All sports Site

Menu
Cycling - Vuelta Ciclista a Murcia - 2004 - Detailed results

Cycling - Vuelta Ciclista a Murcia - 2004 - Detailed results

Choice of a season :

Spain

Results 2004

Vuelta Ciclista a Murcia 2004

SpainSpain - 3rd March 2004 - 7th March 2004


General classification - 7th March 2004


1SPAAlejandro Valverde Belmonte (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme15.49.31
2SPAJose Ivan Gutierrez Palacios (SPA)Illes Balears - Banesto0.05
3AUSCadel Evans (AUS)T-Mobile Team0.09
4SPARubén Plaza Molina (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme0.20
5RUSEvgeni Petrov (RUS)Team Saeco0.37
6SPAAntonio Colom Mas (SPA)Illes Balears - Banesto1.10
7SPADavid Canada Gracia (SPA)Saunier Duval - Prodir1.13
8SPAJosé Miguel Elías Galindo (SPA)Relax - Bodysol1.40
9SPAMiguel Angel Martin Perdiguero (SPA)Saunier Duval - Prodir1.41
10SPAJavier Pascual Rodriguez (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme1.44
11COLJosé Daniel Rincón Quintana (COL)US Postal Service Presented by Berry Floor2.01
12ITALeonardo Piepoli (ITA)Saunier Duval - Prodir2.08
13SPAJosé Ángel Gómez Marchante (SPA)Costa De Almeria - Paternina2.11
14SPAJosé Alberto Martinez Trinidad (SPA)Relax - Bodysol2.41
15SPAUnai Emilio Yus Querejeta Yus Querejeta (SPA)Brioches La Boulangere2.53
16SPAHaimar Zubeldia Aguirre (SPA)Euskaltel - Euskadi3.21
17SPAXavier Florencio Cabre (SPA)Relax - Bodysol3.32
18GERErik Zabel (GER)T-Mobile Team4.01
19SPADavid Lopez Garcia (SPA)Café Baqué4.21
20BELKurt Van De Wouwer (BEL)Mrbookmaker.com - Palmans4.28
21SPAConstantino Zaballa Gutierrez (SPA)Saunier Duval - Prodir4.42
22CANMichael Barry (CAN)US Postal Service Presented by Berry Floor4.55
24ITADamiano Cunego (ITA)Team Saeco5.43
25SPAIban Mayo Díez (SPA)Euskaltel - Euskadi6.13
26ITAAlessandro Cortinovis (ITA)Lampre - Fondital6.30
27SPAJuan Manuel Gárate Cepa (SPA)Lampre - Fondital6.39
28SPAPedro Arreitunandia Quintero (SPA)Café Baqué6.44
29FRAMickael Pichon (FRA)Brioches La Boulangere6.51
30SPAEfrain Gutierrez Sanchez (SPA)Café Baqué6.55
31SPAGorka Verdugo Marcotegui (SPA)Euskaltel - Euskadi7.10
32SPAFrancisco Javier 'Patxi' Vila Errandonea (SPA)Lampre - Fondital7.14
33SPADavid Etxebarria Alkorta (SPA)Euskaltel - Euskadi8.12
34SPAMikel Pradera Rodriguez (SPA)Illes Balears - Banesto8.23
35ITADanilo Di Luca (ITA)Team Saeco11.27
36SPAJulio Lopez De La Torre (SPA)Relax - Bodysol11.59
37SPAJosé Luis Rubiera Vigil (SPA)US Postal Service Presented by Berry Floor12.02
38SPADavid Navas Chica (SPA)Illes Balears - Banesto13.56
39FRAFrédéric Gabriel (FRA)Mrbookmaker.com - Palmans15.16
40SPAHector Guerra Garcia (SPA)Relax - Bodysol15.32
41SPADavid Blanco Rodriguez (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme15.46
42SPAJuan Carlos Dominguez Dominguez (SPA)Saunier Duval - Prodir15.52
43SPACarlos Torrent Tarres (SPA)Costa De Almeria - Paternina16.07
44BELJens Renders (BEL)Mrbookmaker.com - Palmans16.16
45CZETomas Konecny (CZE)T-Mobile Team16.32
46CZEPavel Padrnos (CZE)US Postal Service Presented by Berry Floor16.41
47NEDMax Van Heeswijk (NED)US Postal Service Presented by Berry Floor16.43
48SPAJosé Cayetano Julia Cegarra (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme17.21
49SPAManuel Beltran Martinez (SPA)US Postal Service Presented by Berry Floor17.22
50SPAInaki Isasi Flores (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
51BELJurgen Van Den Broeck (BEL)US Postal Service Presented by Berry Floor17.24
52SPASantiago Blanco Gil (SPA)Relax - Bodysol17.36
53SPAFrancisco Cabello Luque (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme17.59
54LTUMarius Sabaliauskas (LTU)Team Saeco18.12
55ITAMariano Piccoli (ITA)Lampre - Fondital18.36
56ITAMichele Scotto D'abusco (ITA)Lampre - Fondital18.48
57POLSylvester Szmyd (POL)Team Saeco19.01
58ITAGiuseppe Guerini (ITA)T-Mobile Team20.08
59GERSven Krauss (GER)Gerolsteiner20.09
60BELBjörn Leukemans (BEL)Mrbookmaker.com - Palmans20.27
61GERMarkus Fothen (GER)Gerolsteiner20.29
62SPADavid De La Fuente Rasilla (SPA)Saunier Duval - Prodir21.00
63FRAAnthony Charteau (FRA)Brioches La Boulangere21.06
64SPAJoseba Zubeldia Aguirre (SPA)Euskaltel - Euskadi21.11
65SPALander Euba Ziarrusta (SPA)Costa De Almeria - Paternina22.55
66ITAMarco Pinotti (ITA)Lampre - Fondital23.10
67GERTorsten Schmidt (GER)Gerolsteiner23.27
68GERMichael Rich (GER)Gerolsteiner23.33
69FRAMatthieu Sprick (FRA)Brioches La Boulangere24.05
70ITAAlessandro Spezialetti (ITA)Team Saeco24.12
71GERJan Ullrich (GER)T-Mobile Team24.18
72AUTPeter Wrolich (AUT)Gerolsteiner24.56
73FRAMaryan Hary (FRA)Brioches La Boulangere24.57
74GERTobias Steinhauser (GER)T-Mobile Team25.12
75ITAEddy Mazzoleni (ITA)Team Saeco25.29
76SPAJuan Gomis Lopez (SPA)Saunier Duval - Prodir25.31
77SPAOscar Laguna Garcia (SPA)Relax - Bodysol26.08
78SPAJuan Miguel Cuenca Martinez (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme26.39
79SPAJavier Perez Pereirra (SPA)Costa De Almeria - Paternina26.58
80GBRJeremy Hunt (GBR)Mrbookmaker.com - Palmans27.39
81SPAJoaquim Lopez Torrella (SPA)Costa De Almeria - Paternina28.05
82BELJo Planckaert (BEL)Mrbookmaker.com - Palmans28.28
83BRALuciano André Pagliarini Mendonca (BRA)Lampre - Fondital28.34
84CZEJan Svorada (CZE)Lampre - Fondital29.55
85SPAFrancisco Gutierrez Alvarez (SPA)Café Baqué33.13
86SPAJosé Luis Martinez Jimenez (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme34.43
87GERAndré Korff (GER)T-Mobile Team35.06
88SPAAketza Pena Iza (SPA)Euskaltel - Euskadi35.54
89SPAIon Del Rio Arteaga (SPA)Costa De Almeria - Paternina36.01
90SPAJoan Horrach Rippoll (SPA)Illes Balears - Banesto38.33
91SPAJuan Manuel Fuentes Angullo (SPA)Team Saeco39.37
92SPAKoldo Fernandez De Larrea (SPA)Euskaltel - Euskadi40.50
93SPAAitor Perez Arrieta (SPA)Café Baqué41.46
94GEREric Baumann (GER)T-Mobile Team43.22
95IRLDermot Nally (IRL)Costa De Almeria - Paternina43.24
96GERUwe Peschel (GER)Gerolsteiner45.03
97SPAMoises Dueñas Nevado (SPA)Relax - Bodysols.t.
98SPAJosé Vicente Garcia Acosta (SPA)Illes Balears - Banesto45.26
99SPAFrancisco José Ventoso Alberdi (SPA)Saunier Duval - Prodir45.41
100SPAJosé Antonio Lopez Gil (SPA)Illes Balears - Banesto63
23USALance Armstrong (USA)US Postal Service Presented by Berry Floor5.41

