All sports Site

Menu
 

Tennis - Gdynia - 2021 - Detailed results

Choice of a season :

Poland

Full results

Gdynia 2021

PolandPoland - 19 July 2021 - 25 July 2021 - Clay


Final

25th Jul - 17h10Maryna Zanevskadef.Kristina Kucova6-4 7-6


Semi-Finals

Maryna Zanevskadef.Kateryna Kozlova6-2 4-6 6-3
24th Jul - 14h30Kristina Kucovadef.Tamara Korpatsch6-0 6-3


Quarter-Finals

23th Jul - 11h05Tamara Korpatschdef.Anna Bondar7-5 6-3
23th Jul - 13h15Kristina Kucovadef.Ekaterine Gorgodze6-7 7-6 7-6
23th Jul - 17h10Maryna Zanevskadef.Nuria Parrizas Diaz6-3 6-2
24th Jul - 18h45Kateryna Kozlovadef.Katarzyna Kawa5-7 7-5 6-1


Round of 16

21th Jul - 13h55Anna Bondardef.Anna Karolína Schmiedlová6-2 6-7 6-1
21th Jul - 16h30Tamara Korpatschdef.Weronika Falkowska7-5 6-1
22th Jul - 11h10Ekaterine Gorgodzedef.Varvara Lepchenko7-6 6-2
22th Jul - 11h10Kateryna Kozlovadef.Aliaksandra Sasnovich2-6 6-4 6-3
22th Jul - 12h55Nuria Parrizas Diazdef.Amina Anshba6-4 6-2
22th Jul - 14h10Katarzyna Kawadef.Irina-Camelia Begu6-2 6-4
22th Jul - 16h05Maryna Zanevskadef.Viktoria Kuzmova6-2 6-1
22th Jul - 18h20Kristina Kucovadef.Irina Maria Bara3-6 7-5 6-4


Round of 32

20th Jul - 17h30Nuria Parrizas Diazdef.Magdalena Frech6-3 2-6 6-4
20th Jul - 17h45Amina Anshbadef.Harmony Tan6-4 6-2
21th Jul - 11h10Maryna Zanevskadef.Jamie Loeb6-2 6-0
21th Jul - 11h10Viktoria Kuzmovadef.Varvara Gracheva6-4 6-7 7-5
20th Jul - 13h20Irina-Camelia Begudef.Ysaline Bonaventure6-1 6-2
20th Jul - 15h05Katarzyna Kawadef.Tereza Mrdeza6-3 1-6 6-2
Kateryna Kozlovadef.Katie Volynets7-6 6-2
20th Jul - 11h10Aliaksandra Sasnovichdef.Weronika Baszak3-6 6-1 6-2
20th Jul - 12h05Ekaterine Gorgodzedef.Anastasia Zakharova6-7 6-3 6-1
20th Jul - 11h00Varvara Lepchenkodef.Marina Melnikova4-6 7-6 6-3
Kristina Kucovadef.Urszula Radwanska6-2 6-1
Irina Maria Baradef.Federica Di Sarra6-3 1-6 7-5
Anna Karolína Schmiedlovádef.Anna Blinkova6-3 6-3
Anna Bondardef.Valeriia Olianovskaia7-5 6-3
Weronika Falkowskadef.Kateryna Bondarenko6-0 6-2
20th Jul - 14h35Tamara Korpatschdef.Olga Govortsova1-6 7-5 7-5


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

Anna Bondardef.Marina Melnikova6-3 4-6 6-2
Ekaterine Gorgodzedef.Amina Anshba6-0 6-2
Federica Di Sarradef.Tereza Mrdeza6-4 7-5
Kateryna Bondarenkodef.Weronika Falkowska6-3 7-6


Qualifications - First Round

17th Jul - 11h10Federica Di Sarradef.Gabriela Talaba6-4 6-3
17th Jul - 11h10Tereza Mrdezadef.Varvara Flink6-2 7-5
17th Jul - 13h05Weronika Falkowskadef.Jamie Loeb7-6 6-3
17th Jul - 13h05Anna Bondardef.Conny Perrin6-2 4-6 6-2
17th Jul - 13h20Kateryna Bondarenkodef.Anastasia Zakharova6-2 6-4
17th Jul - 14h55Ekaterine Gorgodzedef.Martyna Kubka6-1 6-2
17th Jul - 15h00Amina Anshbadef.Akgul Amanmuradova6-4 6-4
17th Jul - 15h25Marina Melnikovadef.Anna Danilina6-1 2-0 ab.

Draw

Detailed results

Statistics

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2021 - All rights reserved