia

Full results

St Petersburg 2020

RussiaRussia - 10 October 2020 - 18 October 2020 - Indoor


Final

18th Oct - 23h40Andrey Rublevdef.Borna Coric7-6 6-4


Semi-Finals

17th Oct - 23h40Borna Coricdef.Milos Raonic1-6 6-1 6-4
17th Oct - 21h10Andrey Rublevdef.Denis Shapovalov4-6 6-3 6-4


Quarter-Finals

16th Oct - 23h35Borna Coricdef.Reilly Opelka7-6 6-3
16th Oct - 25h40Milos Raonicdef.Karen Khachanov6-1 7-6
16th Oct - 20h15Andrey Rublevdef.Cameron Norrie6-2 6-1
16th Oct - 21h35Denis Shapovalovdef.Stanislas Wawrinka6-4 7-5


Round of 16

15th Oct - 24h05Reilly Opelkadef.Daniil Medvedev2-6 7-5 6-4
15th Oct - 20h10Borna Coricdef.Roman Safiullin6-3 7-5
15th Oct - 26h20Karen Khachanovdef.Aslan Karatsev4-6 7-5 6-3
15th Oct - 28h55Milos Raonicdef.Alexander Bublik6-3 6-2
14th Oct - 21h30Cameron Norriedef.Miomir Kecmanovic7-5 6-7 6-3
15th Oct - 21h35Andrey Rublevdef.Ugo Humbert4-6 6-4 7-5
14th Oct - 27h55Stanislas Wawrinkadef.Evgeny Donskoy6-1 3-6 6-3
15th Oct - 20h10Denis Shapovalovdef.Ilya Ivashka6-1 6-4


Round of 32

14th Oct - 26h00Daniil Medvedevdef.Richard Gasquet3-6 6-3 6-0
14th Oct - 20h10Reilly Opelkadef.Nino Serdarusic3-6 7-6 6-2
14th Oct - 22h00Roman Safiullindef.Emilio Gómez6-4 6-2
13th Oct - 20h00Borna Coricdef.Feliciano López6-3 7-6
13th Oct - 24h10Karen Khachanovdef.James Duckworth6-4 6-4
12th Oct - 20h10Aslan Karatsevdef.Tennys Sandgren7-5 3-6 7-5
12th Oct - 22h40Alexander Bublikdef.Mackenzie McDonald2-6 7-6 6-4
13th Oct - 22h10Milos Raonicdef.Jeffrey John Wolf7-6 6-1
12th Oct - 21h10Cameron Norriedef.Taylor Fritz6-4 4-6 6-3
13th Oct - 22h25Miomir Kecmanovicdef.Mikhail Kukushkin6-3 7-6
14th Oct - 23h30Ugo Humbertdef.Pavel Kotov4-6 6-2 6-3
13th Oct - 25h50Andrey Rublevdef.Vasek Pospisil6-2 6-4
12th Oct - 27h00Stanislas Wawrinkadef.Daniel Evans3-6 7-6 7-5
12th Oct - 25h05Evgeny Donskoydef.Egor Gerasimov6-4 7-6
13th Oct - 20h00Ilya Ivashkadef.Adrian Mannarino6-3 7-6
14th Oct - 20h10Denis Shapovalovdef.Viktor Troicki6-2 6-3


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

11th Oct - 22h40Jeffrey John Wolfdef.Alen Avidzba3-6 7-5 6-1
11th Oct - 24h50Ilya Ivashkadef.Viktor Troicki7-5 6-1
11th Oct - 20h00Nino Serdarusicdef.Nikola Milojevic6-7 6-2 6-2
11th Oct - 21h00Pavel Kotovdef.Emilio Gómez5-7 7-6 6-2


Qualifications - First Round

10th Oct - 21h00Jeffrey John Wolfdef.Alexey Vatutin4-6 6-1 6-3
10th Oct - 23h15Alen Avidzbadef.Ernests Gulbis4-6 6-3 7-6
10th Oct - 25h00Ilya Ivashkadef.Max Purcell7-5 6-4
10th Oct - 26h00Viktor Troickidef.Andrey Kuznetsov6-3 6-7 6-4
10th Oct - 18h10Nikola Milojevicdef.Evgeny Karlovskiy6-4 6-0
10th Oct - 18h10Nino Serdarusicdef.Cem Ilkel7-6 3-6 6-4
10th Oct - 22h40Emilio Gómezdef.Teimuraz Gabashvili7-6 1-6 6-4
10th Oct - 20h25Pavel Kotovdef.Jurij Rodionov6-4 3-6 7-5

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2020 - All rights reserved