All sports Site
All sports Site
Alpine Skiing - FIS Race - Abetone - Men's SlalomMore
1 | Matteo Canins (ITA) | 1:37.41 |
2 | Gianlorenzo Di Paolo (ITA) | 1:38.96 |
3 | Alex Zingerle (ITA) | 1:39.27 |
Alpine Skiing - FIS Race - Breckenridge Ski Resort/Keystone Resort - Men's Giant slalomMore
1 | Henry Hakoshima (USA) | 1:55.95 |
2 | Ryder Sarchett (USA) | 1:56.05 |
3 | Max Bervy (USA) | 1:56.16 |
Alpine Skiing - FIS Race - Breckenridge Ski Resort/Keystone Resort - Men's Giant slalomMore
1 | Bobby Ryan (USA) | 1:53.53 |
2 | Noah Riemenschneider (USA) | 1:53.57 |
3 | Max Bervy (USA) | 1:53.70 |
Alpine Skiing - Junior World Ski Championships - Women's Giant slalomMore
1 | Hanna Aronsson Elfman (SWE) | 1:46.54 |
2 | Marte Monsen (NOR) | 1:47.29 |
3 | Neja Dvornik (SLO) | 1:47.42 |
Alpine Skiing - FIS Race - Krasnoyarsk - Men's SlalomMore
1 | Sergei Maytakov (RUS) | 1:34.13 |
2 | Anton Endzhievskiy (RUS) | 1:34.92 |
3 | Semen Chelmakin (RUS) | 1:34.94 |
Alpine Skiing - FIS Race - Krasnoyarsk - Women's SlalomMore
1 | Sofia Matveeva (RUS) | 1:33.48 |
2 | Sofia Krokhina (RUS) | 1:34.10 |
3 | Anastasiia Silanteva (RUS) | 1:35.57 |
Alpine Skiing - FIS Race - Sugarbush Resort / Mount Ellen - Men's Giant slalomMore
1 | Patrick Coughlin (USA) | 2:05.43 |
2 | Lorenzo Mencaccini (ITA) | 2:06.95 |
3 | Thomas Hoffman (AUS) | 2:07.08 |
Alpine Skiing - FIS Race - Sugarbush Resort / Mount Ellen - Men's Giant slalomMore
1 | Cole Palchak (USA) | 1:58.68 |
2 | Daniel Gillis (USA) | 1:58.73 |
3 | Raphaël Quenneville (CAN) | 1:58.75 |
Alpine Skiing - FIS Race - Suomu 3 - Men's SlalomMore
1 | Emil Keranen (FIN) | 1:44.01 |
2 | Erik Saravuo (FIN) | 1:45.15 |
3 | Saku Aho (FIN) | 1:46.14 |
Alpine Skiing - FIS Race - Suomu 3 - Women's SlalomMore
1 | Riia Pallari (FIN) | 1:48.96 |
2 | Veera Alaniska (FIN) | 1:51.77 |
3 | Jade Linnatsalo (FIN) | 1:52.38 |
Alpine Skiing - FIS Race - Yongpyong Resort - Men's Giant slalomMore
1 | Hyeon-tae Kim (KOR) | 1:46.86 |
2 | Jeong-Woo Shin (KOR) | 1:47.55 |
3 | Je-Yun Park (KOR) | 1:48.04 |
Alpine Skiing - FIS Race - Yongpyong Resort - Women's Giant slalomMore
1 | Sohyeon Park (KOR) | 1:57.36 |
2 | Ji-Hye Han (KOR) | 2:00.00 |
3 | Minji Lee (KOR) | 2:05.07 |
Baseball - Major League Baseball - Preseason - 9 March 2021More
19h05 | Atlanta Braves (USA) | 1 - 10 | Pittsburgh Pirates (USA) |
19h05 | Detroit Tigers (USA) | 6 - 5 | New York Yankees (USA) |
19h05 | Tampa Bay Rays (USA) | 11 - 3 | Boston Red Sox (USA) |
19h05 | Minnesota Twins (USA) | 1 - 0 | Baltimore Orioles (USA) |
19h07 | Toronto Blue Jays (CAN) | 4 - 1 | Philadelphia Phillies (USA) |
19h10 | New York Mets (USA) | 5 - 3 | St. Louis Cardinals (USA) |
21h05 | Texas Rangers (USA) | 2 - 9 | Cleveland Indians (USA) |
21h05 | Chicago White Sox (USA) | 2 - 4 | San Diego Padres (USA) |
21h05 | Chicago Cubs (USA) | 9 - 8 | Oakland Athletics (USA) |
21h10 | Seattle Mariners (USA) | 6 - 3 | Kansas City Royals (USA) |
21h10 | Arizona Diamondbacks (USA) | 4 - 11 | Colorado Rockies (USA) |
21h10 | Milwaukee Brewers (USA) | 13 - 7 | San Francisco Giants (USA) |
Basketball - Slovenia - Premier A - Championship Round - Round 1More
18h00 | Rogaska Crystal | 90 - 89 ot | Krka Novo Mesto |
Basketball - Champions League Americas - Group CMore
00h10 | Franca Basquetebol Clube (BRA) | 84 - 80 | Obras Sanitarias (ARG) |
Basketball - Champions League Americas - Group DMore
22h40 | Flamengo Basketball (BRA) | 90 - 80 | Instituto Atletico Central de Córdoba (ARG) |
23h10 | Flamengo Basketball (BRA) | Postponed | Instituto Atletico Central de Córdoba (ARG) |
Basketball - Lithuania - LKL - Regular Season - March 2021More
15h30 | Pieno Zvaigzdes Pasvalys | 79 - 86 | BC Dzukija Alytus |
16h20 | Lietuvos Rytas Vilnius | 88 - 86 | Juventus Utena |
Basketball - Estonia - Latvia - Korvpalliliiga - Regular Season - March 2021More
18h00 | BK Ventspils (LAT) | 78 - 79 | BK Liepaja (LAT) |
18h30 | Rapla KK/Tyco (EST) | 102 - 60 | TalTech Basketball (EST) |
Basketball - Estonia - KML - Regular Season - March 2021More
18h00 | KK Pärnu | 77 - 66 | Tallinna Kalev/TLÜ |
Basketball - Belgium - EuroMillions Basketball League - Regular Season - Round 12More
20h30 | Belfius Mons-Hainaut | 86 - 80 | Antwerp Giants |
Basketball - Pro A - Regular Season - Round 13More
18h00 | Le Mans Sarthe | 71 - 86 | AS Monaco |
18h00 | Nanterre 92 | 115 - 77 | Élan Béarnais Pau-Lacq-Orthez |
18h30 | JDA Dijon Bourgogne | 75 - 70 | Limoges CSP |
18h30 | ASVEL Lyon-Villeurbanne | 87 - 75 | Strasbourg IG |
Basketball - Germany - BBL - Regular Season - Round 18More
19h00 | Mitteldeutschen BC | 85 - 73 | s.Oliver Würzburg |
Basketball - Germany - BBL - Regular Season - Round 20More
19h00 | Alba Berlin | 81 - 89 | EWE Oldenburg |
20h30 | MHP Riesen Ludwigsburg | 96 - 60 | BV Chemnitz 99 |
Basketball - Poland - PLK - Regular Season - Round 22More
19h00 | MKS Start Lublin | 80 - 91 | Trefl Sopot |
Basketball - Finland - Korisliiga - Regular Season - Round 22More
17h30 | Korikouvot | 85 - 73 | BC Nokia |
17h30 | Lapuan Korikobrat | 79 - 84 | Kataja BC |
17h30 | Ura Basket | 104 - 110 | Karhu Basket |
17h30 | Helsinki Seagulls | 89 - 95 | Salon Vilpas Vikings |
17h30 | Lahti Basketball | 113 - 78 | UU-Korihait Uusikaupunki |
17h30 | Pyrintö Tampere | 93 - 102 | KTP Kotka |
Basketball - Croatia - A-1 Liga - Regular Season - Round 23More
16h00 | KK Dubrava Furnir | 77 - 94 | KK Zadar |
Basketball - Pro A - Regular Season - Round 23More
18h30 | Orléans Loiret Basket | 91 - 65 | Strasbourg IG |
Basketball - Turkish Women's Basketball League - KBSL - Regular Season - Round 25More
14h00 | Hatay Belediye | 74 - 76 ot | Istanbul Aydin Üniversitesi SK |
Basketball - Poland - PLK - Regular Season - Round 26More
20h00 | Astoria Bydgoszcz | 103 - 73 | Asseco Prokom Gdynia |
Basketball - Poland - PLK - Regular Season - Round 27More
19h30 | Polski Torun | 83 - 96 | Stal Ostrów Wielkopolski |
Basketball - Germany - BBL - Regular Season - Round 8More
18h30 | Hamburg Towers | 90 - 75 | Alba Berlin |
Basketball - Hungary - Nemzeti Bajnokság IA - Regular Season - Round 8More
18h00 | BC Körmend | 97 - 80 | Zalakerámia-ZTE KK |
