All sports Site
All sports Site
England - 22 July 1983
Lee Cocks (born 22 July 1983) is a darts player who competes internationally for England. He plays his last match during the group 131 of the Online Live League 2022.
Click on a year to expand/reduce
Results - Singles
Victory : 0
Final : 0
Summary : 19 Victories / 36 Defeats
Online Live League from 1 February to 2 February 2022 | ||||
---|---|---|---|---|
Group 29 | defeated by | Jesús Noguera | 4-3 | |
Group 29 | defeat | Robert Owen | 4-3 | |
Group 29 | defeated by | Robert Thornton | 4-3 | |
Group 29 | defeat | Martin Adams | 4-1 | |
Group 29 | defeated by | Michael Warburton | 4-2 | |
Group 30 | defeated by | Robert Thornton | 4-2 | |
Group 30 | defeated by | Robert Owen | 4-2 | |
Group 30 | defeat | Jesús Noguera | 4-3 | |
Group 30 | defeated by | Michael Warburton | 4-1 | |
Group 30 | defeat | Martin Adams | 4-3 | |
Group 31 | defeated by | Jesús Noguera | 4-3 | |
Group 31 | defeated by | David Pallett | 4-2 | |
Group 31 | defeat | Andy Jenkins | 4-2 | |
Group 31 | defeated by | Martin Adams | 4-1 | |
Group 31 | defeated by | Johnny Haines | 4-2 | |
Group 32 | defeated by | Johnny Haines | 4-2 | |
Group 32 | defeat | Martin Adams | 4-1 | |
Group 32 | defeat | Andy Jenkins | 4-3 | |
Group 32 | defeated by | David Pallett | 4-2 | |
Group 32 | defeat | Jesús Noguera | 4-1 | |
Group 88 | defeated by | Colin Osborne | 4-1 | |
Group 88 | defeated by | Keelan Kay | 4-1 | |
Group 88 | defeated by | Jelle Klaasen | 4-1 | |
Group 88 | defeated by | Robert Owen | 4-2 | |
Group 88 | defeated by | David Pallett | 4-1 | |
Group 89 | defeat | Jelle Klaasen | 4-1 | |
Group 89 | defeated by | Keelan Kay | 4-1 | |
Group 89 | defeated by | Robert Owen | 4-1 | |
Group 89 | defeated by | David Pallett | 4-1 | |
Group 89 | defeated by | Colin Osborne | 4-0 | |
Group 90 | defeated by | Jelle Klaasen | 4-1 | |
Group 90 | defeat | Robert Owen | 4-2 | |
Group 90 | defeat | Colin Osborne | 4-1 | |
Group 90 | defeated by | Keelan Kay | 4-3 | |
Group 90 | defeated by | David Pallett | 4-3 | |
Group 91 | defeat | Tony Newell | 4-1 | |
Group 91 | defeated by | Keelan Kay | 4-3 | |
Group 91 | defeated by | Jamie Durrant | 4-3 | |
Group 91 | defeated by | Colin Osborne | 4-2 | |
Group 91 | defeated by | Adam Atkinson | 4-2 | |
Group 92 | defeated by | Adam Atkinson | 4-0 | |
Group 92 | defeated by | Colin Osborne | 4-1 | |
Group 92 | defeated by | Jamie Durrant | 4-2 | |
Group 92 | defeat | Keelan Kay | 4-0 | |
Group 92 | defeated by | Tony Newell | 4-2 | |
Group 130 | defeat | Arron Monk | 4-3 | |
Group 130 | defeat | Jamie Kelling | 4-3 | |
Group 130 | defeat | Alan Small | 4-3 | |
Group 130 | defeated by | Kurt Parry | 4-1 | |
Group 130 | defeated by | Stefan Bellmont | 4-3 | |
Group 131 | defeated by | Stefan Bellmont | 4-3 | |
Group 131 | defeat | Kurt Parry | 4-1 | |
Group 131 | defeat | Arron Monk | 4-2 | |
Group 131 | defeated by | Alan Small | 4-3 | |
Group 131 | defeat | Jamie Kelling | 4-2 |
Victory : 0
Final : 0
Summary : 44 Victories / 44 Defeats
Online Live League , 15 March 2021 | ||||
---|---|---|---|---|
Group U | defeated by | James Richardson | 4-0 | |
Group U | defeat | Matthew Dennant | 4-1 | |
Group U | defeat | Fallon Sherrock | 4-2 | |
Group U | defeat | Corrine Hammond | 4-1 | |
Group W | defeat | Matthew Dennant | 4-2 | |
Group W | defeated by | James Richardson | 4-2 | |
Group W | defeat | Corrine Hammond | 4-0 | |
Group W | defeat | Fallon Sherrock | 4-3 | |
Group X | defeat | Ben Hazel | 4-2 | |
Group X | defeated by | James Richardson | 4-1 | |
Group X | defeat | Michael Warburton | 4-2 | |
Group X | defeated by | Colin Osborne | 4-1 | |
Second Round - Group 22 | defeat | Jason Clark | 4-3 | |
Second Round - Group 22 | defeated by | Fallon Sherrock | 4-2 | |
Second Round - Group 22 | defeat | Michael Warburton | 4-2 | |
Second Round - Group 22 | defeated by | Paul Hogan | 4-1 | |
Second Round - Group 24 | defeat | Paul Hogan | 4-0 | |
Second Round - Group 24 | defeated by | Jason Clark | 4-2 | |
Second Round - Group 24 | defeated by | Fallon Sherrock | 4-2 | |
Second Round - Group 24 | defeated by | Michael Warburton | 4-1 | |
Second Round - Group 57 | defeated by | Kevin Burness | 4-1 | |
Second Round - Group 57 | defeat | Ryan Hogarth | 4-0 | |
Second Round - Group 57 | defeat | Kevin McDine | 4-1 | |
Second Round - Group 57 | defeat | Robert Owen | 4-2 | |
Second Round - Group 57 | defeated by | Conor Heneghan | 4-3 | |
Third Round - Group 1 | defeat | Robert Owen | 4-2 | |
Third Round - Group 1 | defeat | Kevin McDine | 4-1 | |
Third Round - Group 1 | defeat | Ryan Hogarth | 4-0 | |
Third Round - Group 1 | defeated by | Kevin Burness | 4-1 | |
Third Round - Group 1 | defeated by | Conor Heneghan | 4-3 | |
Third Round - Group 2 | defeat | Ryan Hogarth | 4-3 | |
Third Round - Group 2 | defeated by | Kevin Burness | 4-1 | |
Third Round - Group 2 | defeat | Kevin McDine | 4-1 | |
Third Round - Group 2 | defeated by | Conor Heneghan | 4-1 | |
Third Round - Group 2 | defeated by | Robert Owen | 4-3 | |
Third Round - Group 3 | defeat | Kevin McDine | 4-3 | |
Third Round - Group 3 | defeated by | Scott Williams | 4-1 | |
Third Round - Group 3 | defeated by | Arron Monk | 4-3 | |
Third Round - Group 3 | defeat | Ryan Hogarth | 4-2 | |
Third Round - Group 3 | defeated by | George Killington | 4-3 | |
Third Round - Group 5 | defeated by | Arron Monk | 4-0 | |
Third Round - Group 5 | defeated by | Ryan Hogarth | 4-3 | |
Third Round - Group 5 | defeat | Kevin McDine | 4-1 | |
Third Round - Group 5 | defeat | Scott Williams | 4-3 | |
Third Round - Group 5 | defeat | George Killington | 4-3 | |
Fourth Round - Group 19 | defeat | Darren Beveridge | 4-0 | |
Fourth Round - Group 19 | defeat | Nathan Girvan | 4-1 | |
Fourth Round - Group 19 | defeat | Wesley Newton | 4-0 | |
Fourth Round - Group 19 | defeated by | Scott Marsh | 4-3 | |
Fourth Round - Group 19 | defeat | Connor Scutt | 4-1 | |
Fourth Round - Group 21 | defeat | Wesley Newton | 4-3 | |
Fourth Round - Group 21 | defeat | Darren Beveridge | 4-0 | |
Fourth Round - Group 21 | defeated by | Nathan Girvan | 4-3 | |
Fourth Round - Group 21 | defeated by | Connor Scutt | 4-0 | |
Fourth Round - Group 21 | defeat | Scott Marsh | 4-0 | |
Fourth Round - Group 23 | defeat | Scott Williams | 4-2 | |
Fourth Round - Group 23 | defeated by | Richie Burnett | 4-2 | |
Fifth Round - Group AO | defeat | Mark Webster | 4-2 | |
Fifth Round - Group AO | defeated by | Chas Barstow | 4-1 | |
Fifth Round - Group AO | defeated by | Darren Beveridge | 4-3 | |
Fifth Round - Group AO | defeat | Robert Thornton | 4-3 | |
Fifth Round - Group AQ | defeated by | Robert Thornton | 4-3 | |
Fifth Round - Group AQ | defeated by | Mark Webster | 4-2 | |
Fifth Round - Group AQ | defeated by | Darren Beveridge | 4-3 | |
Fifth Round - Group AQ | defeated by | Chas Barstow | 4-2 | |
Fifth Round - Group CG | defeated by | Dan Lauby Jr. | 4-0 | |
Fifth Round - Group CG | defeated by | Matt Campbell | 4-3 | |
Fifth Round - Group CG | defeat | Thibault Tricole | 4-1 | |
Fifth Round - Group CG | defeat | Sebastian Steyer | 4-2 | |
Fifth Round - Group CG | defeat | Nathan Rafferty | 4-1 | |
Fifth Round - Group CH | defeat | Nathan Rafferty | 4-3 | |
Fifth Round - Group CH | defeat | Sebastian Steyer | 4-0 | |
Fifth Round - Group CH | defeat | Thibault Tricole | 4-3 | |
Fifth Round - Group CH | defeat | Matt Campbell | 4-2 | |
Fifth Round - Group CH | defeat | Dan Lauby Jr. | 4-2 | |
Fifth Round - Group CI | defeated by | Dan Lauby Jr. | 4-1 | |
Fifth Round - Group CI | defeated by | Matt Campbell | 4-3 | |
Fifth Round - Group CI | defeat | Sebastian Steyer | 4-1 | |
Fifth Round - Group CI | defeat | Thibault Tricole | 4-3 | |
Fifth Round - Group CI | defeated by | Nathan Rafferty | 4-3 | |
Fifth Round - Group CK | defeated by | Jim Williams | 4-1 | |
Fifth Round - Group CK | defeated by | Neil Duff | 4-1 | |
Fifth Round - Group CK | defeated by | Cameron Menzies | 4-1 | |
Fifth Round - Group CK | defeated by | Matt Campbell | 4-2 | |
Fifth Round - Group CM | defeated by | Neil Duff | 4-1 | |
Fifth Round - Group CM | defeated by | Matt Campbell | 4-1 | |
Fifth Round - Group CM | defeated by | Cameron Menzies | 4-0 | |
Fifth Round - Group CM | defeated by | Jim Williams | 4-2 |