All sports Site

Menu
 

Tennis - Ostrava - 2020 - Detailed results

Choice of a season :

Czech Republic

Full results

Ostrava 2020

Czech RepublicCzech Republic - 20 October 2020 - 26 October 2020 - Indoor


Final

25th Oct - 15h40Aryna Sabalenkadef.Victoria Azarenka6-2 6-2


Semi-Finals

24th Oct - 14h05Victoria Azarenkadef.Maria Sakkari6-1 6-3
24th Oct - 16h05Aryna Sabalenkadef.Jennifer Brady6-4 6-4


Quarter-Finals

23th Oct - 14h05Maria Sakkaridef.Ons Jabeur3-6 6-3 6-1
23th Oct - 16h05Victoria Azarenkadef.Elise Mertens6-4 6-1
23th Oct - 20h30Aryna Sabalenkadef.Sara Sorribes Tormo0-6 6-4 6-0
23th Oct - 18h10Jennifer Bradydef.Veronika Kudermetova6-7 6-3 6-1


Round of 16

21th Oct - 18h05Maria Sakkaridef.Elina Svitolina6-3 6-3
22th Oct - 12h05Ons Jabeurdef.Jelena Ostapenko6-4 6-4
Victoria Azarenkadef.Barbora Krejcikova2-6 6-2 6-1
22th Oct - 16h25Elise Mertensdef.Karolina Muchova6-4 6-2
21th Oct - 19h45Sara Sorribes Tormodef.Anett Kontaveit6-1 6-4
22th Oct - 13h50Aryna Sabalenkadef.Cori Gauff1-6 7-5 7-6
22th Oct - 20h25Jennifer Bradydef.Darya Kasatkina7-5 6-2
22th Oct - 18h05Veronika Kudermetovadef.Karolina Pliskova4-6 6-4 6-3


Round of 32

Elina Svitolina Bye
19th Oct - 18h10Maria Sakkaridef.Kristyna Pliskova6-3 6-3
20th Oct - 20h05Ons Jabeurdef.Barbora Strýcová6-2 6-2
21th Oct - 16h15Jelena Ostapenkodef.Petra Martic6-3 6-1
Victoria Azarenka Bye
19th Oct - 19h50Barbora Krejcikovadef.Tereza Martincova7-5 6-1
20th Oct - 15h50Karolina Muchovadef.Shuai Zhang6-1 6-1
21th Oct - 12h10Elise Mertensdef.Amanda Anisimova6-2 6-3
19th Oct - 12h10Anett Kontaveitdef.Ekaterina Alexandrova4-6 6-2 7-6
19th Oct - 16h25Sara Sorribes Tormodef.Magda Linette6-1 6-3
20th Oct - 18h05Cori Gauffdef.Katerina Siniaková7-5 6-4
Aryna Sabalenka Bye
20th Oct - 13h40Darya Kasatkinadef.Elena Rybakina6-2 3-6 6-3
20th Oct - 15h20Jennifer Bradydef.Dayana Yastremska3-6 7-6 6-1
20th Oct - 12h10Veronika Kudermetovadef.Donna Vekic6-2 6-4
Karolina Pliskova Bye


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

18th Oct - 15h15Veronika Kudermetovadef.Arantxa Rus7-5 6-2
18th Oct - 13h55Darya Kasatkinadef.Marie Bouzkova6-4 5-7 7-5
18th Oct - 13h35Cori Gauffdef.Irina-Camelia Begu6-4 6-4
18th Oct - 12h30Barbora Krejcikovadef.Jil Belen Teichmann6-3 6-2
18th Oct - 11h00Sara Sorribes Tormodef.Anna Blinkova6-4 2-5 ab.
18th Oct - 11h00Tereza Martincovadef.Paula Badosa Gibert6-3 6-2


Qualifications - First Round

17th Oct - 18h15Veronika Kudermetovadef.Stefanie Vögele7-6 6-3
17th Oct - 19h25Arantxa Rusdef.Jasmine Paolini6-4 6-3
17th Oct - 19h20Marie Bouzkovadef.Katarina Zavatska6-3 6-2
17th Oct - 17h50Darya Kasatkinadef.Bethanie Mattek-Sands6-4 6-2
17th Oct - 16h35Cori Gauffdef.Jana Cepelova6-1 6-0
17th Oct - 15h55Irina-Camelia Begudef.Varvara Gracheva6-7 6-2 6-1
17th Oct - 14h15Jil Belen Teichmanndef.Anna-Lena Friedsam7-5 6-3
17th Oct - 15h05Barbora Krejcikovadef.Kaja Juvan6-3 6-0
17th Oct - 10h00Anna Blinkovadef.Tamara Zidansek7-6 6-4
17th Oct - 10h00Sara Sorribes Tormodef.Ana Bogdan6-4 6-4
17th Oct - 12h00Tereza Martincovadef.Bernarda Pera6-4 6-7 6-3
17th Oct - 12h35Paula Badosa Gibertdef.Sorana Cirstea6-3 6-3

Draw

Detailed results

Statistics

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2020 - All rights reserved