Stage 1 - Murcia - San Pedro del Pinatar 177km - 3rd March 2004Sprint


1NEDMax Van Heeswijk (NED)US Postal Service Presented by Berry Floor4.20.51
2SPAJose Ivan Gutierrez Palacios (SPA)Illes Balears - Banestos.t.
3GERErik Zabel (GER)T-Mobile Teams.t.
4CZEJan Svorada (CZE)Lampre - Fonditals.t.
5SPAIsaac Galvez Lopez (SPA)Illes Balears - Banestos.t.
6SPAAlejandro Valverde Belmonte (SPA)Comunidad Valenciana - Kelmes.t.
7SPAMiguel Angel Martin Perdiguero (SPA)Saunier Duval - Prodirs.t.
8SPADavid Navas Chica (SPA)Illes Balears - Banestos.t.
9SPAXavier Florencio Cabre (SPA)Relax - Bodysols.t.
10SPAIon Del Rio Arteaga (SPA)Costa De Almeria - Paterninas.t.
11SPAAlberto Hierro Seco (SPA)Café Baqués.t.
12SPAConstantino Zaballa Gutierrez (SPA)Saunier Duval - Prodirs.t.
13SPAFrancisco Gutierrez Alvarez (SPA)Café Baqués.t.
14BELBjörn Leukemans (BEL)Mrbookmaker.com - Palmanss.t.
15GERMarkus Fothen (GER)Gerolsteiners.t.

