All sports Site

Menu
Ice Hockey - Kontinental Hockey League - KHL - Regular Season - 2019/2020 - Detailed results

Ice Hockey - Kontinental Hockey League - KHL - Regular Season - 2019/2020 - Detailed results

Choice of a season :

Russia
  • Admiral Vladivostok
  • AK Bars Kazan
  • Amur Khabarovsk
  • Avangard Omsk
  • Avtomobilist Yekaterinburg
  • Barys Nur-Sultan
  • CSKA Moscow
  • Dinamo Riga
  • Dynamo Moscow
  • HC Dinamo Minsk
  • HC Kunlun Red Star
  • HC Sochi
  • HC Vityaz Podolsk
  • Jokerit Helsinki
  • Lokomotiv Yaroslavl
  • Metallurg Magnitogorsk
  • Neftekhimik Nizhnekamsk
  • Salavat Yulaev Ufa
  • Severstal Cherepovets
  • Sibir Novosibirsk
  • SKA Saint-Petersburg
  • Spartak Moscow
  • Torpedo Nizhny Novgorod
  • Traktor Chelyabinsk

Home

Detailed results

Regular Season

RussiaRussia - 1st September 2019 - 27th February 2020

Round :

Results

1st October 2019
16h00Salavat Yulaev Ufa (RUS)Salavat Yulaev Ufa5 - 1
(1-1, 3-0, 1-0)
Torpedo Nizhny NovgorodTorpedo Nizhny Novgorod (RUS)
16h00Avtomobilist Yekaterinburg (RUS)Avtomobilist Yekaterinburg4 - 1
(2-0, 0-1, 2-0)
Lokomotiv YaroslavlLokomotiv Yaroslavl (RUS)
18h30Spartak Moscow (RUS)Spartak Moscow3 - 9
(1-2, 1-4, 1-3)
CSKA MoscowCSKA Moscow (RUS)
18h30HC Dinamo Minsk (BLR)HC Dinamo Minsk2 - 1 ot
(0-0, 1-0, 0-1, 1-0)
HC SochiHC Sochi (RUS)
2nd October 2019
11h30Admiral Vladivostok (RUS)Admiral Vladivostok1 - 2
(0-1, 1-0, 0-1)
Sibir NovosibirskSibir Novosibirsk (RUS)
18h00AK Bars Kazan (RUS)AK Bars Kazan2 - 1
(0-0, 2-0, 0-1)
SKA Saint-PetersburgSKA Saint-Petersburg (RUS)
18h00Neftekhimik Nizhnekamsk (RUS)Neftekhimik Nizhnekamsk1 - 2
(0-0, 0-0, 1-2)
Jokerit HelsinkiJokerit Helsinki (FIN)
18h30Dynamo Moscow (RUS)Dynamo Moscow1 - 2 ot
(0-0, 0-1, 1-0, 0-0)
Severstal CherepovetsSeverstal Cherepovets (RUS)
18h30Dinamo Riga (LAT)Dinamo Riga0 - 7
(0-2, 0-3, 0-2)
Avangard OmskAvangard Omsk (RUS)
3rd October 2019
11h00Amur Khabarovsk (RUS)Amur Khabarovsk3 - 2
(2-1, 0-1, 1-0)
HC Kunlun Red StarHC Kunlun Red Star (CHN)
15h30Barys Nur-Sultan (KAZ)Barys Nur-Sultan2 - 1
(1-1, 1-0, 0-0)
Torpedo Nizhny NovgorodTorpedo Nizhny Novgorod (RUS)
16h00Metallurg Magnitogorsk (RUS)Metallurg Magnitogorsk5 - 3
(1-0, 1-1, 3-2)
Lokomotiv YaroslavlLokomotiv Yaroslavl (RUS)
18h10HC Dinamo Minsk (BLR)HC Dinamo Minsk5 - 3
(2-0, 2-1, 1-2)
Traktor ChelyabinskTraktor Chelyabinsk (RUS)
18h30CSKA Moscow (RUS)CSKA Moscow1 - 2
(1-0, 0-2, 0-0)
HC Vityaz PodolskHC Vityaz Podolsk (RUS)
4th October 2019
16h00Salavat Yulaev Ufa (RUS)Salavat Yulaev Ufa3 - 1
(0-0, 1-1, 2-0)
Severstal CherepovetsSeverstal Cherepovets (RUS)
18h30HC Sochi (RUS)HC Sochi4 - 3 ot
(0-2, 0-1, 3-0, 1-0)
Avangard OmskAvangard Omsk (RUS)
5th October 2019
09h00Admiral Vladivostok (RUS)Admiral Vladivostok2 - 1
(0-0, 1-0, 1-1)
HC Kunlun Red StarHC Kunlun Red Star (CHN)
12h30Sibir Novosibirsk (RUS)Sibir Novosibirsk4 - 2
(3-1, 1-1, 0-0)
Neftekhimik NizhnekamskNeftekhimik Nizhnekamsk (RUS)
14h00Metallurg Magnitogorsk (RUS)Metallurg Magnitogorsk2 - 2 ot
(1-1, 0-1, 1-0, 0-0)
Torpedo Nizhny NovgorodTorpedo Nizhny Novgorod (RUS)
14h00Avtomobilist Yekaterinburg (RUS)Avtomobilist Yekaterinburg1 - 4
(1-1, 0-1, 0-2)
Dynamo MoscowDynamo Moscow (RUS)
16h00CSKA Moscow (RUS)CSKA Moscow6 - 1
(1-1, 4-0, 1-0)
Dinamo RigaDinamo Riga (LAT)
16h30SKA Saint-Petersburg (RUS)SKA Saint-Petersburg1 - 2
(1-2, 0-0, 0-0)
Traktor ChelyabinskTraktor Chelyabinsk (RUS)
16h30HC Vityaz Podolsk (RUS)HC Vityaz Podolsk1 - 2 ot
(0-0, 0-1, 1-0, 0-0)
Spartak MoscowSpartak Moscow (RUS)
6th October 2019
13h00Barys Nur-Sultan (KAZ)Barys Nur-Sultan5 - 1
(2-0, 1-1, 2-0)
Severstal CherepovetsSeverstal Cherepovets (RUS)
16h00Lokomotiv Yaroslavl (RUS)Lokomotiv Yaroslavl2 - 1
(1-0, 1-0, 0-1)
Avangard OmskAvangard Omsk (RUS)
16h00HC Sochi (RUS)HC Sochi1 - 2
(0-0, 1-1, 0-1)
Amur KhabarovskAmur Khabarovsk (RUS)
16h10HC Dinamo Minsk (BLR)HC Dinamo Minsk2 - 4
(0-0, 1-2, 1-2)
AK Bars KazanAK Bars Kazan (RUS)
7th October 2019
11h30Admiral Vladivostok (RUS)Admiral Vladivostok2 - 0
(1-0, 1-0, 0-0)
Neftekhimik NizhnekamskNeftekhimik Nizhnekamsk (RUS)
14h30Sibir Novosibirsk (RUS)Sibir Novosibirsk1 - 0
(1-0, 0-0, 0-0)
Dynamo MoscowDynamo Moscow (RUS)
16h00Avtomobilist Yekaterinburg (RUS)Avtomobilist Yekaterinburg3 - 0
(0-0, 0-0, 3-0)
Traktor ChelyabinskTraktor Chelyabinsk (RUS)
16h00Salavat Yulaev Ufa (RUS)Salavat Yulaev Ufa0 - 3
(0-1, 0-1, 0-1)
Metallurg MagnitogorskMetallurg Magnitogorsk (RUS)
18h30SKA Saint-Petersburg (RUS)SKA Saint-Petersburg2 - 3 ot
(0-2, 1-0, 1-0, 0-1)
Spartak MoscowSpartak Moscow (RUS)
18h30Dinamo Riga (LAT)Dinamo Riga1 - 2
(1-0, 0-0, 0-2)
HC Vityaz PodolskHC Vityaz Podolsk (RUS)
8th October 2019
17h30Jokerit Helsinki (FIN)Jokerit Helsinki3 - 2 ot
(0-1, 0-1, 2-0, 1-0)
HC SochiHC Sochi (RUS)
18h00Lokomotiv Yaroslavl (RUS)Lokomotiv Yaroslavl0 - 4
(0-1, 0-2, 0-1)
AK Bars KazanAK Bars Kazan (RUS)
18h30CSKA Moscow (RUS)CSKA Moscow4 - 1
(0-0, 1-0, 3-1)
Amur KhabarovskAmur Khabarovsk (RUS)
9th October 2019
13h30HC Kunlun Red Star (CHN)HC Kunlun Red Star2 - 1
(2-0, 0-0, 0-1)
Neftekhimik NizhnekamskNeftekhimik Nizhnekamsk (RUS)
16h00Traktor Chelyabinsk (RUS)Traktor Chelyabinsk3 - 2
(0-0, 1-0, 2-2)
Dynamo MoscowDynamo Moscow (RUS)
16h00Salavat Yulaev Ufa (RUS)Salavat Yulaev Ufa1 - 2
(0-1, 1-0, 0-1)
Barys Nur-SultanBarys Nur-Sultan (KAZ)
18h00Torpedo Nizhny Novgorod (RUS)Torpedo Nizhny Novgorod4 - 2
(0-1, 2-1, 2-0)
HC Vityaz PodolskHC Vityaz Podolsk (RUS)
18h30Dinamo Riga (LAT)Dinamo Riga3 - 2
(3-1, 0-0, 0-1)
HC Dinamo MinskHC Dinamo Minsk (BLR)
18h30Severstal Cherepovets (RUS)Severstal Cherepovets3 - 2
(1-0, 1-0, 1-2)
Spartak MoscowSpartak Moscow (RUS)
10th October 2019
13h30HC Kunlun Red Star (CHN)HC Kunlun Red Star2 - 1 ot
(1-0, 0-0, 0-1, 1-0)
Neftekhimik NizhnekamskNeftekhimik Nizhnekamsk (RUS)
16h00Metallurg Magnitogorsk (RUS)Metallurg Magnitogorsk3 - 4 ot
(1-2, 2-0, 0-1, 0-1)
Admiral VladivostokAdmiral Vladivostok (RUS)
18h00Lokomotiv Yaroslavl (RUS)Lokomotiv Yaroslavl1 - 0
(0-0, 0-0, 1-0)
HC SochiHC Sochi (RUS)
18h30SKA Saint-Petersburg (RUS)SKA Saint-Petersburg2 - 1 ot
(0-0, 1-0, 0-1, 1-0)
Avtomobilist YekaterinburgAvtomobilist Yekaterinburg (RUS)
18h30Avangard Omsk (RUS)Avangard Omsk1 - 0
(0-0, 1-0, 0-0)
Amur KhabarovskAmur Khabarovsk (RUS)
11th October 2019
14h30Sibir Novosibirsk (RUS)Sibir Novosibirsk0 - 2
(0-0, 0-1, 0-1)
Barys Nur-SultanBarys Nur-Sultan (KAZ)
17h30Jokerit Helsinki (FIN)Jokerit Helsinki3 - 2
(1-0, 0-2, 2-0)
HC Dinamo MinskHC Dinamo Minsk (BLR)
18h00AK Bars Kazan (RUS)AK Bars Kazan2 - 5
(0-1, 1-3, 1-1)
CSKA MoscowCSKA Moscow (RUS)
18h00Torpedo Nizhny Novgorod (RUS)Torpedo Nizhny Novgorod1 - 2 ot
(0-1, 0-0, 1-0, 0-0)
Salavat Yulaev UfaSalavat Yulaev Ufa (RUS)
12th October 2019
14h00Traktor Chelyabinsk (RUS)Traktor Chelyabinsk2 - 3 ot
(0-2, 1-0, 1-0, 0-0)
Admiral VladivostokAdmiral Vladivostok (RUS)
16h00Avangard Omsk (RUS)Avangard Omsk4 - 1
(1-1, 3-0, 0-0)
Dinamo RigaDinamo Riga (LAT)
16h00Spartak Moscow (RUS)Spartak Moscow1 - 2 ot
(0-0, 0-1, 1-0, 0-0)
Amur KhabarovskAmur Khabarovsk (RUS)
16h30Dynamo Moscow (RUS)Dynamo Moscow6 - 3
(0-2, 2-0, 4-1)
Avtomobilist YekaterinburgAvtomobilist Yekaterinburg (RUS)
16h30Severstal Cherepovets (RUS)Severstal Cherepovets1 - 2
(0-1, 1-1, 0-0)
Metallurg MagnitogorskMetallurg Magnitogorsk (RUS)
13th October 2019
09h00HC Kunlun Red Star (CHN)HC Kunlun Red Star3 - 6
(0-1, 2-4, 1-1)
Lokomotiv YaroslavlLokomotiv Yaroslavl (RUS)
15h00Jokerit Helsinki (FIN)Jokerit Helsinki3 - 2 ot
(0-1, 2-1, 0-0, 0-0)
Salavat Yulaev UfaSalavat Yulaev Ufa (RUS)
16h00HC Vityaz Podolsk (RUS)HC Vityaz Podolsk3 - 0
(0-0, 1-0, 2-0)
HC Dinamo MinskHC Dinamo Minsk (BLR)
16h00Torpedo Nizhny Novgorod (RUS)Torpedo Nizhny Novgorod1 - 4
(1-2, 0-2, 0-0)
SKA Saint-PetersburgSKA Saint-Petersburg (RUS)
16h00HC Sochi (RUS)HC Sochi0 - 2
(0-0, 0-2, 0-0)
CSKA MoscowCSKA Moscow (RUS)
14th October 2019
15h30Barys Nur-Sultan (KAZ)Barys Nur-Sultan0 - 1 ot
(0-0, 0-0, 0-0, 0-1)
Admiral VladivostokAdmiral Vladivostok (RUS)
16h00Traktor Chelyabinsk (RUS)Traktor Chelyabinsk3 - 4
(0-1, 1-3, 2-0)
Dinamo RigaDinamo Riga (LAT)
18h00AK Bars Kazan (RUS)AK Bars Kazan3 - 1
(0-1, 2-0, 1-0)
Avtomobilist YekaterinburgAvtomobilist Yekaterinburg (RUS)
18h00Neftekhimik Nizhnekamsk (RUS)Neftekhimik Nizhnekamsk2 - 1 ot
(0-0, 1-0, 0-1, 1-0)
Sibir NovosibirskSibir Novosibirsk (RUS)
18h30Dynamo Moscow (RUS)Dynamo Moscow6 - 3
(1-2, 2-0, 3-1)
Metallurg MagnitogorskMetallurg Magnitogorsk (RUS)
15th October 2019
11h00Amur Khabarovsk (RUS)Amur Khabarovsk2 - 1
(1-0, 0-1, 1-0)
Lokomotiv YaroslavlLokomotiv Yaroslavl (RUS)
13h30HC Kunlun Red Star (CHN)HC Kunlun Red Star1 - 2 ot
(0-0, 1-0, 0-1, 0-1)
Severstal CherepovetsSeverstal Cherepovets (RUS)
18h00Avangard Omsk (RUS)Avangard Omsk3 - 2
(1-2, 1-0, 1-0)
SKA Saint-PetersburgSKA Saint-Petersburg (RUS)
18h30HC Vityaz Podolsk (RUS)HC Vityaz Podolsk1 - 2
(0-0, 1-1, 0-1)
Salavat Yulaev UfaSalavat Yulaev Ufa (RUS)
16th October 2019
15h30Barys Nur-Sultan (KAZ)Barys Nur-Sultan3 - 4 ot
(0-0, 1-2, 2-1, 0-1)
Dinamo RigaDinamo Riga (LAT)
18h30HC Sochi (RUS)HC Sochi3 - 4 ot
(1-2, 1-1, 1-0, 0-1)
Metallurg MagnitogorskMetallurg Magnitogorsk (RUS)
18h30Dynamo Moscow (RUS)Dynamo Moscow1 - 2
(1-0, 0-1, 0-1)
CSKA MoscowCSKA Moscow (RUS)
18h30Spartak Moscow (RUS)Spartak Moscow1 - 2
(0-0, 1-0, 0-2)
Sibir NovosibirskSibir Novosibirsk (RUS)
17th October 2019
11h00Amur Khabarovsk (RUS)Amur Khabarovsk1 - 0
(0-0, 1-0, 0-0)
Severstal CherepovetsSeverstal Cherepovets (RUS)
11h30Admiral Vladivostok (RUS)Admiral Vladivostok3 - 4 ot
(1-0, 2-2, 0-1, 0-0)
Lokomotiv YaroslavlLokomotiv Yaroslavl (RUS)
18h00AK Bars Kazan (RUS)AK Bars Kazan4 - 3 ot
(2-0, 1-2, 0-1, 1-0)
Jokerit HelsinkiJokerit Helsinki (FIN)
18h00Neftekhimik Nizhnekamsk (RUS)Neftekhimik Nizhnekamsk2 - 1
(0-0, 2-0, 0-1)
SKA Saint-PetersburgSKA Saint-Petersburg (RUS)
18h10HC Dinamo Minsk (BLR)HC Dinamo Minsk0 - 6
(0-3, 0-1, 0-2)
Torpedo Nizhny NovgorodTorpedo Nizhny Novgorod (RUS)
18h30HC Vityaz Podolsk (RUS)HC Vityaz Podolsk3 - 1
(1-0, 2-0, 0-1)
Traktor ChelyabinskTraktor Chelyabinsk (RUS)
18th October 2019
16h00Avtomobilist Yekaterinburg (RUS)Avtomobilist Yekaterinburg - Avangard OmskAvangard Omsk (RUS)
18h30HC Sochi (RUS)HC Sochi - Sibir NovosibirskSibir Novosibirsk (RUS)
19th October 2019
18h00Admiral Vladivostok (RUS)Admiral Vladivostok - Severstal CherepovetsSeverstal Cherepovets (RUS)
18h00CSKA Moscow (RUS)CSKA Moscow - Traktor ChelyabinskTraktor Chelyabinsk (RUS)
18h00Jokerit Helsinki (FIN)Jokerit Helsinki - Torpedo Nizhny NovgorodTorpedo Nizhny Novgorod (RUS)
18h00HC Kunlun Red Star (CHN)HC Kunlun Red Star - Dynamo MoscowDynamo Moscow (RUS)
