All sports Site

Menu
Darts - PDC Home Tour - 2020 - Detailed results

Darts - PDC Home Tour - 2020 - Detailed results

Choice of a season :

 

Full results

PDC Home Tour 2020

17 April 2020 - 5 June 2020


Group de Championnat

The winners of this round are qualified

5th Jun - 20h35Nathan Aspinalldef.Jelle Klaasen6-3
5th Jun - 21h05Gary Andersondef.Jonny Clayton6-2
5th Jun - 21h35Jonny Claytondef.Jelle Klaasen6-2
5th Jun - 21h50Nathan Aspinalldef.Gary Anderson6-5
5th Jun - 22h20Gary Andersondef.Jelle Klaasen6-3
5th Jun - 22h50Nathan Aspinalldef.Jonny Clayton6-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGNathan Aspinall63300
2SCOGary Anderson63201
3GALJonny Clayton23102
4NEDJelle Klaasen23003


Final 8 - Group 2

4th Jun - 20h35Joe Cullendef.Rob Cross6-4
4th Jun - 21h10Nathan Aspinalldef.Jonny Clayton6-5
4th Jun - 21h40Jonny Claytondef.Joe Cullen6-5
4th Jun - 22h15Rob Crossdef.Nathan Aspinall6-5
4th Jun - 22h55Nathan Aspinalldef.Joe Cullen6-5
4th Jun - 23h25Jonny Claytondef.Rob Cross6-1
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1GALJonny Clayton63201
2ENGNathan Aspinall43201
3ENGJoe Cullen23102
4ENGRob Cross23102


Final 8 - Group 1

3rd Jun - 20h35Gary Andersondef.Mike De Decker6-5
3rd Jun - 21h10Jelle Klaasendef.Dave Chisnall6-2
3rd Jun - 21h35Jelle Klaasendef.Mike De Decker6-3
3rd Jun - 22h00Gary Andersondef.Dave Chisnall6-3
3rd Jun - 22h30Dave Chisnalldef.Mike De Decker6-5
3rd Jun - 23h00Gary Andersondef.Jelle Klaasen6-2
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1SCOGary Anderson63300
2NEDJelle Klaasen43201
3ENGDave Chisnall23102
4BELMike De Decker23003


Top 32 - Group 8

2nd Jun - 20h35Jonny Claytondef.Scott Waites6-3
2nd Jun - 21h05Max Hoppdef.Carl Wilkinson6-3
2nd Jun - 21h35Scott Waitesdef.Carl Wilkinson6-0
2nd Jun - 22h05Jonny Claytondef.Max Hopp6-3
2nd Jun - 22h30Scott Waitesdef.Max Hopp6-1
2nd Jun - 22h55Jonny Claytondef.Carl Wilkinson6-2
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1GALJonny Clayton63300
2ENGScott Waites63201
3GERMax Hopp43102
4ENGCarl Wilkinson23003


Top 32 - Group 7

1st Jun - 20h40Nathan Aspinalldef.Jesús Noguera6-4
1st Jun - 21h10José Oliveira De Sousadef.Jamie Hughes6-1
1st Jun - 21h40José Oliveira De Sousadef.Jesús Noguera6-4
1st Jun - 22h10Nathan Aspinalldef.Jamie Hughes6-2
1st Jun - 22h40Jamie Hughesdef.Jesús Noguera6-4
1st Jun - 23h10Nathan Aspinalldef.José Oliveira De Sousa6-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGNathan Aspinall63300
2PORJosé Oliveira De Sousa43201
3ENGJamie Hughes23102
4SPAJesús Noguera23003


Top 32 - Group 6

31th May - 20h30Joe Cullendef.Martijn Kleermaker6-3
31th May - 21h00James Smithdef.Christopher Dobey6-1
31th May - 21h30James Smithdef.Martijn Kleermaker6-5
31th May - 22h00Joe Cullendef.Christopher Dobey6-5
31th May - 22h25Christopher Dobeydef.Martijn Kleermaker6-3
31th May - 22h50Joe Cullendef.James Smith6-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGJoe Cullen63300
2GALJames Smith43201
3ENGChristopher Dobey43102
4NEDMartijn Kleermaker03003


Top 32 - Group 5

30th May - 20h40Rob Crossdef.Daniel Larsson6-3
30th May - 21h10Ryan Searledef.Luke Woodhouse6-4
30th May - 21h40Daniel Larssondef.Luke Woodhouse6-5
30th May - 22h15Rob Crossdef.Ryan Searle6-4
30th May - 22h50Ryan Searledef.Daniel Larsson6-4
30th May - 23h25Luke Woodhousedef.Rob Cross6-5
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGRob Cross63201
2ENGRyan Searle43201
3ENGLuke Woodhouse43102
4SWEDaniel Larsson23102


Top 32 - Group 4

29th May - 20h35Damon Hetadef.Dave Chisnall6-5
29th May - 21h15Geert Nentjesdef.Darren Webster6-5
29th May - 21h45Geert Nentjesdef.Damon Heta6-5
29th May - 22h30Dave Chisnalldef.Darren Webster6-2
29th May - 22h55Darren Websterdef.Damon Heta6-2
29th May - 23h25Dave Chisnalldef.Geert Nentjes6-3
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1NEDGeert Nentjes43201
2ENGDave Chisnall43201
3ENGDarren Webster23102
4AUSDamon Heta23102


Top 32 - Group 3

28th May - 20h35Gary Andersondef.Nick Kenny6-2
28th May - 21h05Luke Humphriesdef.Jamie Lewis6-2
28th May - 21h40Jamie Lewisdef.Nick Kenny6-4
28th May - 22h10Gary Andersondef.Luke Humphries6-1
28th May - 22h35Luke Humphriesdef.Nick Kenny6-1
28th May - 23h00Gary Andersondef.Jamie Lewis6-3
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1SCOGary Anderson63300
2ENGLuke Humphries43201
3GALJamie Lewis23102
4GALNick Kenny03003


Top 32 - Group 2

27th May - 20h35Stephen Buntingdef.Mike De Decker6-5
27th May - 21h10Glen Durrantdef.Alan Tabern6-3
27th May - 21h40Mike De Deckerdef.Alan Tabern6-5
27th May - 22h10Stephen Buntingdef.Glen Durrant6-3
27th May - 22h40Mike De Deckerdef.Glen Durrant6-4
27th May - 23h10Alan Taberndef.Stephen Bunting6-2
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1BELMike De Decker63201
2ENGStephen Bunting43201
3ENGAlan Tabern43102
4ENGGlen Durrant23102


Top 32 - Group 1

26th May - 20h40Peter Wrightdef.Ryan Murray6-2
26th May - 21h10Cristo Reyesdef.Jelle Klaasen6-5
26th May - 21h40Jelle Klaasendef.Ryan Murray6-4
26th May - 22h10Peter Wrightdef.Cristo Reyes6-5
26th May - 22h50Cristo Reyesdef.Ryan Murray6-3
26th May - 23h20Jelle Klaasendef.Peter Wright6-1
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1NEDJelle Klaasen63201
2SPACristo Reyes43201
3SCOPeter Wright43201
4SCORyan Murray03003


Group 32

18th May - 20h35Peter Wrightdef.Adam Hunt5-2
18th May - 21h00Krzysztof Ratajskidef.Justin Pipe5-0
18th May - 21h20Adam Huntdef.Justin Pipe5-3
18th May - 21h50Peter Wrightdef.Krzysztof Ratajski5-4
18th May - 22h20Adam Huntdef.Krzysztof Ratajski5-4
18th May - 22h50Justin Pipedef.Peter Wright5-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost


Group 31

17th May - 20h35Gerwyn Pricedef.Bradley Brooks5-3
17th May - 21h00Joe Cullendef.Keegan Brown5-2
17th May - 21h20Keegan Browndef.Bradley Brooks5-1
17th May - 21h40Joe Cullendef.Gerwyn Price5-3
17th May - 22h05Joe Cullendef.Bradley Brooks5-0
17th May - 22h20Keegan Browndef.Gerwyn Price5-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost


Group 30

16th May - 20h35Gary Andersondef.Dirk Van Duijvenbode5-1
16th May - 20h55Kim Huybrechtsdef.Dimitri Van Den Bergh5-2
16th May - 21h25Kim Huybrechtsdef.Dirk Van Duijvenbode5-3
16th May - 21h50Gary Andersondef.Dimitri Van Den Bergh5-1
16th May - 22h15Dimitri Van Den Berghdef.Dirk Van Duijvenbode5-0
16th May - 22h35Gary Andersondef.Kim Huybrechts5-2
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost


Group 29

15th May - 20h35Danny Noppertdef.Ryan Meikle5-2
15th May - 21h05Cristo Reyesdef.John Henderson5-4
15th May - 21h40Cristo Reyesdef.Ryan Meikle5-4
15th May - 22h05John Hendersondef.Danny Noppert5-4
15th May - 22h35John Hendersondef.Ryan Meikle5-0
15th May - 22h55Cristo Reyesdef.Danny Noppert5-2
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost


Group 28

14th May - 20h35Michael Smithdef.Mike van Duivenbode5-0
14th May - 20h55Luke Humphriesdef.Andy Boulton5-4
14th May - 21h25Andy Boultondef.Mike van Duivenbode5-4
14th May - 22h00Luke Humphriesdef.Michael Smith5-2
14th May - 22h20Luke Humphriesdef.Mike van Duivenbode5-3
14th May - 22h50Michael Smithdef.Andy Boulton5-2
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost


Group 27

13th May - 20h35Scott Waitesdef.Steve Beaton5-3
13th May - 21h00Ross Smithdef.Ron Meulenkamp5-1
13th May - 21h25Scott Waitesdef.Ron Meulenkamp5-0
13th May - 21h45Ross Smithdef.Steve Beaton5-4
13th May - 22h15Scott Waitesdef.Ross Smith5-2
13th May - 22h45Ron Meulenkampdef.Steve Beaton5-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost


Group 26

12th May - 20h30Steve Browndef.Conan Whitehead5-0
12th May - 20h55Martin Atkinsdef.Mike De Decker5-3
12th May - 21h20Steve Browndef.Martin Atkins5-2
12th May - 21h45Mike De Deckerdef.Conan Whitehead5-1
12th May - 22h15Mike De Deckerdef.Steve Brown5-2
12th May - 22h35Martin Atkinsdef.Conan Whitehead5-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost


Group 25

11th May - 20h30Keegan Browndef.Reece Robinson5-4
11th May - 21h05José Oliveira De Sousadef.Robert Thornton5-0
11th May - 21h25Reece Robinsondef.Robert Thornton5-2
11th May - 22h00José Oliveira De Sousadef.Keegan Brown5-0
11th May - 22h05José Oliveira De Sousadef.Reece Robinson5-1
11th May - 22h30Keegan Browndef.Robert Thornton5-2
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1PORJosé Oliveira De Sousa63300
2ENGKeegan Brown43201
3ENGReece Robinson43102
4SCORobert Thornton23003


Group 24

10th May - 20h30Krzysztof Ratajskidef.Antonio Alcinas5-3
10th May - 21h00Jamie Hughesdef.Darius Labanauskas5-2
10th May - 22h10Darius Labanauskasdef.Antonio Alcinas5-0
10th May - 22h00Jamie Hughesdef.Krzysztof Ratajski5-2
10th May - 22h25Jamie Hughesdef.Antonio Alcinas5-4
10th May - 23h00Krzysztof Ratajskidef.Darius Labanauskas5-3
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGJamie Hughes63300
2POLKrzysztof Ratajski43201
3LTUDarius Labanauskas23102
4SPAAntonio Alcinas23003


Group 23

9th May - 20h35Daniel Larssondef.Kyle Anderson5-2
9th May - 21h00Dirk Van Duijvenbodedef.Martin Schindler5-1
9th May - 21h25Daniel Larssondef.Dirk Van Duijvenbode5-2
9th May - 21h55Martin Schindlerdef.Kyle Anderson5-0
9th May - 22h15Daniel Larssondef.Martin Schindler5-0
9th May - 22h35Kyle Andersondef.Dirk Van Duijvenbode5-3
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1SWEDaniel Larsson63300
2NEDDirk Van Duijvenbode23102
3AUSKyle Anderson23102
4GERMartin Schindler23102


Group 22

8th May - 20h35Jesús Nogueradef.Ian White5-3
8th May - 21h05Danny Noppertdef.James Wilson5-4
8th May - 21h40Jesús Nogueradef.James Wilson5-2
8th May - 22h05Ian Whitedef.Danny Noppert5-2
8th May - 22h35Danny Noppertdef.Jesús Noguera5-2
8th May - 23h05James Wilsondef.Ian White5-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1NEDDanny Noppert43201
2SPAJesús Noguera43201
3ENGJames Wilson43102
4ENGIan White43102


Group 21

7th May - 20h35Rob Crossdef.William Borland5-2
7th May - 21h00Dimitri Van Den Berghdef.Karel Sedlácek5-1
7th May - 21h30Karel Sedlácekdef.William Borland5-0
7th May - 21h45Rob Crossdef.Dimitri Van Den Bergh5-4
7th May - 22h20William Borlanddef.Dimitri Van Den Bergh5-3
7th May - 22h45Rob Crossdef.Karel Sedlácek5-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost


Group 20

6th May - 20h35Joe Cullendef.Ryan Murray5-4
6th May - 21h05John Michaeldef.Jermaine Wattimena5-2
6th May - 21h30Ryan Murraydef.John Michael5-3
6th May - 22h00Jermaine Wattimenadef.Joe Cullen5-4
6th May - 22h20Ryan Murraydef.Jermaine Wattimena5-1
6th May - 22h45Joe Cullendef.John Michael5-3
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1SCORyan Murray63201
2ENGJoe Cullen43201
3GREJohn Michael43102
4NEDJermaine Wattimena23102


Group 19

5th May - 20h35Glen Durrantdef.Vincent van der Meer5-1
5th May - 21h05Justin Pipedef.Maik Kuivenhoven5-1
5th May - 21h25Maik Kuivenhovendef.Vincent van der Meer5-1
5th May - 21h40Glen Durrantdef.Justin Pipe5-3
5th May - 22h15Justin Pipedef.Vincent van der Meer5-2
5th May - 22h45Glen Durrantdef.Maik Kuivenhoven5-3
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGGlen Durrant63300
2ENGJustin Pipe63201
3NEDMaik Kuivenhoven23102
4NEDVincent van der Meer23003


Group 18

4th May - 20h35Stephen Buntingdef.Harald Leitinger5-4
4th May - 21h00Kim Huybrechtsdef.Nathan Derry5-2
4th May - 21h25Harald Leitingerdef.Nathan Derry5-0
4th May - 21h40Stephen Buntingdef.Kim Huybrechts5-1
4th May - 22h05Kim Huybrechtsdef.Harald Leitinger5-1
4th May - 22h25Stephen Buntingdef.Nathan Derry5-1
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost


Group 17

3rd May - 20h35John Hendersondef.Krzysztof Kciuk5-4
3rd May - 21h10Damon Hetadef.Gary Blades5-0
3rd May - 21h30Krzysztof Kciukdef.Gary Blades5-3
3rd May - 22h05Damon Hetadef.John Henderson5-3
3rd May - 22h35Krzysztof Kciukdef.Damon Heta5-3
3rd May - 23h05John Hendersondef.Gary Blades5-1
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1POLKrzysztof Kciuk63201
2SCOJohn Henderson43201
3AUSDamon Heta43201
4ENGGary Blades23003


Group 16

2nd May - 20h30Martin Atkinsdef.Ricky Evans5-2
2nd May - 21h00Jeff Smithdef.Christian Bunse5-1
2nd May - 21h30Martin Atkinsdef.Jeff Smith5-4
2nd May - 22h00Ricky Evansdef.Christian Bunse5-3
2nd May - 22h20Christian Bunsedef.Martin Atkins5-2
2nd May - 22h45Jeff Smithdef.Ricky Evans5-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1CANJeff Smith63201
2ENGMartin Atkins43201
3ENGRicky Evans43102
4GERChristian Bunse43102


Group 15

1st May - 20h35Darren Websterdef.Bradley Brooks5-4
1st May - 21h05Scott Bakerdef.Andy Hamilton5-4
1st May - 21h40Andy Hamiltondef.Bradley Brooks5-3
1st May - 22h05Darren Websterdef.Scott Baker5-2
1st May - 22h25Bradley Brooksdef.Scott Baker5-1
1st May - 22h50Darren Websterdef.Andy Hamilton5-3
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGDarren Webster63300
2ENGAndy Hamilton43102
3ENGBradley Brooks43102
4ENGScott Baker23102


Group 14

30th Apr - 20h40Christopher Dobeydef.Ciaran Teehan5-2
30th Apr - 21h05Ron Meulenkampdef.Kai Fan Leung5-4
30th Apr - 21h35Ciaran Teehandef.Kai Fan Leung5-1
30th Apr - 22h00Christopher Dobeydef.Ron Meulenkamp5-1
30th Apr - 22h25Ron Meulenkampdef.Ciaran Teehan5-1
30th Apr - 22h45Kai Fan Leungdef.Christopher Dobey5-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGChristopher Dobey63201
2NEDRon Meulenkamp43201
3HKGKai Fan Leung43102
4IRLCiaran Teehan43102


Group 13

29th Apr - 20h35Steve Beatondef.Callan Rydz5-1
29th Apr - 21h00Carl Wilkinsondef.Matthew Edgar5-0
29th Apr - 21h20Carl Wilkinsondef.Callan Rydz5-3
29th Apr - 21h45Matthew Edgardef.Steve Beaton5-1
29th Apr - 22h05Callan Rydzdef.Matthew Edgar5-2
29th Apr - 22h30Carl Wilkinsondef.Steve Beaton5-2
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost


Group 12

28th Apr - 19h30Mike De Deckerdef.Max Hopp5-3
28th Apr - 20h00Conan Whiteheaddef.Keegan Brown5-3
28th Apr - 23h30Conan Whiteheaddef.Mike De Decker5-2
28th Apr - 23h00Max Hoppdef.Mike De Decker5-3
28th Apr - 22h40Mike De Deckerdef.Conan Whitehead5-1
28th Apr - 23h00Max Hoppdef.Conan Whitehead5-3
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGConan Whitehead44202
2BELMike De Decker44202
3GERMax Hopp43201


Group 11

27th Apr - 19h35Mike van Duivenbodedef.Simon Whitlock5-3
27th Apr - 20h05Kirk Shepherddef.Alan Tabern5-1
27th Apr - 20h20Alan Taberndef.Mike van Duivenbode5-2
27th Apr - 20h45Simon Whitlockdef.Kirk Shepherd5-4
27th Apr - 21h10Mike van Duivenbodedef.Kirk Shepherd5-4
27th Apr - 21h40Alan Taberndef.Simon Whitlock5-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1NEDMike van Duivenbode43201
2ENGAlan Tabern43201
3ENGKirk Shepherd43102
4AUSSimon Whitlock23102


Group 10

26th Apr - 19h35Nathan Aspinalldef.Steve Brown5-2
26th Apr - 20h00Ryan Joycedef.Simon Stevenson5-2
26th Apr - 20h30Steve Browndef.Simon Stevenson5-1
26th Apr - 20h55Nathan Aspinalldef.Ryan Joyce5-2
26th Apr - 21h20Steve Browndef.Ryan Joyce5-3
26th Apr - 21h45Nathan Aspinalldef.Simon Stevenson5-1
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGNathan Aspinall63300
2ENGSteve Brown43201
3ENGRyan Joyce23102
4ENGSimon Stevenson23003


Group 9

25th Apr - 19h35Martijn Kleermakerdef.Michael Smith5-3
25th Apr - 20h00Matt Clarkdef.Harry Ward5-3
25th Apr - 21h05Matt Clarkdef.Martijn Kleermaker5-3
25th Apr - 21h00Michael Smithdef.Harry Ward5-3
25th Apr - 21h30Martijn Kleermakerdef.Harry Ward5-2
25th Apr - 21h55Michael Smithdef.Matt Clark5-3
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGMatt Clark43201
2NEDMartijn Kleermaker43201
3ENGMichael Smith43201
4ENGHarry Ward03003


Group 8

24th Apr - 19h35Jonny Claytondef.Adam Hunt5-2
24th Apr - 20h00David Pallettdef.Richard North5-2
24th Apr - 20h25Adam Huntdef.David Pallett5-3
24th Apr - 20h55Jonny Claytondef.Richard North5-3
24th Apr - 21h25Adam Huntdef.Richard North5-1
24th Apr - 21h45Jonny Claytondef.David Pallett5-2
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1GALJonny Clayton63300
2ENGAdam Hunt43201
3ENGDavid Pallett43102
4ENGRichard North23003


Group 7

23th Apr - 19h35Gabriel Clemensdef.Ryan Meikle5-3
23th Apr - 20h05Jelle Klaasendef.Gavin Carlin5-2
23th Apr - 20h30Ryan Meikledef.Gavin Carlin5-1
23th Apr - 20h55Jelle Klaasendef.Gabriel Clemens5-3
23th Apr - 21h15Ryan Meikledef.Jelle Klaasen5-4
23th Apr - 21h45Gavin Carlindef.Gabriel Clemens5-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGRyan Meikle43201
2NEDJelle Klaasen43201
3GERGabriel Clemens43102
4IRNGavin Carlin23102


Group 6

22th Apr - 19h35James Wadedef.Adrian Gray5-2
22th Apr - 20h00Ryan Searledef.Andy Boulton5-1
22th Apr - 20h30Andy Boultondef.Adrian Gray5-2
22th Apr - 21h00Ryan Searledef.James Wade5-3
22th Apr - 21h30Ryan Searledef.Adrian Gray5-2
22th Apr - 21h40Andy Boultondef.James Wade5-0
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGRyan Searle63300
2ENGAndy Boulton43201
3ENGJames Wade23102
4ENGAdrian Gray23003


Group 5

21th Apr - 19h35Nick Kennydef.Luke Humphries5-3
21th Apr - 20h05Joe Murnandef.Devon Petersen5-1
21th Apr - 20h35Nick Kennydef.Joe Murnan5-2
21th Apr - 20h50Luke Humphriesdef.Devon Petersen5-4
21th Apr - 21h15Nick Kennydef.Devon Petersen5-3
21th Apr - 21h45Luke Humphriesdef.Joe Murnan5-3
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1GALNick Kenny63300
2ENGLuke Humphries43201
3ENGJoe Murnan23102
4RSADevon Petersen23003


Group 4

20th Apr - 19h35Ross Smithdef.Lisa Ashton5-1
20th Apr - 20h00Geert Nentjesdef.Michael Mansell5-4
20th Apr - 20h30Geert Nentjesdef.Lisa Ashton5-3
20th Apr - 21h00Michael Manselldef.Ross Smith5-3
20th Apr - 21h35Lisa Ashtondef.Michael Mansell5-3
20th Apr - 22h05Geert Nentjesdef.Ross Smith5-3
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1NEDGeert Nentjes63300
2ENGRoss Smith23102
3ENGLisa Ashton23102
4IRNMichael Mansell23102


Group 3

19th Apr - 19h35Dave Chisnalldef.Scott Waites5-2
19th Apr - 20h00Jonathan Worsleydef.Jan Dekker5-4
19th Apr - 20h40Scott Waitesdef.Jonathan Worsley5-1
19th Apr - 21h00Dave Chisnalldef.Jan Dekker5-0
19th Apr - 21h20Scott Waitesdef.Jan Dekker5-1
19th Apr - 21h50Dave Chisnalldef.Jonathan Worsley5-1
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGDave Chisnall63300
2ENGScott Waites63201
3GALJonathan Worsley23102
4NEDJan Dekker03003


Group 2

18th Apr - 19h35Gerwyn Pricedef.Rowby-John Rodriguez5-2
18th Apr - 20h00Luke Woodhousedef.Ted Evetts5-2
18th Apr - 20h25Ted Evettsdef.Rowby-John Rodriguez5-3
18th Apr - 20h50Luke Woodhousedef.Gerwyn Price5-0
18th Apr - 21h10Luke Woodhousedef.Rowby-John Rodriguez5-2
18th Apr - 21h30Gerwyn Pricedef.Ted Evetts5-2
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1ENGLuke Woodhouse63300
2GALGerwyn Price43201
3ENGTed Evetts23102
4AUTRowby-John Rodriguez03003


Group 1

17th Apr - 19h35Peter Wrightdef.Peter Jacques5-4
17th Apr - 20h10Niels Zonnevelddef.Jamie Lewis5-3
17th Apr - 20h35Peter Jacquesdef.Niels Zonneveld5-2
17th Apr - 21h00Jamie Lewisdef.Peter Wright5-1
17th Apr - 21h50Peter Wrightdef.Niels Zonneveld5-1
17th Apr - 21h20Jamie Lewisdef.Peter Jacques5-4
Classification
PosPlayerPointsPlayedWonDrawnLost
1SCOPeter Wright43201
2GALJamie Lewis43201
3ENGPeter Jacques43102
4NEDNiels Zonneveld23102

Detailed results

Statistics

© Copyright Info Média Conseil 2007-2020 - All rights reserved