All sports Site
All sports Site
Choice of a season :
France - 21 February 2009
1 | Frederic Bichot (FRA) | Agritubel | 3.57.12 (39.76 km/h) |
2 | Nicolas Jalabert (FRA) | Agritubel | s.t. |
3 | Yann Huguet (FRA) | Agritubel | s.t. |
4 | Anthony Ravard (FRA) | Agritubel | s.t. |
5 | Romain Feillu (FRA) | Agritubel | s.t. |
6 | Martin Pedersen (DEN) | Capinordic | 0.43 |
7 | Rémi Cusin (FRA) | Agritubel | 0.55 |
8 | Christophe Laurent (FRA) | Agritubel | s.t. |
9 | Wilfried Exertier (FRA) | VC Lyon Vaulx En Velin | 1.18 |
10 | Julien Bérard (FRA) | Chambéry Cyclisme Formation | 4.05 |
11 | Steven Caethoven (BEL) | Agritubel | s.t. |
12 | Jérémie Derangère (FRA) | Sco Dijon - Team Lapierre | s.t. |
13 | Jérôme Mainard (FRA) | Cr4 Chemins/roanne | s.t. |
14 | Jean-Lou Païni (FRA) | VC Lyon Vaulx En Velin | s.t. |
15 | Mathieu Teychenne-Coutet (FRA) | Chambéry Cyclisme Formation | s.t. |
16 | Americo Novembrini (ITA) | Nazionale Elettronica - New Slot - Hadimec | s.t. |
17 | Sander Massing (EST) | CC Etupes Le Doubs - Pays de Montbéliard | 5.20 |
18 | Laurent Denonfoux (FRA) | Cr4 Chemins/roanne | 6.14 |
19 | Herberts Pudans (LAT) | Charvieu-Chavagneux Isère Cyclisme | s.t. |
20 | Thibaut Pinot (FRA) | CC Etupes Le Doubs - Pays de Montbéliard | s.t. |
21 | Frederik Ericsson (SWE) | Capinordic | s.t. |
22 | Sebastien Ivars (FRA) | Charvieu-Chavagneux Isère Cyclisme | s.t. |
23 | Ben Gastauer (LUX) | Chambéry Cyclisme Formation | s.t. |
24 | Niki Ostergaard-Nielsen (DEN) | Capinordic | 7.13 |
25 | Rasmus Poulsen Guldhammer (DEN) | Capinordic | s.t. |
26 | Fredrik Johansson (SWE) | Continental Cycling Team Differdange | s.t. |
27 | Andreas Henig (GER) | Atlas - Romer's Hausbäckerei | 7.28 |
28 | Morten Knudsen (DEN) | Continental Cycling Team Differdange | s.t. |
29 | Hakan Nilsson (SWE) | Continental Cycling Team Differdange | 7.33 |
30 | Sébastien Harbonnier (FRA) | Continental Cycling Team Differdange | s.t. |
31 | Sébastien Gredy (FRA) | CC Etupes Le Doubs - Pays de Montbéliard | s.t. |
32 | Thomas Bouteille (FRA) | CC Etupes Le Doubs - Pays de Montbéliard | s.t. |
33 | Yves Mercier (SWI) | Sco Dijon - Team Lapierre | s.t. |
34 | Aurélien Stehly (FRA) | Cr4 Chemins/roanne | s.t. |
35 | Julien Liponne (FRA) | UC Aubenas | s.t. |
36 | Nicolas Bazin (FRA) | Continental Cycling Team Differdange | s.t. |
37 | Jonas Aaen Jørgensen (DEN) | Capinordic | s.t. |
38 | Alo Jakin (EST) | Charvieu-Chavagneux Isère Cyclisme | s.t. |
39 | Pierre Bourlot (FRA) | VC Lyon Vaulx En Velin | 8.07 |
40 | Julien Fourrier (FRA) | Sco Dijon - Team Lapierre | s.t. |
41 | David Rösch (GER) | Atlas - Romer's Hausbäckerei | s.t. |
42 | Marc Flavien (FRA) | EC Saint-Etienne Loire | s.t. |
43 | Frank Dressler Lehnhof (GER) | Continental Cycling Team Differdange | s.t. |
44 | Cyril Fernandez Perez (FRA) | EC Saint-Etienne Loire | s.t. |
45 | Nicolas Baldo (FRA) | Continental Cycling Team Differdange | s.t. |
46 | Nico Schneider (GER) | Atlas - Romer's Hausbäckerei | s.t. |
47 | Nicolas Prin (FRA) | EC Saint-Etienne Loire | s.t. |
48 | Julien Saussac (FRA) | UC Aubenas | s.t. |
49 | Jean-Christophe Péraud (FRA) | Creusot Cyclisme | s.t. |
50 | Sylvain Georges (FRA) | Creusot Cyclisme | s.t. |
51 | Nicolas Bonnet (FRA) | VC Lyon Vaulx En Velin | 10.44 |
52 | Nicolas Queyranne (FRA) | Chambéry Cyclisme Formation | 10.48 |
53 | Michael Baer (SWI) | Nazionale Elettronica - New Slot - Hadimec | s.t. |
54 | Fabian Wolf (SWI) | Atlas - Romer's Hausbäckerei | s.t. |
55 | Troels Rønning Vinther (DEN) | Capinordic | s.t. |