18h00Salavat Yulaev Ufa (RUS)Salavat Yulaev Ufa - AK Bars KazanAK Bars Kazan (RUS)
20th October 2019
18h00Barys Nur-Sultan (KAZ)Barys Nur-Sultan - HC Vityaz PodolskHC Vityaz Podolsk (RUS)
18h00Dinamo Riga (LAT)Dinamo Riga - Neftekhimik NizhnekamskNeftekhimik Nizhnekamsk (RUS)
18h00Metallurg Magnitogorsk (RUS)Metallurg Magnitogorsk - Avangard OmskAvangard Omsk (RUS)
18h00SKA Saint-Petersburg (RUS)SKA Saint-Petersburg - Spartak MoscowSpartak Moscow (RUS)
21th October 2019
18h00Amur Khabarovsk (RUS)Amur Khabarovsk - Dynamo MoscowDynamo Moscow (RUS)
18h00Avtomobilist Yekaterinburg (RUS)Avtomobilist Yekaterinburg - AK Bars KazanAK Bars Kazan (RUS)
18h00CSKA Moscow (RUS)CSKA Moscow - Torpedo Nizhny NovgorodTorpedo Nizhny Novgorod (RUS)
18h00HC Kunlun Red Star (CHN)HC Kunlun Red Star - HC SochiHC Sochi (RUS)
18h00Lokomotiv Yaroslavl (RUS)Lokomotiv Yaroslavl - Traktor ChelyabinskTraktor Chelyabinsk (RUS)
22th October 2019
18h00HC Dinamo Minsk (BLR)HC Dinamo Minsk - Barys Nur-SultanBarys Nur-Sultan (KAZ)
18h00Jokerit Helsinki (FIN)Jokerit Helsinki - Spartak MoscowSpartak Moscow (RUS)
18h00Salavat Yulaev Ufa (RUS)Salavat Yulaev Ufa - Avangard OmskAvangard Omsk (RUS)
18h00Sibir Novosibirsk (RUS)Sibir Novosibirsk - HC Vityaz PodolskHC Vityaz Podolsk (RUS)
18h00SKA Saint-Petersburg (RUS)SKA Saint-Petersburg - Neftekhimik NizhnekamskNeftekhimik Nizhnekamsk (RUS)
23th October 2019
18h00Admiral Vladivostok (RUS)Admiral Vladivostok - Dynamo MoscowDynamo Moscow (RUS)
18h00Amur Khabarovsk (RUS)Amur Khabarovsk - HC SochiHC Sochi (RUS)
18h00Dinamo Riga (LAT)Dinamo Riga - Traktor ChelyabinskTraktor Chelyabinsk (RUS)
18h00Metallurg Magnitogorsk (RUS)Metallurg Magnitogorsk - AK Bars KazanAK Bars Kazan (RUS)
24th October 2019
18h00CSKA Moscow (RUS)CSKA Moscow - Jokerit HelsinkiJokerit Helsinki (FIN)
18h00Lokomotiv Yaroslavl (RUS)Lokomotiv Yaroslavl - Barys Nur-SultanBarys Nur-Sultan (KAZ)
18h00Salavat Yulaev Ufa (RUS)Salavat Yulaev Ufa - HC Vityaz PodolskHC Vityaz Podolsk (RUS)
18h00Severstal Cherepovets (RUS)Severstal Cherepovets - Neftekhimik NizhnekamskNeftekhimik Nizhnekamsk (RUS)
18h00Torpedo Nizhny Novgorod (RUS)Torpedo Nizhny Novgorod - Spartak MoscowSpartak Moscow (RUS)
25th October 2019
18h00Admiral Vladivostok (RUS)Admiral Vladivostok - HC SochiHC Sochi (RUS)
18h00Avangard Omsk (RUS)Avangard Omsk - HC Kunlun Red StarHC Kunlun Red Star (CHN)
18h00Avtomobilist Yekaterinburg (RUS)Avtomobilist Yekaterinburg - Metallurg MagnitogorskMetallurg Magnitogorsk (RUS)
18h00HC Dinamo Minsk (BLR)HC Dinamo Minsk - Dinamo RigaDinamo Riga (LAT)
26th October 2019
18h00AK Bars Kazan (RUS)AK Bars Kazan - Barys Nur-SultanBarys Nur-Sultan (KAZ)
18h00Lokomotiv Yaroslavl (RUS)Lokomotiv Yaroslavl - SKA Saint-PetersburgSKA Saint-Petersburg (RUS)
18h00Severstal Cherepovets (RUS)Severstal Cherepovets - Jokerit HelsinkiJokerit Helsinki (FIN)
18h00Traktor Chelyabinsk (RUS)Traktor Chelyabinsk - Amur KhabarovskAmur Khabarovsk (RUS)
27th October 2019
17h00Avangard Omsk (RUS)Avangard Omsk - CSKA MoscowCSKA Moscow (RUS)
17h00HC Dinamo Minsk (BLR)HC Dinamo Minsk - Salavat Yulaev UfaSalavat Yulaev Ufa (RUS)
17h00Sibir Novosibirsk (RUS)Sibir Novosibirsk - Metallurg MagnitogorskMetallurg Magnitogorsk (RUS)
17h00Spartak Moscow (RUS)Spartak Moscow - Dinamo RigaDinamo Riga (LAT)
17h00HC Vityaz Podolsk (RUS)HC Vityaz Podolsk - HC Kunlun Red StarHC Kunlun Red Star (CHN)
28th October 2019
17h00AK Bars Kazan (RUS)AK Bars Kazan - Amur KhabarovskAmur Khabarovsk (RUS)
17h00Neftekhimik Nizhnekamsk (RUS)Neftekhimik Nizhnekamsk - Admiral VladivostokAdmiral Vladivostok (RUS)
17h00Severstal Cherepovets (RUS)Severstal Cherepovets - SKA Saint-PetersburgSKA Saint-Petersburg (RUS)
29th October 2019
17h00Barys Nur-Sultan (KAZ)Barys Nur-Sultan - Metallurg MagnitogorskMetallurg Magnitogorsk (RUS)
17h00Dinamo Riga (LAT)Dinamo Riga - HC Kunlun Red StarHC Kunlun Red Star (CHN)
17h00Dynamo Moscow (RUS)Dynamo Moscow - Avangard OmskAvangard Omsk (RUS)
17h00HC Sochi (RUS)HC Sochi - Salavat Yulaev UfaSalavat Yulaev Ufa (RUS)
17h00Sibir Novosibirsk (RUS)Sibir Novosibirsk - Avtomobilist YekaterinburgAvtomobilist Yekaterinburg (RUS)
17h00Spartak Moscow (RUS)Spartak Moscow - Jokerit HelsinkiJokerit Helsinki (FIN)
17h00Torpedo Nizhny Novgorod (RUS)Torpedo Nizhny Novgorod - Lokomotiv YaroslavlLokomotiv Yaroslavl (RUS)
30th October 2019
17h00AK Bars Kazan (RUS)AK Bars Kazan - Admiral VladivostokAdmiral Vladivostok (RUS)
17h00Neftekhimik Nizhnekamsk (RUS)Neftekhimik Nizhnekamsk - Amur KhabarovskAmur Khabarovsk (RUS)
17h00Traktor Chelyabinsk (RUS)Traktor Chelyabinsk - HC Dinamo MinskHC Dinamo Minsk (BLR)
17h00HC Vityaz Podolsk (RUS)HC Vityaz Podolsk - SKA Saint-PetersburgSKA Saint-Petersburg (RUS)
31th October 2019
17h00Barys Nur-Sultan (KAZ)Barys Nur-Sultan - Avtomobilist YekaterinburgAvtomobilist Yekaterinburg (RUS)
17h00Dynamo Moscow (RUS)Dynamo Moscow - Salavat Yulaev UfaSalavat Yulaev Ufa (RUS)
17h00Jokerit Helsinki (FIN)Jokerit Helsinki - Lokomotiv YaroslavlLokomotiv Yaroslavl (RUS)
17h00Sibir Novosibirsk (RUS)Sibir Novosibirsk - CSKA MoscowCSKA Moscow (RUS)
17h00Spartak Moscow (RUS)Spartak Moscow - Severstal CherepovetsSeverstal Cherepovets (RUS)
17h00Torpedo Nizhny Novgorod (RUS)Torpedo Nizhny Novgorod - HC Kunlun Red StarHC Kunlun Red Star (CHN)

Standings

  • General classification
  • Home Classification
  • Away Classification

General classification

TeamPtsMPWWOLLOGFGAdiff
1CSKA Moscow (RUS)3118132216424+40
2HC Vityaz Podolsk (RUS)2918104314728+19
3AK Bars Kazan (RUS)2817131306032+28
4Avangard Omsk (RUS)2517101335136+15
5Barys Nur-Sultan (KAZ)2417110423627+9
6SKA Saint-Petersburg (RUS)242092724739+8
7Admiral Vladivostok (RUS)2318656137370
8Avtomobilist Yekaterinburg (RUS)221864624643+3
9Salavat Yulaev Ufa (RUS)221891624138+3
10Sibir Novosibirsk (RUS)221790443433+1
11Torpedo Nizhny Novgorod (RUS)212073815450+4
12Dynamo Moscow (RUS)211981734847+1
13Jokerit Helsinki (FIN)201663524645+1
14Spartak Moscow (RUS)181943844552-7
15Traktor Chelyabinsk (RUS)1821621123651-15
16Amur Khabarovsk (RUS)171961933036-6
17Neftekhimik Nizhnekamsk (RUS)1720521034048-8
18Severstal Cherepovets (RUS)1719441014251-9
19Lokomotiv Yaroslavl (RUS)1618711004350-7
20HC Kunlun Red Star (CHN)161843923849-11
21Metallurg Magnitogorsk (RUS)151951934251-9
22HC Dinamo Minsk (BLR)151842934656-10
23HC Sochi (RUS)151841853649-13
24Dinamo Riga (LAT)1218331203067-37

Home Classification

Away Classification

Teams

Help

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved