All sports Site

Menu
Tennis - Tachkent - 2018 - Detailed results

Tennis - Tachkent - 2018 - Detailed results

Choice of a season :

Uzbekistan

Full results

Tachkent 2018

UzbekistanUzbekistan - Tashkent - 24 September 2018 - 30 September 2018 - Hard


Final

29th Sep - 09h10Margarita Gasparyandef.Anastasia Potapova6-2 6-1


Semi-Finals

28th Sep - 08h10Anastasia Potapovadef.Kateryna Kozlova6-2 6-3
28th Sep - 09h20Margarita Gasparyandef.Mona Barthel4-6 6-1 7-5


Quarter-Finals

27th Sep - 07h10Kateryna Kozlovadef.Anna Karolína Schmiedlová6-3 6-2
27th Sep - 08h40Anastasia Potapovadef.Dalila Jakupovic7-5 2-6 6-1
27th Sep - 12h30Margarita Gasparyandef.Fanny Stollar3-6 6-2 6-1
27th Sep - 10h40Mona Bartheldef.Vera Lapko6-3 7-5


Round of 16

26th Sep - 09h40Kateryna Kozlovadef.Fiona Ferro7-5 6-4
26th Sep - 11h25Anna Karolína Schmiedlovádef.Nao Hibino7-6 5-4
26th Sep - 07h05Anastasia Potapovadef.Olga Danilovic6-3 6-3
26th Sep - 08h40Dalila Jakupovicdef.Arantxa Rus6-1 7-6
26th Sep - 07h05Margarita Gasparyandef.Tatjana Maria6-2 3-6 7-6
26th Sep - 09h30Fanny Stollardef.Vera Zvonareva7-6 6-4
26th Sep - 10h20Mona Bartheldef.Evgeniya Rodina7-5 4-6 6-4
26th Sep - 08h10Vera Lapkodef.Ivana Jorovic6-2 6-4


Round of 32

25th Sep - 07h10Kateryna Kozlovadef.Irina-Camelia Begu6-3 6-2
24th Sep - 07h05Fiona Ferrodef.Jana Fett1-6 7-6 6-1
24th Sep - 07h10Nao Hibinodef.Eugenie Bouchard6-3 6-3
24th Sep - 10h40Anna Karolína Schmiedlovádef.Dejana Radanovic6-3 6-0
24th Sep - 08h20Anastasia Potapovadef.Stefanie Vögele4-6 7-6 6-3
25th Sep - 08h40Olga Danilovicdef.Anna Kalinskaya6-4 6-1
25th Sep - 07h10Arantxa Rusdef.Marta Kostyuk6-4 6-3
24th Sep - 09h25Dalila Jakupovicdef.Anna Blinkova6-4 5-7 6-4
24th Sep - 07h05Tatjana Mariadef.Natalia Vikhlyantseva6-1 6-2
24th Sep - 08h50Margarita Gasparyandef.Sabina Sharipova6-2 6-2
24th Sep - 10h20Fanny Stollardef.Kurumi Nara3-6 6-3 6-4
25th Sep - 07h10Vera Zvonarevadef.Tamara Zidansek6-1 6-4
25th Sep - 10h00Evgeniya Rodinadef.Magdalena Frech7-5 6-2
25th Sep - 10h05Mona Bartheldef.Nigina Abduraimova4-6 6-3 6-3
25th Sep - 08h50Ivana Jorovicdef.Ekaterina Alexandrova6-3 6-2
25th Sep - 08h45Vera Lapkodef.Bojana Jovanovski6-1 6-3


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

23th Sep - 08h05Anastasia Potapovadef.Misaki Doi6-7 6-3 6-2
23th Sep - 10h30Ivana Jorovicdef.Bibiane Schoofs7-6 6-3
23th Sep - 10h35Fanny Stollardef.Varvara Flink7-6 6-3
23th Sep - 08h05Dejana Radanovicdef.Alexandra Panova7-5 7-5


Qualifications - First Round

22th Sep - 08h10Anastasia Potapovadef.Yasmina Karimjanova6-3 6-1
22th Sep - 08h05Misaki Doidef.Amandine Hesse6-3 6-2
22th Sep - 11h00Ivana Jorovicdef.Conny Perrin1-6 7-6 6-4
22th Sep - 09h35Bibiane Schoofsdef.Akgul Amanmuradova7-5 6-3
22th Sep - 11h50Fanny Stollardef.Barbora Stefkova6-4 3-6 6-1
22th Sep - 09h40Varvara Flinkdef.Elena Rybakina6-4 3-6 6-3
22th Sep - 08h10Dejana Radanovicdef.Viktoriya Tomova6-2 6-4
22th Sep - 09h30Alexandra Panovadef.Harriet Dart4-6 6-1 6-1

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2020 - All rights reserved