All sports Site

Menu
Cycling - Les Boucles du Sud Ardèche - 2010 - Detailed results

Cycling - Les Boucles du Sud Ardèche - 2010 - Detailed results

Choice of a season :

France

Results 2010

Les Boucles du Sud Ardèche 2010

FranceFrance - 28th February 2010


Les Boucles du Sud Ardeche - 28th February 2010


1FRAChristophe Riblon (FRA)AG2R - La Mondiale5:04:01
2FRAPierrick Fedrigo (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
3FRACyril Gautier (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
4FRAThierry Hupond (FRA)Skil - Shimanos.t.
5FRAJulien Simon (FRA)Saur - Sojasuns.t.
6FRAAlexandre Geniez (FRA)Skil - Shimanos.t.
7ITAEmanuele Sella (ITA)Carmiooro - Ngcs.t.
8FRARémi Pauriol (FRA)Cofidis, le Crédit en Lignes.t.
9FRAJérôme Coppel (FRA)Saur - Sojasuns.t.
10SPAEduardo Gonzalo Ramirez (SPA)Bretagne - Schullers.t.
11FRAMickaël Chérel (FRA)La Française des Jeuxs.t.
12FRAAnthony Roux (FRA)La Française des Jeuxs.t.
13FRARenaud Dion (FRA)Roubaix Lille Metropole - Dalkias.t.
14FRAEric Berthou (FRA)Carmiooro - Ngcs.t.
15FRALudovic Turpin (FRA)AG2R - La Mondiales.t.
16FRADimitri Champion (FRA)AG2R - La Mondiales.t.
17FRAGuillaume Levarlet (FRA)Saur - Sojasuns.t.
18FRAClément Lhotellerie (FRA)Roubaix Lille Metropole - Dalkias.t.
19DENChris Anker Sørensen (DEN)Saxo Banks.t.
20RUSYury Trofimov (RUS)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
21FRAJulien Mazet (FRA)Big Mat - Aubervilliers 930:00:43
22FRASteven Tronet (FRA)Roubaix Lille Metropole - Dalkia0:01:59
23FRAJocelyn Bar (FRA)Roubaix Lille Metropole - Dalkia0:02:22
24FRAJean-Luc Delpech (FRA)Bretagne - Schullers.t.
25COLDiego Alejandro Tamayo Martinez (COL)Carmiooro - Ngcs.t.
26FRABlel Kadri (FRA)AG2R - La Mondiales.t.
27FRARomain Lemarchand (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
28FRACyril Dessel (FRA)AG2R - La Mondiales.t.
29FRARémi Cusin (FRA)Cofidis, le Crédit en Lignes.t.
30FRARémy Di Grégorio (FRA)La Française des Jeuxs.t.
31FRALaurent Mangel (FRA)Saur - Sojasuns.t.
32FRAThibaut Pinot (FRA)La Française des Jeuxs.t.
33FRAJulien Loubet (FRA)AG2R - La Mondiales.t.
34FRADamien Monier (FRA)Cofidis, le Crédit en Ligne0:04:59
35RUSViatcheslav Kuznetsov (RUS)Itera - Katushas.t.
36FRAGuillaume Bonnafond (FRA)AG2R - La Mondiale0:07:17
37LUXLaurent Didier (LUX)Saxo Banks.t.
38FRAArthur Vichot (FRA)La Française des Jeux0:07:56
39FRAJérémy Roy (FRA)La Française des Jeuxs.t.
40FRAMaxime Mederel (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
41FRAAnthony Charteau (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
42NEDWilco Kelderman (NED)Rabobank Continental Team0:08:29
43DENJonas Aaen Jørgensen (DEN)Saxo Banks.t.
44RUSMikhail Antonov (RUS)Itera - Katushas.t.
45RUSArkimedes Arguelyes Rodriges (RUS)Itera - Katushas.t.
46FRANicolas Baldo (FRA)Atlas Personal - BMCs.t.
47FRAOlivier Bonnaire (FRA)La Française des Jeuxs.t.
48CZEVojtech Hacecký (CZE)Atlas Personal - BMCs.t.
49RUSDmitry Kosyakov (RUS)Itera - Katusha0:13:26
50RUSDimitry Ignatiev (RUS)Itera - Katushas.t.
51SWIJanick Wisler (SWI)Atlas Personal - BMC0:14:21
52SWISébastien Reichenbach (SWI)Atlas Personal - BMCs.t.
53NORFrederik Wilmann (NOR)Skil - Shimanos.t.

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved