All sports Site

Menu
 

Tennis - St Petersburg - 2021 - Detailed results

Choice of a season :

Russia

Full results

St Petersburg 2021

RussiaRussia - 24 October 2021 - 31 October 2021 - Indoor


Final

31th Oct - 14h30Marin Cilicdef.Taylor Fritz7-6 4-6 6-4


Semi-Finals

30th Oct - 13h10Taylor Fritzdef.Jan-Lennard Struff5-7 6-1 6-3
30th Oct - 15h25Marin Cilicdef.Botic van de Zandschulp6-3 6-3


Quarter-Finals

29th Oct - 12h05Taylor Fritzdef.John Millman6-4 6-2
29th Oct - 13h45Jan-Lennard Struffdef.Denis Shapovalov6-4 6-3
29th Oct - 15h20Marin Cilicdef.Roberto Bautista Agut6-4 3-6 6-3
29th Oct - 18h15Botic van de Zandschulpdef.Andrey Rublev6-3 6-4


Round of 16

27th Oct - 17h45Andrey Rublevdef.Ilya Ivashka6-4 6-4
28th Oct - 12h10Botic van de Zandschulpdef.Sebastian Korda6-2 7-5
28th Oct - 17h30Roberto Bautista Agutdef.Mackenzie McDonald6-3 6-2
28th Oct - 15h00Marin Cilicdef.Karen Khachanov6-4 6-7 6-4
28th Oct - 13h30Taylor Fritzdef.Tommy Paul7-6 6-4
28th Oct - 12h10John Millmandef.Aslan Karatsev6-3 6-2
27th Oct - 19h30Jan-Lennard Struffdef.Alexander Bublik6-4 6-3
Denis Shapovalovdef.Pablo Andújar2-6 6-3 6-0


Round of 32

Andrey Rublev Bye
26th Oct - 12h10Ilya Ivashkadef.Laslo Djere6-3 6-2
26th Oct - 14h00Botic van de Zandschulpdef.Yoshihito Nishioka6-2 6-2
25th Oct - 16h20Sebastian Kordadef.Nino Serdarusic7-6 7-5
Roberto Bautista Agut Bye
26th Oct - 15h40Mackenzie McDonalddef.Egor Gerasimov7-5 6-4
27th Oct - 14h15Marin Cilicdef.Albert Ramos Viñolas6-2 6-3
27th Oct - 16h00Karen Khachanovdef.Adrian Mannarino6-3 6-3
26th Oct - 17h40Taylor Fritzdef.Emil Ruusuvuori6-1 6-4
26th Oct - 12h10Tommy Pauldef.Pedro Martinez Portero6-3 6-2
26th Oct - 15h30John Millmandef.Yshai Oliel6-1 6-1
Aslan Karatsev Bye
25th Oct - 18h15Alexander Bublikdef.Evgenii Tyurnev6-3 6-4
25th Oct - 14h15Jan-Lennard Struffdef.James Duckworth7-6 6-2
26th Oct - 13h45Pablo Andújardef.Federico Delbonis6-2 7-6
Denis Shapovalov Bye


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

25th Oct - 10h10Yoshihito Nishiokadef.Miomir Kecmanovic6-3 4-6 6-2
25th Oct - 10h10Egor Gerasimovdef.Radu Albot7-6 6-4
25th Oct - 12h10Botic van de Zandschulpdef.Evgeny Donskoy5-7 6-3 6-2
25th Oct - 12h30Emil Ruusuvuoridef.Dmitry Popko7-6 6-4


Qualifications - First Round

24th Oct - 10h10Miomir Kecmanovicdef.Evgeny Karlovskiy2-6 6-4 6-1
24th Oct - 10h10Radu Albotdef.Federico Coria6-3 6-4
24th Oct - 12h00Egor Gerasimovdef.Damir Dzumhur6-1 7-6
24th Oct - 12h15Yoshihito Nishiokadef.Roman Safiullin7-5 6-2
24th Oct - 13h30Botic van de Zandschulpdef.Marc Polmans6-6 ab.
24th Oct - 13h45Evgeny Donskoydef.Mikael Ymer6-2 7-5
24th Oct - 15h25Emil Ruusuvuoridef.Gilles Simon6-0 6-3
24th Oct - 15h30Dmitry Popkodef.Benjamin Bonzi4-6 7-6 6-2

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2021 - All rights reserved