All sports Site

Menu
Cycling - Tour of Normandia - 2010 - Detailed results

Cycling - Tour of Normandia - 2010 - Detailed results

Choice of a season :

France

Results 2010

Tour of Normandia 2010

FranceFrance - 22th March 2010 - 28th March 2010


General classification - 28th March 2010


1NEDRonan Van Zandbeek (NED)Skil - Shimano24:57:26
2FRAFrederic Bichot (FRA)Bbox - Bouygues Telecom0:00:05
3SPAJosé Herrada Lopez (SPA)Caja Rural0:00:47
4FRARony Martias (FRA)Saur - Sojasun0:02:00
5NEDJetse Bol (NED)Rabobank Continental Team0:04:11
6RUSAlexander Mironov (RUS)Itera - Katusha0:11:56
7CZEJan Bárta (CZE)Team Netapp0:13:00
8BELKlaas Sys (BEL)Beveren 20000:13:30
9FRAJulien Guay (FRA)CC Nogent-Sur-Oise0:13:40
10FRAJohan Mombaerts (FRA)Big Mat - Aubervilliers 930:13:50
11NEDMaurice Vrijmoed (NED)Rabobank Continental Team0:13:56
12FRALaurent Pichon (FRA)Bretagne - Schuller0:14:00
13RUSAndrey Solomennikov (RUS)Itera - Katusha0:14:23
14NEDCoen Vermeltfoort (NED)Rabobank Continental Team0:14:38
15SWECarl-Henrik Sandell (SWE)0:14:51
16FRAJimmy Casper (FRA)Saur - Sojasun0:15:01
17FRAFabien Bacquet (FRA)Big Mat - Aubervilliers 930:15:13
18FRASébastien Duret (FRA)Bretagne - Schuller0:15:24
19RUSSergey Firsanov (RUS)Designa Køkken - Blue Water0:15:35
20FRAMatthieu Sprick (FRA)Bbox - Bouygues Telecom0:15:47
21AUSDarren Lapthorne (AUS)Rapha Condor - Sharp0:16:07
22NEDNick Van Der Lijke (NED)Rabobank Continental Team0:16:43
23DENChristopher Juul-Jensen (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivning0:18:02
24SPARuben Reig Conejero (SPA)Caja Rural0:18:05
25FRAJonathan Thire (FRA)Big Mat - Aubervilliers 930:18:44
26SWELucas Persson (SWE)0:18:49
27DENRené Jørgensen (DEN)Designa Køkken - Blue Water0:19:05
28FRAFranck Vermeulen (FRA)VC Rouen 760:20:22
29NEDRamon Sinkeldam (NED)Rabobank Continental Team0:21:32
30FRAGuillaume Le Floch (FRA)Bbox - Bouygues Telecom0:21:39
31BELJelle Wallays (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercator0:23:47
32DENMichael Reihs (DEN)Designa Køkken - Blue Water0:24:20
33FRAFabrice Jeandesboz (FRA)Saur - Sojasun0:25:10
34NAMDan Craven (NAM)Rapha Condor - Sharp0:25:26
35SWEJohan Lindgren (SWE)0:26:52
36NORSvein Erik Vold (NOR)Joker - Bianchi0:26:53
37RUSDmitry Kosyakov (RUS)Itera - Katusha0:27:17
38ITACesare Benedetti (ITA)Team Netapp0:27:20
39SWESebastian Balck (SWE)0:27:38
40DENNikola Aistrup (DEN)Concordia - Himmerland0:27:42
41SPAEgoitz Garcia Echeguibel (SPA)Caja Rural0:27:52
42FRAStéphane Poulhies (FRA)Saur - Sojasun0:28:27
43URUFabricio Ferrari Barcelo (URU)Caja Rural0:28:32
44FRAJean-Luc Delpech (FRA)Bretagne - Schuller0:28:33
45BELJoeri Calleeuw (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknecht0:29:07
46FRARudy Lesschaeve (FRA)CC Nogent-Sur-Oise0:29:29
47BELTimothy Dupont (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknecht0:29:37
48NEDBart Van Haaren (NED)Van Vliet - Ebh - Elshof0:31:14
