All sports Site

Menu
Tennis - St. Petersburg - 2021 - Detailed results

Tennis - St. Petersburg - 2021 - Detailed results

Choice of a season :

Russia

Full results

St. Petersburg 2021

RussiaRussia - Saint Petersburg - 13 March 2021 - 21 March 2021 - Indoor


Final

21th Mar - 14h35Darya Kasatkinadef.Margarita Gasparyan6-3 2-1 ab.


Semi-Finals

20th Mar - 12h05Margarita Gasparyandef.Vera Zvonareva6-3 7-6
20th Mar - 14h25Darya Kasatkinadef.Svetlana Kuznetsova1-6 6-0 6-2


Quarter-Finals

19th Mar - 11h05Margarita Gasparyandef.Ekaterina Alexandrova6-2 7-5
19th Mar - 12h50Vera Zvonarevadef.Anastasia Gasanova6-3 6-1
19th Mar - 14h25Svetlana Kuznetsovadef.Jaqueline Adina Cristian6-7 6-3 6-3
19th Mar - 17h00Darya Kasatkinadef.Veronika Kudermetova1-6 6-1 6-2


Round of 16

17th Mar - 14h30Vera Zvonarevadef.Fiona Ferro6-7 7-5 7-6
17th Mar - 18h00Svetlana Kuznetsovadef.Xin-yu Wang6-1 7-5
17th Mar - 19h40Ekaterina Alexandrovadef.Tereza Martincova6-3 6-4
17th Mar - 21h05Jaqueline Adina Cristiandef.Jelena Ostapenko6-3 7-6
18th Mar - 11h10Margarita Gasparyandef.Katerina Siniaková6-4 6-4
18th Mar - 13h00Darya Kasatkinadef.Aliaksandra Sasnovich5-7 6-3 7-6
18th Mar - 16h10Anastasia Gasanovadef.Anastasia Pavlyuchenkova1-6 7-6 7-6
18th Mar - 19h35Veronika Kudermetovadef.Kamilla Rakhimova7-5 3-6 7-6


Round of 32

Ekaterina Alexandrova Bye
16th Mar - 19h30Tereza Martincovadef.Stefanie Vögele6-0 4-6 6-4
16th Mar - 15h25Katerina Siniakovádef.Kirsten Flipkens6-1 6-2
16th Mar - 16h45Margarita Gasparyandef.Kristina Mladenovic6-7 6-1 6-1
Fiona Ferro Bye
15th Mar - 15h10Vera Zvonarevadef.Arina Rodionova6-1 6-3
17th Mar - 11h05Anastasia Gasanovadef.Katarina Zavatska6-2 6-7 7-5
16th Mar - 19h35Anastasia Pavlyuchenkovadef.Çagla Büyükakçay6-4 6-4
15th Mar - 13h15Jelena Ostapenkodef.Paula Badosa Gibert6-2 6-2
16th Mar - 11h05Jaqueline Adina Cristiandef.Vera Lapko6-7 6-4 2-1 ab.
16th Mar - 13h45Xin-yu Wangdef.Viktoriya Tomova6-1 5-7 7-5
Svetlana Kuznetsova Bye
16th Mar - 13h10Darya Kasatkinadef.Clara Tauson6-4 7-6
15th Mar - 11h10Aliaksandra Sasnovichdef.Ana Bogdan2-6 6-2 6-1
16th Mar - 11h05Kamilla Rakhimovadef.Daria Mishina6-1 6-7 6-1
Veronika Kudermetova Bye


Qualifications - Second Round

The winners of this round are qualified

Clara Tausondef.Lesley Pattinama Kerkhove7-5 6-2
14th Mar - 13h40Jaqueline Adina Cristiandef.Alina Charaeva4-6 6-1 6-2
Anastasia Gasanovadef.Ana Konjuh6-4 6-3
Arina Rodionovadef.Valeria Savinykh6-3 6-4
Kamilla Rakhimovadef.Magdalena Frech6-3 2-6 6-2
Xin-yu Wangdef.Çagla Büyükakçay6-2 6-3


Qualifications - First Round

13th Mar - 09h05Xin-yu Wangdef.Marina Melnikova6-2 6-3
13th Mar - 09h05Çagla Büyükakçaydef.Jana Fett6-3 4-6 7-5
13th Mar - 10h30Clara Tausondef.Ekaterina Shalimova7-5 6-3
13th Mar - 12h15Lesley Pattinama Kerkhovedef.Ekaterine Gorgodze0-6 7-6 6-3
13th Mar - 12h15Valeria Savinykhdef.Natalia Vikhlyantseva2-6 6-4 6-1
13th Mar - 14h20Arina Rodionovadef.Kathinka Von Deichmann6-4 6-4
13th Mar - 14h25Anastasia Gasanovadef.Laura Ioana Paar Andrei6-4 6-3
13th Mar - 16h05Ana Konjuhdef.Monica Niculescu6-3 6-4
13th Mar - 16h05Kamilla Rakhimovadef.Aleksandra Krunic6-2 4-6 6-4
13th Mar - 17h35Jaqueline Adina Cristiandef.Natalija Kostic6-1 6-3
13th Mar - 18h20Magdalena Frechdef.Polina Kudermetova6-1 6-3
13th Mar - 18h40Alina Charaevadef.Sofya Lansere6-3 6-0

Draw

Detailed results

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2021 - All rights reserved