All sports Site

Menu
 

Tennis - Tashkent - 2017 - Detailed results

Choice of a season :

Uzbekistan

Full results

Tashkent

Tashkent 2017

UzbekistanUzbekistan - Tashkent - 25th September 2017 - 1st October 2017 - Hard


Final

30th Sep - 09h10Kateryna Bondarenkodef.Timea Babos6-4 6-4

Semi-Finals

Kateryna Bondarenkodef.Vera Zvonareva7-6 4-1 ab.
Timea Babosdef.Aryna Sabalenka6-1 6-4

Quarter-Finals

Kateryna Bondarenkodef.Kurumi Nara6-2 5-7 6-4
Vera Zvonarevadef.Aleksandra Krunic6-4 6-3
Aryna Sabalenkadef.Kateryna Kozlova7-6 3-6 6-1
Timea Babosdef.Stefanie Vögele6-3 6-4

Round of 16

27th Sep - 11h10Kurumi Naradef.Kristyna Pliskova7-6 6-1
27th Sep - 08h15Kateryna Bondarenkodef.Nao Hibino6-4 7-5
27th Sep - 08h10Vera Zvonarevadef.Pauline Parmentier6-2 6-0
27th Sep - 09h35Aleksandra Krunicdef.Jana Cepelova6-2 1-6 6-3
27th Sep - 08h15Kateryna Kozlovadef.Ekaterina Alexandrova6-2 6-3
27th Sep - 12h10Aryna Sabalenkadef.Tatjana Maria6-3 7-5
27th Sep - 10h00Stefanie Vögeledef.Marketa Vondrousova7-6 4-6 7-5
27th Sep - 09h35Timea Babosdef.Denisa Allertova6-3 6-3

Round of 32

26th Sep - 08h20Kristyna Pliskovadef.Su-Wei Hsieh7-6 6-7 6-4
26th Sep - 07h10Kurumi Naradef.Nigina Abduraimova6-1 6-1
25th Sep - 08h55Kateryna Bondarenkodef.Anna Blinkova6-3 6-2
26th Sep - 09h00Nao Hibinodef.Irina Khromacheva6-3 6-2
25th Sep - 09h30Vera Zvonarevadef.Irina-Camelia Begu2-6 6-2 6-4
25th Sep - 07h10Pauline Parmentierdef.Risa Ozaki6-2 6-4
26th Sep - 07h15Jana Cepelovadef.Tereza Martincova2-6 6-0 6-2
26th Sep - 10h05Aleksandra Krunicdef.Richel Hogenkamp7-6 6-0
25th Sep - 08h40Ekaterina Alexandrovadef.Lizette Cabrera7-6 6-2
25th Sep - 08h30Kateryna Kozlovadef.Akgul Amanmuradova6-1 6-0
26th Sep - 08h50Aryna Sabalenkadef.Evgeniya Rodina6-2 6-2
26th Sep - 07h10Tatjana Mariadef.Vitalia Diatchenko6-3 6-1
25th Sep - 07h10Marketa Vondrousovadef.Misa Eguchi6-1 6-1
25th Sep - 07h10Stefanie Vögeledef.Sabina Sharipova6-1 6-3
25th Sep - 10h20Denisa Allertovadef.Jana Fett6-2 3-6 6-3
26th Sep - 10h55Timea Babosdef.Johanna Larsson6-1 6-1

Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

24th Sep - 08h05Jana Fettdef.Ipek Soylu3-0 ab.
24th Sep - 09h25Lizette Cabreradef.Ana Bogdan6-1 2-6 7-6
24th Sep - 08h55Vera Zvonarevadef.Jasmine Paolini6-0 6-2
24th Sep - 08h15Irina Khromachevadef.Anna Kalinskaya6-1 6-1

Qualifications - First Round

23th Sep - 08h10Jana Fettdef.Alla Kudryavtseva6-4 6-1
23th Sep - 09h40Ipek Soyludef.Sevil Yuldasheva6-0 6-1
23th Sep - 10h15Ana Bogdandef.Gozal Ainitdinova6-2 6-2
23th Sep - 11h20Lizette Cabreradef.Valentini Grammatikopoulou6-3 2-6 6-3
23th Sep - 09h10Jasmine Paolinidef.Katarina Zavatska4-6 6-3 6-1
23th Sep - 11h10Vera Zvonarevadef.Anhelina Kalinina6-4 1-0 ab.
23th Sep - 08h10Irina Khromachevadef.Nasiba Espolova6-0 6-1
23th Sep - 09h10Anna Kalinskayadef.Olesya Kim6-0 6-2

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2017 - All rights reserved