All sports Site

Menu
Cycling - Grand Prix Herning - 2010 - Detailed results

Cycling - Grand Prix Herning - 2010 - Detailed results

Choice of a season :

Denmark

Results 2010

Grand Prix Herning 2010

DenmarkDenmark - 1 May 2010


Grand Prix Herning - 1 May 2010


1DENAlex Rasmussen (DEN)Saxo Bank05:07:06
2DENMartin Mortensen (DEN)Vacansoleil Pro Cycling Team00:03
3NEDJoost Van Leijen (NED)Vacansoleil Pro Cycling Team00:11
4GERDominik Klemme (GER)Saxo Banks.t.
5DENMichael Reihs (DEN)Designa Køkken - Blue Waters.t.
6NEDWouter Mol (NED)Vacansoleil Pro Cycling Teams.t.
7DENRasmus Poulsen Guldhammer (DEN)Team HTC - Columbias.t.
8DENLasse Bøchman-Larsen (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivnings.t.
9DENJakob Fuglsang (DEN)Saxo Bank00:14
10DENAndreas Frisch (DEN)Energi Fyn00:17
11DENJonas Aaen Jørgensen (DEN)Saxo Bank00:28
12DENKasper Linde Jorgensen (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivning00:33
13DENThomas Riber Sellebjerg (DEN)Concordia - Himmerlands.t.
14BELTimothy Vangheel (BEL)Palmans - Crass.t.
15DENKasper Jebjerg (DEN)Designa Køkken - Blue Waters.t.
16DENKristian Sobota (DEN)Concordia - Himmerlands.t.
17DENJakob Bering (DEN)Energi Fyn00:37
18DENKasper Klostergård Larsen (DEN)Saxo Bank00:39
19DENJakob Gram Nielsen (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivning01:24
20DENSebastian Lander (DEN)Concordia - Himmerland01:27
21DENMorten Ollegaard (DEN)Team Stenca Trading /m1s.t.
22BELIgor Abakoumov (BEL)ISD Continental Teams.t.
23DENJesper Odgaard Nielsen (DEN)Team Stenca Trading /m1s.t.
24BELFrederik Veuchelen (BEL)Vacansoleil Pro Cycling Teams.t.
25DENNikola Aistrup (DEN)Concordia - Himmerlands.t.
26NOROystein Stake Laengen (NOR)Plussbank - Cervelos.t.
27CZEVaclav Hlavac (CZE)AC Sparta Prahas.t.
28DENRené Jørgensen (DEN)Designa Køkken - Blue Water01:32
29NORNiklas Akvik (NOR)Plussbank - Cervelos.t.
30DENPelle Clapp (DEN)Post Danmark Teams.t.
31DENMichael Berling (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivning01:45
32DENMichael Tronborg Kristensen (DEN)Glud & Marstrand - Lrø Rådgivnings.t.
33DENMarc Hester Hansen (DEN)Post Danmark Teams.t.
34DENKasper Larsen Schjønnemann (DEN)Concordia - Himmerlands.t.
35NORMorten Christiansen (NOR)Designa Køkken - Blue Water01:56
36NORChrister Jensen (NOR)Ringeriks - Kraft05:26
37DENMorten Kruse Brink (DEN)s.t.
38UKRAnatoliy Pakhtusov (UKR)ISD Continental Teams.t.
39AUTHannes Gründlinger (AUT)Arbö KTM - Gebrüder Weisss.t.
40AUTJosef Kugler (AUT)Arbö KTM - Gebrüder Weisss.t.
41DENJens Erik Madsen (DEN)Designa Køkken - Blue Water05:29
42UKRYuriy Agarkov (UKR)ISD Continental Teams.t.
43DENKasper Elmar Malmkjaer (DEN)Energi Fyn05:31

Statistics

Archives

Prize list

Information

© Copyright Info Média Conseil 2007-2020 - All rights reserved