Stage 2 - Lorca - Lorca 21.3km - 4th March 2004Time Trial


1SPAJose Ivan Gutierrez Palacios (SPA)Illes Balears - Banesto25.39 (49.77 km/h)
2GERMichael Rich (GER)Gerolsteiner0.03
3ITAMarco Pinotti (ITA)Lampre - Fondital0.27
4GERTorsten Schmidt (GER)Gerolsteiner0.28
6SPARubén Plaza Molina (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme0.35
7SPAHector Guerra Garcia (SPA)Relax - Bodysol0.37
8SPADavid Blanco Rodriguez (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme0.38
9SPAJosé Alberto Martinez Trinidad (SPA)Relax - Bodysol0.42
10SPAAlejandro Valverde Belmonte (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme0.47
11SPAIban Mayo Díez (SPA)Euskaltel - Euskadi0.48
12CANMichael Barry (CAN)US Postal Service Presented by Berry Floor0.50
13SPAJavier Pascual Rodriguez (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme0.51
14SPADavid Navas Chica (SPA)Illes Balears - Banesto0.52
15RUSEvgeni Petrov (RUS)Team Saecos.t.
16SPAAntonio Colom Mas (SPA)Illes Balears - Banesto0.53
17AUSCadel Evans (AUS)T-Mobile Team0.56
18SPAMikel Pradera Rodriguez (SPA)Illes Balears - Banesto0.58
19BELJurgen Van Den Broeck (BEL)US Postal Service Presented by Berry Floor1.00
20SPADavid Canada Gracia (SPA)Saunier Duval - Prodir1.03
21SPAJuan Carlos Dominguez Dominguez (SPA)Saunier Duval - Prodir1.04
22SPAJosé Luis Rubiera Vigil (SPA)US Postal Service Presented by Berry Floor1.13
23SPAHaimar Zubeldia Aguirre (SPA)Euskaltel - Euskadi1.15
24CZEPavel Padrnos (CZE)US Postal Service Presented by Berry Floor1.17
25BELKurt Van De Wouwer (BEL)Mrbookmaker.com - Palmans1.18
26GERUwe Peschel (GER)Gerolsteiner1.22
27SPAJuan Gomis Lopez (SPA)Saunier Duval - Prodir1.25
28SPAXavier Florencio Cabre (SPA)Relax - Bodysol1.26
29ITAAlessandro Cortinovis (ITA)Lampre - Fondital1.29
30SPAJuan Manuel Fuentes Angullo (SPA)Team Saeco1.31
31GERJan Ullrich (GER)T-Mobile Team1.35
32CZETomas Konecny (CZE)T-Mobile Team1.37
33FRAMickael Pichon (FRA)Brioches La Boulangeres.t.
34GERSven Krauss (GER)Gerolsteiner1.38
35SPAJoseba Zubeldia Aguirre (SPA)Euskaltel - Euskadi1.39
36GERTobias Steinhauser (GER)T-Mobile Team1.42
37FRAMatthieu Sprick (FRA)Brioches La Boulangeres.t.
38COLJosé Daniel Rincón Quintana (COL)US Postal Service Presented by Berry Floor1.44
39POLSylvester Szmyd (POL)Team Saecos.t.
40SPAJosé Vicente Garcia Acosta (SPA)Illes Balears - Banesto1.45
41SPAJosé Luis Martinez Jimenez (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme1.48
42CZEJan Svorada (CZE)Lampre - Fondital1.50
43SPAEfrain Gutierrez Sanchez (SPA)Café Baqués.t.
44ITADanilo Di Luca (ITA)Team Saeco1.52
45SPAJosé Miguel Elías Galindo (SPA)Relax - Bodysol1.55
46NEDMax Van Heeswijk (NED)US Postal Service Presented by Berry Floor1.56
47SPAMiguel Angel Martin Perdiguero (SPA)Saunier Duval - Prodir1.57
48SPAFrancisco Gutierrez Alvarez (SPA)Café Baqués.t.
49GERMarkus Fothen (GER)Gerolsteiner1.58
50SPAKoldo Fernandez De Larrea (SPA)Euskaltel - Euskadi1.59
51SPADavid Lopez Garcia (SPA)Café Baqué2.02
52FRAMaryan Hary (FRA)Brioches La Boulangere2.03
53GERErik Zabel (GER)T-Mobile Teams.t.
54SPAAlberto Hierro Seco (SPA)Café Baqué2.04
55SPAFrancisco Cabello Luque (SPA)Comunidad Valenciana - Kelmes.t.
