All sports Site

Menu
Tennis - Tashkent - 2019 - Detailed results

Tennis - Tashkent - 2019 - Detailed results

Choice of a season :

Uzbekistan

Full results

Tashkent 2019

UzbekistanUzbekistan - Tashkent - 21th September 2019 - 29th September 2019 - Hard


Final

28th Sep - 10h10Alison Van Uytvanckdef.Sorana Cirstea6-2 4-6 6-4


Semi-Finals

27th Sep - 09h35Alison Van Uytvanckdef.Kristyna Pliskova6-3 7-5
27th Sep - 08h10Sorana Cirsteadef.Katarina Zavatska6-0 6-3


Quarter-Finals

26th Sep - 11h00Kristyna Pliskovadef.Viktoria Kuzmova6-3 6-4
26th Sep - 12h30Alison Van Uytvanckdef.Pauline Parmentier6-2 6-4
26th Sep - 07h10Katarina Zavatskadef.Anna Kalinskaya6-0 6-2
26th Sep - 08h20Sorana Cirsteadef.Danka Kovinic7-5 5-7 6-1


Round of 16

25th Sep - 07h10Viktoria Kuzmovadef.Greet Minnen5-7 6-3 7-6
25th Sep - 10h40Kristyna Pliskovadef.Katarzyna Kawa7-5 3-6 6-4
25th Sep - 09h55Alison Van Uytvanckdef.Monica Niculescu6-2 6-1
25th Sep - 11h20Pauline Parmentierdef.Timea Babos2-6 6-4 6-3
25th Sep - 08h10Anna Kalinskayadef.Tatjana Maria3-6 7-5 6-2
25th Sep - 07h10Katarina Zavatskadef.Tereza Martincova6-4 6-4
25th Sep - 11h05Sorana Cirsteadef.Ysaline Bonaventure3-6 6-3 7-5
25th Sep - 09h00Danka Kovinicdef.Margarita Gasparyan7-5 6-4


Round of 32

23th Sep - 12h10Viktoria Kuzmovadef.Francesca Di Lorenzo7-6 6-3
23th Sep - 08h55Greet Minnendef.Kateryna Bondarenko6-2 6-2
23th Sep - 07h10Katarzyna Kawadef.Vitalia Diatchenko7-5 6-3
24th Sep - 07h10Kristyna Pliskovadef.Jasmine Paolini6-4 6-4
23th Sep - 10h10Alison Van Uytvanckdef.Ludmilla Samsonova6-0 6-1
24th Sep - 11h00Monica Niculescudef.Nigina Abduraimova6-1 7-5
24th Sep - 07h10Pauline Parmentierdef.Aleksandra Krunic6-1 6-2
24th Sep - 08h40Timea Babosdef.Kirsten Flipkens6-2 7-5
24th Sep - 10h25Tatjana Mariadef.Olga Govortsova7-6 6-1
23th Sep - 07h10Anna Kalinskayadef.Harriet Dart6-4 6-4
23th Sep - 09h10Tereza Martincovadef.Irina-Camelia Begu6-7 6-4 6-4
23th Sep - 10h55Katarina Zavatskadef.Jelena Ostapenko6-3 5-4 ab.
23th Sep - 07h10Sorana Cirsteadef.Denisa Allertova6-1 6-4
24th Sep - 09h40Ysaline Bonaventuredef.Akgul Amanmuradova6-3 6-1
23th Sep - 08h35Danka Kovinicdef.Sabina Sharipova6-0 5-7 6-2
24th Sep - 07h10Margarita Gasparyandef.Stefanie Vögele6-4 4-6 6-4


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

22th Sep - 08h00Olga Govortsovadef.Jaqueline Adina Cristian6-4 4-6 6-1
22th Sep - 08h05Harriet Dartdef.Ana Bogdan3-6 6-3 6-3
22th Sep - 10h20Ludmilla Samsonovadef.Varvara Flink6-3 7-5
22th Sep - 10h35Tereza Martincovadef.Chloé Paquet7-6 6-1


Qualifications - First Round

21th Sep - 09h10Jaqueline Adina Cristiandef.Mihaela Buzarnescu6-4 0-0 ab.
21th Sep - 08h05Olga Govortsovadef.Dalila Jakupovic6-1 6-0
21th Sep - 08h10Harriet Dartdef.Valeria Savinykh7-6 6-2
21th Sep - 08h05Ana Bogdandef.Milana Maslenkova6-1 6-0
21th Sep - 09h05Ludmilla Samsonovadef.Gozal Ainitdinova6-2 6-2
21th Sep - 11h10Varvara Flinkdef.Naomi Broady6-3 3-6 6-1
21th Sep - 12h20Tereza Martincovadef.Yana Sizikova6-3 6-0
21th Sep - 10h00Chloé Paquetdef.Ankita Raina7-6 3-6 7-5

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved