All sports Site

Menu
 

Tennis - Cluj-Napoca 2 - 2021 - Detailed results

Choice of a season :

Romania

Full results

Cluj-Napoca 2 2021

RomaniaRomania - 25 October 2021 - 31 October 2021 - Indoor


Final

31th Oct - 16h40Anett Kontaveitdef.Simona Halep6-2 6-3


Semi-Finals

30th Oct - 14h05Anett Kontaveitdef.Rebecca Peterson6-3 6-2
30th Oct - 16h10Simona Halepdef.Marta Kostyuk6-0 6-1


Quarter-Finals

29th Oct - 13h10Rebecca Petersondef.Lesya Tsurenko6-2 3-6 6-3
29th Oct - 15h20Anett Kontaveitdef.Anhelina Kalinina6-3 6-1
29th Oct - 17h00Simona Halepdef.Jaqueline Adina Cristian6-1 6-1
29th Oct - 18h35Marta Kostyukdef.Emma Raducanu6-2 6-1


Round of 16

28th Oct - 17h00Simona Halepdef.Varvara Gracheva6-4 6-2
27th Oct - 19h15Jaqueline Adina Cristiandef.Ajla Tomljanovic7-6 7-50
28th Oct - 14h30Emma Raducanudef.Ana Bogdan6-3 6-4
28th Oct - 11h05Marta Kostyukdef.Mona Barthel6-4 6-4
28th Oct - 12h35Rebecca Petersondef.Irina Maria Bara6-0 6-3
27th Oct - 17h05Lesya Tsurenkodef.Anastasia Gasanova6-2 7-5
Anhelina Kalininadef.Anna-Lena Friedsam6-2 6-2
28th Oct - 18h30Anett Kontaveitdef.Alison Van Uytvanck6-3 6-4


Round of 32

25th Oct - 11h10Anhelina Kalininadef.Lesley Pattinama Kerkhove6-1 6-1
25th Oct - 11h10Anastasia Gasanovadef.Jil Belen Teichmann4-6 6-0 7-5
25th Oct - 12h30Mona Bartheldef.Anna Bondar6-3 7-5
25th Oct - 13h30Anna-Lena Friedsamdef.Alexandra Ignatik-Cadantu5-7 6-4 6-4
25th Oct - 16h40Lesya Tsurenkodef.Andreea Prisacariu7-5 6-2
25th Oct - 18h15Ana Bogdandef.Ivana Jorovic7-6 6-4
25th Oct - 20h10Ajla Tomljanovicdef.Anastasia Potapova6-2 5-7 7-5
26th Oct - 11h05Rebecca Petersondef.Jana Fett6-1 6-3
26th Oct - 11h05Marta Kostyukdef.Bernarda Pera6-3 6-4
26th Oct - 12h35Alison Van Uytvanckdef.Danka Kovinic6-4 6-4
26th Oct - 12h35Irina Maria Baradef.Irina-Camelia Begu7-6 0-6 6-4
26th Oct - 15h15Jaqueline Adina Cristiandef.Kaja Juvan3-6 7-6 7-6
26th Oct - 18h20Emma Raducanudef.Polona Hercog4-6 7-5 6-1
26th Oct - 21h00Varvara Grachevadef.Andrea Petkovic6-4 2-6 6-4
27th Oct - 12h30Anett Kontaveitdef.Aleksandra Krunic6-3 7-5
27th Oct - 14h35Simona Halepdef.Elena Gabriela Ruse6-1 6-2


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

24th Oct - 10h10Lesley Pattinama Kerkhovedef.Seone Mendez6-3 6-1
24th Oct - 10h10Alexandra Ignatik-Cadantudef.Vanessa Ioana Georgiana Popa Teiusanu6-0 6-1
24th Oct - 11h15Aleksandra Krunicdef.Yuriko Lily Miyazaki6-1 6-2
24th Oct - 11h25Anastasia Gasanovadef.Briana Szabo6-1 6-0
24th Oct - 12h55Lesya Tsurenkodef.Andreea Amalia Rosca7-5 6-1
24th Oct - 13h00Anna Bondardef.Jana Fett6-2 6-0


Qualifications - First Round

23th Oct - 12h30Anna Bondardef.Angelina Gabueva6-2 6-1
23th Oct - 09h05Jana Fettdef.Amina Anshba6-2 6-7 6-3
23th Oct - 13h30Vanessa Ioana Georgiana Popa Teiusanu Bye
23th Oct - 09h05Alexandra Ignatik-Cadantudef.Rebecca Sramkova6-3 6-2
23th Oct - 10h30Anastasia Gasanovadef.Ilinca Dalina Amariei6-1 6-1
Briana Szabo Bye
23th Oct - 12h00Aleksandra Krunicdef.Anna Danilina6-2 6-0
23th Oct - 10h30Yuriko Lily Miyazakidef.Ekaterine Gorgodze6-4 7-5
23th Oct - 14h00Lesya Tsurenkodef.Yvonne Cavalle-Reimers7-6 6-3
23th Oct - 16h10Andreea Amalia Roscadef.Anastasia Zakharova7-6 6-3
Lesley Pattinama Kerkhove Bye
23th Oct - 12h00Seone Mendez Bye

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2022 - All rights reserved