56SPAConstantino Zaballa Gutierrez (SPA)Saunier Duval - Prodirs.t.
57SPAJosé Antonio Lopez Gil (SPA)Illes Balears - Banesto2.06
58SPAUnai Emilio Yus Querejeta Yus Querejeta (SPA)Brioches La Boulangere2.07
59ITAGianni Faresin (ITA)Gerolsteiners.t.
60SPACarlos Torrent Tarres (SPA)Costa De Almeria - Paternina2.11
61SPAJosé Cayetano Julia Cegarra (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme2.13
62SPAFrancisco Javier 'Patxi' Vila Errandonea (SPA)Lampre - Fonditals.t.
63SPAJulio Lopez De La Torre (SPA)Relax - Bodysols.t.
64SPAManuel Beltran Martinez (SPA)US Postal Service Presented by Berry Floor2.14
65SPAInaki Isasi Flores (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
66SPAJuan Manuel Gárate Cepa (SPA)Lampre - Fonditals.t.
67SPAGorka Verdugo Marcotegui (SPA)Euskaltel - Euskadi2.16
68SPAIsaac Galvez Lopez (SPA)Illes Balears - Banesto2.17
69LTUMarius Sabaliauskas (LTU)Team Saecos.t.
70SPAJosé Ángel Gómez Marchante (SPA)Costa De Almeria - Paternina2.19
71FRAAnthony Charteau (FRA)Brioches La Boulangere2.20
72ITAGiuseppe Guerini (ITA)T-Mobile Team2.21
73GEREric Baumann (GER)T-Mobile Teams.t.
74SPAMoises Dueñas Nevado (SPA)Relax - Bodysol2.22
75SPAOscar Laguna Garcia (SPA)Relax - Bodysol2.23
76FRARony Martias (FRA)Brioches La Boulangere2.24
77SPAJoan Horrach Rippoll (SPA)Illes Balears - Banesto2.27
78BRALuciano André Pagliarini Mendonca (BRA)Lampre - Fondital2.28
79ARGFernando Torres Martin (ARG)Café Baqué2.30
80AUTPeter Wrolich (AUT)Gerolsteiner2.33
81SPAAketza Pena Iza (SPA)Euskaltel - Euskadi2.34
82SPAAitor Perez Arrieta (SPA)Café Baqué2.35
83ITAAlessandro Spezialetti (ITA)Team Saeco2.44
84SPAPedro Arreitunandia Quintero (SPA)Café Baqué2.46
85FRAAlexandre Naulleau (FRA)Brioches La Boulangere2.47
86GBRJeremy Hunt (GBR)Mrbookmaker.com - Palmans2.49
87SPAUnai Elorriaga Zubiaur (SPA)Café Baqué2.52
88ITALeonardo Piepoli (ITA)Saunier Duval - Prodir2.55
89GERUwe Hardter (GER)Gerolsteiner2.58
90SPADavid Etxebarria Alkorta (SPA)Euskaltel - Euskadi3.00
91GERAndré Korff (GER)T-Mobile Teams.t.
92SPADavid De La Fuente Rasilla (SPA)Saunier Duval - Prodir3.03
93ITAEddy Mazzoleni (ITA)Team Saeco3.06
94SPAFrancisco José Ventoso Alberdi (SPA)Saunier Duval - Prodir3.07
95BELBjörn Leukemans (BEL)Mrbookmaker.com - Palmans3.08
96SPAJuan Miguel Cuenca Martinez (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme3.09
97SPAJavier Perez Pereirra (SPA)Costa De Almeria - Paternina3.13
98ITAMariano Piccoli (ITA)Lampre - Fondital3.14
99IRLDermot Nally (IRL)Costa De Almeria - Paternina3.15
100ITADamiano Cunego (ITA)Team Saecos.t.
101ITAMichele Scotto D'abusco (ITA)Lampre - Fondital3.17
102BELJo Planckaert (BEL)Mrbookmaker.com - Palmans3.21
103SPAMikel Elgezabal Fernandez (SPA)Costa De Almeria - Paternina3.25
104SPASantiago Blanco Gil (SPA)Relax - Bodysol3.29
105FRAFrédéric Gabriel (FRA)Mrbookmaker.com - Palmans3.36
106SPAJoaquim Lopez Torrella (SPA)Costa De Almeria - Paternina3.38
107BELJens Renders (BEL)Mrbookmaker.com - Palmans3.47
108SPALander Euba Ziarrusta (SPA)Costa De Almeria - Paternina4.08
109SPAIon Del Rio Arteaga (SPA)Costa De Almeria - Paternina4.45
110ALGEddy Lembo (ALG)Mrbookmaker.com - Palmans25
5USALance Armstrong (USA)US Postal Service Presented by Berry Floor0.29

Stage 3 - Yecla - Catlike (Yecla) 156.4km - 5th March 2004Sprint


1NEDMax Van Heeswijk (NED)US Postal Service Presented by Berry Floor3.32.23
2GERErik Zabel (GER)T-Mobile Teams.t.
3AUTPeter Wrolich (AUT)Gerolsteiner0.01
4SPADavid Etxebarria Alkorta (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
5SPAMiguel Angel Martin Perdiguero (SPA)Saunier Duval - Prodirs.t.
6SPAJose Ivan Gutierrez Palacios (SPA)Illes Balears - Banestos.t.
7SPAAlejandro Valverde Belmonte (SPA)Comunidad Valenciana - Kelmes.t.
8SPAXavier Florencio Cabre (SPA)Relax - Bodysols.t.
9SPACarlos Torrent Tarres (SPA)Costa De Almeria - Paterninas.t.
10BELBjörn Leukemans (BEL)Mrbookmaker.com - Palmanss.t.
11ITAMariano Piccoli (ITA)Lampre - Fonditals.t.
12SPAUnai Emilio Yus Querejeta Yus Querejeta (SPA)Brioches La Boulangeres.t.
13BELJens Renders (BEL)Mrbookmaker.com - Palmanss.t.
14SPAUnai Elorriaga Zubiaur (SPA)Café Baqués.t.
15SPAMikel Pradera Rodriguez (SPA)Illes Balears - Banestos.t.

Stage 4 - Totana - Alto Collado Bermejo 169km - 6th March 2004Mountain


1ITADanilo Di Luca (ITA)Team Saeco4.25.34
2SPAAlejandro Valverde Belmonte (SPA)Comunidad Valenciana - Kelmes.t.
3AUSCadel Evans (AUS)T-Mobile Teams.t.
4ITALeonardo Piepoli (ITA)Saunier Duval - Prodirs.t.
5SPAMiguel Angel Martin Perdiguero (SPA)Saunier Duval - Prodir0.51
6SPAJosé Miguel Elías Galindo (SPA)Relax - Bodysol0.52
7SPAJosé Ángel Gómez Marchante (SPA)Costa De Almeria - Paterninas.t.
8SPAJose Ivan Gutierrez Palacios (SPA)Illes Balears - Banestos.t.
9SPARubén Plaza Molina (SPA)Comunidad Valenciana - Kelmes.t.
10RUSEvgeni Petrov (RUS)Team Saecos.t.
11SPADavid Canada Gracia (SPA)Saunier Duval - Prodir1.17
12SPAAntonio Colom Mas (SPA)Illes Balears - Banestos.t.
13COLJosé Daniel Rincón Quintana (COL)US Postal Service Presented by Berry Floors.t.
14SPAUnai Emilio Yus Querejeta Yus Querejeta (SPA)Brioches La Boulangere1.33
15SPAJavier Pascual Rodriguez (SPA)Comunidad Valenciana - Kelme1.35
16GERErik Zabel (GER)T-Mobile Team3.06
17SPAXavier Florencio Cabre (SPA)Relax - Bodysols.t.
18SPAHaimar Zubeldia Aguirre (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
19SPAJosé Alberto Martinez Trinidad (SPA)Relax - Bodysols.t.
20SPADavid Lopez Garcia (SPA)Café Baqués.t.
21ITADamiano Cunego (ITA)Team Saeco3.15
22SPAConstantino Zaballa Gutierrez (SPA)Saunier Duval - Prodir3.45
23BELKurt Van De Wouwer (BEL)Mrbookmaker.com - Palmans3.57
24SPAPedro Arreitunandia Quintero (SPA)Café Baqué5.05
25FRAFrédéric Gabriel (FRA)Mrbookmaker.com - Palmans5.12
26SPAJuan Manuel Gárate Cepa (SPA)Lampre - Fonditals.t.
27CANMichael Barry (CAN)US Postal Service Presented by Berry Floors.t.
28SPAEfrain Gutierrez Sanchez (SPA)Café Baqué5.52
29BELJens Renders (BEL)Mrbookmaker.com - Palmans6.01
30ITAAlessandro Cortinovis (ITA)Lampre - Fonditals.t.
31SPAFrancisco Javier 'Patxi' Vila Errandonea (SPA)Lampre - Fonditals.t.
32SPAGorka Verdugo Marcotegui (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
33FRAMickael Pichon (FRA)Brioches La Boulangeres.t.
34SPASantiago Blanco Gil (SPA)Relax - Bodysol6.05
35SPADavid Etxebarria Alkorta (SPA)Euskaltel - Euskadi6.12

Stage 5 - Murcia - Murcia 133km - 7th March 2004Sprint


1BRALuciano André Pagliarini Mendonca (BRA)Lampre - Fondital3.03.56
2GERErik Zabel (GER)T-Mobile Teams.t.
3SPAMiguel Angel Martin Perdiguero (SPA)Saunier Duval - Prodirs.t.
4SPAKoldo Fernandez De Larrea (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
5AUTPeter Wrolich (AUT)Gerolsteiners.t.
6ITAEddy Mazzoleni (ITA)Team Saecos.t.
7SPAIon Del Rio Arteaga (SPA)Costa De Almeria - Paterninas.t.
8SPAJosé Miguel Elías Galindo (SPA)Relax - Bodysols.t.
9NEDMax Van Heeswijk (NED)US Postal Service Presented by Berry Floors.t.
10SPAFrancisco José Ventoso Alberdi (SPA)Saunier Duval - Prodirs.t.
11GERMarkus Fothen (GER)Gerolsteiners.t.
12SPAJulio Lopez De La Torre (SPA)Relax - Bodysols.t.
13CANMichael Barry (CAN)US Postal Service Presented by Berry Floors.t.
14SPAFrancisco Gutierrez Alvarez (SPA)Café Baqués.t.
15CZEJan Svorada (CZE)Lampre - Fonditals.t.

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved