All sports Site

Menu
Cycling - Vuelta a Castilla y León - 2008 - Detailed results

Cycling - Vuelta a Castilla y León - 2008 - Detailed results

Choice of a season :

Spain

Results 2008

Vuelta a Castilla y León 2008

SpainSpain - 24th March 2008 - 28th March 2008


General classification - 28th March 2008


1SPAAlberto Contador Velasco (SPA)Astana15.57.37
2COLJuan Mauricio Soler Hernandez (COL)Team Barloworld - Valsir0.39
3NEDThomas Dekker (NED)Rabobank0.46
4USALevi Leipheimer (USA)Astana1.09
5RUSDenis Menchov (RUS)Rabobank1.23
6NEDBauke Mollema (NED)Rabobank1.30
7SPAMoises Dueñas Nevado (SPA)Team Barloworld - Valsir1.40
8SPASergio Pardilla Bellón (SPA)Burgos Monumental1.42
9SPAEzequiel Mosquera Miguez (SPA)Karpin - Galicia1.55
10USAChristian Vandevelde (USA)Garmin - Chipotle Presented by H30s.t.
11DENChris Anker Sørensen (DEN)Team CSC - Saxo Bank1.57
12BULDaniel Andonov Petrov (BUL)Benfica2.01
13SPADavid De La Fuente Rasilla (SPA)Saunier Duval - Scott2.02
14SPAFrancisco Perez Sanchez (SPA)Caisse d'Epargne2.12
15SPAJaume Rovira Pous (SPA)Extremadura - Grupo Gallardo2.20
16SPAJulian Sanchez Pimienta (SPA)Contentpolis - Murcia2.30
17SPARuben Lobato Elvira (SPA)Saunier Duval - Scott2.36
18COLMauricio Alberto Ardila Cano (COL)Rabobank2.37
19PORJosé Bento Azevedo Carvalho (POR)Benfica2.43
20NEDKoos Moerenhout (NED)Rabobanks.t.
21SPAJose Luis Carrasco Gamiz (SPA)Andalucía - Cajasur2.48
22VENJosé Humberto Rujano Guillen (VEN)Caisse d'Epargne2.50
23ITAFrancesco Bellotti (ITA)Team Barloworld - Valsirs.t.
24SPAJosé Antonio Redondo Ramos (SPA)Andalucía - Cajasur2.51
25SPACarlos Sastre Candil (SPA)Team CSC - Saxo Bank2.52
26ITALeonardo Moser (ITA)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italia2.53
27SPAJose Ruiz Sanchez (SPA)Andalucía - Cajasur2.57
28SPAMikel Nieve Iturralde (SPA)Orbea - Oreka S.d.as.t.
29IRLDaniel Martin (IRL)Garmin - Chipotle Presented by H303.09
30UKRVolodymir Gustov (UKR)Team CSC - Saxo Bank3.15
31SPAInaki Isasi Flores (SPA)Euskaltel - Euskadi3.16
32RSAJohn-lee Augustyn (RSA)Team Barloworld - Valsir3.24
33SPAIker Camano Ortuzari (SPA)Saunier Duval - Scott3.27
34SPAIban Mayoz Etxebarria (SPA)Karpin - Galicias.t.
35SPAAmets Txurruka Ansola (SPA)Euskaltel - Euskadi3.37
36SPAJavier Moreno Bazan (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
37SPAAlberto Fernandez Sainz (SPA)Karpin - Galicia3.39
38RUSEduard Vorganov (RUS)Karpin - Galicia3.43
39ITADaniele Nardello (ITA)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italia3.51
40SPALuis Roberto Alvarez Martín (SPA)Burgos Monumental3.52
41POREdgar Miguel Lemos Pinto (POR)Benfica3.56
42USASteven Cozza (USA)Garmin - Chipotle Presented by H304.18
43SPAXabier Zandio Echaide (SPA)Caisse d'Epargne4.27
44SPAAitor Perez Arrieta (SPA)Extremadura - Grupo Gallardo4.33
45SPADavid Canada Gracia (SPA)Saunier Duval - Scott4.51
46SPAManuel Ortega Ocana (SPA)Andalucía - Cajasur5.28
47PORRui Alberto Faria da Costa (POR)Benfica5.39
48SPARafael Serrano Fernandez (SPA)Contentpolis - Murcia5.40
49SPAJoan Horrach Rippoll (SPA)Caisse d'Epargne5.45
50PORJosé João Pimenta Costa Mendes (POR)Benfica6.16
51USAJonathan-Patrick 'Pat' McCarty (USA)Garmin - Chipotle Presented by H306.20
52NEDHuub Duyn (NED)Garmin - Chipotle Presented by H307.26
53SPADaniel Navarro García (SPA)Astana7.27
54SPAGonzalo Rabunal Rios (SPA)Karpin - Galicia7.31
55USAChris Horner (USA)Astana7.32
56SPAFrancisco José Ventoso Alberdi (SPA)Andalucía - Cajasur7.56
57SPAJesus Rosendo Prado (SPA)Andalucía - Cajasur8.19
58SPANicolas Jonathan Castroviejo (SPA)Orbea - Oreka S.d.a8.20
59USAJason Donald (USA)Garmin - Chipotle Presented by H308.22
60SPARubén Plaza Molina (SPA)Benfica8.24
61SPAKoldo Fernandez De Larrea (SPA)Euskaltel - Euskadi8.27
62SPADaniel Sesma Sorbet (SPA)Orbea - Oreka S.d.a8.28
63SPAMikel Pradera Rodriguez (SPA)Benfica8.44
64AUTChristian Pfannberger (AUT)Team Barloworld - Valsir8.47
65SPAIván Melero Coco (SPA)Orbea - Oreka S.d.a8.55
66SPAMarkel Irizar Aranburu (SPA)Euskaltel - Euskadi9.02
67SPAEnrique Salgueiro Alonso (SPA)Extremadura - Grupo Gallardo9.19
68SPAGustavo Dominguez Lemos (SPA)Karpin - Galicia9.26
69SPAJuan Francisco Mouron Doldan (SPA)Karpin - Galicia9.32
70FRAArnaud Coyot (FRA)Caisse d'Epargne9.45
71SPAPedro Gutierrez Alvarez (SPA)Burgos Monumental10.25
72RUSDmitry Kozontchuk (RUS)Rabobank10.47
73SPADionisio Galparsoro Martinez (SPA)Euskaltel - Euskadi11.00
74NEDBram De Groot (NED)Rabobank11.17
75ITAGiampaolo Cheula (ITA)Team Barloworld - Valsir11.37
76SPASamuel Sanchez Gonzalez (SPA)Euskaltel - Euskadi12.02
77SPAAlberto Rodriguez Oliver (SPA)Contentpolis - Murcia12.06
78SWINazareno Rossi (SWI)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italia12.08
79COLMarlon Alirio Perez Arango (COL)Caisse d'Epargne12.09
80SPAHéctor González Baeza (SPA)Saunier Duval - Scott12.20
81SPAEriz Ruiz De Erentxun Antetara (SPA)Orbea - Oreka S.d.a12.33
82SPAEladio Sanchez Prado (SPA)Orbea - Oreka S.d.a12.40
83SPAJesus Ramirez Torres (SPA)Extremadura - Grupo Gallardos.t.
84SPAEloy Teruel Rovira (SPA)Contentpolis - Murcias.t.
85SPAJosu Mondelo Diaz (SPA)Extremadura - Grupo Gallardo12.45
86SPAJon Bru Pascal (SPA)Euskaltel - Euskadi12.51
87SPAJosé Vicente Garcia Acosta (SPA)Caisse d'Epargne12.58
88NEDJan Boven (NED)Rabobank13.32
89USATyler Farrar (USA)Garmin - Chipotle Presented by H3013.55
90SPAJose Ramon Troncoso Sobrino (SPA)Karpin - Galicia14.19
91SPAAitor Olano Orbegozo (SPA)Orbea - Oreka S.d.a14.28
92GERDanilo Hondo (GER)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italia15.05
93SPAJosé Vicente Toribio Alcolea (SPA)Burgos Monumental15.18
94SPARafael Rodriguez Segarra (SPA)Contentpolis - Murcia15.23
95SPAOscar Pujol Muñoz (SPA)Burgos Monumental16.13
96COLRigoberto Uran Uran (COL)Caisse d'Epargne16.20
97PORHugo Matos Sancho (POR)Benfica16.34
98SPARuben Reig Conejero (SPA)Contentpolis - Murcia16.40
99BELJurgen Van Goolen (BEL)Team CSC - Saxo Bank17.04
100SPADiego Gallego Arnaiz (SPA)Burgos Monumental17.11
101SPAIsrael Perez Rodriguez (SPA)Extremadura - Grupo Gallardo17.12
102SPAXabat Ochotorena Arraras (SPA)Extremadura - Grupo Gallardo17.34
103SPAAlberto Fernandez Sainz (SPA)Karpin - Galicia17.42
104ITAManuel Belletti (ITA)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italia17.46
105ITARoberto Traficante (ITA)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italia18.09
106UKROleg Chuzhda (UKR)Contentpolis - Murcia18.19
107SPAJosé Luis Rubiera Vigil (SPA)Astana19.05
108PORSergio Miguel Paulinho Moreira (POR)Astana19.07
109SPAJorge Sanchez Pimienta (SPA)Contentpolis - Murcia19.34
110MEXIgnacio Sarabia Diaz (MEX)Extremadura - Grupo Gallardo21.38
111SPABenjamin Noval Gonzalez (SPA)Astana23.22
112ITADenis Bertolini (ITA)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italia72

Stage 1 - Valsain - La Granja de San Ildefonso 9.7km - 24th March 2008Time Trial


1SPAAlberto Contador Velasco (SPA)Astana11.39 (49.957 km/h)
2USALevi Leipheimer (USA)Astana0.04
3NEDThomas Dekker (NED)Rabobank0.13
4USAJason McCartney (USA)Team CSC - Saxo Bank0.15
5SPASamuel Sanchez Gonzalez (SPA)Euskaltel - Euskadi0.19
6USAChristian Vandevelde (USA)Garmin - Chipotle Presented by H300.22
7USASteven Cozza (USA)Garmin - Chipotle Presented by H300.25
8SPAMoises Dueñas Nevado (SPA)Team Barloworld - Valsir0.28
9RUSDenis Menchov (RUS)Rabobanks.t.
10COLJuan Mauricio Soler Hernandez (COL)Team Barloworld - Valsirs.t.
11USATyler Farrar (USA)Garmin - Chipotle Presented by H300.30
12GERAndreas Klöden (GER)Astanas.t.
13USAChris Horner (USA)Astana0.32
14SPAIñigo Cuesta Lopez De Castro (SPA)Team CSC - Saxo Bank0.34
15SPADaniel Navarro García (SPA)Astana0.35
16SPARubén Plaza Molina (SPA)Benficas.t.
17NEDHuub Duyn (NED)Garmin - Chipotle Presented by H300.36
18COLMarlon Alirio Perez Arango (COL)Caisse d'Epargne0.38
19NEDKoos Moerenhout (NED)Rabobanks.t.
20SPAFrancisco Perez Sanchez (SPA)Caisse d'Epargne0.39
21SPACarlos Sastre Candil (SPA)Team CSC - Saxo Banks.t.
22SPAEzequiel Mosquera Miguez (SPA)Karpin - Galicia0.41
23SPAGonzalo Rabunal Rios (SPA)Karpin - Galicias.t.
24SPAJuan Jose Cobo Acebo (SPA)Saunier Duval - Scotts.t.
25COLMauricio Alberto Ardila Cano (COL)Rabobanks.t.
26FRAArnaud Coyot (FRA)Caisse d'Epargne0.42
27SPADavid Canada Gracia (SPA)Saunier Duval - Scotts.t.
28SPAInaki Isasi Flores (SPA)Euskaltel - Euskadi0.43
29USAJason Donald (USA)Garmin - Chipotle Presented by H30s.t.
30SPADionisio Galparsoro Martinez (SPA)Euskaltel - Euskadi0.44
31SPABenjamin Noval Gonzalez (SPA)Astanas.t.
32SPAFrancisco José Ventoso Alberdi (SPA)Andalucía - Cajasur0.45
33NEDKarsten Kroon (NED)Team CSC - Saxo Bank0.46
34NEDBauke Mollema (NED)Rabobank0.47
35SPAJose Ruiz Sanchez (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
36SPAJaume Rovira Pous (SPA)Extremadura - Grupo Gallardos.t.
37NEDBram De Groot (NED)Rabobank0.48
38USAJonathan-Patrick 'Pat' McCarty (USA)Garmin - Chipotle Presented by H30s.t.
39RSAJohn-lee Augustyn (RSA)Team Barloworld - Valsir0.49
40SPAEloy Teruel Rovira (SPA)Contentpolis - Murcias.t.
41SPAJosé Antonio Redondo Ramos (SPA)Andalucía - Cajasur0.53
42SPAXabier Zandio Echaide (SPA)Caisse d'Epargnes.t.
43PORSergio Miguel Paulinho Moreira (POR)Astana0.54
44SPAIker Camano Ortuzari (SPA)Saunier Duval - Scotts.t.
45ITAFrancesco Bellotti (ITA)Team Barloworld - Valsirs.t.
46COLFélix Rafael Cardenas Ravalo (COL)Team Barloworld - Valsir0.55
47SPAJosé Vicente Garcia Acosta (SPA)Caisse d'Epargne0.56
48SPAJosé Vicente Toribio Alcolea (SPA)Burgos Monumentals.t.
49SPAIván Melero Coco (SPA)Orbea - Oreka S.d.a0.57
50UKROleg Chuzhda (UKR)Contentpolis - Murcias.t.

Stage 2 - Segovia - Avila 141.7km - 25th March 2008Sprint


1NEDKarsten Kroon (NED)Team CSC - Saxo Bank3.30.19 (40.425 km/h)
2NEDThomas Dekker (NED)Rabobanks.t.
3NEDBauke Mollema (NED)Rabobanks.t.
4SPAIker Camano Ortuzari (SPA)Saunier Duval - Scotts.t.
5SPAAlberto Contador Velasco (SPA)Astanas.t.
6USATyler Farrar (USA)Garmin - Chipotle Presented by H30s.t.
7COLMauricio Alberto Ardila Cano (COL)Rabobanks.t.
8COLJuan Mauricio Soler Hernandez (COL)Team Barloworld - Valsirs.t.
9SPAAitor Perez Arrieta (SPA)Extremadura - Grupo Gallardos.t.
10BULDaniel Andonov Petrov (BUL)Benficas.t.
11SPAEnrique Salgueiro Alonso (SPA)Extremadura - Grupo Gallardos.t.
12SPADavid De La Fuente Rasilla (SPA)Saunier Duval - Scotts.t.
13SPAMikel Pradera Rodriguez (SPA)Benficas.t.
14SPAMoises Dueñas Nevado (SPA)Team Barloworld - Valsirs.t.
15ITADaniele Nardello (ITA)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italias.t.
16USAChristian Vandevelde (USA)Garmin - Chipotle Presented by H30s.t.
17POREdgar Miguel Lemos Pinto (POR)Benficas.t.
18SPASamuel Sanchez Gonzalez (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
19SPAFrancisco José Ventoso Alberdi (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
20SPAKoldo Fernandez De Larrea (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
21SPARuben Lobato Elvira (SPA)Saunier Duval - Scotts.t.
22FRAArnaud Coyot (FRA)Caisse d'Epargnes.t.
23USALevi Leipheimer (USA)Astanas.t.
24SPACarlos Sastre Candil (SPA)Team CSC - Saxo Banks.t.
25USAJason McCartney (USA)Team CSC - Saxo Banks.t.

Stage 3 - Valladolid - Villa del Libro de Uruena 159.9km - 26th March 2008Sprint


1SPAFrancisco José Ventoso Alberdi (SPA)Andalucía - Cajasur4.22.54 (36.493 km/h)
2SPASamuel Sanchez Gonzalez (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
3POREdgar Miguel Lemos Pinto (POR)Benficas.t.
4SPAAitor Perez Arrieta (SPA)Extremadura - Grupo Gallardos.t.
5SPAEnrique Salgueiro Alonso (SPA)Extremadura - Grupo Gallardos.t.
6SPAKoldo Fernandez De Larrea (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
7ITADaniele Nardello (ITA)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italias.t.
8SPAJon Bru Pascal (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
9SPAJosé Vicente Garcia Acosta (SPA)Caisse d'Epargnes.t.
10SPAIban Mayoz Etxebarria (SPA)Karpin - Galicias.t.
11BULDaniel Andonov Petrov (BUL)Benficas.t.
12SPAFrancisco Perez Sanchez (SPA)Caisse d'Epargnes.t.
13SPADavid De La Fuente Rasilla (SPA)Saunier Duval - Scotts.t.
14SPAEloy Teruel Rovira (SPA)Contentpolis - Murcias.t.
15USATyler Farrar (USA)Garmin - Chipotle Presented by H30s.t.
16SPAXabat Ochotorena Arraras (SPA)Extremadura - Grupo Gallardos.t.
17FRAArnaud Coyot (FRA)Caisse d'Epargnes.t.
18RUSEduard Vorganov (RUS)Karpin - Galicias.t.
19SPAAlberto Contador Velasco (SPA)Astanas.t.
20USAJason Donald (USA)Garmin - Chipotle Presented by H30s.t.
21USALevi Leipheimer (USA)Astanas.t.
22SPAAlberto Fernandez Sainz (SPA)Karpin - Galicias.t.
23SPADaniel Sesma Sorbet (SPA)Orbea - Oreka S.d.as.t.
24SPAJavier Moreno Bazan (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
25SPARuben Lobato Elvira (SPA)Saunier Duval - Scotts.t.

Stage 4 - Carrion de los Condes - Montana Palentina 160.8km - 27th March 2008Mountain


1SPAAlberto Contador Velasco (SPA)Astana3.54.17 (41,181 km/h)
2COLJuan Mauricio Soler Hernandez (COL)Team Barloworld - Valsir0.11
3NEDThomas Dekker (NED)Rabobank0.33
4SPASergio Pardilla Bellón (SPA)Burgos Monumentals.t.
5RUSDenis Menchov (RUS)Rabobanks.t.
6NEDBauke Mollema (NED)Rabobank0.43
7DENChris Anker Sørensen (DEN)Team CSC - Saxo Bank0.49
8SPADavid De La Fuente Rasilla (SPA)Saunier Duval - Scott0.59
9BULDaniel Andonov Petrov (BUL)Benfica1.03
10VENJosé Humberto Rujano Guillen (VEN)Caisse d'Epargne1.05
11USALevi Leipheimer (USA)Astanas.t.
12SPAJulian Sanchez Pimienta (SPA)Contentpolis - Murcia1.09
13SPAAlberto Rodriguez Oliver (SPA)Contentpolis - Murcia1.12
14SPAMoises Dueñas Nevado (SPA)Team Barloworld - Valsirs.t.
15SPAEzequiel Mosquera Miguez (SPA)Karpin - Galicia1.14
16SPARuben Lobato Elvira (SPA)Saunier Duval - Scotts.t.
17ITALeonardo Moser (ITA)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italia1.29
18USAChristian Vandevelde (USA)Garmin - Chipotle Presented by H301.33
19PORJosé Bento Azevedo Carvalho (POR)Benficas.t.
20SPAFrancisco Perez Sanchez (SPA)Caisse d'Epargnes.t.
21SPAJaume Rovira Pous (SPA)Extremadura - Grupo Gallardos.t.
22SPAJosé Antonio Redondo Ramos (SPA)Andalucía - Cajasur1.36
23SPAMikel Nieve Iturralde (SPA)Orbea - Oreka S.d.a1.38
24PORJosé João Pimenta Costa Mendes (POR)Benfica1.44
25SPAJose Luis Carrasco Gamiz (SPA)Andalucía - Cajasur1.46
26ITAFrancesco Bellotti (ITA)Team Barloworld - Valsir1.56
27SPAAmets Txurruka Ansola (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
28SPAAlberto Fernandez Sainz (SPA)Karpin - Galicias.t.
29COLMauricio Alberto Ardila Cano (COL)Rabobanks.t.
30NEDKoos Moerenhout (NED)Rabobanks.t.
31IRLDaniel Martin (IRL)Garmin - Chipotle Presented by H302.02
32SPAJose Ruiz Sanchez (SPA)Andalucía - Cajasur2.10
33SPAJavier Moreno Bazan (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
34RSAJohn-lee Augustyn (RSA)Team Barloworld - Valsir2.13
35UKRVolodymir Gustov (UKR)Team CSC - Saxo Banks.t.
36SPACarlos Sastre Candil (SPA)Team CSC - Saxo Banks.t.
37SPAIban Mayoz Etxebarria (SPA)Karpin - Galicia2.21
38USAJonathan-Patrick 'Pat' McCarty (USA)Garmin - Chipotle Presented by H302.30
39ITADaniele Nardello (ITA)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italia2.33
40SPAInaki Isasi Flores (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
41SPALuis Roberto Alvarez Martín (SPA)Burgos Monumentals.t.
42ITARoberto Traficante (ITA)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italias.t.
43SPAIker Camano Ortuzari (SPA)Saunier Duval - Scotts.t.
44RUSEduard Vorganov (RUS)Karpin - Galicias.t.
45POREdgar Miguel Lemos Pinto (POR)Benfica2.41
46SPAAitor Perez Arrieta (SPA)Extremadura - Grupo Gallardo3.34
47SPAXabier Zandio Echaide (SPA)Caisse d'Epargnes.t.
48SPAJesus Rosendo Prado (SPA)Andalucía - Cajasur3.42
49SPANicolas Jonathan Castroviejo (SPA)Orbea - Oreka S.d.a3.43
50SPAPedro Gutierrez Alvarez (SPA)Burgos Monumentals.t.