49FRARomain Mathéou (FRA)Saur - Sojasun0:32:13
50DENKasper Jebjerg (DEN)Designa Køkken - Blue Water0:32:31
51FRAVincent Jerome (FRA)Bbox - Bouygues Telecom0:32:32
52FRAGiovanni Bernaudeau (FRA)Bbox - Bouygues Telecom0:32:48
53GBRKristian House (GBR)Rapha Condor - Sharp0:35:59
54SPAAndoni Blazquez Berasarte (SPA)Orbea0:36:05
55SPABenat Urain Epelde (SPA)Orbea0:36:38
56NORVegard Stake Laengen (NOR)Joker - Bianchi0:37:53
57NORStian Remme (NOR)Joker - Bianchi0:38:06
58BELOlivier Pardini (BEL)0:38:44
59FRAKévin Lalouette (FRA)0:38:58
60GBRJonathan Tiernan-Locke (GBR)Rapha Condor - Sharp0:39:03
61RUSStanislav Starodubtsev (RUS)Itera - Katusha0:39:18
62DENThomas Riber Sellebjerg (DEN)Concordia - Himmerland0:39:33
63FRAMathieu Halleguen (FRA)Bretagne - Schuller0:40:26
64FRAFlorent Gougeard (FRA)0:41:16
65POLMickael Olejnik (POL)0:41:42
66FRAGaylord Cumont (FRA)0:41:46
67GBRTom Southam (GBR)Rapha Condor - Sharp0:43:17
68NORMorten Christiansen (NOR)Designa Køkken - Blue Water0:43:24
69BELSven Jodts (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercator0:44:38
70DENMads Christensen (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivning0:44:47
71GERAlexander Gottfried (GER)Team Netapp0:45:46
72FRAGuillaume Faucon (FRA)Big Mat - Aubervilliers 930:47:10
73DENKasper Linde Jorgensen (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivning0:47:45
74NEDDennis Smit (NED)0:48:19
75DENMichael Tronborg Kristensen (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivning0:48:41
76BELSven Nooytens (BEL)Beveren 20000:48:50
77NEDSander Oostlander (NED)Van Vliet - Ebh - Elshof0:49:02
78UKROleg Chuzhda (UKR)Caja Rural0:49:39
79NORSondre Gjerdevik Sørtveit (NOR)Joker - Bianchi0:49:47
80FRAFlorian Taillefer (FRA)0:53:17
81SPAMikel Ilundain Tirapu (SPA)Orbea0:53:24
82AUSZakkari Dempster (AUS)Rapha Condor - Sharp0:54:11
83SWEPatrick Stenberg (SWE)0:55:32
84FRAAdrien Petit (FRA)CC Nogent-Sur-Oise0:55:46
85RUSAlexander Porsev (RUS)Itera - Katusha0:57:14
86FRAStéphane Bonsergent (FRA)Bretagne - Schuller0:57:49
87FRACyrille Patoux (FRA)0:57:50
88NEDRemco Te Brake (NED)Van Vliet - Ebh - Elshof0:58:54
89NEDSjoerd Kouwenhoven (NED)Van Vliet - Ebh - Elshof0:58:58
90FRATony Cavet (FRA)0:59:35
91NEDMats Boeve (NED)Rabobank Continental Team1:03:40
92SPARicardo Garcia Ambroa (SPA)Orbea1:04:12
93SWEJohan Landström (SWE)1:08:16
94NEDJasper Lenferink (NED)1:10:42
95BELSteven De Neef (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknecht1:12:36
96SPAGarikoitz Bravo Oiarbide (SPA)Caja Rural1:13:59
97DENMichael Berling (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivning1:20:47
98SPAAdrian Saez De Arregi Egurrola (SPA)Orbea1:23:47
99FRAAurélien Thilloy (FRA)1:27:29
100NEDLars Horring (NED)1:30:57
101FRAGeoffrey Pichot (FRA)1:33:53
102FRADavid Bouteville (FRA)1:41:58
103NEDMard Van Blanken (NED)s.t.
104NEDArne Hassink (NED)1:45:01

Stage 1 - Mondeville - 4.8 km - 22th March 2010Time Trial


1NEDJetse Bol (NED)Rabobank Continental Team0:05:57
2SWEJohan Lindgren (SWE)0:00:04
3NEDCoen Vermeltfoort (NED)Rabobank Continental Teams.t.
4CZEJan Bárta (CZE)Team Netapps.t.
5UKROleg Chuzhda (UKR)Caja Rural0:00:05
6AUTDaniel Schorn (AUT)Team Netapps.t.
7FRAAdrien Petit (FRA)CC Nogent-Sur-Oises.t.
8FRAKévin Lalouette (FRA)0:00:06
9NEDSander Oostlander (NED)Van Vliet - Ebh - Elshofs.t.
10DENLasse Bøchman-Larsen (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivning0:00:08
11RUSAndrey Solomennikov (RUS)Itera - Katushas.t.
12FRARony Martias (FRA)Saur - Sojasun0:00:09
13SPAJosé Herrada Lopez (SPA)Caja Rurals.t.
14FRAMorgan Chedhomme (FRA)CC Nogent-Sur-Oise0:00:11
15SWESebastian Balck (SWE)s.t.
16FRAAlexis Bodiot (FRA)CC Nogent-Sur-Oise0:00:12
17SWECarl-Henrik Sandell (SWE)s.t.
18FRAJohan Mombaerts (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
19FRAFranck Vermeulen (FRA)VC Rouen 760:00:13
20NEDRonan Van Zandbeek (NED)Skil - Shimanos.t.
21NEDBart Van Haaren (NED)Van Vliet - Ebh - Elshof0:00:14
22FRAPerrig Quemeneur (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
23FRAJimmy Casper (FRA)Saur - Sojasun0:00:15
24FRAMatthieu Sprick (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
25BELJelle Wallays (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercator0:00:16
26DENMads Christensen (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivnings.t.
27FRAFabrice Jeandesboz (FRA)Saur - Sojasuns.t.
28RUSAlexander Mironov (RUS)Itera - Katushas.t.
29AUSDarren Lapthorne (AUS)Rapha Condor - Sharp0:00:17
30RUSDmitry Kosyakov (RUS)Itera - Katushas.t.
31FRAFrederic Bichot (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
32POLMickael Olejnik (POL)s.t.
33SWELucas Persson (SWE)s.t.
34BELSven Nooytens (BEL)Beveren 2000s.t.
35RUSEvgeny Popov (RUS)Itera - Katushas.t.

Stage 2 - Colombelles - Forges les Eaux - 198 km - 23th March 2010Sprint


1FRAAdrien Petit (FRA)CC Nogent-Sur-Oise4:52:26
2FRAFabien Bacquet (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
3DENNikola Aistrup (DEN)Concordia - Himmerlands.t.
4RUSAlexander Porsev (RUS)Itera - Katushas.t.
5FRARony Martias (FRA)Saur - Sojasuns.t.
6SWEJohan Lindgren (SWE)s.t.
7NORChrister Rake (NOR)Joker - Bianchis.t.
8AUTDaniel Schorn (AUT)Team Netapps.t.
9NEDCoen Vermeltfoort (NED)Rabobank Continental Teams.t.
10BELTimothy Dupont (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
11NEDRemco Te Brake (NED)Van Vliet - Ebh - Elshofs.t.
12SPAEgoitz Garcia Echeguibel (SPA)Caja Rurals.t.
13FRACyrille Patoux (FRA)s.t.
14FRANadir Haddou (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
15NORSvein Erik Vold (NOR)Joker - Bianchis.t.
16NEDRonan Van Zandbeek (NED)Skil - Shimanos.t.
17FRARomain Mathéou (FRA)Saur - Sojasuns.t.
18NEDMaurice Vrijmoed (NED)Rabobank Continental Teams.t.
19BELOlivier Pardini (BEL)s.t.
20BELBenjamin Verraes (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
21BELSven Vandousselaere (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
22NAMDan Craven (NAM)Rapha Condor - Sharps.t.
23SWESebastian Balck (SWE)s.t.
24SPAAndoni Blazquez Berasarte (SPA)Orbeas.t.
25FRAFlorent Gougeard (FRA)s.t.

Stage 3 - Forges les Eaux - Grand Couronne - 84 km - 24th March 2010Sprint


1AUTDaniel Schorn (AUT)Team Netapp1:51:50
2FRAJimmy Casper (FRA)Saur - Sojasuns.t.
3FRARony Martias (FRA)Saur - Sojasuns.t.
4FRAFabien Bacquet (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
5BELSven Vandousselaere (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
6SWEJohan Lindgren (SWE)s.t.
7NEDCoen Vermeltfoort (NED)Rabobank Continental Teams.t.
8NORChrister Rake (NOR)Joker - Bianchis.t.
9BELSven Jodts (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercators.t.
10DENNikola Aistrup (DEN)Concordia - Himmerlands.t.
11BELOlivier Pardini (BEL)s.t.
12BELTimothy Dupont (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
13ITACesare Benedetti (ITA)Team Netapps.t.
14FRANadir Haddou (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
15FRACyrille Patoux (FRA)s.t.
16NEDMaurice Vrijmoed (NED)Rabobank Continental Teams.t.
17FRAGiovanni Bernaudeau (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
18GERAndreas Schillinger (GER)Team Netapps.t.
19NEDGer Soepenberg (NED)s.t.
20AUSZakkari Dempster (AUS)Rapha Condor - Sharps.t.
21SPABenat Urain Epelde (SPA)Orbeas.t.
22NEDRemco Te Brake (NED)Van Vliet - Ebh - Elshofs.t.
23RUSAlexander Porsev (RUS)Itera - Katushas.t.
24FRALaurent Pichon (FRA)Bretagne - Schullers.t.
25BELSven Nooytens (BEL)Beveren 2000s.t.

Stage 4 - Grand Couronne - Elbeuf sur Seine - 72 km - 24th March 2010Sprint


1FRAJimmy Casper (FRA)Saur - Sojasun1:41:25
2BELTimothy Dupont (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
3BELBenjamin Verraes (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
4RUSAlexander Porsev (RUS)Itera - Katushas.t.
5BELSven Jodts (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercators.t.
6NEDCoen Vermeltfoort (NED)Rabobank Continental Teams.t.
7FRANadir Haddou (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
8FRAJean-Luc Delpech (FRA)Bretagne - Schullers.t.
9FRAJohan Mombaerts (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
10FRAGiovanni Bernaudeau (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
11FRALaurent Pichon (FRA)Bretagne - Schullers.t.
12AUSZakkari Dempster (AUS)Rapha Condor - Sharps.t.
13FRANiels Brouzes (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
14FRAFabien Bacquet (FRA)Big Mat - Aubervilliers 930:00:03
15FRARony Martias (FRA)Saur - Sojasuns.t.
16FRAJonathan Thire (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
17FRACyrille Patoux (FRA)s.t.
18DENMichael Reihs (DEN)Designa Køkken - Blue Waters.t.
19BELJelle Wallays (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercators.t.
20BELSven Nooytens (BEL)Beveren 2000s.t.
21BELKlaas Sys (BEL)Beveren 2000s.t.
22NEDBart Van Haaren (NED)Van Vliet - Ebh - Elshofs.t.
23NORSvein Erik Vold (NOR)Joker - Bianchis.t.
24SPARuben Reig Conejero (SPA)Caja Rurals.t.
25FRAFrederic Bichot (FRA)Bbox - Bouygues Telecom0:00:08

Stage 5 - Elbeuf sur Seine - Flers - 188 km - 25th March 2010Escape


1BELSven Vandousselaere (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknecht4:42:50
2FRAJulien Guay (FRA)CC Nogent-Sur-Oises.t.
3CZEJan Bárta (CZE)Team Netapps.t.
4FRAJohan Mombaerts (FRA)Big Mat - Aubervilliers 930:00:43
5GERAndreas Schillinger (GER)Team Netapp0:00:50
6FRASébastien Duret (FRA)Bretagne - Schuller0:00:51
7RUSAndrey Solomennikov (RUS)Itera - Katusha0:01:14
8FRAFrederic Bichot (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
9NEDRonan Van Zandbeek (NED)Skil - Shimanos.t.
10FRAFabien Bacquet (FRA)Big Mat - Aubervilliers 930:01:42
11FRALaurent Pichon (FRA)Bretagne - Schullers.t.
12FRAJimmy Casper (FRA)Saur - Sojasuns.t.
13BELBenjamin Verraes (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
14FRAMatthieu Sprick (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
15FRARudy Lesschaeve (FRA)CC Nogent-Sur-Oises.t.
16SWECarl-Henrik Sandell (SWE)s.t.
17FRAGuillaume Le Floch (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
18NEDCoen Vermeltfoort (NED)Rabobank Continental Teams.t.
19ITACesare Benedetti (ITA)Team Netapp0:01:55
20NORSvein Erik Vold (NOR)Joker - Bianchis.t.
21AUSDarren Lapthorne (AUS)Rapha Condor - Sharp0:02:00
22RUSSergey Firsanov (RUS)Designa Køkken - Blue Water0:02:04
23SPAJosé Herrada Lopez (SPA)Caja Rural0:03:03
24DENLasse Bøchman-Larsen (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivnings.t.
25BELSven Nooytens (BEL)Beveren 20000:03:21

Stage 6 - Domfront - Avranches - 171 km - 26th March 2010Escape


1RUSAlexander Mironov (RUS)Itera - Katusha4:11:06
2SPAJosé Herrada Lopez (SPA)Caja Rural0:00:06
3NEDJetse Bol (NED)Rabobank Continental Team0:00:39
4FRARony Martias (FRA)Saur - Sojasun0:00:47
5NEDMaurice Vrijmoed (NED)Rabobank Continental Team0:01:00
6BELKlaas Sys (BEL)Beveren 20000:01:05
7FRAFrederic Bichot (FRA)Bbox - Bouygues Telecom0:01:09
8NEDRonan Van Zandbeek (NED)Skil - Shimanos.t.
9FRAMathieu Halleguen (FRA)Bretagne - Schuller0:02:05
10FRAAdrien Petit (FRA)CC Nogent-Sur-Oise0:02:45
11NEDCoen Vermeltfoort (NED)Rabobank Continental Team0:15:36
12FRALaurent Pichon (FRA)Bretagne - Schullers.t.
13FRAJimmy Casper (FRA)Saur - Sojasuns.t.
14BELSven Jodts (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercators.t.
15BELSven Vandousselaere (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
16BELTimothy Dupont (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
17BELJoeri Calleeuw (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
18FRAFabien Bacquet (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
19NEDBart Van Haaren (NED)Van Vliet - Ebh - Elshofs.t.
20NEDNick Van Der Lijke (NED)Rabobank Continental Teams.t.
21CZEJan Bárta (CZE)Team Netapps.t.
22DENMichael Reihs (DEN)Designa Køkken - Blue Waters.t.
23NEDRemco Te Brake (NED)Van Vliet - Ebh - Elshofs.t.
24BELAlphonse Vermote (BEL)Beveren 2000s.t.
25FRAGuillaume Faucon (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.

Stage 7 - Ducey - Bagnoles de l'Orne - 172 km - 27th March 2010Escape


1FRALaurent Pichon (FRA)Bretagne - Schuller4:07:29
2FRAFabrice Jeandesboz (FRA)Saur - Sojasuns.t.
3SWECarl-Henrik Sandell (SWE)0:00:03
4FRARony Martias (FRA)Saur - Sojasun0:00:05
5SWEJohan Lindgren (SWE)s.t.
6NEDCoen Vermeltfoort (NED)Rabobank Continental Teams.t.
7SPAJosé Herrada Lopez (SPA)Caja Rurals.t.
8FRAFrederic Bichot (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
9FRAFabien Bacquet (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
10BELJoeri Calleeuw (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
11DENNikola Aistrup (DEN)Concordia - Himmerlands.t.
12CZEJan Bárta (CZE)Team Netapps.t.
13BELSven Jodts (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercators.t.
14GERAlexander Gottfried (GER)Team Netapps.t.
15RUSDmitry Kosyakov (RUS)Itera - Katushas.t.
16NEDRonan Van Zandbeek (NED)Skil - Shimanos.t.
17RUSAlexander Mironov (RUS)Itera - Katushas.t.
18RUSAndrey Solomennikov (RUS)Itera - Katushas.t.
19NEDNick Van Der Lijke (NED)Rabobank Continental Teams.t.
20NEDJetse Bol (NED)Rabobank Continental Teams.t.
21RUSSergey Firsanov (RUS)Designa Køkken - Blue Waters.t.
22FRAJulien Guay (FRA)CC Nogent-Sur-Oises.t.
23FRAStéphane Poulhies (FRA)Saur - Sojasuns.t.
24SWELucas Persson (SWE)s.t.
25NORStian Remme (NOR)Joker - Bianchis.t.

Stage 8 - Bagnoles de l'Orne - Caen - 142 km - 28th March 2010Escape


1BELSven Jodts (BEL)Topsport Vlaanderen - Mercator3:20:59
2FRALaurent Pichon (FRA)Bretagne - Schullers.t.
3SPAEgoitz Garcia Echeguibel (SPA)Caja Rurals.t.
4NEDNick Van Der Lijke (NED)Rabobank Continental Teams.t.
5SWEJohan Lindgren (SWE)s.t.
6RUSDmitry Kosyakov (RUS)Itera - Katushas.t.
7GBRTom Southam (GBR)Rapha Condor - Sharps.t.
8FRAJonathan Thire (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
9NORStian Remme (NOR)Joker - Bianchis.t.
10FRAJimmy Casper (FRA)Saur - Sojasun0:00:38
11NEDCoen Vermeltfoort (NED)Rabobank Continental Teams.t.
12FRAFabien Bacquet (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
13BELTimothy Dupont (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
14BELJoeri Calleeuw (BEL)Jong Vlaanderen - Bauknechts.t.
15FRAFrederic Bichot (FRA)Bbox - Bouygues Telecoms.t.
16NEDMaurice Vrijmoed (NED)Rabobank Continental Teams.t.
17DENKasper Jebjerg (DEN)Designa Køkken - Blue Waters.t.
18SWESebastian Balck (SWE)s.t.
19FRARomain Mathéou (FRA)Saur - Sojasuns.t.
20NEDRonan Van Zandbeek (NED)Skil - Shimanos.t.
21FRAJohan Mombaerts (FRA)Big Mat - Aubervilliers 93s.t.
22NAMDan Craven (NAM)Rapha Condor - Sharps.t.
23FRAJean-Luc Delpech (FRA)Bretagne - Schullers.t.
24GERAlexander Gottfried (GER)Team Netapps.t.
25CZEJan Bárta (CZE)Team Netapps.t.

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2019 - All rights reserved