Basketball - Basketball Champions League - Second Round - Group IMore
18h30 | Pinar Karsiyaka Izmir (TÜR) | 107 - 88 | NB Brindisi (ITA) |
18h30 | Hapoel Holon BC (ISR) | 71 - 90 | Tofas Bursa (TÜR) |
Basketball - Basketball Champions League - Second Round - Group JMore
20h00 | Lenovo Tenerife (SPA) | 89 - 60 | CB Hereda San Pablo Burgos (SPA) |
20h30 | Igokea Aleksandrovac (BIH) | 64 - 58 | VEF Riga (LAT) |
Basketball - Basketball Champions League - Second Round - Group LMore
18h30 | Dinamo Sassari (ITA) | 83 - 72 | Brose Bamberg (GER) |
18h30 | Basketball Nymburk (CZE) | 98 - 78 | Casademont Zaragoza (SPA) |
Basketball - Eurocup - Top 16 - Group EMore
19h00 | Unicaja Malaga (SPA) | 89 - 98 | AS Monaco (FRA) |
20h00 | Nanterre 92 (FRA) | 88 - 95 | Joventut Badalona (SPA) |
Basketball - Eurocup - Top 16 - Group GMore
19h00 | Buducnost Podgorica (MNE) | 79 - 66 | Cedevita Olimpija Ljubljana (SLO) |
20h30 | Virtus Bologna (ITA) | 83 - 62 | JL Bourg-en-Bresse (FRA) |
Cricket - Women's ODI Championship - March 2021More
India | South Africa |
Cycling - Paris-Nice - Stage 3More
1 | Stefan Bissegger (SWI) | 0:17:34 |
2 | Rémi Cavagna (FRA) | s.t. |
3 | Primoz Roglic (SLO) | 0:06 |
Stefan Bissegger Sam Bennett Fabien Doubey Stefan Bissegger Deceuninck - Quick Step |
Football - Soccer - Paraguay Division 1 - Primera División - Apertura - Round 7More
01h00 | Club Libertad | 1 - 1 | Club Guaraní |
Football - Soccer - Azerbaijan Premier League - Premyer Liqasi - Round 19More
12h00 | Gabala FK | 1 - 1 | Sabail FK |
14h15 | Zira FK | 0 - 2 | FK Qarabag Agdam |
Football - Soccer - Gibraltar Premier Division - Championship RoundMore
16h00 | St Joseph's FC | 3 - 2 | Lynx FC |
18h30 | Lincoln Red Imps FC | 3 - 0 | Lions Gibraltar |
Football - Soccer - Primera División de México - Clausura - Round 10More
04h00 | Pachuca CF | 2 - 1 | Club Tijuana |
Football - Soccer - Copa do Brasil - First RoundMore
19h30 | Goianésia | 2 - 3 | Clube de Regatas Brasil |
Football - Soccer - Czech Republic Football Cup - Round of 16More
14h00 | FC Sellier & Bellot Vlasim | 2 - 3 | FK Jablonec |
Football - Soccer - UEFA Women's Champions League - Final Round - Round of 16More
14h00 | Fiorentina Femminile (ITA) | 0 - 5 | Manchester City WFC (ENG) |
Football - Soccer - UEFA Champions League - Final Round - Round of 16More
21h00 | Chelsea FC (ENG) | 2 - 0 | Atletico Madrid (SPA) |
21h00 | Bayern Munchen (GER) | 2 - 1 | Lazio Rome (ITA) |
Football - Soccer - Indian Super League - Final Round - Semi-FinalsMore
15h00 | ATK Mohun Bagan FC | 2 - 1 | North East United FC |
Football - Soccer - Ecuador Division 1 - Serie A - First stage - Round 3More
01h00 | Independiente José Terán | 2 - 0 | Mushuc Runa SC |
21h00 | Orense SC | 2 - 2 | SD Aucas |
23h30 | LDU Quito | 2 - 1 | Universidad Católica del Ecuador |
Football - Soccer - French Division 3 - National - Round 20More
18h00 | Boulogne-sur-Mer | 1 - 1 | Bastia-Borgo FC |
18h00 | Avranches | 1 - 2 | US Orléans Loiret Foot |
20h00 | Saint-Brieuc | 2 - 1 | Créteil-Lusitanos |
Football - Soccer - French Division 3 - National - Round 22More
18h00 | Saint-Brieuc | 1 - 0 | Avranches |
18h00 | Boulogne-sur-Mer | 0 - 0 | Bourg-en-Bresse 01 |
Football - Soccer - Friendlies Games Clubs - 9 March 2021More
12h00 | KuPS Kuopio (FIN) | 2 - 0 | MP Mikkeli (FIN) |
12h00 | FC Kaluga (RUS) | 0 - 1 | FC Luki-Energiya Velikiye Luki (RUS) |
17h30 | Täby FK (SWE) | 0 - 4 | IF Brommapojkarna (SWE) |
18h00 | Torns IF (SWE) | 0 - 2 | Varbergs BoIS FC (SWE) |
20h00 | FC Shelbourne (IRL) | 4 - 1 | Wexford FC (IRL) |
20h30 | University College Dublin (IRL) | 3 - 3 | Bray Wanderers (IRL) |
Football - Soccer - Copa Libertadores Femenina - Group CMore
23h30 | Independiente Santa Fe (COL) | 1 - 0 | Club Sol de América (PAR) |
23h30 | River Plate (ARG) | 3 - 0 | Atlético Guanare (VEN) |
Football - Soccer - Copa Libertadores Femenina - Group DMore
21h00 | Associação Ferroviária Araraquara (BRA) | 4 - 1 | Universidad de Chile (CHI) |
21h00 | Libertad Limpeño (PAR) | 0 - 0 | Peñarol Femenino (URU) |
Football - Soccer - Hungarian Cup - Quarter-FinalsMore
14h30 | MOL Vidi FC | 2 - 0 | Budafoki MTE |
15h00 | Várda SE Kisvárda | 6 - 1 | Zalaegerszegi TE |
17h30 | Debreceni VSC | 1 - 2 | MTK Budapest FC |
Football - Soccer - Portugal Division 1 - SuperLiga - Round 22More
Football - Soccer - Primera División de Bolivia - Regular Season - Round 1More
21h00 | Real Santa Cruz | 0 - 2 | Jorge Wilstermann |
Football - Soccer - IFA Premiership - Regular Season - Round 11More
20h45 | Portadown FC | 2 - 1 | Larne F.C. |
Football - Soccer - IFA Premiership - Regular Season - Round 12More
20h45 | Carrick Rangers FC | 1 - 3 | Larne F.C. |
Football - Soccer - Welsh Premier League - Regular Season - Round 18More
15h45 | Bala Town F.C. | 1 - 2 | Caernarfon Town F.C. |
Football - Soccer - Welsh Premier League - Regular Season - Round 19More
20h45 | Barry Town United FC | 0 - 1 | Pen-y-Bont FC |
Football - Soccer - IFA Premiership - Regular Season - Round 20More
20h45 | Cliftonville FC | 3 - 0 | Warrenpoint Town FC |
20h45 | Carrick Rangers FC | 1 - 1 | Linfield FC |
20h45 | Larne F.C. | 2 - 2 | Portadown FC |
Football - Soccer - A PFG - Bulgaria Division 1 - Regular Season - Round 20More
16h30 | PFC Montana | 0 - 1 | POFC Botev Vratsa |
Football - Soccer - Holland Division 1 - Eredivisie - Regular Season - Round 21More
18h45 | Ajax Amsterdam | 1 - 1 | FC Utrecht |
Football - Soccer - Welsh Premier League - Regular Season - Round 21More
15h45 | Caernarfon Town F.C. | 3 - 2 | Cardiff Metropolitan University FC |
Football - Soccer - Czech Republic Division 1 - Gambrinus liga - Regular Season - Round 21More
18h00 | Sparta Praha | 4 - 0 | 1. FK Príbram |
Football - Soccer - Portugal Division 2 - Segunda Liga - Round 23More
20h45 | CD Feirense | 0 - 1 | Estoril-Praia |
Football - Soccer - English Football League Championship - Regular Season - Round 24More
20h00 | Queens Park Rangers (ENG) | 1 - 0 | Wycombe Wanderers (ENG) |
Football - Soccer - English Football League Championship - Regular Season - Round 25More
19h00 | Blackburn Rovers (ENG) | 1 - 1 | Swansea City (GAL) |
Football - Soccer - IFA Premiership - Regular Season - Round 27More
20h45 | Cliftonville FC | 0 - 2 | Glentoran FC |
Football - Soccer - Holland Division 2 - Eerste Divisie - Regular Season - Round 27More
21h00 | Jong PSV | 0 - 1 | FC Dordrecht |
Football - Soccer - South Korea K League 1 - Regular Season - Round 3More
11h00 | Seongnam FC | 1 - 0 | FC Seoul |
11h00 | Daegu F.C. | 1 - 4 | Gwangju FC |
11h30 | Suwon FC | 0 - 0 | Suwon Samsung Bluewings F.C. |
Football - Soccer - Georgian Top League - Umaglesi Liga - Regular Season - Round 3More
14h00 | FC Telavi | 0 - 0 | FC Samgurali Tskhaltubo |
16h00 | FC Dila Gori | 0 - 0 | FC Lokomotiv Tbilissi |
17h00 | FC Iberia 1999 | 0 - 0 | Torpedo Kutaisi |
Football - Soccer - English Football League One - Regular Season - Round 35More
20h00 | Swindon Town FC | 1 - 2 | Oxford United FC |
20h00 | Milton Keynes Dons FC | 0 - 1 | Blackpool |
20h00 | Bristol Rovers FC | 4 - 1 | Accrington Stanley FC |
20h00 | Plymouth Argyle FC | 0 - 2 | Wigan Athletic |
20h00 | Crewe Alexandra | 1 - 0 | Doncaster Rovers |
20h00 | Rochdale A.F.C. | 0 - 2 | Shrewsbury Town F.C. |
20h00 | Ipswich Town | 1 - 1 | Lincoln City FC |
20h00 | AFC Wimbledon | 0 - 1 | Burton Albion FC |
20h00 | Peterborough United FC | 1 - 3 | Hull City |
20h00 | Charlton Athletic | 2 - 1 | Northampton Town |
20h45 | Portsmouth | 0 - 2 | Sunderland |
20h45 | Fleetwood Town FC | 1 - 0 | Gillingham FC |
Football - Soccer - Copa Libertadores - Second RoundMore
01h30 | Atlético Nacional Medellín (COL) | 3 - 0 | Club Guaraní (PAR) |
Football - Soccer - Colombia Division 1 - CategorÃa Primera A - Torneo Apertura - Round 11More
02h00 | Alianza Petrolera | 0 - 2 | Millonarios FC |
Football - Soccer - Costa Rican Primera División - Verano - Round 12More
02h00 | Santos de Guápiles | 1 - 0 | C.S. Cartaginés |
Freestyle Skiing - FIS Freestyle World Championships - Men's Dual MogulsMore
1 | Mikael Kingsbury (CAN) | |
2 | Matt Graham (AUS) | |
3 | Ikuma Horishima (JPN) |
Freestyle Skiing - FIS Freestyle World Championships - Women's Dual MogulsMore
1 | Anastasiia Smirnova (RUS) | |
2 | Viktoriia Lazarenko (RUS) | |
3 | Anastassiya Gorodko (KAZ) |
Futsal - 2022 Europe Preliminary - Main Round - Group 2More
19h00 | France | 5 - 1 | Armenia |
Futsal - 2022 Europe Preliminary - Main Round - Group 3More
17h00 | Azerbaijan | 4 - 0 | Greece |
Futsal - 2022 Europe Preliminary - Main Round - Group 4More
18h00 | Romania | 9 - 1 | North Macedonia |
18h00 | Bosnia and Herzegovina | 1 - 3 | Serbia |
Futsal - 2022 Europe Preliminary - Main Round - Group 6More
18h30 | Slovenia | 5 - 3 | Latvia |
21h00 | Spain | 14 - 0 | Switzerland |
Futsal - 2022 Europe Preliminary - Main Round - Group 7More
17h10 | Finland | 3 - 2 | Belgium |
18h30 | Italy | 2 - 0 | Montenegro |
Futsal - 2022 Europe Preliminary - Main Round - Group 8More
16h15 | Poland | 8 - 5 | Czech Republic |
19h00 | Portugal | 4 - 0 | Norway |
Handball - Spain Women's Division 1 - First Round - Group A - Round 8More
18h30 | Uneatlantico Pereda | 23 - 32 | BM Aula Valladolid |
Handball - Men's European Championships - Qualifications - Group 5More
18h00 | Slovenia | 39 - 24 | Turkey |
18h00 | Netherlands | 32 - 30 | Poland |
Handball - Men's European Championships - Qualifications - Group 8More
18h00 | Sweden | 39 - 16 | Kosovo |
18h00 | Montenegro | 23 - 19 | Romania |
Handball - Hungary Men's Cup - Round of 16More
18h00 | FTC Budapest | 30 - 25 | Ceglédi KKSE |
Handball - Hungary Women's Division 1 - March 2021More
16h00 | FTC R-C-H Budapest | 39 - 22 | Alba Fehérvár KC |
Handball - Russia First League Men - Super League - Regular Season - March 2021More
11h00 | Medvedi Perm | 30 - 24 | Dinamo ZK Astrakhan |
13h00 | SKIF Krasnodar | 24 - 23 | Fakel-TKZ Torch Taganrog |
14h00 | CSKA Moscow | 36 - 24 | Dynamo Chelyabinsk |
16h00 | Dinamo Viktor Stavropol | 22 - 20 | Sungul Snezhinsk |
Handball - Russia First League Women - Super League - Regular Season - March 2021More
17h00 | Dinamo Volgograd | 23 - 33 | Kuban Krasnodar |
17h00 | SK Luch Moscow | 20 - 34 | Zvezda Zvenigorod |
18h30 | CSKA Moscou | 38 - 7 | Ufa Alisa-13 |
Handball - Germany - Women's Bundesliga - Regular Season - Round 10More
19h30 | BV Borussia 09 Dortmund | 36 - 25 | HSG Blomberg-Lippe |
Handball - Romania Women's Division 1 - Regular Season - Round 12More
09h30 | SCM Gloria Buzau | 24 - 23 | CSM Slatina |
12h15 | CSM Galati | 26 - 32 | HC Zalau |
15h00 | SCM Craiova | 28 - 27 | Dunarea Braila |
17h30 | SCM Râmnicu Vâlcea | 30 - 27 | CS Magura Cisnadie |
Handball - Austria Women's Division 1 - WHA - Regular Season - Round 19More
20h20 | HIB Handball Graz | 25 - 44 | BT Füchse |
Handball - Sweden - Women's Elitserien - Regular Season - Round 22More
19h00 | Kungälvs HK | 28 - 29 | Västerås Irsta HK |
19h00 | H65 Höörs HK | 27 - 24 | LUGI Lund |
19h00 | Kristianstad HK | 22 - 28 | Skuru Nacka |
19h00 | Skara HF | 23 - 19 | Onnereds HK |
19h00 | Boden HIF | 10 - 0 | Skövde HF |
19h00 | Heid Vastra-Frolunda | 17 - 28 | Sävehof Partille |
Ice Hockey - Kontinental Hockey League - KHL - Playoffs - Round of 16More
14h30 | Barys Nur-Sultan (KAZ) | 3 - 5 | Metallurg Magnitogorsk (RUS) |
Ice Hockey - National Hockey League - Regular Season - 9 March 2021More
02h00 | Minnesota Wild (USA) | 2 - 0 | Vegas Golden Knights (USA) |
03h00 | Colorado Avalanche (USA) | 2 - 3 | Arizona Coyotes (USA) |
03h00 | San Jose Sharks (USA) | 3 - 2 ot | St Louis Blues (USA) |
03h00 | Edmonton Oilers (CAN) | 3 - 2 | Ottawa Senators (CAN) |
04h00 | Vancouver Canucks (CAN) | 2 - 1 ot | Montreal Canadiens (CAN) |
04h00 | Anaheim Ducks (USA) | 6 - 5 ot | Los Angeles Kings (USA) |
Ice Hockey - Alps Hockey League - Regular Season - March 2021More
Ice Hockey - Sweden - Elitserien - Regular Season - March 2021More
18h00 | Färjestad BK | 1 - 2 | Malmö IF Redhawks |
18h00 | Brynäs IF | 1 - 5 | Växjö Lakers Hockey |
Ice Hockey - Denmark - Superligaen - Regular Season - March 2021More
19h30 | Herning Blue Fox | 6 - 5 ot | Frederikshavn White Hawks |
19h30 | SønderjyskE | 6 - 3 | Rungsted IK - Nordsjælland Cobras |
19h30 | Esbjerg Energy | 4 - 2 | Odense Bulldogs |
19h30 | Rodovre Mighty Bulls | 4 - 3 ot | Aalborg Pirates |
Ice Hockey - Switzerland - Nationalliga A - Regular Season - March 2021More
19h45 | Lugano | 1 - 3 | Lausanne |
19h45 | EV Zug | 4 - 2 | Davos |
19h45 | Fribourg-Gottéron | 6 - 2 | SC Langnau Tigers |
19h45 | ZSC Lions Zürich | 4 - 2 | Ambrì-Piotta |
Ice Hockey - Finland - SM-liiga - Regular Season - March 2021More
17h30 | Kärpät Oulu | 2 - 3 ot | Tappara Tampere |
17h30 | HPK Hämeenlinna | 2 - 1 | TPS Turku |
17h30 | Pelicans Lahti | 2 - 4 | KalPa Kuopio |
17h30 | Assät Pori | 4 - 1 | Mikkelin Jukurit |
17h30 | Lukko Rauma | 4 - 3 ot | JYP Jyväskylä |
Ice Hockey - Magnus League - Round 10More
19h00 | Nice HCA | 4 - 5 ot | HC Amiens |
Ice Hockey - Magnus League - Round 13More
19h00 | Chamonix Mont-Blanc | 1 - 3 | HC Cergy-Pontoise |
Ice Hockey - Magnus League - Round 15More
20h30 | Grenoble MH38 | 3 - 2 | Rouen HE |
Ice Hockey - Magnus League - Round 17More
20h00 | Grenoble MH38 | 4 - 2 | Bordeaux GH 2000 |
Ice Hockey - Magnus League - Round 18More
20h30 | HC Cergy-Pontoise | 5 - 4 | Anglet Hormadi |
Ice Hockey - Germany - DEL - Regular Season - Round 25More
18h30 | Kölner Haie | 3 - 6 | EHC Eisbären Berlin |
20h30 | Iserlohn Roosters | 5 - 2 | Krefeld Pinguine |
Ice Hockey - Belarus - Extraliga - Relegation RoundMore
16h00 | HK Vitebsk | 2 - 4 | HC Khimvolokno Mogilev |
16h00 | HK Lida | 4 - 5 ot | HC Baranovichi |
Rugby - Friendlies Games Clubs - 9 March 2021More
15h45 | Wildeklawer Griquas (RSA) | 32 - 38 | DHL Stormers (RSA) |
18h00 | Pumas (RSA) | 31 - 48 | Bulls (RSA) |
Snooker - WST Pro Series - Group JMore
Table tennis - Challenger Series - Tournament 08-09.03.2021 - FinalMore
9th Mar - 16h45 | Jiri Martinko | def. | Dauud Cheaib | 3-0 (11-5, 11-8, 13-11) |
Table tennis - Challenger Series - Tournament 08-09.03.2021 - Round RobinMore
9th Mar - 09h00 | Dauud Cheaib | def. | Andrey Semenov | 3-1 (11-9, 12-10, 9-11, 11-9) |
9th Mar - 09h40 | Francisco Sanchi | def. | Miguel Chamorro | 3-1 (11-3, 11-7, 9-11, 11-4) |
9th Mar - 10h20 | Eduardo Gonzalez | def. | Nico Longhino | 3-0 (11-8, 11-6, 11-8) |
9th Mar - 11h00 | Dauud Cheaib | def. | Jiri Martinko | 3-1 (9-11, 11-5, 11-5, 12-10) |
9th Mar - 11h40 | Dimitrije Levajac | def. | Eduardo Gonzalez | 3-0 (11-6, 11-7, 13-11) |
9th Mar - 12h20 | Andrey Semenov | def. | Nico Longhino | 3-1 (11-4, 11-5, 7-11, 11-7) |
9th Mar - 13h00 | Dimitrije Levajac | def. | Miguel Chamorro | 3-0 (11-5, 11-8, 12-10) |
9th Mar - 15h15 | Jiri Martinko | def. | Francisco Sanchi | 3-1 (11-9, 10-12, 11-4, 11-6) |
Table tennis - Challenger Series - Tournament 08-09.03.2021 - Semi-FinalsMore
9th Mar - 14h35 | Dauud Cheaib | def. | Dimitrije Levajac | 3-0 (11-9, 13-11, 11-9) |
9th Mar - 15h15 | Jiri Martinko | def. | Francisco Sanchi | 3-2 (11-7, 8-11, 11-7, 5-11, 14-12-10) |
Table tennis - Challenger Series - Tournament 08-09.03.2021 - Third Place MatchMore
9th Mar - 16h10 | Francisco Sanchi | def. | Dimitrije Levajac | 3-0 (11-7, 11-8, 11-5) |
Tennis - ATP World Tour - Doha - Round of 32More
9th Mar - 15h50 | Marton Fucsovics | def. | Dusan Lajovic | 7-6 6-3 |
9th Mar - 17h30 | Lloyd Harris | def. | Stanislas Wawrinka | 7-6 6-7 7-5 |
9th Mar - 20h00 | David Goffin | def. | Filip Krajinovic | 6-4 6-4 |
9th Mar - 12h40 | Vasek Pospisil | def. | Christopher O'Connell | 6-3 6-4 |
9th Mar - 15h15 | Malek Jaziri | def. | Norbert Gombos | 6-2 7-5 |
9th Mar - 12h35 | Daniel Evans | def. | Jérémy Chardy | 6-4 1-6 6-2 |
Tennis - WTA Tour - Dubai - Round of 32More
9th Mar - 13h20 | Svetlana Kuznetsova | def. | Elina Monfils-Svitolina | 2-6 6-4 6-1 |
9th Mar - 12h50 | Barbora Krejcikova | def. | Jelena Ostapenko | 6-3 6-1 |
9th Mar - 09h10 | Anastasia Potapova | def. | Madison Keys | 6-4 6-3 |
9th Mar - 09h10 | Belinda Bencic | def. | Veronika Kudermetova | 6-4 5-7 6-4 |
9th Mar - 16h05 | Jil Belen Teichmann | def. | Petra Kvitova | 6-2 3-4 ab. |
9th Mar - 17h50 | Ons Jabeur | def. | Elena Rybakina | 7-6 4-6 6-2 |
9th Mar - 09h10 | Cori Gauff | def. | Marketa Vondrousova | 3-6 6-0 6-4 |
9th Mar - 10h50 | Tereza Martincova | def. | Kiki Bertens | 6-1 6-4 |
9th Mar - 14h05 | Iga Swiatek | def. | Misaki Doi | 6-2 6-4 |
9th Mar - 16h05 | Garbiñe Muguruza Blanco | def. | Amanda Anisimova | 6-4 6-2 |
9th Mar - 12h00 | Anett Kontaveit | def. | Sorana Cirstea | 6-4 7-5 |
9th Mar - 11h40 | Aryna Sabalenka | def. | Alizé Cornet | 6-2 6-4 |
9th Mar - 12h25 | Caroline Garcia | def. | Martina Trevisan | 6-2 6-4 |
9th Mar - 14h00 | Elise Mertens | def. | Shelby Rogers | 6-3 6-3 |
9th Mar - 11h20 | Jessica Pegula | def. | Kristina Mladenovic | 6-1 6-2 |
9th Mar - 09h10 | Karolina Pliskova | def. | Anastasija Sevastova | 6-3 6-7 6-2 |
Volleyball - Italy - Men's Lega Pallavolo Serie A - Playoffs - Quarter-FinalsMore
18h00 | SIR Safety Perugia | 3 - 0 | Allianz Milano |
Volleyball - Russia - Women's Super League - Regular Season - Round 13More
14h00 | Leningradka Saint-Petersburg (RUS) | 0 - 3 | Nizhniy Novgorod (RUS) |
Volleyball - Poland - Women's Division 1 - Regular Season - Round 22More
17h00 | Budowlani Lódz | 0 - 3 | Impel Wroclaw |
Volleyball - Men's French Division 1 - Regular Season - Round 23More
18h00 | Cannes AS | 2 - 3 | Chaumont 52 Haute-Marne |
19h00 | Tourcoing Lille Métropole | 3 - 0 | Toulouse Spacer's |
20h00 | Nantes Rezé Métropole | 3 - 1 | Nice Volley-Ball |
20h00 | Cambrai VEC | 1 - 3 | Ajaccio GFC |
20h00 | Montpellier Volley UC | 3 - 2 | Arago de Sète |
Volleyball - Polish Volleyball League - Plusliga - Regular Season - Round 26More
17h30 | PGE Skra Belchatow | 3 - 0 | MKS MOS Bedzin |
Volleyball - Russia - Women's Super League - Regular Season - Round 5More
16h00 | Minchanka Minsk (BLR) | 3 - 0 | Avtodor-Metar Chelyabinsk (RUS) |
Volleyball - Czech Republic Women's Division 1 - Relegation Pool - Places 9-10More
14h00 | TJ Sokol Frýdek-Místek | 3 - 2 | TJ Sokol Sternberk |
Volleyball - Men's French Division 2 - Round 2 - Pool A - Round 4More
18h00 | Martigues | 0 - 3 | Saint-Nazaire Atlantique |
20h00 | Saint-Quentin | 1 - 3 | Plessis-Robinson |
Volleyball - Men's French Division 2 - Round 2 - Pool B - Round 4More
19h00 | Mende Volley Lozère | 3 - 1 | Grand Nancy VB |