Stage 5 - Guardo - Riano 158.0km - 28th March 2008Sprint


1SPAKoldo Fernandez De Larrea (SPA)Euskaltel - Euskadi3.58.28 (39.754 km/h)
2NEDThomas Dekker (NED)Rabobanks.t.
3SPAFrancisco José Ventoso Alberdi (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
4BULDaniel Andonov Petrov (BUL)Benficas.t.
5SPAMoises Dueñas Nevado (SPA)Team Barloworld - Valsirs.t.
6SPAAitor Perez Arrieta (SPA)Extremadura - Grupo Gallardos.t.
7SPADavid De La Fuente Rasilla (SPA)Saunier Duval - Scotts.t.
8SPAIban Mayoz Etxebarria (SPA)Karpin - Galicias.t.
9USAChristian Vandevelde (USA)Garmin - Chipotle Presented by H30s.t.
10RUSDenis Menchov (RUS)Rabobanks.t.
11USALevi Leipheimer (USA)Astanas.t.
12COLJuan Mauricio Soler Hernandez (COL)Team Barloworld - Valsirs.t.
13SPAJulian Sanchez Pimienta (SPA)Contentpolis - Murcias.t.
14ITALeonardo Moser (ITA)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italias.t.
15SPAEzequiel Mosquera Miguez (SPA)Karpin - Galicias.t.
16SPAInaki Isasi Flores (SPA)Euskaltel - Euskadis.t.
17ITADaniele Nardello (ITA)Serramenti PVC Diquigiovanni - Selle Italias.t.
18RUSEduard Vorganov (RUS)Karpin - Galicias.t.
19USASteven Cozza (USA)Garmin - Chipotle Presented by H30s.t.
20SPAAlberto Contador Velasco (SPA)Astanas.t.
21COLMauricio Alberto Ardila Cano (COL)Rabobanks.t.
22IRLDaniel Martin (IRL)Garmin - Chipotle Presented by H30s.t.
23NEDBauke Mollema (NED)Rabobanks.t.
24SPAJose Luis Carrasco Gamiz (SPA)Andalucía - Cajasurs.t.
25SPAMikel Nieve Iturralde (SPA)Orbea - Oreka S.d.as.t.

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved